forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 povratak manitua
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

Deers
Advanced Member



Croatia
9341 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/10/2013 : 17:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
A da umjesto, po tko zna koji put, krenete s pljuvanjem po svemu i svačemu kad god ste suočeni sa bilo kojom činjenicom u suprotnosti s vašim tvrdnjama jednostavno date odgovore za koje sami tvrdite da postoje. Ovaj put doduše niste spominjali srpsku urotu protiv BeHa stripa ali mislim da smo jedan post daleko od toga.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 31/10/2013 : 18:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Eto, još sam bio i blagonaklon.
Sad je sve sjelo na svoje mjesto, maska je skinuta pa je intelektualna gromada odgovorila rječnikom i stilom koji vrvi od uvreda i prostota, postom koji svog autora predstavlja plastičnije i bolje no što bi to itko od nas mogao.
Zapravo bolje nego što bi se itko od nas i usudio, jer za ovakvu bujicu niskosti stvarno treba imati obraza.
A to ipak nema svatko.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

den deri
Starting Member

84 Posts

Member since 04/08/2013

Posted - 31/10/2013 : 18:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send den deri a Private Message  Reply with Quote
Ne pljujem ja ni po čemu, nego iznosim činjenice, a kao novi u ovom učmalom virtualnom svbijetu, daleko bolje vidim istinsko stanje među nekima koji, što je najosnovnije, nemaju kućnog odgoja, a o neukosti ne treba uopće govoriti.
Na sve sam dao odgovor, međutim, mnogi to zaobilaze ili ne shvaćaju i tu nije moj problem.
Nije lijepo da mi imputiraš neku srbijansku (kako ti reče srpsku) urotu protiv BeHa stripa. Istina je da mnogo onoga što mi u BiH radimo nekima ne odgovara, onoliko koliko, opet drugima odgovara. Bosna i Hercegovina se diže iz pepela, ali i pored toga prednjačimo u mnogo čemu ispred ostatka regije, ili bolje rečeno državica nastalih raspadom bivše Jugposlavije.
Pitao sam, a to pitam i sada, zašto niko ne postavlja pitanje tko je plagirao indijanca za ZLATNU SERIJU. Svi to preskaču, što, naravno, navodi na sumnju da u ovoj priči jedini sam ja taj koji je objektivan i korektan. A plagijat je očigledan da ne može biti očigledniji.
U cijeloj ovoj priči nedostaje zdrava komunikacija, korektnost, ali možda neki i ne znaju što je to zdrava komunikacija i korektan odnos prema sugovorniku.
I ne pljujem ja ni po kome - iznmosim činjenice. Veoma sam korektan, a takve ljude mnogi ne razumiju.
Evo jedne ozbiljne usporedbe vezane za korektnost iz doba agresije na BiH. Neki sarajevski đukci, naoružani do zuba, došli su likvidirati mog komšiju Slobodana Pandurevića.Valjda zato što je pravoslavac. Najprije sam pokušao tim siledžijama objasniti da je Sloba OK momak, međutim to nije pomoglo. Nije preostalo ništa drugo do stati pred cijevi automata dvojice-trojice divljaka, ponuditi se za odstrel prije nego to zadesi Slobu. Uspjelo je, nasilnici su se izgubili u mraku sarajevskih ulica i samo sam jednog od njih sreo nakon tih nemilih događaja. Čovjek mi je zahvalio što nisam dozvolio da postane ubojicom. I to je korektnost.
Nije korektnost imputirati nekome nešto što nije rekao. A da ne govorim o korektnosti u u dosadašnjoj komunikaciji.
Go to Top of Page

