forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 23 - Oh, cure
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/01/2014 : 09:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ma što će brisati spojlere?
kakve su to gluposti?
pa tko ce kvalitetno komentirati strip bez spojlanja?
jos najbolje da svi komenitramo samo naslovnice...
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 11/01/2014 : 16:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 05/10/2014 : 14:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Svidio mi se ovaj strip. Lijep crtež i lagana, nepretenciozna priča. Brzo se čita i volio bih da ima još koje poglavlje.
Mali nedostatak je često korištenje stereotipa, u nekim trenucima scenaristica se doima nedovoljno ambiciozna.
Ženi se manje svidio strip, ali ona više voli Dylana i Walking Dead :-)

Čekam još Lepagea.

Edited by - Ernie Pike on 05/10/2014 14:11:30
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/11/2015 : 08:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip sam uzeo u ruke samo zbog crtača (Lepage), njegov gotovo slikarski stil crtanja je fantastičan, nešto što u svijetu stripa ne smijete propustiti, a nakon Černobila gdje je Lepage i scenarista i crtač, ovdje sam po naslovnici vidio da je scenarista neki Michel...pomislio sam da se radi o nekom "Mišelu" koji za umjetničko ime koristi samo ime, no nakon pročitanog većeg dijela stripa skužio sam da je sama priča rečeno grubim riječnikom "prepičkasta", priča jednostavno zrači ženstvenošču i emotivnošču kakvu jedan muškarac nebi mogao sklepati niti da je najveći gay. Ne znam ništa o ovoj scenaristkinji Sophie Michel, ali mogu samo reći da njene scenarističke sposobnosti niti najmanje ne zaostaju za Lepageovim crtačkim, tako da za ovu "običnu" priču o odrastanju tri cure mogu svakome dati samo najveće preporuke. Za mene jedno od najugodnijih iznenađenja iz fibrinog izdavačkog programa...sve za 10!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/11/2015 : 08:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziki

Za kolekciju.


Baš tako...ovaj album vrijedi imati u kolekciji
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/11/2015 : 08:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Svidio mi se ovaj strip. Lijep crtež i lagana, nepretenciozna priča. Brzo se čita i volio bih da ima još koje poglavlje.
Ženi se manje svidio strip, ali ona više voli Dylana i Walking Dead :-)

Čekam još Lepagea.


Ernie...nekako mi se čini da si nam svima obznanio tko kod tebe u kući nosi fertun.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/11/2015 : 11:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Opaka podmetanja.

Elem, ispada da muškarci koji doma nose pregaču čitaju Lepagove pičkaste/gay stripove .

U svakom slučaju odličan strip, odavno u kolekciji i da citiram Ernija:

Čekam još Lepagea!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/11/2015 : 11:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Opaka podmetanja.

Elem, ispada da muškarci koji doma nose pregaču čitaju Lepagove pičkaste/gay stripove .

U svakom slučaju odličan strip, odavno u kolekciji i da citiram Ernija:

Čekam još Lepagea!


....i ja čekam još Lepagea....
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 05/11/2015 : 22:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Svidio mi se ovaj strip. Lijep crtež i lagana, nepretenciozna priča. Brzo se čita i volio bih da ima još koje poglavlje.
Ženi se manje svidio strip, ali ona više voli Dylana i Walking Dead :-)

Čekam još Lepagea.


Ernie...nekako mi se čini da si nam svima obznanio tko kod tebe u kući nosi fertun.




Zaista opaka podmetanja
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/03/2016 : 16:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
jedanaod najdražih mi je crtača Lepage, ali i njemu se potkradu greške,
kao ova:


Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 15/04/2017 : 21:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Evo upravo procitao i jako mi se dopao, iako sam ja sucker na slice of life-ove.

Lagano stivo ponekad zbunjujuce sa brzim preskokcima.

SPOILER




Da malo je kraj mozda bezveze jer osim jedne scene na kraju takoder nigdje se ne moze naslutiti ljubav agnes prema chloe..... Pa na kraju ispada kao.... "ajmo ubaciti i jedan shock efekt"

END SPOILER


Sve u svemu velika preporuka svima koji vole lagano i brzo štivo.



Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 16/04/2017 : 21:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
"Oh, cure" je preživio nekoliko čistki u mojoj kolekciji, ponajviše zbog top gun Lepageova crteža kojim se ovaj autor jednostavno izdvaja od konkurencije. Lik nije hiperaktivno produktivan, ali bez sumnje spada među najveće. Ovako na drugu, strip mi pričom, uspoređujući ga s dokumentarističkim radom Lepagea o černobilskoj nuklearki ipak djeluje cjelovitije i zaokruženije. Vidjet ćemo kakvo će biti "Putovanje na Samotne otoke" što ga najavljuje Fibra, no ne sumnjam (iako nisam baš fan žanra, dokumentarci mi se čine prolaznom modom, što se na žalost ne može reći za radijaciju oko razvaljene nuklearke) da će to biti još jedan Lepageov vizualni spektakl, s morem i brodovima nacrtanim kako još nismo vidjeli.



