forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Jerome K. Jerome Bloche 3 & 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/08/2013 : 20:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nakon pročitane 3 epizode trećeg integrala mogu reć da mi je Jerome sve bolji i bolji.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 26/08/2013 : 22:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Strip je loš izgleda samo onima koji ga nisu čitali, no to je već jedna druga tema.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/08/2013 : 22:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Serijal traje 30 godina, objavljene su 23 epizode i osvojio je Grand Prix Angoulemea za najbolji serijal 2008. Sve to skupa bi trebalo samo za sebe govoriti da se radi o kvalitetnom stripu. Nekome se može svidjeti, nekome ne, stvar ukusa, ali dovoditi u pitanje kvalitet ...

Trouble will find me
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 26/08/2013 : 23:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
mene čekaju prva dva integrala za čitanje...još ih nisam ni raspakiraonadam se da ću u srijedu

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 26/08/2013 : 23:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Za sada sam stigao pročitati samo prvi integral i ocijena je vrlo dobar. Ako su slijedeći integrali bolji, bit će užitak ih čitati.
Mislim da je Anto, nakon čitanja drugog integrala, napisao da je Jerome klasični BD i tu se slažem s njim. Na to gledam kao na pozitivnu osobinu.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/08/2013 : 23:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Za sada sam stigao pročitati samo prvi integral i ocijena je vrlo dobar. Ako su slijedeći integrali bolji, bit će užitak ih čitati.
Mislim da je Anto, nakon čitanja drugog integrala, napisao da je Jerome klasični BD i tu se slažem s njim. Na to gledam kao na pozitivnu osobinu.



Meni je prvi isto vrlodobar.
Svakon slijedećon epizodon mi je sve bolji.
Ako ti se prvi integral svidija, sigurno ćeš guštat u ostatku.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 27/08/2013 : 15:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Dobio danas naruceno kod striparnice BABILON. Izkoristio sam AKCIJU - sva 4 za 500 kn.





A sada na čitanje
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/09/2013 : 15:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
odlični 3. nastavak!
puno puno bolje nego 1. i 2. knjiga
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/09/2013 : 15:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
4. knjiga je još i bolja.

Serijal napreduje iz knjige u knjigu.

Dodier je počeo spajati po 2 albuma u 1 epizodu (slično kao što je i Largo Winch koncipiran).
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/09/2013 : 11:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Dodier u 4. knjizi "pljuje" po američkom načinu pripovijedanja, jer u filmovima/stripovima ne zaključavaju aute, nakon sexa iskaću u boksericama iz kreveta i sl.
a istu stvar radi u drugoj priči "marioneta" u kojoj klijentica naziva Jeromea koji iz kreveta s Babette iskače u - boksericama
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 22/11/2013 : 19:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Uzeh 3 I 4 u Alan Fordu. Nije odlican, ali je vrlo-dobar.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/11/2013 : 17:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Nisan ima neka velika očekivanja u vezi ogova stripa, iskreno akciska cijena me privukla. Ukratko, najugodnije fibrino iznenađenje ove godine.
Ovo je odlično kad se sve zboksa u pola godine.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 28/11/2013 : 00:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
trojka i cetvorka su mi sasvim na nivou prva dva integrala, mozda cak i za nijansu bolje uradjena u smislu pristupa pricama i samoj razradi lika... i dalje je to sve dopadljivo, zabavno i opustajuce... mozda nije, ne znam ni ja kakvo "remek delo" ako se slucajno uporedjuje sa drugim Fibrinim izdanjima, ali realno ovaj strip ni ne pretenduje na tako nesto... sasvim zanimljivo i simpaticno u okviru svoje kategorije merila vrednosti...
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 03/12/2013 : 10:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Zaboravih da pomenem - pominjanje Marka Kraljevića I zemunski sleng su fantastični, svaka čast prevodiocu.
Takve aluzije volim kod Baneta, on njima savršeno barata.
U pravu su kad kažu da svako ne može da prevodi, mora da postoji određena (pesnička) sloboda, inače je suvoparno.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/12/2013 : 11:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Zaboravih da pomenem - pominjanje Marka Kraljevića I zemunski sleng su fantastični, svaka čast prevodiocu.
Takve aluzije volim kod Baneta, on njima savršeno barata.
U pravu su kad kažu da svako ne može da prevodi, mora da postoji određena (pesnička) sloboda, inače je suvoparno.


Žerom se sukobljava sa zemuncima i priča srednjovekovnim akcentom ?
Neprocenjivo!!

Sinoć su mi stigli Žeromovi 3. i 4. - mislim da ovi stripovi ( sva četiri albuma), zajedno sa Princom Valijantom od Čarobne knjige i mekim Perla integralima od Darkvuda, imaju ubedljivo najbolji odnos cena/kvalitet za ovu godinu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/12/2013 16:34:22
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/12/2013 : 01:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Strip je loš izgleda samo onima koji ga nisu čitali, no to je već jedna druga tema.



quote:
Originally posted by Markos

Serijal traje 30 godina, objavljene su 23 epizode i osvojio je Grand Prix Angoulemea za najbolji serijal 2008. Sve to skupa bi trebalo samo za sebe govoriti da se radi o kvalitetnom stripu. Nekome se može svidjeti, nekome ne, stvar ukusa, ali dovoditi u pitanje kvalitet ...



quote:
Originally posted by Peyo
Stekao sam dojam da su neki zbog akcijske cijene počeli ocjenjivati ovaj strip previše s visoka.



