forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Trikultura
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/10/2013 : 22:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Trikultura HTV3 21.25
http://www.hrt.hr/index.php?id=hrt-prikazuje-clanak&tx_ttnews%5Btt_news%5D=221969&cHash=ea6259c96c
Vitez Kordej Od ove godine u Hrvatskoj živi novi Vitez reda umjetnosti i književnosti, strip crtač Igor Kordej. Ovo visoko državno odlikovanje Republike Francuske svečano mu je dodijeljeno u srijedu 16. listopada, a večeras ga pogledajte i poslušajte...
-----------------------------------------------------------------------
Jel ovo neka repriza bila?
Nisam gleda od početka.Taman završio gledat Kick Ass 2 i okrenem na tv a ono-MarkosRaul i ekipa.Kordej je bio gost.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 21/10/2013 22:07:26

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/10/2013 : 22:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Damn, propustio sam. Nije repriza, snimano je u četvrtak.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/10/2013 : 08:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Vidim da ima Trikulture na stranicama HRTa u Televiziji na zahtjev, trenutno je zadnja s datumom 17.10.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/10/2013 : 18:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Slučajno sam uhvatio drugu polovicu, jako zanimljiva emisija, između ostaloga spomenuo je Macanov "zombi scenarij" kojim su Francuzi oduševljeni tako da će sljedeće godine početi raditi na tom projektu.

Edited by - solar on 22/10/2013 18:40:39
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 22/10/2013 : 19:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Odlična emisija
Hvala Bogu na HRT3 jer da njih nema život na TV bi se svodio samo na sapunjare i sport.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/10/2013 : 08:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Stvarno dobra emisija. Čak je i Kordej bio dobro raspoložen.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/10/2013 : 15:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
sranje na ovom za zahtjev se može pogledati samo zadnja emisija:
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=770&cHash=e77432e282

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/10/2013 : 15:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

sranje na ovom za zahtjev se može pogledati samo zadnja emisija:
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=770&cHash=e77432e282



Kako misliš samo zadnja emisija? Ja mogu pogledat bilo koju. Samo tamo di piše: Trikultura, 22.10.2013. biraš u padajućem izborniku datum koji želiš (21.10.2013.).

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/10/2013 : 15:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
tupson.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/10/2013 : 16:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/10/2013 : 16:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Malo o tajnoj povijesti-prodati milijun primjeraka bilo čega je uspjeh ali ipak ne treba zaboraviti da nije prodano milijun primjeraka jednog albuma već 32 albuma.to je prosjek od malo više od 30 000 po albumu,što i nije neki super rezultat.s druge strane to što je ta serija dogurala do 32 albuma(unatč tankom scenariju) u 8 godina govori da ipak ima neku kvalitetu i da je pronašla svoju vjernu publiku.ne treba zaboraviti da je Kordej osim TP istovremeno radio i na drugim projektima(većinom boljim ali začudo manje uspjepšnijim)pa je količina albuma koje je on nacrtao(rekao bih sa standardno visokom kvalitetom) u tom vremenu jednostavno zadivljujuća.gomila crtača nemaju toliko nacrtanih albuma u cijeloj svojoj karijeri koliko on ima u svojih 10 godina u fr

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 25/10/2013 : 11:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, striče Jaki, što bi po tebi bio super uspjeh...
Siguran sam da, čak i kad bih prodavao moje albume u 100 000 000, našao bi se netko tko bi mudro primijetio da to i nije bog zna kaj...
Legendarna ljudska karakteristika u Hrvata da se, bez argumenata, unizuju vrijednosti..... Ali ipak hvala na uljudnosti. ima i puno grubljih verzija mišljenja o mjoj malenkosti nego što sam viđao na ovom sajtu, npr. lik, koji ispod mog nedavnog intervjua (povodom dobivanja viteške titule) u Večernjem, komentira jednostavno: "Kordej je govno od čovjeka"....