den deri
Starting Member

84 Posts

Member since 04/08/2013

Posted - 31/10/2013 : 18:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send den deri a Private Message  Reply with Quote
Johnny Difool, u više navrata sam rekao da je smisao mog javljanja bio da neke stvari objasnim dobronamjernim forumašima, pa ako si, kako kažeš, bio blagonaklon, onda se ono što smatraš ružnim s moje strane ne odnosi na tebe, a ustvari ne postoji nikakva ružnoća, nego otvoreno govorim o onome što primjećujem. I to je sve.
Iskreno, do sada toliko zlobe, cinizma, neuljudnosti, neodgoja, do sada nisam imao prilke sresti u svom životu, a imam poprilično godina. Ali iz toga pametan čovjek može izvući nešto korisno, odnosno pametan čovjek će i u najružnijim stvarima naći zrnce korisnog, dok budali sva remek djela ovoga svijeta neće pomoći da budalom prestane biti.
Da još jednom pojasnim, nakon nekoliko mjeseci želja mi je bila da dobronamjernim ljudima pojasnim neke stvari, da razmijenimo mišljenje, međutim, naišao sam na neuku rulju koja pokušava verbalno linčovati svakoga ko ne misli kao oni. Malo su se prešli, ja se nikoga ne bojim niti se nekome, iz bilo ,kog razloga, poltronski uvlačim.
Cijelu ovu priču sam mogao jednostavno preskočiti, jer je ionako sve ranije rečeno bilo zaboravljeno. Međutim, neki, na žalost, žive kompjutorski život i to će ih polomiti, kad tad.
Žalosno, naročito za mlade ljude.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 31/10/2013 : 18:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by den deri
Pitao sam, a to pitam i sada, zašto niko ne postavlja pitanje tko je plagirao indijanca za ZLATNU SERIJU.


Zato što cijela ta priča oko plagiranja naslovnica zapravo nikoga istinski niti nije zanimala! Ali to je trajalo samo do onog trenutka kada ste ti i ali_ba bezobrazno napali i izvrijeđali Brdara, pokušali oprati blato muljem te začinjavajući cijelu tragikomediju teorijama strip-zavjere iz nekog drugog doba.

quote:
Originally posted by alexts

Da se zaključa topik, jer je meni neprijatno kad se neko ovoliko blamira.


QFT, ovo više niti nije smiješno. Doduše čovjek si je sam kriv što je dignuo topic a očito je da cijelo vrijeme ili mulja ili je nesposoban objasnit. I s takvim nezrelim pristupom te paranoičnim i frustrirajućim postovima samo još dublje kopa rupu. I to ležećki.
Lock

Bok, kako si.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7650 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/10/2013 : 18:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by den deri

Pitao sam, a to pitam i sada, zašto niko ne postavlja pitanje tko je plagirao indijanca za ZLATNU SERIJU. Svi to preskaču, što, naravno, navodi na sumnju da u ovoj priči jedini sam ja taj koji je objektivan i korektan. A plagijat je očigledan da ne može biti očigledniji.




Ilustracija na Zlatnoj Seriji je ilustracija koja se nalazi na epizodi stripa o Texu. A kako to jeste ilustracija rađena za epizodu stripa o Teksu, tu joj je i mesto, zato niko ne postavlja pitanja u vezi nje.

Uz to, kako je važilo pravilo da licencni izdavač ima pravo da ponovo uradi neku sliku iz stripa koji objavljuje, iz samog stripa, sa korica ili pratećih materijala (a donekle i danas važi, uz dozvolu ili bez, zavisno od slučaja) i kako to sami Vi lepo kažete na strani 3 ovog topika - citiram: "SVAKI IZDAVAČ, NAKON ŠTO DOBIJE PRAVO DA OBJAVI NEKI STRIP, IMAO JE SVA PRAVA DA, U SVRHU ŠTO BOLJE PRODAJE I PREZENTACIJE NEKOG STRIPA,NACRTA, PRECRTA, BUKVALNO PREKOPIRA BILO KOJU SCENU, SLIČICU IZ STRIPA KOJI OBJAVLJUJE I DA TAJ CRTEŽ POSTAVI NA NASLOVNICU. TIME SE NISU KRŠILA AUTORSKA PRAVA, TO SE NIJE SMATRALO PLAGIRANJEM - JEDNOSTAVNO TO JE BIO VID BORBE ZA TRŽIŠTEM."
onda taj slučaj ni najmanje nije neobičan i nije plagijat, a nije ni potpisan kao autorski rad.

