forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Crno Beli vs. U Boji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 23/05/2013 : 18:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
Za mene licno crno-beli stripovi imaju poseban car zbog memorija. A za vas? Da li bi vise kupovali stripove kad bi bili u boji?

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull

jaki
Advanced Member



Croatia
26219 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/05/2013 : 18:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Iman novost za tebe prika- u nas ima kupiti čak i stripova u boji.Ma zamisli

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16903 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/05/2013 : 18:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Po meni - cb, iako protiv boje nemam ništa protiv (osim ako nije u pitanju kolor kakav je imao Ludens u Zagor gigantima)...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2400 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 23/05/2013 : 19:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Sve zavisi...
Dobar kolor, odličan papir, veliki format...naravno dobra priča - onda boja bez razmišljanja.
Ali ako je slučaj kao sa Italijanima, onda definitivno CB.

Carpe diem
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 23/05/2013 : 19:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ovisi od stripa do stripa, te o radnji, atmosferi i sl. Npr. Mister No bi mi bio ok da je sav u boji, dok recimo kod Zagora ne bih mogao nikako zamisliti da priče poput onih s Vampirom ili Kandraxom, s onako mračnom atmosferom kakvu je Ferri crtao, budu u boji. Neke druge bi bile ok u boji (ove prve u izdanju Libellusa su dobro kolorirane).

Uglavnom, najbitniji je dobar papir i boja, da ne bude ni prekričava ili u nekakvim ciglastim tonovima.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18556 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/05/2013 : 19:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
radije čitam u boji ako je kvalietno napravljeno, ali ni sa cb stripovima nemam problema....samo da je crtež ok.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 23/05/2013 : 20:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
U boji. C/b se čini nekako... siromašno.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11990 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/05/2013 : 20:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Najbolje je kad je insan zdrav.

Have mercy
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 23/05/2013 : 20:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da vecina clanova voli stripove u boji. Ovo bi trebala biti mala poruka za izdavacke kuce.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull

Edited by - Lastsioux on 23/05/2013 20:51:06
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 23/05/2013 : 20:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Iman novost za tebe prika- u nas ima kupiti čak i stripova u boji.Ma zamisli


Cuj to prika. Nisam znao majke mi. Mislio sam da je to samo u Americi.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 23/05/2013 : 20:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Najbolje je kad je insan zdrav.


Kakve to veze ima sa uzgajanjem tigrova na marsu?

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37588 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/05/2013 : 21:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa da moze riba gurati na biciklu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 23/05/2013 : 21:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa da moze riba gurati na biciklu.




Poli, od tebe ocekujem ozbiljan odgovor na moj topic.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7269 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 23/05/2013 : 23:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastsioux

Za mene licno crno-beli stripovi imaju poseban car zbog memorija. A za vas? Da li bi vise kupovali stripove kad bi bili u boji?



E kad bi samo bili u boji...Pusti snovi. Možda jednog dana... kad budemo USA.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 23/05/2013 : 23:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastsioux

Za mene licno crno-beli stripovi imaju poseban car zbog memorija. A za vas? Da li bi vise kupovali stripove kad bi bili u boji?

Dopusti mi, Poslednjisijukse, slobodu da preformulišem tvoju besmislicu poimanja devete umetnosti na sedmu. Išlo bi ovako.

Za mene lično crno beli filmovi imaju poseban čar zbog memorija. A za vas? Da li bi više gledali/kupovali filmove kad bi bili u boji?

Piši propalo!
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 24/05/2013 : 03:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

quote:
Originally posted by Lastsioux

Za mene licno crno-beli stripovi imaju poseban car zbog memorija. A za vas? Da li bi vise kupovali stripove kad bi bili u boji?

Dopusti mi, Poslednjisijukse, slobodu da preformulišem tvoju besmislicu poimanja devete umetnosti na sedmu. Išlo bi ovako.

Za mene lično crno beli filmovi imaju poseban čar zbog memorija. A za vas? Da li bi više gledali/kupovali filmove kad bi bili u boji?


Uzecu to kao kompliment ali jos nisi odgovorio na moje pitanje.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 24/05/2013 : 03:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Lastsioux

Za mene licno crno-beli stripovi imaju poseban car zbog memorija. A za vas? Da li bi vise kupovali stripove kad bi bili u boji?



E kad bi samo bili u boji...Pusti snovi. Možda jednog dana... kad budemo USA.


E jebi ga.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37588 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2013 : 07:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastsioux

Za mene licno crno-beli stripovi imaju poseban car zbog memorija. A za vas? Da li bi vise kupovali stripove kad bi bili u boji?