Ali zapravo, ovo je dobra prilika da malo pojasnimo stvari o brojkama (kad su vam već brojke mjerilo) i uspjehu, te educiramo publikum.
Francusko tržište stripa najveće je u Europi, i izbacuje gotovo 5000 NOVIH naslova strip albuma svake godine , znači 15-16 novih naslova SVAKI DAN zapljusne knjižare i striparnice!
U tom kaosu, kojem doprinosi vrlo agresivno reklamiranje proizvoda, steći redovnu i vjernu publiku, koja će svaki album Tajne povijesti kupiti u količini od otprilike 30 000 (s tim da su se prvih 5-6 albuma u ovih 8 godina dosad prodali u tiražama od preko 60 000)
je super uspjeh.
Pa još kad se uzme u obzir da TP licencno izlazi još i u SAD, Holandiji, Hrvatskoj, Srbiji, Engleskoj, Njemačkoj, Španjolskoj i najvjerojatnije uskoro u Rusiji, znači da je broj prodanih primjeraka TP globalno puno puno veći od milion...
Pa još jedan podatak - zbog recesije je u Francuskoj prošle godina prodaja stripa pala za 30 %.. Sudeći po izvještajima prodanih albuma TP prošle godine, ja sam izgubio oko 25% svoje publike. s druge strane najnoviji lbum TITEUFA (naslov koji se dosad prosječno prodavao u tiraži od 1 500 000), koji je inicijalno odmah štampan u tiraži
1 000 000, prodan je u samo 300 000 - znači lik je izgubio gotovo 80% publike.
Toliko o uspjehu, dragi moji...
Ima ona stara: "Prvo skoči pa onda reci SUPER" ;))
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 25/10/2013 : 12:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Još jednom - čestitam!

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/10/2013 : 12:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kordej
Legendarna ljudska karakteristika u Hrvata da se, bez argumenata, unizuju vrijednosti.....


Uspjeh je (kao što sam i napisao)da tako loša(scenaristički)serija uopće proda toliko primjeraka.I to vam služi na čast jer je crtež bolji dio te serije.Zato ne vidim gdje sam unizio vaš rad i rezultate tog rada?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/10/2013 : 00:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možda ako vam se da odgovarati na pitanja "provokatora" kažete nešto o novoj seriji
http://www.amazon.fr/Les-30-Deniers-Tome-Savoir/dp/2756040967
a može i ovoj na kojoj ste radili 12 i 15 album:
http://www.amazon.fr/Jour-J-15-Secte-Nazareth/dp/2756042129/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1382825033&sr=1-3
Koncept znam za ovu seriju ali kako je isti scenarist kao i na tajnoj povijesti zanima me je li šta bolje?
Pošto ste vi odličan kolorista zanima me kako vidite koloriste koji su bojali vaše bd albume i koji vam se najviše sviđa?O'Grady,Chuckry,Beau,Švorćina,Studio 9/Wang,OZREN MIZDALO(New)
Da li uopće crtač može birati koloristu i davati mu inpute ili je to na urednicima?

