forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "Vitez reda umjetnosti i književnosti" Igor Kordej
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 16/08/2013 : 22:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote

"Titulu Viteza reda umjetnosti i književnosti,najviše francusko odličje koje se pojedincu može dodjeliti za doprinos kulturi,primio je ovih dana hrvatski strip-crtač i ilustrator Igor Kordej....."

Gornji tekst je početak intrvju-a sa Igorom Kordejem koji sutra 17.8 (subota) možete pročitat u izdanju Večernjeg lista.

Istina,vjest baš nije sviježa,ali nikad nije kasno za čestitanje,pa evo:
Igore čestitamo ti!

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/08/2013 : 23:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
To je taj bahati čovjek, koji je bio prisutan na ovom forumu i jedino šta sam zapamtio od njega je bilo nešto u tom stilu:

"ovaj forum me ne zaslužuje"

bah, ništa ja njemu ne čestitam.

A, sječam se i o čemu se radilo. Čovjek nam je htio prodati priču kako je on nacrtao plakat za Makarsku (Mafest), nekakvog crvenog kurent djavola na tovaru, pa su mu onda ljudi dokazali, kako je on to slikao nešto, i napravio pomoču fotoaparata, photo shopa,...i slično i čovjek počeo sve da vređa itd....
Ima negdje taj topik,.....
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/08/2013 : 23:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ako si ga zapamtio samo po tome onda si ti stvarno na krivom forumu.
U stvari,ko da nisam zna.Drž se ti svaštare a strip prepusti stripašima.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12217 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/08/2013 : 23:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ako si ga zapamtio samo po tome onda si ti stvarno na krivom forumu.
U stvari,ko da nisam zna.Drž se ti svaštare a strip prepusti stripašima.



ma nemoj
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 16/08/2013 : 23:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

To je taj bahati čovjek, koji je bio prisutan na ovom forumu i jedino šta sam zapamtio od njega je bilo nešto u tom stilu:

"ovaj forum me ne zaslužuje"

bah, ništa ja njemu ne čestitam.

A, sječam se i o čemu se radilo. Čovjek nam je htio prodati priču kako je on nacrtao plakat za Makarsku (Mafest), nekakvog crvenog kurent djavola na tovaru, pa su mu onda ljudi dokazali, kako je on to slikao nešto, i napravio pomoču fotoaparata, photo shopa,...i slično i čovjek počeo sve da vređa itd....
Ima negdje taj topik,.....



U pravu je 1Euro, bahatijeg i prepotentnijeg lika nije bilo na ovom forumu dok se on nije pojavio. I šta se desilo, nalijepio vas je ko malu djecu, a vi svi podvili rep ko male zeke.

I nastranu to, lik misli da najbolje crta na svijetu, odnosno da će biti najbolji na svijetu. A takvih kao što je on u svijetu ima na pasjija preskakala. I svaka mu je ja, pa ja. On je največi. Za sebe naravno.

Tako da sve u svemu i ne zaslužuje da mu se čestita na ovom forumu.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 16/08/2013 23:51:20
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/08/2013 : 23:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Imas pravo, bolje da cestitamo Hrapi. Taj i Bonelli vodi za nos.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 16/08/2013 : 23:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

A takvih kao što je on u svijetu ima na pasjija preskakala.



Mislim da malo pretjeruješ (malo puno). Jesi li uopće vidio njegove radove tipa Metro/Stranac/Zvijezde/Vam... Čovjek je imao 20+ godina kada je to crtao, a crtež mu je impresivan.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 16/08/2013 : 23:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
I naravno ja jesam vaš "tata" (što bi rekao King Varrior:), ali da bi branio svoju djecu morate mi reći ko vas dira. Eto, u vaše ime, nek stisne muda pa meni nek kontrira.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 17/08/2013 00:02:27
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 16/08/2013 : 23:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Imas pravo, bolje da cestitamo Hrapi. Taj i Bonelli vodi za nos.





Poli ti to rješvaj sa Hrapom ne sa mnom. Nisam mu ja advokat.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 17/08/2013 : 00:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by all_ba

A takvih kao što je on u svijetu ima na pasjija preskakala.



