forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Zovite ju Zemlja - Ivan Lutz - objavljena prva
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 24/07/2013 : 13:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kackavalj
inace jos jedan detalj koji moram da pohvalim je upotreba Irskog



Da, to je stari keltski... :)
Irci i Aboridžini su mi jako dragi narodi... baš u knjzi koju upravo pišem, glavni protagonist je aboridžin..pa učim i njihov jezik :)
Drago mi je da si primjetio i da ti se sviđa



The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

kackavalj
Starting Member

3 Posts

Member since 22/07/2013

Posted - 25/07/2013 : 14:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kackavalj a Private Message  Reply with Quote
Znam znam, proveo sam tamo par godina. Iako se nisam potrudio da naucim keltski, udje u usi jer ga dosta promovisu a i nekako je nemoguce ne vezati se bar malo za njihovu kulturu pa i tu pokupiti nesto. A to sa aboridzinima bi moglo ispasti skroz zanimljivo :)
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 26/07/2013 : 10:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Evo i prva službena recenzija:

http://www.popboks.com/article/29973

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/07/2013 : 11:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Što im ovo znači: "Uz nešto malo prerada, Zovite ju Zemlja bi mogao da bude publikovan u nekom od brojeva neprevaziđenog časopisa Sirius – na šta upućuje i retro dizajn naslovne stane."

Jel tako kratka priča ili tako retro, da ovaj kritičar smatra da je priča za Sirius (časopis pretpostavljam)? Nije mi jasno.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 26/07/2013 : 11:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Što im ovo znači: "Uz nešto malo prerada, Zovite ju Zemlja bi mogao da bude publikovan u nekom od brojeva neprevaziđenog časopisa Sirius – na šta upućuje i retro dizajn naslovne stane."

Jel tako kratka priča ili tako retro, da ovaj kritičar smatra da je priča za Sirius (časopis pretpostavljam)? Nije mi jasno.



Nije ni meni :)
Ali kratka priča nije jer ima 52 000 riječi..cca za 7 tisuća više od Clarkeovog Božjeg čekića (da si možeš zamisliti). A valjda mu je bilo kratko jer radnja šiba pa je prebrzo pročitao :) Sve je to relativno...

A ovo za Sirius stvarno nemam pojma što je mislio...
U svakom slučaju fino je to Đorđe napisao.

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/07/2013 : 17:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Stigla jučer, čim pročitam javim dojmove. Ovako na prvi prelet po par ulomaka, čini se fast-paced, bez okolišanja, direktno u sridu. Poslastica!

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 27/07/2013 17:43:47
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 09/08/2013 : 15:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Evo mail od utorka:

Poštovani,

Zbog godišnjih odmora isporuka nam malo kasni. Knjiga nam je poslana i stiže kod nas idući tjedan.

LP
Superknjižara

Valjda će stići.

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/08/2013 : 16:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
'Ajde dobro, samo nek izadje...

A ovo za SIRIUS, mislim da se zeznul. SIRIUS nikada nije objavljivao priče u nastavcima.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 16/08/2013 : 19:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Evo konačno u Hrvatskoj

http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=89125

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/08/2013 : 00:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
eto na.. sve na dlanu, da i to konacno narucim i ne mogu se sjetiti niceg, ni lozinke za prijavu ni nista .. a dostavljali mi u RIbook. sumnjam da imaju u Ribooku tu knjigu bez narudzbe.

eeediiit:

pa ja se nikada nisam niti odjavila sa superknjizare, i sve me cekalo servirano da stavim u kosaricu. Ajd bar nesto

