forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolja priča ''poznog''perioda Kena Parkera?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 03/10/2013 : 13:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Po mom slobodnom izboru u ponudi su 15 najboljih priča iz dela serijala nazvanog ''pozni Ken Parker''. Meni je ovaj deo serijala izuzetan, oduševio sam se čitajući ga u izdanju SistemComiksa. Pravo uživanje je tek sada kada ga čitam u izdanju Fibre. Jedina prednost Sistema su fenomenalni dodatni tekstovi, ostalo je na strani Fibre. Pitanje ovog topika je: OMILJENA PRIČA POZNOG PERIODA, VAŠE POREĐENJE SA REGULARNIM DELOM 1-59 OD SBE ?

Choices:

Normin princ
Gde umiru titani
Ledeni dah
Dah i san
Bela tišina
Divljaci
Casovi ocaja
Vecita lutalica
Mekormakov žig
Van vremena
Avanture Tedija Parkera
Krvavi lov
Dašak slobode
Osudenici
Donaverov karavan


Edited by - Timber Bil on 03/10/2013 13:55:41

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/10/2013 : 13:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ledeni dah.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Godot
Starting Member

8 Posts

Member since 23/04/2012

Posted - 03/10/2013 : 13:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Godot a Private Message  Reply with Quote
Kasni period ima nekoliko briljantnih priča: Normin princ, Melez, Zemlja junaka, Krvavi lov, Van vremena... Ali u cjelini ne može se usporediti s prvim periodom i remek-djelima poput:Kitolovci, Balada o Pat O'Shane, Lovčeva Lily, Dome, slatki dome ili Pravo i krivo. Prije svega, Berardi se scenaristički malo iscrpio te se počeo ponavljati. A crtački tim ni izdaleka nije uspio slijediti autorsku poetiku Milazzova ili Trevisanova crteža. Tako da je kasni period za nijansu slabiji iako u pojedinim pričama ima proplamsaja autorske lucidnosti koju nalazimo u ranim Beradijevim & Milazzovim pričama.
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 03/10/2013 : 13:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Godot

Kasni period ima nekoliko briljantnih priča: Normin princ, Melez, Zemlja junaka, Krvavi lov, Van vremena... Ali u cjelini ne može se usporediti s prvim periodom i remek-djelima poput:Kitolovci, Balada o Pat O'Shane, Lovčeva Lily, Dome, slatki dome ili Pravo i krivo. Prije svega, Berardi se scenaristički malo iscrpio te se počeo ponavljati. A crtački tim ni izdaleka nije uspio slijediti autorsku poetiku Milazzova ili Trevisanova crteža. Tako da je kasni period za nijansu slabiji iako u pojedinim pričama ima proplamsaja autorske lucidnosti koju nalazimo u ranim Beradijevim & Milazzovim pričama.

Druže iako sam veliki fan trilogije sa Eskimima, mislim da je Donaverov karavan nadvisio tu priču. Takođe odlične zatvorske priče Dašak vremena i Osuđenici uvek će mi biti negde gde je i Pat O'Šejn.
Odlične su i početne priče Gde umiru titani, Ledeni dah, Bela tišina...Jako je teško meriti ta dva perioda. Crtački takođe nisu slabiji jer u poznom periodu imamo i Frisendu, ali i Ortiza, pa i meni odličnog Freghierija. A opet Milazzo i Trevisan su i tu prisutni...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/10/2013 : 14:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Dah i San

p.s. Timber Bill, kako je moguce da nisi stavio epizodu "Zemlja Junaka", u kojoj Milazzo i Berardi ucestvuju? Pa ta je genijalna!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 03/10/2013 : 14:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Dah i San

p.s. Timber Bill, kako je moguce da nisi stavio epizodu "Zemlja Junaka", u kojoj Milazzo i Berardi ucestvuju? Pa ta je genijalna!

Izostavio sam je slučajno, znam da se mnogima sviđa. Meni baš i ne.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/10/2013 : 15:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja ne mogu samo jednu odabrati.

