forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Zovite ju Zemlja - Ivan Lutz - objavljena prva
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/01/2014 : 13:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Kum je tamo našao ženu i oženio se al' je on nju doveo ovdje

Kupljena knjiga!!!
i to dva primjerka!!!
I obadva ću ostaviti sebi

Došao je sad, u nedjelju ću se vidjeti s njim

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 10/01/2014 : 15:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Kum je tamo našao ženu i oženio se al' je on nju doveo ovdje



Tako to rade pravi kumovi...

quote:
Originally posted by mladjo
Kupljena knjiga!!!
i to dva primjerka!!!
I obadva ću ostaviti sebi
Došao je sad, u nedjelju ću se vidjeti s njim



Aj fala k... jedva čekam da pročitaš...

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/01/2014 : 15:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Čekaj, tek sam kupio, tko zan kada ću pročitati
Šalim se, odmah doalzi na red

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/01/2014 : 15:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nemoj sad predugo držati moj primjerak, i ja bih čito!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 10/01/2014 : 15:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

i ja bih čito!



I tata bi sine ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 10/01/2014 15:42:06
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 10/01/2014 : 15:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/01/2014 : 00:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo, obadva primjerka knjige kod mene!!!
Sutra kreće čitanje

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/01/2014 : 18:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo danas konačno počeo i došao do 58. strane.
Poslije još malo pročitam.
Moram reći da je knjiga dosta dobra..

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 19/01/2014 : 19:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
Prokletstvo, tek sad vidjeh ovu temu.
Knjiga djeluje super zanimljivo. Prvo tematika koju volim u SFu, pa old school naslovnica.
Prošvrćkat ću se sutra po knjižarama za ovo a djeluje i kao dobar poklon prijatelju profesoru fizike. Samo da čekiram da je nije već nabavio.

Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/01/2014 : 00:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Što sam sve morao proći da dobijem knjižicu od druga Mladje bolje da ne pričam; no sutra sam rezervirao sat/dva svog dragocjenog vremena (tijekom vožnje vlakom) da pročitam i ovo čudo. Nadam se da će uvjeti u vlaku biti povoljni...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 22/01/2014 : 09:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Što sam sve morao proći da dobijem knjižicu od druga Mladje bolje da ne pričam; no sutra sam rezervirao sat/dva svog dragocjenog vremena (tijekom vožnje vlakom) da pročitam i ovo čudo. Nadam se da će uvjeti u vlaku biti povoljni...



Sad ako ne bude valjala, baci je kroz prozor jurećeg vlaka!

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/01/2014 : 00:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Da nabacim par prvih dojmova...

Ne polažem neke velike nade u domaći SF (zapravo nikako da mi to dođe na red budući da nisam ni pročitao većinu velikih stranih SF djela), i nekako samo se bojao ovo primiti u ruke da ne bi slučajno morao reći nešto negativno o domaćem autoru i/ili frendu s foruma, no sa sigurnošću mogu reći da su sve to bile puke bojazni.

Lutz, moram priznati da znaš pisati, svaka čast; ovo je pitko i čitljivo štivo koje te vuče naprijed i da nemam toliko obveza već bi to progutao u jednom dahu. Malo mi ima neki retro štih, što bi se moglo kasnije razbiti iskustvom kroz više knjiga, no i to daje neki šarm SF-u (koji je više produkt nekog drugog razdoblja). Možda je to zbog utjecaja određenih klasičnih SF pisaca, ne znam. Primijetio sam i sve osobine priča koje se bave tzv. "brodom generacija", što se očito kasnije pretvara i na prvi kontakt i ko zna što još (ali do toga još nisam došao - ali uvijek radnja krene nenadano u nekom drugom smjeru). Uglavnom, ima dovoljno misterija i materije da se kreće naprijed čitajući. Tehnologija je uvjerljiva, a za sve one fizikalno-tehnološke koncepte vjerovat ću ti na riječ, ionako si profesor fizike ako se ne varam. Doduše, negdje sam oko 80-te strane, što je malo manje od polovice knjige. Budući da sigurno postoji neki twist na kraju, samo se nadam da nije završetak kao u BSG ili nedajbože Planet majmuna, na što me asocira naslovnica... ;)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 24/01/2014 06:57:08
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 24/01/2014 : 08:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Ne polažem neke velike nade u domaći SF



Ovo je neoprostivo!!!