Mislim da malo pretjeruješ (malo puno). Jesi li uopće vidio njegove radove tipa Metro/Stranac/Zvijezde/Vam... Čovjek je imao 20+ godina kada je to crtao, a crtež mu je impresivan.


On jeste vrijedan i to cijenim. No, opet kažem u svijetu takvih ima na pasja preskakala. Ovdje je riječ prije svega o njegovoj prepotentnosti.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 17/08/2013 00:02:00
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/08/2013 : 00:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

O Lady Gagi se danas studira na faksu.


mada to nije moj point ovdje :D

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 17/08/2013 : 00:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by 1Euro

To je taj bahati čovjek, koji je bio prisutan na ovom forumu i jedino šta sam zapamtio od njega je bilo nešto u tom stilu:

"ovaj forum me ne zaslužuje"

bah, ništa ja njemu ne čestitam.

A, sječam se i o čemu se radilo. Čovjek nam je htio prodati priču kako je on nacrtao plakat za Makarsku (Mafest), nekakvog crvenog kurent djavola na tovaru, pa su mu onda ljudi dokazali, kako je on to slikao nešto, i napravio pomoču fotoaparata, photo shopa,...i slično i čovjek počeo sve da vređa itd....
Ima negdje taj topik,.....



U pravu je 1Euro, bahatijeg i prepotentnijeg lika nije bilo na ovom forumu dok se on nije pojavio. I šta se desilo, nalijepio vas je ko malu djecu, a vi svi podvili rep ko male zeke.

I nastranu to, lik misli da najbolje crta na svijetu, odnosno da će biti najbolji na svijetu. A takvih kao što je on u svijetu ima na pasjija preskakala. I svaka mu je ja, pa ja. On je največi. Za sebe naravno.

Tako da sve u svemu i ne zaslužuje da mu se čestita na ovom forumu.



Mislim da si u krivu Alija,ali tvoj dojam je samo tvoj.Ja mu čestitam jer ne vjerujem da se francuska država olako razbacuje ovakvim priznanjem.Hrvatska je mala država i kad jedan naš čovjek dobije ovakvo priznanje kao stranac iz te male države,svakako zavrijeđuje barem čestitku.Tim više jer je strip autor!
Nisu voljeli niti Teslu jer je navodno bio bahat i egocentričan,ali mu ne mogu osporit da je bio genij.Ja se ne mogu otet dojmu da i Kordej ima nešto gena iz like!

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/08/2013 : 00:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba
Poli ti to rješvaj sa Hrapom ne sa mnom. Nisam mu ja advokat.


Od kada?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 17/08/2013 : 00:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Ratko,niko to ovdje ne spori da on ima zasluga kako u Hrvatskoj tako i u Francuskoj, po pitanju strip produkcije i značaja u popularizaciji stripa. To niko ne spori. Riječ je o njegovoj bahatosti , egocentričnosti i prepotentnosti kako prema našim kolegama s foruma tako i u izjavama za medije.
Tebi kao svom prijatelju se ispričavam zbog offtopika.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 17/08/2013 00:17:01
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 17/08/2013 : 00:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by all_ba
Poli ti to rješvaj sa Hrapom ne sa mnom. Nisam mu ja advokat.


Od kada?


Od kada se uključio na naš forum.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 17/08/2013 : 07:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Igor ima istu energiju u svojim radovima koju je imao na prvoj nacrtanoj tabli prvog stripa. Možda i veću. To nije nimalo lako, naročito ako se uzme u obzir majstorstvo autora. Kod Igorovih radova me uvijek fasciniralo kadriranje. Većina "majstora" bježi od ekstremnijih skraćenja kod stvaranja kompozicije sličica na tabli i same table, a kod Igora je baš to snaga. Ne znam koja mi je faza bolja, prvi radovi sa puno crtica, onda pero i kist ili ova zadnja sa laviranim tušom. Boja je opet posebna priča. Majstor, u svakoj molekuli značenja te riječi. Mislim da strip "Mašina" na neki način puno govori o njegovoj energiji.
Igore, čestitke na nagradi od srca!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 17/08/2013 : 08:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Evo, kad čovek napiše o Kordeju (po mome Kordej ide u top 20 Yu stripara svih vremena):

"A takvih kao što je on u svijetu ima na pasjija preskakala."