Kao drugo, pomenuta ZS ilustracija je 97% identična Galepinijevom originalu, pa mnogi nisu ni primetili da postoje razlike, tju mislili su da je reč o (pravoj) originalnoj ilustraciji, a sasvim je moguće da se baš i radi o originalnoj Galepinijevoj ilustraciji, samo blago retuširanoj (otuda razlika u punoći konturne linije), i eventualno docrtanoj u delu gde se nalaze znaci i tekst (tj u donjem delu, nekog od italijanskih izdanja).

Da li je odgovor jasan?

Možda da pomenem i to, da je ljudima neuporedivo zanimljivije da pričaju o sadašnjim plagijatima, nego o nekim iz davnih vremena, koji nisu predmet sadašnje promocije i ponude.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7650 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/10/2013 : 19:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by den deri
Međutim, neki, na žalost, žive kompjutorski život i to će ih polomiti, kad tad.
Žalosno, naročito za mlade ljude.




Uz to ne zavaravajte se da su sve ovde na forumu mnogo mladi ljudi, kao i da nema onih koji se razumeju u strip, pa i u crtanje, bolje od vas.

Superiornost Galepinijeve ilustracije u odnosu na vašu, je i u zrelijem tušuranju sigurnijeg poteza - senka gde indijančeva noga dodiruje konja, ali i na tvrđavi i kapiji, na odgovarajućim mestima, koje daju punoću, foto-realizam i treću dimenziju - ali najpre položaj glave indijanca, gde se vidi da on gleda prema tvrđavi, jer je ona zaokrenuta kako treba, a ne u skoro punom profilu, kao kod vašeg crteža, da gleda u sopstvenu ruku, što je finesa, odnosno originalni položaj je slabijim crtačima uvek problem da ga korektno izvedu, da dodam i bolje nacrtanu šaku koja steže sekiru itd.
Go to Top of Page