A za ostalo hvala :)

Naravno da ima twist (ali budući me jakooo živcira taj englenizam u našem prelijepom jeziku ja ći reći OBRAT - to pripisujem tome da stalno čitaš strance), a ako si prošao 80 stranica onda se više ne sekiram:)

I da, kraj nije kao...

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/01/2014 : 19:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pročitao do kraja! Moram priznati da ti je obrat i finiš stvarno originalan, odlična ideja moram priznati!

Samo što se meni ne sviđa, mislim to samo dokazuje koliko su ljudi bahati i smatraju sebe bogovima. I zapravo kad razglaba glavni akter kako su dali šansu drugima, ustvari su ih dobrano nahebali... Mogla je to biti izvanredna civilizacija, no evo ga, došli ljudi i sve upropastili, za koje 2-3-4 tisuće godina potamanit će jedni druge. Nadam se da će se ljudi Zeda ugasiti negdje tamo, u tami beskrajnog svemira gdje će se odigrati konačni kraj ljudske rase; nadam se u tišini i zaboravu...

I zašto mi nisi podario nijednog lika koji bi mi bio drag? Ovaj Callan uopće nije moj tip, malo govnašce s fotografskim pamćenjem, eh da sam imao neku pulsnu pušku pa da mu sam presudim.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 28/01/2014 : 21:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Pročitao do kraja! Moram priznati da ti je obrat i finiš stvarno originalan, odlična ideja moram priznati!

Samo što se meni ne sviđa, mislim to samo dokazuje koliko su ljudi bahati i smatraju sebe bogovima. I zapravo kad razglaba glavni akter kako su dali šansu drugima, ustvari su ih dobrano nahebali... Mogla je to biti izvanredna civilizacija, no evo ga, došli ljudi i sve upropastili, za koje 2-3-4 tisuće godina potamanit će jedni druge. Nadam se da će se ljudi Zeda ugasiti negdje tamo, u tami beskrajnog svemira gdje će se odigrati konačni kraj ljudske rase; nadam se u tišini i zaboravu...


I zašto mi nisi podario nijednog lika koji bi mi bio drag? Ovaj Callan uopće nije moj tip, malo govnašce s fotografskim pamćenjem, eh da sam imao neku pulsnu pušku pa da mu sam presudim.



Što će biti sa Zedom ćeš saznati za koju godinu :) A ako CAllan nije tvoj tip, onda bjež` od mene :)))

A konačno, jel ti se svidjelo ili ne?

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/01/2014 : 21:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
"Bez kacige si k'o bez kurca na orgijama.":)) Jebena psovka.

Dobra knjiga. Bude recka uskoro.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 31/01/2014 : 14:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Dobra knjiga. Bude recka uskoro.



Ako dočekam ikada recku na ovom forumu vjerovatno će to biti kad dobijem Huga i Nebulu. A znate kad će to biti!

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/01/2014 : 18:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pirgavi
Što će biti sa Zedom ćeš saznati za koju godinu :) A ako CAllan nije tvoj tip, onda bjež` od mene :)))
A konačno, jel ti se svidjelo ili ne?


U vezi likova, da živopisniji su; no nekako mi je sva ta posada svemirskog broda nakaradna, dekadentna u najmanju ruku, nedostaje mi normalnih ljudi. Ah da, oni su u civilnom sektoru i služe za rasplod. Munjeni znanstvenici, iščašeni Redari koji se filaju tableticama i kurvama, (Callan je više ko naši policajci, nadrilani i nabrijani, ali uskog intelektualnog dohvata), cmoljavi zapovjednici, svećenici ??, frigidne blaglagoljive ženske. I drvo.