Radujem se citanju

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 17/08/2013 00:15:28
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 21/08/2013 : 19:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Znate sto, cim sam ju danas preuzela u knjizari, hodam gradom i krenem citati. Jedva sam se odlijepila od knjige da se pozabavim nekim sporednim stvarima kao sto je kuhanje, hranjenje i tak te sitnice.
Dobro, tek sam na 19. stranici, nije ni to lose, s obzirom na nabrojane usputne radnje, ali mogu reci da me poneki opis u knjizi odvede u film Oblivion, i shvatih da necu moci stvarati vlastite slike jer mi se same namecu one iz filma.
Oni koji su gledali Oblivion shvatit ce me vec samo zbog ove recenice:
"Ljudskost je bilo nesto neprocjenjivo, vezano za Maticni planet, vezano za rijeke, planine, obitelj.. "
I odvede me knjiga.. nema me.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 21/08/2013 19:08:06
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 21/08/2013 : 19:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Znate sto, cim sam ju danas preuzela u knjizari, hodam gradom i krenem citati. Jedva sam se odlijepila od knjige da se pozabavim nekim sporednim stvarima kao sto je kuhanje, hranjenje i tak te sitnice.
Dobro, tek sam na 19. stranici, nije ni to lose, s obzirom na nabrojane usputne radnje, ali mogu reci da me poneki opis u knjizi odvede u film Oblivion, i shvatih da necu moci stvarati vlastite slike jer mi se same namecu one iz filma.
Oni koji su gledali Oblivion shvatit ce me vec samo zbog ove recenice:
"Ljudskost je bilo nesto neprocjenjivo, vezano za Maticni planet, vezano za rijeke, planine, obitelj.. "
I odvede me knjiga.. nema me.



Uuuuuu gdje baš Oblivion :) meni se film nije svidio. Nadam se da ćeš uživati u čitanju i da ćeš pronaći i nekih dobrih stvari u knjizi :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/08/2013 : 01:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Pirgavi, suti i uzivaj. U tvojoj knjizi sve je dobro. Oblivion je ostao 2500 godina u proslosti, odvojila sam se od Zemlje.. stigla do nenastanjivog planeta i godi mi sto nas nisi spustio (jos) nigdje, sto savrseno poznas zene, savrseno mi odgovaras na neke nepoznanice..i putujem u nadi da se jos neko vrijeme necu spustiti na cvrsto tlo..stovise, rado bih bila u Zedu milione godina.. knjiga se cita takvom lakocom, kao da i sama putujem njome pollard u sekundi (valjda sam dobro rekla) i usporila sam jer odgađam razocaranje sto je dosao kraj.. Ti si genije, tvoj stil pisanja je umjijece koje mami na citanje.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 24/08/2013 : 07:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ti si genije, tvoj stil pisanja je umjijece koje mami na citanje.



Sad mi je i neugodno, i crvenim se, i ne znam što bih na ovo rekao...

Jako mi je drago da ti se sviđa

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/08/2013 : 03:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pirgavi

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ti si genije, tvoj stil pisanja je umjijece koje mami na citanje.



Sad mi je i neugodno, i crvenim se, i ne znam što bih na ovo rekao...

Jako mi je drago da ti se sviđa



Razumin
potrpi, ne boli.
Bas zbog tog stila pisanja osvojio si za trajno vjernu citateljicu.
Ne da mi se objasnjavati, zar moram uopce objasnjavati kako te nesto i cime privuce..to je jednostavno tako.


quote:
Originally posted by Pirgavi

quote:
Originally posted by DeeCay

Što im ovo znači: "Uz nešto malo prerada, Zovite ju Zemlja bi mogao da bude publikovan u nekom od brojeva neprevaziđenog časopisa Sirius – na šta upućuje i retro dizajn naslovne stane."

Jel tako kratka priča ili tako retro, da ovaj kritičar smatra da je priča za Sirius (časopis pretpostavljam)? Nije mi jasno.



Nije ni meni :)
Ali kratka priča nije jer ima 52 000 riječi..cca za 7 tisuća više od Clarkeovog Božjeg čekića (da si možeš zamisliti). A valjda mu je bilo kratko jer radnja šiba pa je prebrzo pročitao :) Sve je to relativno...

A ovo za Sirius stvarno nemam pojma što je mislio...
U svakom slučaju fino je to Đorđe napisao.