Ken je to, pa...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 03/10/2013 : 17:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Da previše je odličnih.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11661 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/10/2013 : 17:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Prvi dio mi je dosta bolji od drugog.
Iz ovog drugog dijela najbolje priče su mi ovi specijalci.
Ali drage su mi sve, Ken je to kao što neko reče

Have mercy
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 03/10/2013 : 17:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Sve su odlične. Teško se je odlučit samo za jednu. Ako bi več morao izdvajat, izdvojio bi Dah i san zbog kolora. Ovu priču mogu samo listat i uživat. Sjajne priče su mi još i Ljudska pustolovina i Kraj crnog medvjeda. Ali zaista je celi komplet sjajan, možda samo koja priča nije dobra ili je malo lošija. Nadam se, da če Ken dobiti još jednu priču koja, če zaista bit kraj.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4578 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 03/10/2013 : 23:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
D&S

sangue navajo
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 04/10/2013 : 07:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Zemlja Heroja, ubedljivo. Dopala mi se njena kafkijansko-apsolutistička atmosfera, sama ideja približavanja autora i junaka, i, naravno, Orson Welles kao građanin Kejn

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/10/2013 : 07:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tekumze

Sve su odlične. Teško se je odlučit samo za jednu. Ako bi več morao izdvajat, izdvojio bi Dah i san zbog kolora. Ovu priču mogu samo listat i uživat. Sjajne priče su mi još i Ljudska pustolovina i Kraj crnog medvjeda. Ali zaista je celi komplet sjajan, možda samo koja priča nije dobra ili je malo lošija. Nadam se, da če Ken dobiti još jednu priču koja, če zaista bit kraj.


Bas tako! Najbolja mi je Dah i san, a druga mi je najvjerovatnije Ljudska pustolovina. Trebao bi obnoviti gradivo, ali sam za Dah i san siguran.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 11:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Nitko nije spomenuo "Donovanovi dečaci"....hm, inače do sada sam pročitao tek 4 Kena Parkera haha....

pročitao sam samo ove 4:



Jel su to među boljim epizodama?

Edited by - 1Euro on 04/10/2013 11:20:04
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 04/10/2013 : 13:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
tesko da mogu izabrati, ceo pozni period mi je odlican! mozda cak i bolji nego prvi :/

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Godot
Starting Member

8 Posts

Member since 23/04/2012

Posted - 04/10/2013 : 23:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Godot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by Godot

Kasni period ima nekoliko briljantnih priča: Normin princ, Melez, Zemlja junaka, Krvavi lov, Van vremena... Ali u cjelini ne može se usporediti s prvim periodom i remek-djelima poput:Kitolovci, Balada o Pat O'Shane, Lovčeva Lily, Dome, slatki dome ili Pravo i krivo. Prije svega, Berardi se scenaristički malo iscrpio te se počeo ponavljati. A crtački tim ni izdaleka nije uspio slijediti autorsku poetiku Milazzova ili Trevisanova crteža. Tako da je kasni period za nijansu slabiji iako u pojedinim pričama ima proplamsaja autorske lucidnosti koju nalazimo u ranim Beradijevim & Milazzovim pričama.

Druže iako sam veliki fan trilogije sa Eskimima, mislim da je Donaverov karavan nadvisio tu priču. Takođe odlične zatvorske priče Dašak vremena i Osuđenici uvek će mi biti negde gde je i Pat O'Šejn.
Odlične su i početne priče Gde umiru titani, Ledeni dah, Bela tišina...Jako je teško meriti ta dva perioda. Crtački takođe nisu slabiji jer u poznom periodu imamo i Frisendu, ali i Ortiza, pa i meni odličnog Freghierija. A opet Milazzo i Trevisan su i tu prisutni...

O ukusima je teško raspravljati. Ali slažem se da je Donaverova karavana velika priča. Tim više što Ortizovu grafiku stavljam odmah uz bok Milazzovoj. No ipak mislim da s pravom držim kako prvi dio serijala ima mnogo više briljantnih epizoda. Tako u prvih 12 epizoda gotovo da nema slabe priče, sve su sjajne (možda 6. za nijansu pada). Naravno da je teško održati takvu razinu kroz 79 priča, od kojih se mnoge slobodno mogu svrstati u rang dobre književnosti. Ali unatoč tome vjerujem da ćemo se složiti kako Ken Parker ostaje jedinstven serijal u povijesti stripa, na kojem se ogledao niz grafičkih majstora (uz spomenute: Milazza,Trevisana i Ortiza, svakako želim spomenuti Calegarija i Ciantija za koje je prava šteta da su odustali prerano). Sve u svemu, malo koji serijal se u cjelini može usporediti s Parkerovim. Salut Kenu!
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 05/10/2013 : 08:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Meni nije jasno kako Dah i san mogu biti ispred klasika kakav je Donaverov karavan, sjajna priča, atmosfera i fenomenalni Ortiz.
U zaista fantastičnom Fibrinom uvezu ponos je moje kolekcije i jedan od meni najdražih stripova.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000