forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Indijanci i Kauboji (figurice iz plastike)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/09/2013 : 14:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Da li netko zna tko je proizvodio figurice indijanaca i Kauboja iz plastike, dužine oko 10+ cm (dosta dugački). Imali su gibljive zglobove(ruke i noge, mogao si da im namjestiš koljena, lakate,...), da im skineš šešir, staviš urožje u ruke ili futrolu,....mogaa si npr indijanca namjestiti da sjedi u kanuu,....bilo je dosta različitih stvari pored njih (npr kočija, kanu,...)....Znam da sam se igrao sa njima prije(približno 25 godina ranije...) i tada su se i pojavili (odprilike) u trgovinama.....
Ne znam kako se zvala firma koja ih je proizvodila?

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/09/2013 : 15:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Znam tocno o cemu pricas..radilo se o ovako necemu..



probaj ovdje pitati tko ih je proizvodio.

http://igracke.ucoz.com/forum/48-507-4

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/09/2013 : 16:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
BRAVO mr murdoc!!!!!!

Tačno na ovakve sam mislio.

Zanima me tko ih je proizvodio ili kako "su se zvali" pa da ih mogu potražiti na Ebayu npr ili nekim aukcijama.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/09/2013 : 16:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

ACME Supplies Company




ne vjerujem da je to ta firma, jer kada sam to napisao u google nije bilo ništa u vezi sa ovim plastičnim figuricama.....
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/09/2013 : 18:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ima onaj topik sta ga netko stavio o tim figurama.
To su mi bile najdraze igracke!
Mislim da je firma "MOBILE" ili "mobil"!
Trazio sam po prodajnim sajtovima,ali pljuga.
Nadam se kad bi se to ponovno prodavalo da bih skupio sve Mohawke i Lakote!
Ako tko sta nadje o prodaji give a link!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 01/09/2013 18:49:29
Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
269 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 01/09/2013 : 22:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message  Reply with Quote
Ovo su bile najbolje igracke, jos uvek ih imam nekoliko komada preostalih iz detinjstva, ali iskombinovanih delova, posto su mogle da im se skinu i ruke i zglobovi i sake, pa sam glave kaubojaca prebacivao na tela indijanaca i slicno.

Secam se da su bili i konji sa savitljivim zglobvima nogu i sedlom koje je moglo da se skida, i glavom koja je mogla da se pomera gore dole. Takodje je postojalo i oruzije za kauboje a i za indijance. Secam se takodje da je bio neki fancy kompet sa par figurica, konjim i kocijama koje sebi nikada nisam priustio.

Sjajne igracke i nazalost danas poprilicno retke. Cesto se muvam po buvljacima i nesecam se da sam video ijednu figuricu.


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/09/2013 : 22:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leshwolsh

Ovo su bile najbolje igracke, jos uvek ih imam nekoliko komada preostalih iz detinjstva, ali iskombinovanih delova, posto su mogle da im se skinu i ruke i zglobovi i sake, pa sam glave kaubojaca prebacivao na tela indijanaca i slicno.

Secam se da su bili i konji sa savitljivim zglobvima nogu i sedlom koje je moglo da se skida, i glavom koja je mogla da se pomera gore dole. Takodje je postojalo i oruzije za kauboje a i za indijance. Secam se takodje da je bio neki fancy kompet sa par figurica, konjim i kocijama koje sebi nikada nisam priustio.

Sjajne igracke i nazalost danas poprilicno retke. Cesto se muvam po buvljacima i nesecam se da sam video ijednu figuricu.



da....isto je bilo kod mene.....
Sječam se da su bili različiti paketiči, npr samo jedan indijanac + oružje koje je imao ili jedan kauboj + oružje, pa onda su bili malo skuplji paketiči gdje su bila dva ili tri u paketiču, p aonda oni pravi paketiči sa 4 ili više njih, mislim da je najviše bilo 6 ili 8 u jednom paketiču, a onda su bili i paketiči sa kočijom, ili kanuom,...itd....ja se sječam da sam imao jednog indijanca (nije imao irokezu, moj je imao jaknu i dugu kosu), pa teta mi j ez arođendan kupila onog indijanca + kanu sa krznom, imao sam i nekog kauboja u crvenoj košulji,...kasnije sam sa nekim ljudima nešto razmijenio pa sam dobio i ove indijance sa irokezom, pa kauboje sa različitim bojama šešira, košulje,....onda nemam pojma gdje je sve to završilo (kuda je nestalo),....i tako sam se danas sjetio na to i drago mi je, da vidim, da nisam jedini koji se igrao sa tim figuricama i da su i vama drage.
Šteta što ne znamo tko ih je proizvodio, možda bi se onda mogle nači negdje na internetu....ja sam več nešto tražio ali z asada bezuspješno.....
Mislim da ih je pravila neka Njemačka ili Engleska firma.....sumnjam da su bili Američki....
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 01/09/2013 : 23:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