Edited by - zarmix on 16/04/2017 22:05:12
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/04/2017 : 22:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Ovako na drugu, strip mi pričom, uspoređujući ga s dokumentarističkim radom Lepagea o černobilskoj nuklearki ipak dulje drži vodu.


Hm, ali Lepage ovdje nije scenarist.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 16/04/2017 : 22:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by zarmix

Ovako na drugu, strip mi pričom, uspoređujući ga s dokumentarističkim radom Lepagea o černobilskoj nuklearki ipak dulje drži vodu.


Hm, ali Lepage ovdje nije scenarist.


Nisam to ni napisao.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/04/2017 : 22:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by zarmix

Ovako na drugu, strip mi pričom, uspoređujući ga s dokumentarističkim radom Lepagea o černobilskoj nuklearki ipak dulje drži vodu.


Hm, ali Lepage ovdje nije scenarist.


Nisam to ni napisao.


Jasno, ali mi je bilo čudno što spominješ samo njegovo ime, čak i kada radiš usporedbu sa scenarijem drugog stripa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/01/2019 : 22:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovati da mi je trebalo pet i pol godina da konačno kupim i pročitam ovaj predivan strip. Nije me, ono, totalno ubio u pojam, ali malo mu je falilo. Dobrim dijelom zato što je scenarij napisala žena, pa onda taj prikaz odrastanja djevojčica, njihovih afiniteta, nesigurnosti i mentaliteta ima određeni legitimitet, i baš mi je bilo i istovremeno čudno to čitati jer nikad o tome nisam razmišljao do sada. Lepage je u većini albuma fenomenalan, jedino se na početku drugog albuma zbog sitnijih kadrova primjeti mala varijacija u kvaliteti crteža, ali generalno sam jako zadovoljan ovim albumom.

9/10

Go kneel and weep
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 28/07/2020 : 22:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Ne mogu vjerovati da mi je trebalo pet i pol godina da konačno kupim i pročitam ovaj predivan strip.



Isto!

Iako sam nabavio sve Lepage-ove stripove od Fibre ovaj je uvek cekao i cekao, i cekao... Videh da se rasprodao i na svu srecu mi je Marko (Alan Ford) sacuvao primerak. Juce sam uzeo da ga citam jer sam trazio nesto opustajuce i to je bilo to. Pitka i lepa prica o odrastanju, prijateljstvu, problemima sa roditeljima i slicno. Tokom citanja sam imao utisak kao da gledam dobar film. Lepage-ov crtez mi se uvek dopadao (da, zbog njegovog crteza u Cernobilu sam poceo da kupujem Fibrina izdanja. To je bio moj pocetak sto se Fibre tice) tako da o tome necu pisati iako mislim da se ovde nije potrudio kao sto inace ume. Nadam se jos Lepage-ovih saradnji sa drugim scenaristima jer mu mnogo bolje ide crtez nego scenario. Putovanje na Samotne otoke i Ar-Men su me oduvali crtezom a smorili pricom. Dakle, pitka i fina prica ali nije nesto sto ce vas naterati na razmisljanje, slice of life drama za opustanje. Vredi imati.

7.5/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 28/07/2020 22:15:48
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 09/10/2020 : 15:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da ostavio komentar o ovom stripu kada sam ga čitao, no očito nisam. Sećam se da sam uživao u svakom Lepaževom kadru, te da me je dojmilo kako se u scenariju oseti ženski rukopis, posebno primetno u razradi međusobnih odnosa između cura koji su razvijeni sa poetikom koja - čini mi se - muškom (raz)umu nije uvek jasna i bliska. Strip svakako preporučujem za čitanje, no ne mogu se sprečiti da prokomentarišem da su mi se likovi u stripovi činili dosta sterotipnim i karakterno predvidivim. Jedna je migrantkinja koja je pametna i fantastična u školi, druga je lepa plavuša zapostavljena od svojih bogataških roditelja, te treća lošeg imovinskog stanja koju samohrana majka najedvite jade upisuje na balet, itd. Previše predivo iako možda tako definisani likovi jače nose i simbolizuju društvenu grupu koju predstavljaju.
I da, Lepaž je stvarno odličan.

p.s. svima koji kažu da je kraj neočekivan, pa, nije baš, meni je sve od početka vodilo u tom pravcu.

Edited by - Manny on 09/10/2020 15:29:49
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000