den deri
Starting Member

84 Posts

Member since 04/08/2013

Posted - 31/10/2013 : 20:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send den deri a Private Message  Reply with Quote
Nećete uspjeti u vašem muljanju. Za obje ilustracije sam dao objašnjenje i tu je kraj priči. I za indijanca, kao i za Teksa, mogao sam reći i ispričati istu priču, ali one nisu iste. Prema tome ovdje se više ne radi o crtežima, ovdje se bavite Den Derijem, a to nije svrha ove naše komiunikacije.
Alexts, bez ljutnje, nemaš pojma o onome što govoriš, kakve ruke, noge, glava, pokret i šta si sve nabrojao, sve je to tvoje naprezannje, a moj citat ti je neumjesan iz više razloga i ne pomaže ti da nešto dokažeš, naprotiv, ima suprotan efekat. Polomio vas je forum, živite virtualni svijet i tu je problem između mene i vas.
Već sam naveo da sam imao namjeru da o svemu sa svima na pristojan način prokomentaršem sve, a vi kao da ste s lanca pušteni. Još jednom ponavljam, mogao sam da se ponovno ne javljam, ali sam sebi stavio u zadatak da to na pristojan način raščistim sa svima onima koje ova priča zanima. Na žalost, pokušali ste me verbalno linčovati, ali to kod mene ne ide, te ovo što i dalje ostajem u kontaktu je odraz pristojnosti i pokušaj da vam dobronamjerno ukažem da vam je ponašanje nula. U vezi svih ovih polemika, primio sam veliki broj mailova - svi su na nivou pristojnosti i uljudnosti, a radi se o ljudima koji su također dio ovoga foruma, samo što komunikacijom uopće ne liče na vas.
Ovakav primitivluk još nisam sreo u životu i veći broj papaka na jednom mjestu.
Treba da vam bude svima jasno. OD BONELLIJA SAM IMAO ODOBRENJE ZA OBJAVLJIVANJE SVIH NJEGOVIH STRIPOVA, PO NAJNIŽOJ MOGUĆOJ CIJENI, NA KRAJU, KADA MU JE MOJ PRIJATELJ FRANČESKO OBJASNIO DA RADIM KAO IZDAVAČ KONTRA ONDAŠNJEG SISTEMA, BONELLI NIJE FAKTURISAO NITI JEDAN NASTAVAK KOJI SAM OBJAVIO. SVE MI JE POKLONIOO BESPLATNO. DAKLE, TO JE BIO ODNOS KOJI NADMAŠUJE STANDARDNU SURADNJU. I SAD NEKO OD VAS OD MENE, KOJI BONELLIJA CIJENI I KAO PRODUCENTA I KAO IZDAVAČA VIŠE NEGO SVI VI, NAVODNO BRANITE BONELLIJA. KAKAV APSURD. TO JE ZA SMIJEH. BONELLI JE BIO SVEJESTAN KVALITETA SVOJIH STRIPOVA, NIKADA IH NIJE SVRSTAVAO U RANG S JEDNIM VALIANTOM, GORDONOM, JULESOM, MAUROVIĆEM, ČAK SAM MU SLAO I NASTAVKE STRIPA PERE RADIČEVIĆA IZ BEOGRADA, KOJE JE PERA MAJSTORSKI RADIO, I JOŠ NEKE. PREMA TOME, AKO BONELLI NIJE IMAO NIŠTA PROTIV INDIJANCA KOJEG SAM NACRTAO U DVIJE VERZIJE, JEDNA JE ZAVRŠILA KOD NJEGA, ŠTA SE VI TU UPIRETE I POKUŠAVATE BRANITI NEKOGA KOGA JA ŠTITIM.
Što se tiče Brdara, ja ga nisam napao, iznio sam svoje mišljenje o njegovim crtežima i njegov odnos prema časopisu POVRATAK MANITUA. Sve je uradio kako bi nanio štetu BeHa stripu, e sad je tu pitanje je li namjerno ili se sve slučajno poklopilo. Na jedan način ova priča je dobra reklama za drugio broj POVRATAK MANITUA, a s druge strane otkriva jednu ružnu stranu forumaša koji mi liče na forume pojedinih političkih revija gdje se može susresti sve samo ne normalan čovjek.
Moj je prijedlog da se forumski vid komunikacije iskoristi u nešto bolje, korisnije, da se na neki način udružimo i zajednički damo doprinos regionalnom stripu, da pomognemo onima koji se okušavaju u izdavačkim vodama, kao primjerice Mladen iz STRIPFORUMA, Krulčić iz VEDISA. Pomozimo takvim izdavačima, pokupujmo im izdanja, pokušajmo s takvima surađivati i dati vlastiti doprinos regionalnom stripu. Nekada je sve bilo uljudnije, zato je kvalitet stripa naprtedovao, gotovo u cijeloj regiji. To moja generacija veoma dobro zna.
Ova prepucavanja ničemu ne vode. Samo se neki od vas pokušavaju, ovako, virtualno olakšati. Ima drugih načina za rasterećenje, a to je stalan rad.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/10/2013 : 20:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Genijalni topic! Pravi štimung teorije zavjere! Ma ko bi rekao da je Galep plagirao sličicu nekog našeg...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/10/2013 : 20:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by den deri