I za mene.
Ne bih, jedino da su jeftiniji od c/b - znaci, jedino cijena bi presudila, drukcije (barem sto se Bonellija tice) sam za c/b prije koloraca.
Ali s druge strane rijetko ce "Francuz" bolje ispasti u c/b nego u koloru. Cak stavise, dosta toga se izgubi ako ide u c/b, a ne kao u originalu u koloru. Sto je normalno, jer su ti stripovi pravljeni za kolor odnosno "u koloru".


Recimo ovi obojani Texi & Dylani iz Repubblice su prilicno jadni sto se tice kvalitete kolora (pa i samog papira), i ne mogu razumijeti taj cijeli hype oko njih. Dobro, mogu ( ), ali to znaci da imas stvarno viska novca da ih bacas na nesto sto je slabije kvalitete od originala, a pri tome sigurno imas iste te stripove jos na c/b. Ili su zapravo to pravi kolekcionari?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 24/05/2013 : 08:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Lastsioux

Za mene licno crno-beli stripovi imaju poseban car zbog memorija. A za vas? Da li bi vise kupovali stripove kad bi bili u boji?


I za mene.
Ne bih, jedino da su jeftiniji od c/b - znaci, jedino cijena bi presudila, drukcije (barem sto se Bonellija tice) sam za c/b prije koloraca.
Ali s druge strane rijetko ce "Francuz" bolje ispasti u c/b nego u koloru. Cak stavise, dosta toga se izgubi ako ide u c/b, a ne kao u originalu u koloru. Sto je normalno, jer su ti stripovi pravljeni za kolor odnosno "u koloru".


Recimo ovi obojani Texi & Dylani iz Repubblice su prilicno jadni sto se tice kvalitete kolora (pa i samog papira), i ne mogu razumijeti taj cijeli hype oko njih. Dobro, mogu ( ), ali to znaci da imas stvarno viska novca da ih bacas na nesto sto je slabije kvalitete od originala, a pri tome sigurno imas iste te stripove jos na c/b. Ili su zapravo to pravi kolekcionari?



U parvu si. Ima nekoliko faktora koji odlucuju da li je vredno kupiti strip u boji. Ja nisam bas neki kolekcionar ali ako je prica kvalitetna (kao sto je Divovi Dobra i Zla) onda bi taj strip u boji rado kupio.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37588 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2013 : 08:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uz svejedno kakve kvalitete kolor? Mislim, ako je nesto napravljeno kvalitetno (i kod Bonellija su obicno oni jubilarci barem malo bolji), recimo poput Dylan Color festa, onda da.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 24/05/2013 : 08:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Uz svejedno kakve kvalitete kolor? Mislim, ako je nesto napravljeno kvalitetno (i kod Bonellija su obicno oni jubilarci barem malo bolji), recimo poput Dylan Color festa, onda da.



Jos nisam naiso na strip u boji koji nije imao kvalitetne boje tako da ti ne mogu odgovoriti na ovo.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37588 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2013 : 08:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znaci jos nisi pogledao XIII integral Bookglobea, pa ove Texe i Dylane Republlice, to su prvi koji mi padu na pamet, a da imamo pri tome i talijansku i francusku skolu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 24/05/2013 : 09:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Znaci jos nisi pogledao XIII integral Bookglobea, pa ove Texe i Dylane Republlice, to su prvi koji mi padu na pamet, a da imamo pri tome i talijansku i francusku skolu.




Nisam jos ali posto sam fan od DD prije ili kasnije hocu. Trenutno citam MM i Zagora. Jedva cekam da vidim kako DD izgleda u boji. Kad vec pricamo o njemu, kako ti se dopada film (Dead of Night)?

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37588 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2013 : 09:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastsioux

Kad vec pricamo o njemu, kako ti se dopada film (Dead of Night)?


Nisam jos sabrao hrabrosti da ga pogledam (mozda ne bih izdrzao do kraja). Niti ne znam kada cu.

Ali sto se "DD filmova" tice, prije bih ti preporucio "Dellamorte Dellamore", tako bi trebao izgledati official DD film.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 24/05/2013 : 10:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Lastsioux

Kad vec pricamo o njemu, kako ti se dopada film (Dead of Night)?


Nisam jos sabrao hrabrosti da ga pogledam (mozda ne bih izdrzao do kraja). Niti ne znam kada cu.

Ali sto se "DD filmova" tice, prije bih ti preporucio "Dellamorte Dellamore", tako bi trebao izgledati official DD film.



Mogu ti reci da nije los. Prica nije nesto posebna ali sve ostalo je OK. Mogli su uraditi bolji posao ali sto je tu je.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 24/05/2013 : 23:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message  Reply with Quote
Iako je u CB-u nostalgija, ipak bih voleo u boji, poput XIII.

Stella Rossa, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/309-stella-rossa
Partizan, 50 ml: http://parfemi-srb.com/index.php/proizvodi/product/311-partizan
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000