Ma gunđam bezveze, to su ionako subjektivni dojmovi, dobra je knjiga i već sam ti mislio dati max 5 zvezdica na goodreadsu... Znaš dobro i pitko pisati i željno očekujem nove stvari! Samo daj stari! Što je sljedeće?


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 31/01/2014 : 21:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Pirgavi
Što će biti sa Zedom ćeš saznati za koju godinu :) A ako CAllan nije tvoj tip, onda bjež` od mene :)))
A konačno, jel ti se svidjelo ili ne?


U vezi likova, da živopisniji su; no nekako mi je sva ta posada svemirskog broda nakaradna, dekadentna u najmanju ruku, nedostaje mi normalnih ljudi. Ah da, oni su u civilnom sektoru i služe za rasplod. Munjeni znanstvenici, iščašeni Redari koji se filaju tableticama i kurvama, (Callan je više ko naši policajci, nadrilani i nabrijani, ali uskog intelektualnog dohvata), cmoljavi zapovjednici, svećenici ??, frigidne blaglagoljive ženske. I drvo.

Ma gunđam bezveze, to su ionako subjektivni dojmovi, dobra je knjiga i već sam ti mislio dati max 5 zvezdica na goodreadsu... Znaš dobro i pitko pisati i željno očekujem nove stvari! Samo daj stari! Što je sljedeće?




Fala Dee,

Sljedeće je mislični horor (bez SF elemenata), pa još jedan hard sf... (to su gotovi romani koje je sa mnom napisao prijatelj, čekaju milost kod izdavača)...trenutno pišem sam jednu ah,nazovimo epsku fantastiku s primjesama harda sf-a :) Ne mogu si pomoći, moram u znanost i jebat ga:)

Hoću napisati sve moguće podžanrove žanra, tako da zapravo jedva čekam da počnem skroz razrađenu ideju wierd fictiona, ali to počinjem pisati na ljeto.

Da ne kvarim onaj mlađin post s reckom na moju knjigu reći ću tu. Inače ne pričam o svojim romanima, ali dobar dio onoga što si naveo je zaista moglo biti bolje, i to uopće nije bio problem raspisati ... mogu opisivati što hoćeš do sutra:) ne znam, bila je knjiga duža za 10 000 riječi, čak i 15000, ali sam ju srezao na svoj rizik. MOžda nisam trebao, ali jesam. Drago mi je da si skontao poantu cijele priče.. i skužio paradigmu koju Zed nosi u svojoj utrobi. Opis Zeda? Jbg, bit će nastavku :)

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/01/2014 : 21:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ha ništa onda, čekamo nastavak:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 14/02/2014 : 09:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Tko je pročitao nek rješi kviz :):

https://www.goodreads.com/quizzes/33947-zovite-ju-zemlja


The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/02/2014 : 10:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
8/10:))
Al onak, pod pauzom, na brzaka:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 14/02/2014 : 11:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
26404027 The Zovite ju Zemlja quiz - You got 9 out of 10 (90%) correct

Siguran sam da sam pogrešno odgovorio na onu mjeru brzine :)

Inače super knjiga. Neke sitne zamjerke i oduševljenja slična koje je i mladjo u recenziji naveo (ima spojlera) http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=44978 najviše oko detalja broda ali se može izmaštati i s podacima koji se imaju ako ste vizualan sci-fi tip :)

Sviđa mi se što ima puno psovki i što nije neki njanjav stil i što je glavni lik totalna legenda. I da, kad piju ono bijelo piće, sline mi idu na usta :) Zamišljam ga kao neki rum everclear/absinthe od kokosa ili nešto tako!


Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/02/2014 : 12:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ili kao Badelov Kruškovac sa mlijekom:D:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 14/02/2014 : 12:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ili kao Badelov Kruškovac sa mlijekom:D:D


Svi u konobu kod androida Boba na kruškovac sa mlijekom!

Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000