Nećete uspjeti u vašem muljanju. Za obje ilustracije sam dao objašnjenje i tu je kraj priči. I za indijanca, kao i za Teksa, mogao sam reći i ispričati istu priču, ali one nisu iste. Prema tome ovdje se više ne radi o crtežima, ovdje se bavite Den Derijem, a to nije svrha ove naše komiunikacije.
Alexts, bez ljutnje, nemaš pojma o onome što govoriš, kakve ruke, noge, glava, pokret i šta si sve nabrojao, sve je to tvoje naprezannje, a moj citat ti je neumjesan iz više razloga i ne pomaže ti da nešto dokažeš, naprotiv, ima suprotan efekat. Polomio vas je forum, živite virtualni svijet i tu je problem između mene i vas.
Već sam naveo da sam imao namjeru da o svemu sa svima na pristojan način prokomentaršem sve, a vi kao da ste s lanca pušteni. Još jednom ponavljam, mogao sam da se ponovno ne javljam, ali sam sebi stavio u zadatak da to na pristojan način raščistim sa svima onima koje ova priča zanima. Na žalost, pokušali ste me verbalno linčovati, ali to kod mene ne ide, te ovo što i dalje ostajem u kontaktu je odraz pristojnosti i pokušaj da vam dobronamjerno ukažem da vam je ponašanje nula. U vezi svih ovih polemika, primio sam veliki broj mailova - svi su na nivou pristojnosti i uljudnosti, a radi se o ljudima koji su također dio ovoga foruma, samo što komunikacijom uopće ne liče na vas.
Ovakav primitivluk još nisam sreo u životu i veći broj papaka na jednom mjestu.
Treba da vam bude svima jasno. OD BONELLIJA SAM IMAO ODOBRENJE ZA OBJAVLJIVANJE SVIH NJEGOVIH STRIPOVA, PO NAJNIŽOJ MOGUĆOJ CIJENI, NA KRAJU, KADA MU JE MOJ PRIJATELJ FRANČESKO OBJASNIO DA RADIM KAO IZDAVAČ KONTRA ONDAŠNJEG SISTEMA, BONELLI NIJE FAKTURISAO NITI JEDAN NASTAVAK KOJI SAM OBJAVIO. SVE MI JE POKLONIOO BESPLATNO. DAKLE, TO JE BIO ODNOS KOJI NADMAŠUJE STANDARDNU SURADNJU. I SAD NEKO OD VAS OD MENE, KOJI BONELLIJA CIJENI I KAO PRODUCENTA I KAO IZDAVAČA VIŠE NEGO SVI VI, NAVODNO BRANITE BONELLIJA. KAKAV APSURD. TO JE ZA SMIJEH. BONELLI JE BIO SVEJESTAN KVALITETA SVOJIH STRIPOVA, NIKADA IH NIJE SVRSTAVAO U RANG S JEDNIM VALIANTOM, GORDONOM, JULESOM, MAUROVIĆEM, ČAK SAM MU SLAO I NASTAVKE STRIPA PERE RADIČEVIĆA IZ BEOGRADA, KOJE JE PERA MAJSTORSKI RADIO, I JOŠ NEKE. PREMA TOME, AKO BONELLI NIJE IMAO NIŠTA PROTIV INDIJANCA KOJEG SAM NACRTAO U DVIJE VERZIJE, JEDNA JE ZAVRŠILA KOD NJEGA, ŠTA SE VI TU UPIRETE I POKUŠAVATE BRANITI NEKOGA KOGA JA ŠTITIM.
Što se tiče Brdara, ja ga nisam napao, iznio sam svoje mišljenje o njegovim crtežima i njegov odnos prema časopisu POVRATAK MANITUA. Sve je uradio kako bi nanio štetu BeHa stripu, e sad je tu pitanje je li namjerno ili se sve slučajno poklopilo. Na jedan način ova priča je dobra reklama za drugio broj POVRATAK MANITUA, a s druge strane otkriva jednu ružnu stranu forumaša koji mi liče na forume pojedinih političkih revija gdje se može susresti sve samo ne normalan čovjek.
Moj je prijedlog da se forumski vid komunikacije iskoristi u nešto bolje, korisnije, da se na neki način udružimo i zajednički damo doprinos regionalnom stripu, da pomognemo onima koji se okušavaju u izdavačkim vodama, kao primjerice Mladen iz STRIPFORUMA, Krulčić iz VEDISA. Pomozimo takvim izdavačima, pokupujmo im izdanja, pokušajmo s takvima surađivati i dati vlastiti doprinos regionalnom stripu. Nekada je sve bilo uljudnije, zato je kvalitet stripa naprtedovao, gotovo u cijeloj regiji. To moja generacija veoma dobro zna.
Ova prepucavanja ničemu ne vode. Samo se neki od vas pokušavaju, ovako, virtualno olakšati. Ima drugih načina za rasterećenje, a to je stalan rad.





COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/10/2013 : 20:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Genijalni topic! Pravi štimung teorije zavjere! Ma ko bi rekao da je Galep plagirao sličicu nekog našeg...