ACME Supplies Company



odličan. sjedi 5... kojot i ptica trkačica... netko je propustio pogledat koji crtić


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/09/2013 : 12:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su bili sa europskog trzista..
Jucer sam ponovno trazio po slikama na googleu ali nada amigo!
Pod pojam Mobile ili mobil sam trazio ali pljuga.
Bio je i Zorro sa bijelim konjem....
Ti kompleti su bili jako skupi sjecam se kocija sa dva konja i Kit Carson(bar sam ih ja tako zvao) za uzdama a za njim u koloni Gary Cooper(bio je slican) bilo je varijacija na Kit Tellera i onog sa bradom sto je vise licio na Sven Olea Thornsena nego na Smuka/Duplog Ruma
Indijanci su bili rijetki sjecam se kanua sa krznom(kao sto Euro pise) ali bilo je i sa wigwamima i totemom(bez crnih skorpiona unutra)
Danas bi to bilo super imati sacuvane ali tesko ih pronaci...

Mozda su cak i Talijani radili..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 02/09/2013 12:05:50
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 31/07/2016 : 14:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Na ebay nečete virovat ima još figurica indijanaca i kauboja od MEHANOTEHNIKE izole , novih i zapakovanih po 5 dolara (setovi po šest kauboja žuti i plavi te setovi indijanaca po 7 figura narančastih , koji su zaostali u nekim skldištima neprodani) Veoma su kvalitetni i davno sam imao crvene indijance koje sam budala bacija kao potez odrastanja.Dakle riječ je o novim i lijepim primjercima koje smo vidjeli već i na ovom forumu.Ja sam slučajno gledao i vidio da ih ima na ebay i kupija sam ,to če se odlično uklopit u stripove koji se drže na polici.Imaju vam još ograničena pakovanja mislim 8 kauboja i dvadesetak indijanaca kupite jeftino jer takvih više nećete naći .U Limondu i njuškalu prodaju se polovni puno više.Ne gubite vrijeme,ebay slovenia MEHANOTEHNIKA wild Wesr covboy / indians.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 31/07/2016 : 14:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by fikus

ACME Supplies Company




ne vjerujem da je to ta firma, jer kada sam to napisao u google nije bilo ništa u vezi sa ovim plastičnim figuricama.....




Wtf?
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 31/07/2016 : 14:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Šta ti je istinu govorim to je ta firma ,imam ih sad i imao sam ih nekada.Pakovanja su orginalna ,nova i neotvorena ali malko zgužvana i pinkicu prašnjava.To su stare nove zalihe MEHANOTEHNIKE koju su (šta ja znam) završile na ebay.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 31/07/2016 : 14:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Šta ti je istinu govorim to je ta firma ,imam ih sad i imao sam ih nekada.Pakovanja su orginalna ,nova i neotvorena ali malko zgužvana i pinkicu prašnjava.To su stare nove zalihe MEHANOTEHNIKE koju su (šta ja znam) završile na ebay.




Wtf?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/07/2016 : 15:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nemogu biti stare-nove zalihe!
Stari artikl jeste, ali zaliha kao pojam ne postoji jer firme odavno nema, kamoli skladistene figure. To samo moze kolekcionar/preprodavac tipa Lovejoy/Derek Trotter koji kuzi stvar, igre na nostalgiju, prodavati.
Takve sam i ja imao kao klinac i onda nisu toliko vrijedili, kao par kifli iz pekare, bili su jeftini. Onaj jedan vlak od mehanotehnike sto je na ebayu pod imenom MT-e, sam i ja imao i za razliku od ovih danasnjih guangzhou vlakica su puno bolji kvalitete. A prodavac vlaka je iz Bugarske.
Tko voli nek izvoli… nostalgije su opasne stvari jer vode u bespotrebne kupovine i sindroma hrcka.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 31/07/2016 : 19:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Da li netko zna tko je proizvodio figurice indijanaca i Kauboja iz plastike, dužine oko 10+ cm (dosta dugački). Imali su gibljive zglobove(ruke i noge, mogao si da im namjestiš koljena, lakate,...), da im skineš šešir, staviš urožje u ruke ili futrolu,....mogaa si npr indijanca namjestiti da sjedi u kanuu,....bilo je dosta različitih stvari pored njih (npr kočija, kanu,...)....Znam da sam se igrao sa njima prije(približno 25 godina ranije...) i tada su se i pojavili (odprilike) u trgovinama.....
Ne znam kako se zvala firma koja ih je proizvodila?