Kako ne razumijete.
Uz malo prerada, kaze.
Pa pocetak, 2500 godine prije, po meni bi mogao biti zasebna prica. Savrsena.
Nastavak na Zedu moze biti druga prica koja po meni savrseno moze zavrsiti kada Cale otkrije da Anna zna mozda vise od njega. Mocno!
I sama sam to tako vidjela,(mogucnost uz male preinake), ako je i taj lik na to mislio, a ja mislim da je mislio.
I tako s ostatkom knjige, mozda je to.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 02/09/2013 : 17:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Knjiga se rasprodala u Superknjižari, ali može se bez problema naručiti. Stiže nova pošiljka za koji dan :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 03/09/2013 : 15:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Evo još jedan osvrt na knjigu i mali intervju. Ovoga puta dnevni list Danas.

http://www.danas.rs/danasrs/kultura/sve_je_u_znaku_novca.11.html?news_id=266988

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/09/2013 : 23:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Bravo Pirgavi! Dobar tekst

Sviđa mi se ovo mladi i talentovani...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/09/2013 : 20:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Pirgavi, tako si ju napisao kao da je napisana u jednom dahu, a lakoca
pripovijedanja mi djeluje kao da si pisao vlastita sjecanja.
Tolike slike koje se neopisivom lakocom nizu, dojam kao da se prisjecam neceg gdje sam i sama bila i sve to prozivjela. Ne mogu se sjetiti da sam nesto osjecala toliko bliskim. Uvijek citam znajuci tko sam i gdje sam i da citam pricu iz koje stvaram vlastite slike. Ali u ovoj knjizi
sam cijelo vrijeme bila promatrac, sudionik u prici, ne citateljica. Ovakav nacin pisanja, jos jednom ponavljam, doista je za mene genijalnost.
Navikla da nam takve stvari serviraju slavni americki pisci, jos ne mogu vjerovati da sam nesto tako dobro citala iz pera domaceg covjeka.
Iz svega do sad napisanog, shvatit ces da sam ju prozivjela kao da gledam film, do svakog detalja, dijaloga, akcije, emocija na licu likova..
Ne znam je li to do mene i sposobnosti da toliko intenzivno nesto prozivim i ozivim, ali, kakav bi film samo bio po scenariju nastalom iz ove knjige. Ja sam ga odgledala vec, i vjeruj mi na rijec.

A posljednje recenice sam citala s osjecajem stezanja u grlu, koje je na posljednjoj zavrsilo suznih ociju.
Po zavrsetku citanja zaklopila sam knjigu ali je iza toga jos dugo u meni odzvanjala jeka - "Zovite ju Zemlja!" .. Cuvajte planet, prokleti bili!..."

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 17/09/2013 20:07:45
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/09/2013 : 21:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Buduci da smo njegovi odani fanovi, lutz bi nam mogao poslati autorski potpisane primjerke knjige. Pisat cemo najsladje recenzije ako treba, jel tako mladjo? ;)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 17/09/2013 : 22:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Važi, Dee :)

Inače sam na Interliberu i ove godine pa se možemo naći na kobasici i pivu - najbolje za doručak :)! Pa ti potpišem.

A za ovo što je Charlie napisala, nemam uopće komentara...Osim , hvala na lijepim riječima.

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 17/09/2013 : 22:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
lutz bi nam mogao poslati autorski potpisane primjerke knjige



tek sam sad skužio...jbg...nemam više primjeraka, izgleda da ću i sebi morati kupiti još :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 19/09/2013 : 13:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Stigla druga tura knjiga...tko nije, trk do knjižare :)

http://www.superknjizara.hr/index.php?page=knjiga&id_knjiga=89125

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 20/09/2013 : 18:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
U nedelju 29. septembra 2013. godine u 17 h, u okviru "Dana Čarobne knjige", u Kulturnom centru Beograda biće održane promocije knjiga "Zemlje Ajaranda" Katarine Skokin i "Zovite ju Zemlja" Ivana Lutza. Sa autorima će, tom prilikom, razgovarati urednik Nikola Petaković.

U 18 h

Pisci fantastike o pisanju, tribina (Teme: mesto fantastike u književnosti, šta čini kvalitetnu fantastiku i kako objaviti fantastiku u regionu) u KCB-u;

Učestvuju:
Darko Tuševljakovic
Oto Oltvanji
Katarina Skokin
Ivan Lutz 
Đorđe Bajić
Adrijan Sarajlija
Goran Skrobonja
Ivan Nešic
Zoran Stefanovic

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 01/10/2013 : 13:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Prođe prva promocija, vrlo uspješno i ugodno...

http://www.carobnaknjiga.rs/dani-carobne-knjige-nedelja-ponedaljak

Pa dobro nije vrag da je samo Charlie pročitala knjigu, gdje su one prijetnje sa recenzijama :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000