Na kraju ćemo ustanoviti da cijelokupna Bonelli produkcija počiva na kopijama naših autora:D
A i taj Zagor mi se činio predobrim da bi ga Talijani sami smislili:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 31/10/2013 : 20:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, netko većinu nas vrijeđa i istodobno tvrdi da je baš to znak pristojnosti.
Tamo diletantski kopira Bonellijevu naslovnicu pa mrtvo-hladno pljuje po Bonelliju.
Jasno, neki žive u nesigurnosti virtualnog svijeta, k tome su i "neuka rulja" koja "nema pojma ni o čemu", a drugima u stvarnom svijetu sigurnost pružaju plagiranje i precrtavanje.
Lako je tako biti siguran, samo uzmeš nešto i precrtaš, ergo ukradeš tuđe intelektualno vlasništvo, sasvim svejedno da li Bonellijevo ili Dnevnikovo.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/10/2013 : 20:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by DeeCay

Genijalni topic! Pravi štimung teorije zavjere! Ma ko bi rekao da je Galep plagirao sličicu nekog našeg...



Na kraju ćemo ustanoviti da cijelokupna Bonelli produkcija počiva na kopijama naših autora:D
A i taj Zagor mi se činio predobrim da bi ga Talijani sami smislili:))


A zašto ga jednostavno ne izbaciš
Ima materijala koliko oćeš, a usput ćeš i njemu napravit uslugu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 31/10/2013 21:00:36
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 31/10/2013 : 21:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Ne zezaj, mislim da lik ima još puno toga za reć'.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2013 : 21:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
mene je sram za sve sudionike topika. a narocito za neke koji bi trebali biti neki uzor nama mladjima. pa kako vas neke nije sram.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/10/2013 : 21:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by DeeCay

Genijalni topic! Pravi štimung teorije zavjere! Ma ko bi rekao da je Galep plagirao sličicu nekog našeg...



Na kraju ćemo ustanoviti da cijelokupna Bonelli produkcija počiva na kopijama naših autora:D
A i taj Zagor mi se činio predobrim da bi ga Talijani sami smislili:))


A zašto ga jednostavno ne izbaciš
Ima materijala koliko oćeš, a usput ćeš i njemu napravit uslugu.



Mislim da nema potrebe za tim, makar je nekoliko dosta ozbiljnih uvreda rečeno. Onda ne bi mogao sudjelovati u raspravi, pa bi onda tvrdio da se njega sprečava u iznošenju njegove verzije, etc...
Neka čovjek slobodno iznosi svoje mišljenje, a ja se nadam da daljnjih uvreda neće biti.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2013 : 21:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
mladjo ne izbacuj takve, sami su dovoljni sebe osramotiti uprkos godinama i tzv. renomeu.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

den deri
Starting Member

84 Posts

Member since 04/08/2013

Posted - 31/10/2013 : 21:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send den deri a Private Message  Reply with Quote
Vaša duševna hrana je da nekoga, u ovom slučaju mene, pokušavate, ponavljam, virtualno linčovati, a zašto - ni za što. nikoga od vas ne poznajem niti vi mene, možda ste za mene čuli, no to nije ni važno. važno je da se uspostavi normalna komunikacija, ali pojedinci među vama to nikada neće naučiti niti uspjeti. Nekako se ponašate kao da je cijeli virtualni svijet vaš. E nije niti će biti, postoji daleko veći broj onih koji su normalni, koji žele normalnu komunikaciju, a ne nekakvo forumsko divljanje. Što se mene tiče, samo nastavite, mene to ne pogađa, jedino mi je žao ako među nesretnicima ima mladih ljudi, jer će vremenom ovakav način divlje komunikacije prenijeti u stvarni život, što će, htjeli ili ne, prerasti u jednu vrlo opasnu bolest s kojom se susreće psihijatrija gotovo na svakom koraku, a ta se bolest naziva - prikriveno ludilo. Od te bolesti mogu da obole svi, od neukog do akademika, a ovakav vid loše komunikacije je kao stvoren za preduslov za tako nešto.
Sada kada komunikacija prelazi granice svakog ukusa jedino što mogu reći je. PLAGIRAO ILI NE TO JE MOJA STVAR - ŠTO SE TO TIČE VAS NEKOLICINE BOLESNIH FORUMAŠA. AKO BONELLI NIKADA NIJE IMAO RIJEČI PRIGOVORA ZA TAKO NEŠTO, ZAŠTO VI ŽELITE BITI NEČIJI ILI BOLJE REĆI NIČIJI ADVOKAT, FIŠKAL ILI ODVJETNIK.
Hvatajte se krampe - to spašava!

