forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 'Hajdučka' povijest u samoljepivim sličicama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 10:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Pa zar prije desetak godina nije Hajduk izbacija isto jedan takav album?



Ja mislim da je ovo prvi..ili ja ne znam za neki koji je izasa..ali ne virujem..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 10:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
- Ponosni smo na ovaj projekt i vjerujemo da će uspjeti. Ovo je prvi put da neki nogometni klub cijelu svoju povijest prikazuje sličicama – rekao je predsjednik uprave Hajduka Marin Brbić.

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/05/2013 : 10:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by split85

Pa zar prije desetak godina nije Hajduk izbacija isto jedan takav album?



Ja mislim da je ovo prvi..ili ja ne znam za neki koji je izasa..ali ne virujem..


Naša, izdan je bija za 90 godina, znam da san ga skupija
http://www.njuskalo.hr/djeca-ostalo/album-slicice-hajduk-90-godina-postojanja-oglas-6035801

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 10:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by split85

Pa zar prije desetak godina nije Hajduk izbacija isto jedan takav album?



Ja mislim da je ovo prvi..ili ja ne znam za neki koji je izasa..ali ne virujem..


Naša, izdan je bija za 90 godina, znam da san ga skupija
http://www.njuskalo.hr/djeca-ostalo/album-slicice-hajduk-90-godina-postojanja-oglas-6035801



Svaka cast..i ovi mi pari dobar..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 10:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivosti iz albuma

13. veljače osnovan je Hajduk

Praški studenti Fabjan Kaliterna, Vjekoslav Ivanišević, Lucijan Stella i Ivan Škić te Vladimir Šore, petorica su velikana zbog kojih se i danas veselimo najvećem od svih klubova i kunemo se bijelom dresu. Naši su se studenti oduševili nogometom, a osobito igrom Slavije i Sparte koji su tada bili među najboljim klubovima u Europi, i nakanili taj sport dovesti u najluđi grad na svitu. Ideja za osnivanje Hajduka pala je u praškoj pivnici Flek, gdje je podignuta spomen ploča 2001. godine. Studenti su uz dosta likavosti uspjeli u svom naumu.

Osnivači Hajduka


Spomen-ploča za osnutak Hajduka


Studenti su, uz dosta lukavosti, uspjeli u svojem naumu. Austrougarska vlast nije bila oduševljena okupljanjem mladića u klubu hrvatskog predznaka, ali je Kaliterna uvjerio guvernera kako je od državnog interesa osnivanje nogometne momčadi jer su sportaši odlično tjelesno pripremljeni pa i za vojne zadatke. Mogu izdržati i 50 kilometara u maršu - dodao je šjor Fabjan, i Hajduk je dobio dozvolu. Povijest bilježi - 13. veljače 1911. godine namjesništvo u Zadru odobrilo je klupska pravila Hajduka. Počela je povijest kakvu nitko nema.

Faksimil akta o osnivanju HNK Hajduk


A ime mu je dao...

Mudri gimnazijski profesor zaslužan je za orginalno ime našeg kluba. Ne mogavši se složiti oko imena, studenti su upali u zbornicu i od profesora zatražili savjet. Uskok, Borac, Hajduk...bili su prijedlozi.
"Upali ste nepozvani, bez kucanja, baš poput pravih hajduka. Stoga, eto vam imena Hajduk...Ta riječ simbolizira sve najljepše u našem narodu: junaštvo, drugarstvo, ljubav za slobodom, prkos moćnome, zaštita slabome", odgovorio im je prof. Barač.


Prof. Josip Barač



Di to ima...

Naravno da je Hajduk jedinstven u svemu pa tako i u činjenici da je na jednoj utakmici cijela momčad igrala za reprezentaciju. Izbornika Kraljevine Jugoslavije Dušana Zinaju toliko je oduševljavala igra Splićana da je za utakmicu protiv Češke u Zagrebu 1924. igrala kompletna momčad "bilih", izuzev vratara Gazzarija koji je imao talijansko državljanstvo.
Reprezentacija-Hajduk je izgubila, ali su igrali tako dobro da ih je publika u zagrebu prozvala "majstor s mora" i taj naziv ponosno nose do današnjih dana.

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 22/05/2013 12:05:23
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 10:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
1921-1930

Pravo Hajdučko srce

Da je tih 20-tih godina prošlog stoljeća postojala Torcida, i njezina nagrada Hajdučko srce, nema sumnje da bi barem jednom u karijeri pripala vrataru Bartulu Čuliću. Branio je na čak 285 utakmica, ali najvažnije je što se odlikovao požrtvovanošću i hrabrošću pa je zbog Hajdukovog dresa čak 17 puta iznesen na nosilima s terena te odvezen u bolnicu. Dakako, već sljedeću utakmicu bio je opet na golu.

Bili u svitu

Hajduk je i prvi, kao i uvijek, hrvatski klub koji je nastupao izvan Europe. Na turneji u Tunisu i Alžiru igrali su protiv najboljih afričkih klubova. I čuvena Legija stranaca imala je posla zbog Hajduka jer ih je morala braniti u Alžiru od bijesnih domaćih navijača koji su nezadovoljni rezultatom uletjeli na teren. Kasnije se Hajduk opet otisnuo u inozemstvo, na Maltu...