(mada pojma nemam šta znači "pasjija preskakala", al mogu mislit da je poanta "ko dreka")

i ovo:

"da će BOSONA objavljivati najkvalitetnija stripovska ostvarenja i po svjetskim parametrima i po mom ukusu. Moraju osim dobrog scenarija biti i vrhunski nacrtani. Dakle, nema kompromisa, kad je crtež u pitanju."

onda jedva čekam da kupim Bosona.

P.S. Još više pa zbog onog natega oko osnovnoškolskog precrtavanja indijanca od Ahmeda H.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/08/2013 : 09:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
kad smo kod kordeja- jučer je bio intervju s njim u "Kratkim susretima" (hrt2, 11.15h)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/08/2013 : 10:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

kad smo kod kordeja- jučer je bio intervju s njim u "Kratkim susretima" (hrt2, 11.15h)


s danas je http://mojtv.hr/film/21210/putovanje-u-mu--hugo-pratt.aspx

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 17/08/2013 : 11:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Kordeju!

(to što ga pojedinci doživljavaju kao bahatog i prepotentnog nije vrijedno spomena ni pojašnjavanja a najmanje prepiranja, ono što je vrijedno i bitno jest njegovo djelo koje je kvalitetom i količinom ogromno)


Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19389 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/08/2013 : 11:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

To je taj bahati čovjek, koji je bio prisutan na ovom forumu i jedino šta sam zapamtio od njega je bilo nešto u tom stilu:

"ovaj forum me ne zaslužuje"

bah, ništa ja njemu ne čestitam.

A, sječam se i o čemu se radilo. Čovjek nam je htio prodati priču kako je on nacrtao plakat za Makarsku (Mafest), nekakvog crvenog kurent djavola na tovaru, pa su mu onda ljudi dokazali, kako je on to slikao nešto, i napravio pomoču fotoaparata, photo shopa,...i slično i čovjek počeo sve da vređa itd....
Ima negdje taj topik,.....



Euro, "taj covjek je bio u pravu" svaki put kad pogledam taj plakat se cudim kako je dobro nacrtan. Jer je nacrtan, a to sto izgleda ko fotka to je samo plus. I nije mu niko nista dokazo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/08/2013 : 11:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Čestitam Vitezu Kordeju!

P.S. još da nastavi rad na Tarasu Buljbi i Srcu bitaka....

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/08/2013 : 12:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Kordej je genije i vrlo simpatičan lik
upoznao sam ga na jednom roštilju pored Jaske i onda je frend vozio njega i djevojku doma (pa smo navratili kod njega na piće) Super lik, vrlo inteligentan(bar je to prvi dojam)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/08/2013 : 12:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Meni je Herman odličan crtač.

Ali bih rekao da je Kordej bolji od njega, po crtačkim sposobnostima i kreativnosti. Sad, što Kordej nije stvorio (sam ili sa nekim) 1 ili 2 serijala, koji bi postali opšta mesta u stripu i forsirao ih (poput Džeremaje i Tornjeva), može biti posledica i okolnosti, nedostatka takve sposobnosti, ali možda najpre nedostatka želje, jer nije tip koji bi upao u kolotečinu samoponavljanja, samim tim i nazadovanja, a interesovanja su mu preširoka, iz čega proističe njegova crtačko autorska raznovrsnost.

Kordej je bolji crtač i od mnogih drugih francusko-belgijskih autora, a kako je to vrhunska "škola" (scena) stripa, to dovoljno govori i o njegovom mestu u svetskom stripu.

Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 17/08/2013 : 12:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Čestitam Vitezu Kordeju!

P.S. još da nastavi rad na Tarasu Buljbi i Srcu bitaka....

Može link naslovnica?

I čestitam na priznanju

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/08/2013 : 12:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Kordeju!

quote:
Originally posted by bjelolasica

Može link naslovnica?


http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/taras-buljba-tabu-alg-1-taras-buljba/25119/0/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000