Meni su ova dva integrala seli ko budali šamar.Da sam ih platio po punoj ceni ne bih žalio.
Evidentno je kako Dodier napreduje i crtački i scenaristički iz epizode u epizodu.
Što se tiče crteža, on mi je sjajan.ZA razliku od mnogih poznatijih crtača gde svi likove liče jedni na druge, kod Dodiera je prosto neverovatno kako svako lice ima svoj pečat - mislim da ne postoje dve osobe u stripu koja i malo sliče; a toliko ih se mnogo pojavljuje.A tek kako čovek oslikava Pariz, njegove uličice,stare zgrade,krovove,sela,male varošice.Ja sam očaran detaljnošću i vernim prikazivanjem svega ovoga.

Priča mi je takva da jedva čekam da uhvatim slobodan trenutak da joj se prepustim.Ne daje Dodier neke glamurozne slučajeve da budu rešeni,već kroz neke svakodnevne i obične "nezgodacije" teku Žeromove avanture.U prvom integralu se u skoro svim pričama već na polovini (ako ne i pre)naslućuje ne samo ko je krivac, već i zašto i kako je došlo do kriminalnog dela.Ali pravo je čudo kako to ni najmanje ne umanjuje kvalitet stripa - jednostavno se uživa u neobičnim (a tako realnim) postupcima likova, u njihovim dijalozima,...
A onda sa prvom dvodelnom pričom, scenariji postaju i komplikovaniji,i još kvalitetniji.Kraj priče Pismo me je rasturila koliko je tu bilo jakih emocija.

Dvadeset objavljenih albuma Žerom Bloša za šest meseci, pa još sve to za 25 kuna po epizodi u luksuznom izdanju, je za mene jedna od najlepših stvari koje su mi se desile za zadnjih pet godina od kada skupljam strip albume.

A od mene ovaj strip dobija najtopliju preporuku, i nije džabe osvojio Grand Prix Angoulemea za najbolji serijal 2008.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/12/2013 01:09:03
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/01/2014 : 21:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Papkasto pitanje: Kako se uopće izgovara ime glavnog lika?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/01/2014 : 22:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
žerom bloš

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/01/2014 : 22:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
hvalahvalahvala

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/06/2014 : 21:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Najavljen novi Žerom za avgust ove godine.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/06/2014 07:44:29
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/06/2014 : 22:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Najavljen novi Žerom za avgust ove godine.

[url=http://zaslike.com/files/p1ncejddj7o9dnlr5ar.jpg]http://zaslike.com/files/p1ncejddj7o9dnlr5ar.jpg[/url]



Copy-pejstao si jedan link viška i stavio krive tagove.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 05/08/2014 : 22:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
napokon stigao pročitati treći i četvrti integral...preporučam

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/05/2016 : 20:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
http://www.bedetheque.com/BD-Jerome-K-Jerome-Bloche-Tome-25-Aina-276005.html

i eto,skupio se materijal i za peti integral.

Smemo mu li se nadati za par godina?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/05/2016 20:06:12
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/01/2017 : 14:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jerome stiže u Ameriku

https://www.facebook.com/EurocomicsUSA/photos/a.1134369350016894.1073741933.329883777132126/1134369370016892
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/02/2017 : 17:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jerom K. Jerome Bloche knjige 1-4



Da, totalno sam odusevljen i jedno veliko HVALA Antu na preporuci!

Evo danas sam bas procitao zadnju pricu i sad mi je zao sto nemam vise...ali, Marko je obecao 5-i integral sa jos 5 tomova



Jerome je odlucio postat privatni detektiv, istrazuje i slucajve koje mu narucju klijenti, ali i one na koje slucajno ''naleti''. Jako je smotan i smusen, nije on nikakav atletski tip i slicno, ali zato to mnogostruko nadoknaduje inteligencijom i zakljucivanjem. Tu je i Babette, njegova djevojka koja mu zna pomoci, a neki puta i sama rijesiti slucaj. Dosta mu zvoca i ljuti se na njega kad se udubi u nesto, a on ju bas ne sljivi u tim situacijama, ali se vole i bas su sladak par
Strip je poprilicno ''kid friendly'' i zapravo je za sve uzraste, glavni lik mi je bas jako simpatican kao i cijeli strip...neznam, ima ono nesto!

Usporedbe radi, Jeremiah mi je jako drag BD, volim taj postapokalipticni setting, Kurdy je totalni kralj, ali sto serijal ide dalje, tako i kvaliteta opada (strip mi je i dalje vrhunski) dok je ovdje poptuno suprotna stvar. Scenariji su sve bolji i bolji, price sve napetije, cak su u zadnjoj knjizi price na 50+ stranica za razliku od prijasnjih 46 i neke u 2 dijela. Dodier je sto je stariji sve bolji i bolji. Crtez je dosta jednostavan, a opet predivan, volim te tople boje i dosta realan prikaz Pariza i razno raznih mjestasaca gdje avanture vode glavnog junaka. Znam da svaki put pisem neke recenzije budem poprilicno odusevljen stripom (stajaznam, ili citam kvalitetne stripove, ili mi se stvarno sve i svasta svidja), ali ovo mi je upravo postao jedan od najdrazih stripova! Nadam se da ce nas Dodier iznenadit sa jos puno avantura JKJB-a, a i Marko sa integralima

Nikako, ali nikako nemogu vjerovat da se ovaj strip tako slabo prodaje Cak sam isao malo istrazit po netu i nema nis an engleskom, samo FR JKJB kao da jednostavno ne postoji...
Steta, ogromna steta je propustit jedan ovakav serijal, tako da ga svima koji ga jos nisu citali preporucam pod OBAVEZNO!



PS:Inace, mooooozda sam malo pristran jer jako volim Sherlock Holmesa, imam dosta knjiga koje sam procitao i previse puta, a i 5 prijatelja sam jako volio kad sam bio klinac.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000