Ovo će desetljeće biti zapamćeno po prvim titulama prvaka (PRVACI 1927. I 1929.), nastupu u Europi u Srednjoeuropskom kupu, ali i po fantastičnim igračima, velikim dočecima (pet tisuća navijača slavilo je Hajduke nakon titule).
Bilo je i tužnih priča, poput one Nikole Gizdića. Iako je bolovao od tuberkuloze uspio je izmoliti Luku Kaliternu da mu dopusti odigrati još jednu utakmicu za Hajduk. Hajdučki je odigrao svoje posljednje minute. Bolest je bila jača, a sprovod na groblju Sustipan bio je jedan od najtužnijih u povijesti. Bilo je to nevjerovatno vrijeme u kojem je Anđelko Marušić trčeći stizao iz Omiša u Split na trening, a onda je prvi počeo uklizavati pa bi svaku utakmicu napuštao krvavih nogu. Vrijeme velikih igrača...

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 22/05/2013 10:48:36
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/05/2013 : 10:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

1921-1930

Pravo Hajdučko srce

Da je tih 20-tih godina prošlog stoljeća postojala Torcida, i njezina nagrada Hajdučko srce, nema sumnje da bi barem jednom u karijeri pripala vrataru Bartulu Čuliću. Branio je na čak 285 utakmica, ali najvažnije je što se odlikovao požrtvovanošću i hrabrošću pa je zbog Hajdukovog dresa čak 17 puta iznesen na nosilima s terena te odvezen u bolnicu. Dakako, već sljedeću utakmicu bio je opet na golu.

Bili u svitu

Hajduk je i prvi, kao i uvijek, hrvatski klub koji je nastupao izvan Europe. Na turneji u Tunisu i Alžiru igrali su protiv najboljih afričkih klubova. I čuvena Legija stranaca imala je posla zbog Hajduka jer ih je morala braniti u Alžiru od bijesnih domaćih navijača koji su nezadovoljni rezultatom uletjeli na teren. Kasnije se Hajduk opet otisnuo u inozemstvo, na Maltu...




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 22/05/2013 : 10:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ne navijam za hajduka, ali ovo se cini zanimljivo :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/05/2013 : 11:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
malo sam razočaran sličicama.male su i pretanke.Hajduk je zaslužija bolje.A di su tek one baze iz američkih kartica,zlatne,hologramske i druge pizdarije.
sličice 6x4,5 cm je premalo,dizajn je očajan.nema grba na sličici,neke slike/fotografije su mutne(Rožić)isto tako na dresu se ne vidi grb(opet biće radi zvizde)
ovo izgleda ko užurban posa a bolje je bilo sačekat i napravit kako triba.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 22/05/2013 11:21:24
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/05/2013 : 11:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://s7.postimg.org/yne3uwuln/P1030926.jpg[/img][/url]

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 11:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

http://s7.postimg.org/yne3uwuln/P1030926.jpg[/img][/url]




Ovo je tebi loše..jebote koja picajzla..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 11:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ovo je tebi mutna slika..



A ode se sasvim dobro razabire zvizda..



Ali ima slike sa grbovima..tako da ce tamo biti zvizda..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/05/2013 : 11:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
6x4,5 cm???pa veće su sličice iz čokolade nego ovo.
dizajn?ako je bili okvir dizajn onda sam ja iberdizajner.
normalno da je mutna.ovo je ipak 2013 godina a ne 72.
slika igrača bez grba je ko strip bez korica.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 11:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

6x4,5 cm???pa veće su sličice iz čokolade nego ovo.
dizajn?ako je bili okvir dizajn onda sam ja iberdizajner.
normalno da je mutna.ovo je ipak 2013 godina a ne 72.
slika igrača bez grba je ko strip bez korica.




Da ali di ces naci sve slike igraca s grbom..iman ove stare slike iz knjiga i igraci su slikani samo da im se vide glave..

Evo recimo ja bi da su slike ovakve, ka ova od Frfe sta je iman:



"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 22/05/2013 11:49:45
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 11:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ali moguce je da su iskidali jer smo priko 40 godina nosili zvizdu..

Bilo bi to previse slika sa zvizdom..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 22/05/2013 11:49:24
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 12:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
@jaki

Evo stavljam ja gori uvećane slike..pa gustaj..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 12:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Evo za mog druga jakija nesto po njegovom ukusu..



"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/05/2013 : 13:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Evo za mog druga jakija nesto po njegovom ukusu..






meni se isto ove sviđaju

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/05/2013 : 13:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by jaki

6x4,5 cm???pa veće su sličice iz čokolade nego ovo.
dizajn?ako je bili okvir dizajn onda sam ja iberdizajner.
normalno da je mutna.ovo je ipak 2013 godina a ne 72.
slika igrača bez grba je ko strip bez korica.




Da ali di ces naci sve slike igraca s grbom..iman ove stare slike iz knjiga i igraci su slikani samo da im se vide glave..

Evo recimo ja bi da su slike ovakve, ka ova od Frfe sta je iman:






vidi susida šta je bija mlad.
triba bi ga sad vidit

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 13:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood



meni se isto ove sviđaju



Ovo sam slika iz knjige o Hajduku koja pokriva razdoblje od 1911. do 1971..osobno mi je najbolja i najdraža..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 22/05/2013 : 14:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
vidi susida šta je bija mlad.
triba bi ga sad vidit



Jesli li mu ikad vidija sina kako igra balun.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/05/2013 : 15:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Fino izgledaju ove zvjezdice. Inače ovaj album je bacanje para

Have mercy
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 22/05/2013 : 15:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Fino izgledaju ove zvjezdice. Inače ovaj album je bacanje para



Ah, dobra stara zvizda..izvojevala je toliko pobjeda..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/05/2013 : 15:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Istina. Di si Tito...

Have mercy
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 22/05/2013 : 15:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
FD Hajduk Splik? Kao Fudbalsko drustvo..?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000