forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 24 - Legionar
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/05/2013 : 17:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Alžirska Sahara, 1921. Usamljena patrola Legije stranaca napadnuta je na putu za Sidi-Bel-Abbes, ali legionar Moreau je uspio spasiti svoje drugove. Kapetan Desay pokušava iskoristiti priliku da se pomiri s hrabrim legionarom, ali Moreau još nije zaboravio što mu je kapetan uradio na Verdunu. Alžirski će pobunjenici u furioznom napadu na opkoljenu legionarsku utvrdu pružiti priliku dvojici vojnika da konačno raščiste stare račune...

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 15 stranica (PDF, 3Mb).

Kolorka 24 • Legionar • 56 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Dino Battaglia • Crtež Dino Battaglia • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.5.2013. • Cijena 80 Kn

Trouble will find me

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 17/05/2013 : 18:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
"Naprijed, Legionari! U napad!"
Da li je ovaj oblačić sa tekstom bio nužno potreban? Bode u oči.
Mislim da je za naslovnicu, Battaglia, Legionar i Fibra sasvim dovoljno.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/05/2013 : 20:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

"Naprijed, Legionari! U napad!"
Da li je ovaj oblačić sa tekstom bio nužno potreban? Bode u oči.
Mislim da je za naslovnicu, Battaglia, Legionar i Fibra sasvim dovoljno.


Tako je i u originalu, samo sto je na talijanskom, naravno.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/05/2013 : 20:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
e ovaj me ne intresuje
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 17/05/2013 : 20:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Barney

"Naprijed, Legionari! U napad!"
Da li je ovaj oblačić sa tekstom bio nužno potreban? Bode u oči.
Mislim da je za naslovnicu, Battaglia, Legionar i Fibra sasvim dovoljno.


Tako je i u originalu, samo sto je na talijanskom, naravno.



Ok, isto pitanje onda vrijedi i za Talijane.
Ne znam da li me više bode u oči ovaj oblačić sa tekstom ili onaj logo PERLE na Vestern (Darkwood)
Vesterna sam odlučio da ću uzeti HC, koji nema taj logo, ali ovdje nemam previše izbora. Uzmi ili ostavi.
Razmislit ću.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/05/2013 : 20:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ozbiljno će ti oblačić biti od presudne važnosti za odluku o kupnji? Znam da se u poplavi izdanja važe svaka sitnica kod odlučivanja priroriteta ali mislim da je to ipak nevažan detalj ako te zanima autor i priča. Meni ne smeta, čak mi je to i zanimljiv detalj, neobičan.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/05/2013 : 21:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Oblačić je meni bezvezan detalj i zaista ruži naslovnicu.
Ali teško da će me tako nešto odbiti od kupovine.
A to što je na originalnom izdanju tako, ne znači da je moralo da bude i na Fibrinom.Ili znači?
Jedan od retkih promašaja Meline.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/05/2013 21:14:26
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 17/05/2013 : 21:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Neće biti od presudne važnosti ali svakako mi nije po guštu.... stvar ukusa.
Kao što anto kaže, moglo se i bez toga... ili nije?

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 17/05/2013 21:22:44
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 17/05/2013 : 21:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Legionar se uzima svakako sa oblačićem ili bez njega.:) Šteta što nije išao integral kao što je bilo u najavi sa još jednim remek djelom Batalje.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 17/05/2013 : 21:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Battaglia je Maestro stripa i ovo se uzima bez razmisljanja...pa i uz taj nepotrebni oblacic, kao sto primetise kolege...mislim da Melina verovatno ovde nije mogla da intervenise, Markos ce to da potvrdi ili demantuje...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 17/05/2013 : 22:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Što duže gledam ovaj oblačić, sve više mislim da bi naslovnica bila puno manje efektna da ga nema. Ovo se uzima obavezno.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/05/2013 : 22:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kad se makne oblačić onda je naslovnica nekako prazna. Meni je puno bolje s njim. Melina je rukom nacrtala uzvik, simulirajući Battaglin original, tako da izgleda upravo onako kako je autor htio, a to je uglavnom najbolji izbor.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5245 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/05/2013 : 22:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Sustina je ono sto me zanima...oblacic zaista ne izgleda estetski primamljivo ali zato strip rastura...bravo Marko i pozuri sa izvozom
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/05/2013 : 22:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Izvoz ne ovisi o meni, već od Darkwoodu i Alan Fordu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5245 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/05/2013 : 22:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Izvoz ne ovisi o meni, već od Darkwoodu i Alan Fordu.