Još jednom napominjem, i to kao vrstan poznavalac stripa - industrijski strip je smeće - dobro se zna gdje je kojem stripu mjesto. Uostalom o ovome pitajte prave majstore stripa, na žalost samo je jedan od velikana živ - Jules Radilović, pardon i Bordo. Razgovarajte s njima o tim stripovima pa ćete da čujete njihov stav! U toj priči više moja nežće biti bitna. Nikada niti jedan velikan ondašnje domaće produkcije stripa - s prostora bivše Jugoslavije - nikada nisu imali niti jednu lijepu riječ za smeće tipa Zagora, Bleka i sl. Samo neznalice veličaju nešto što nije kvalitet.
Onakav kvalitet STRIP REVIJE VEČERNJEG LISTA, a vi se trujete smećem i još ga branite.
Iskreno, ovo već postaje dosadno, neozbiljno, a mislio sam da ćemo imati ozbiljan, civiliziran dijalog, kad ovamo...

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8109 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 31/10/2013 : 21:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ja bih volio vidjet koji je to film i tu fotografiju po kojoj su radili galep, hrapa i još jedan autor iz juge kojemu ne znamo ime
ako je na toliko mjesta korištena, to mora da je neka važna fotka i pravi forumaši guglaši spameri bi je morali pronaći
ako takva postoji, i još je bila plakat filma, onda postoji i mogućnost da je više ljudi napravilo crteže po njoj

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 31/10/2013 : 21:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
prošlo njegovo vreme.

"Vi ste, ustvari, jedna vrsta strip-narkomana, ovisite o Čiku, Zagoru i sličnim otrovima - stripovskim turbo folkom."
"Očito je da ste rasli i odgajali se na industijskom ili šund stripu tipa TEKSA, MARKA, BLEKA i ostalog smeća."
"Zaboravite Teksa, Zagora, Marka, Bleka i ostalo strip industrijsko smeće. "
"I to se uzima sve dotle dok ne potisnete toksikološke tvorbe kojekakvih Zagora, Teksova, Blekova i ostalog opasnog materijala kojim ste okruženi i zatrovani. "
"I nije mi jasno čemu tolika priča oko nečega, barem što se tiče Bonellijeve produkcije, nema neke umjetničke strip vrijednosti. Imao sam kontakte s Bonellijem, pa ni on sam nije naročito cijenio svoju produkciju, osim što je na tome dobro zarađivao."
"Usporedbe radi navest ću primjer: stripovi o Teksu, a naročito Zagoru, Bleku i sl., mogu se usporediti s nečim što imamo danas u muzici: s jedne strane turbo folk a s duge strane kvalitetnu muziku ili glazbu."

a onda:

"...BONELLI NIJE FAKTURISAO NITI JEDAN NASTAVAK KOJI SAM OBJAVIO. SVE MI JE POKLONIOO BESPLATNO. DAKLE, TO JE BIO ODNOS KOJI NADMAŠUJE STANDARDNU SURADNJU. I SAD NEKO OD VAS OD MENE, KOJI BONELLIJA CIJENI I KAO PRODUCENTA I KAO IZDAVAČA VIŠE NEGO SVI VI, NAVODNO BRANITE BONELLIJA. KAKAV APSURD."