Imam ja hrpu tih kauboja i indijanaca, konje, imao sam i kanu, kočiju, dosta oružja...
Bilo je za kupiti u nekim Zagrebačkim trgovinama, mislim u robnim kućama NAMA. I to 80-ih, naravno.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 31/07/2016 : 19:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ma to su neprodane zalihe koje su nove ,dosta ih je u prodaji i ja sam kupija nove su, ali su dugo negdje ležale.To su one figure s ovog foruma narančasti indijanci težuti i plavi kauboji. Pa i TOZ je nažalost propao ali ima u skladištima dosta zaliha.Uostalom pogledajte na EBay
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 31/07/2016 : 19:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Odakle im na ebay nekoliko desetaka kutija koje se vidi da su nove ali malo prašnjave i kutije i plastika naborane od zuba vremena?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/07/2016 : 19:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by 1Euro

Da li netko zna tko je proizvodio figurice indijanaca i Kauboja iz plastike, dužine oko 10+ cm (dosta dugački). Imali su gibljive zglobove(ruke i noge, mogao si da im namjestiš koljena, lakate,...), da im skineš šešir, staviš urožje u ruke ili futrolu,....mogaa si npr indijanca namjestiti da sjedi u kanuu,....bilo je dosta različitih stvari pored njih (npr kočija, kanu,...)....Znam da sam se igrao sa njima prije(približno 25 godina ranije...) i tada su se i pojavili (odprilike) u trgovinama.....
Ne znam kako se zvala firma koja ih je proizvodila?



Imam ja hrpu tih kauboja i indijanaca, konje, imao sam i kanu, kočiju, dosta oružja...
Bilo je za kupiti u nekim Zagrebačkim trgovinama, mislim u robnim kućama NAMA. I to 80-ih, naravno.




da, moglo se kupiti u takvim robnim kučama (mi ih zovemo Blagovnice), a u mom kraju se zvala Resevna a prije toga Merx gdje su ih imali....ali mi je zanimljivo, da ih nitko ne prodava npr na Bolha.com, Ebay, Delcampe,.....lijepo je čuti da ih ti imaš odnosno da netko to još uvijek čuva za "sljedeče generacije".
Na Ebayu inače ima dosta MOTU (Masters of the Univers) znači He-man, Skeletor,....i slično ali ovakvih figurica koje ja tražim nema.
Ako imaš volje, daj poslikaj par fotki i okači na ovoj temi, da ljudi vide o čemu se zapravo radi, a pogledaj da li možda ima neki napis (firma koja ih je proizvodila npr) na figurici pa da znamo tko ih je proizvodio, pa čemo ih onda lakše pronači n ainternetu u slučaju d ali ih netko prodava.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/07/2016 : 19:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Odakle im na ebay nekoliko desetaka kutija koje se vidi da su nove ali malo prašnjave i kutije i plastika naborane od zuba vremena?




ove figurice o kojima ti pričaš, nisu iste o kojima ja pričam.....ako dcopic okači slike, vidjet češ razliku.
Mene ne zanimaju ove iz Mehanotehnike.....
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 31/07/2016 : 19:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Staviti ću slike, obećajem, ali ne tako brzo, jer su mi kod kuće u Zagrebu.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 02/08/2016 : 10:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
uff sječam se pubo stvari tu gore, neke imam još u podrumu. U oko mi je pao onaj vatrogasni plastični auto sa tri vatrogasca gore..
https://www.google.si/search?q=mehanotehnika+izola+wild+west&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjZ4cHAq6LOAhUFcRQKHetfCvgQsAQIHg&biw=1920&bih=969

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000