Hmmm...nekako mi se cini da se broj uvoza nekako proredio...Hvala
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/05/2013 : 09:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nadam se da ce uvoz posto se objavi Alack Sinner, pa da se napravi veliki pazar - nista sladje od toga
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/05/2013 : 09:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
da, oblačić izgelda baš nakaradno
ali markos je u pravu, naslovnica bi bez toga izgledala previše prazno

mozda da se oblacici maknuo, a tekst ostavio, to bi bila najbolja opcija
imao bi se dojam da legionar viče, a estetski bi bilo puno privlačnije
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/05/2013 : 10:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kvragu i zamjerke!
Battaglia je tu, po relativno povoljnoj cijeni, pa čemu prigovarati.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 18/05/2013 : 11:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kvragu i zamjerke!
Battaglia je tu, po relativno povoljnoj cijeni, pa čemu prigovarati.



Meni se 80 kn čini normalna cijena, odnosno ni skupo, ni jeftino, s obzirom da strip ima 56 stranica.



Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/05/2013 : 12:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Računam u odnosu na konkurenciju, kod koje i za 48 stranica stripa u boji moraš kihnuti 120 kn. U usporedbi s tim ovih 80 je sasvim korektno.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 08/06/2013 : 02:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Crtez za apsolutno uzivanje... sama prica solidna mada bi verovatno bila i bolja da opis radnje u nekim kadrovima nije dat/napisan na pomalo "banalan" nacin, ali to je ipak zanemarljivo pored ovakvog crteza... simpaticno razmisljanje i poenta na kraju stripa...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/07/2013 : 12:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Lijep crtež i zanimljiva crtica iz legionarskog života. šteta što nema više stranica.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 11/08/2013 : 11:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Odličann album. Priča zanimljiva, crtež i kolor prelijepi. Čista desetka.:)
I naravno čestitka izdavaču.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 13/08/2013 : 01:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prvih 15 stranica (PDF, 3Mb).


Zanimljiv tekst o Legiji stranaca, ali izdvojio bih ovaj dio:

quote:
"Nekoliko godina kasnije (1863.) Legionari odlaze u Meksiko. Tamo je francuska vojska meksičkom narodu nametnula austrijskog cara Maksimilijana, brata Franje Josipa. Pobunjeničke grupe, koje je oformio predsjednik Juarez i potpomognute od Amerikanaca, podržao je narod. Legiji je dodijeljena zadaća da
štiti konvoje koji su prolazili trasom između luke Veracruz i grada Puebla.
Tom trasom, i to upravo u selu
Camerone, šesto juarista pod zapovjednikom pukovnika Millana, kojima su se spontano pridružile stotine
naoružanih seljana, okružilo je legionarsku kolonu kapetana Danjoua („Ćelavi mesar“, slavan jer se za
vrijeme vojnog pohoda u Italiji borio jednom drvenom rukom). Millan je predložio predaju koju je Danjou
odbio. Štoviše, smrtno ranjen za vrijeme prve bitke „Ćelavi mesar“ je prisilio svoje da se zakunu da će
umrijeti s njim. Pobjede Meksikanaca prisilit će nakon toga francuske trupe da nanovo prijeđu ocean."


Taj rat u Meksiku trajao je od 1862.-67. Bitka kod Camerona odigrala se 30.4.1863. U to vrijeme Francuzi su kontrolirali samo manji dio Meksika, područje od Vera Cruza do grada Pueble, kojeg su u to vrijeme držali pod opsadom. Glavni grad Mexico City (pao tek u lipnju 1863., mjesec i pol dana nakon Camerona) i najveći dio Meksika bio je tada još pod kontrolom predsjednika Juareza i regularne meksičke vojske (dakle Juarez tada još nije vodio gerilski rat protiv Francuza i meksičkih konzervativca koji su podržali kasnije ustoličenje Maximiliana). Maximilian još nije bio car Meksika (ustoličen je 1864.).
Pukovnik Millan je pod zapovjedništvom imao 800 konjanika i 2200 pješaka, a legionara je u Cameroneu bilo 65. No možda nisu svi ti meksički vojnici sudjelovali u napadu (najvjerojatnije nisu), pa je možda točan podatak da ih je u napadu sudjelovalo oko 600 (tko bi ga znao).
Točan je podatak da je u to vrijeme zadatak legije bio pratnja konvoja na trasi Vera Cruz-Puebla.

Edited by - dsormaz1 on 13/08/2013 01:33:20
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/01/2014 : 15:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Dino Battaglia – Gustav Klimt svjetskog stripa
by saša Čobanov


Prije točno 30 godina, četvrtog listopada 1983., u svojoj kući u Milanu, jedan od najvećih pripovjedača u čitavoj povijesti stripa zauvijek je prestao pričati priče. Njegovo ime je Dino Battaglia, a ovaj tekst samo je skroman pokušaj da se njegovo ime otrgne zaboravu.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 21/01/2014 : 15:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Legionar.
8,5/10

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000