Jeste, barem ovde imaš pravo - KAKAV APSURD!
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2438 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 31/10/2013 : 21:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
hahahhahahahahha naopako

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

den deri
Starting Member

84 Posts

Member since 04/08/2013

Posted - 31/10/2013 : 21:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send den deri a Private Message  Reply with Quote
Trolo se uzalud trudi da nešto kaže, ali suštinu ne poznaje. Nikada nisam krio da sam radio s Bonellijem i to uvijek ističem jer je Bonelli kao čovjek bio vrstan i za poželjeti. Drugi je par opanaka što mu stripovi nikada nisu dosegli vrhunski - umjetnički kvalitet. A to što sam ja objavio Teksa, desilo se na nagovor našeg zajedničkog prijatelja Frančeska, koji je s Bonellijem bio kao rođeni brat. Dakle, više nego prijatelj. Iskreno, meni je komunikacija s Bonellijem imponirala, posebno što se radilo o dobrom čovjeku kakvih se rijetko sreće u životu. Bonelli je bio čista industrija stripa, a o kvalitetu se moglo pričati svašta.
Dakle, nema nikakvog apsurda, volio bih vidjeti nekog od vas da se suprotstavi kompletnom ondašnjem režimu i krene u neizvjesno izdavaštvo. U takvoj situaciji, kada se gubi glava, svaka podrška je bila dobrodošla, a iskreno, ponajviše sam je imao iz Italije: od Bonellija, preko Piera D´Amija, do Benita Franca Jakovittija... Podrška iz naše ondašnje države je bila od nekolicine hrabrih koji su me podržali, na prvom mjestu Maurovića, Nikolića (Valjevo) Radičevića (Beograd), Borda, Bekera...
Zanimljivo je da se niko od vas ne osvrće na nešto što se uistinu može nazvati pomirljivim, korektnim tonom, svi redom koji se javljate vadite riječ ili rečenicu iz konteksta. Nemojte se baviti takvim niskostima, to je za propale političare naše regije.
Go to Top of Page

den deri
Starting Member

84 Posts

Member since 04/08/2013

Posted - 31/10/2013 : 21:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send den deri a Private Message  Reply with Quote
Zaboravih Kenu 2 napomenuti da fotografiju iz nekog westerna po kojoj sam radio indijanca sigurno posjedujem, ali mi treba vremena za pronaći je, budući da moj arhiv posjeduje na desetine hiljada raznih materijala, časopisa, novina, knjiga i ko zna čega sve ne. Za tako nešto mi uistinu treba vremena, ali ću fotos pronaći, ne da se dokazujem, nego da se napravi usporedba. Jednom sam rekao da posjedujem original koji sam radio prije 40-tak godina, pa ko želi da ga vidi, neka mi se javi rado ću mu to pokazati i uvjeriti svakog da se ne radi o plagijatu. Jer da se radi o plagijatu, odnosno o precrtavanju kao u slučaju Teksa, pa valjda bih rekao, jer za tako nešto smo svi imali pravo da radimo, to sam objasnio.
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
280 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 31/10/2013 : 22:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
baš će bonelli ići nekoga tuziti za plagijat, di ces vece plagijatore od njih, od njihovih crtaca, naslovnica i kadiranja to preuzetih cijelih stilova, pa do samih premisa, ideja za scenarije, fizionomiju likova... ma sve


ne pljujem po bonelliju, jako ga volim i dalje čitam ali činjenice su da se o medusobnom znacaju, kvaliteti i superiornosti bilo fra-bel škole, raznih americkih skola i manga, talijanskih i juznoamerickih scena te nakraju ne-bonellijevske i bonellijevske škole moze itekako raspravljati, no bonelli je tu daleko najmenje inventivan, dijelom i zbog bjesomucne hiperprodukcije
makar su oni i imali svojih konja za trku, i dalje imaju

elem, jedan od najboljih topica, veoma zabavno
kada bi se sve svađe na ovom forumu od postanka do sada objedinile u neku knjigu, to bi bila jako debela, duhovita i zabavna knjiga

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/10/2013 : 22:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by den deri

Zaboravih Kenu 2 napomenuti da fotografiju iz nekog westerna po kojoj sam radio indijanca sigurno posjedujem, ali mi treba vremena za pronaći je, budući da moj arhiv posjeduje na desetine hiljada raznih materijala, časopisa, novina, knjiga i ko zna čega sve ne. Za tako nešto mi uistinu treba vremena, ali ću fotos pronaći, ne da se dokazujem, nego da se napravi usporedba.


Mislim da je ključno da pronađeš tu kontraverznu fotku je ona bi mogla okončati ovu beskrajnu raspravu. U trenu.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000