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 27/10/2013 00:36:59
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 27/10/2013 : 14:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
-30 DENIERS je nova serija koja će vjerojatno pokušati "musti" uspjeh TAJNE POVIJESTI - događa se danas, i u igri je ekipica koja nastoji sakupiti svuda po svijetu rasutih 30 srebrnjaka kojma je Juda bio plaćen da izda Isusa. Svaki srebrnjak kao ima neku moć (od iscjeljenja do telekineze), a kad se sakupe svi, pretpostavlja se da onaj koji ih posjeduje ima apsolutnu moć. Svako iz ekipice ima svoje razloge zašto je u potrazi za srebrnjacima...
Projicirano je oko 15 albuma tog projekta.
Whatever...
- JOUR J je serijal scenaristički bolji od TAJNE POVIJESTI, jer J.P. PECAU samo isporučuje glavni layout priče, a razrađuje je Fred Duval, prilično daroviti mlađi scenarista. Tako da je OK raditi na tom serijalu koji ima prilično provokatvine teme iz povijesti , koje se dešavaju u paralelnom univerzumu...
- Koloristi:
- Len O'Grady - trebalo mi je dugo da ga istešem više na tragu evropske škole, jer je prije suradnje sa mnom dosta dugo radio za američko tržište. Najpouzdaniji od svih, najveći profesionalac, radi što mu se kaže , sa povremenim bljeskovima velikog talenta. Zajedno radimo već 9 godina. I još ćemo.
- Carole Beau - očajna. Zato je bila otpuštena već na početku rada na TAJNOJ POVIJESTI.
Dobivala posao na račun toga što je bila ljubavnica jednog od tadašnjih urednika SERIE BLUE Oliviera Vatina (čija je supruga, BTW, izvanredna koloristica Isabelle Rabarot - tipični slučaj "kruha preko pogače" ;))
- Chris Chukry - izuzetno darovit i iskusan, ali otpušten jer je jako kasnio sa rokovima na račun tezgi za američko tržište. Posjeduje vjerojatno najveće znanje i vještinu od svih navedenih kolorista.
- Švorćina - samouk,izuzetno talentiran i inventivan, ali nepouzdan što se rokova tiče, a i činjenice da, za razliku od Lena ili Chrisa još nije odlučio što mu je poziv . kolorista ili autor. Kad bi se za ozbiljno opredjelio da bude kolorista, bio bi to lik sa kojim bi najviše volio raditi na projektima.
- Wang Peng - mladi genije, koji je prošao kinesku klasičnu školu slikanja, ali isto tako opsjednut svojim autorskim projektima - zato je drugu knjigu Tarasa Buljbe prepustio uglavnom dečkima iz zajrdničkog studija koji su je prilično zabrljali.
- Ozren Miždalo - samouk, talentiran ali jako sirov i tvrdoglav - trebalo mi je puno muke i živaca da koloriranje JOUR J 15 s njim dovedem do kraja. Da bi se ispoštovali rokovi, na kraju je Len uskočio sa koloriranjem tuceta tabli. Pošto ima preko 3 banke, moje je mišljenje da je možda i prestar da bude vrhunski kolorista...to je ona o starom psu i učenju novih trikova...
- i na kraju - ja isključivo sam biram koloriste (ne znam kako je s drugim crtačima - mogućnost izbora koloriste vjerojatno ovisi o razini iskustva i reputacije crtača).
Svi prolaze, osim što ih snabdjevam sa referencama, moju superviziju i virtualno šamaranje dok se ne postigne željeni rezultat.
PS.
Kako izgleda moj idealni kolorista - provjeriti moje kolore u stripovima TUMBLEWEED i JESEN u albumu-kompilaciji KORDEJ I DJANGO U ZONI SUMRAKA; ili STAR TREK - GORN CRISIS, u izdanju DC comics; ili STAR WARS - PROTOCOL OFFENSIVE u izdanju DARK HORSE .

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/10/2013 : 14:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
OK.Hvala na iscrpnom odgovoru.Zanimljivo je da su i Frenči ljudi sa svojim manama(zapošljavanje preko veze):).Ove preporučene stripove s vašim kolorom iman i sviđa mi se i zato sam pitao da li crtač bira sam koloriste,jer me čudi zašto onda sami ne bojite svoje albume?Vjerovatno je stvar u novcu pošto pretpostavljam da je kolorista slabije plaćen od crtača a vi za vrijeme koje biste utrošili na bojanje možete crtati i shodno tome biti bolje plaćeni?(ovo nije provokacija:))
Na bedeteki neke od vaših serija su prekinute a neke su u fazi mirovanja.Može li pobliže da napišete koje će se nastaviti?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 27/10/2013 : 20:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
Jaki - sam si odgovorio na svoje pitanje o mom koloriranju.
A od serijala će se nastaviti samo EMPIRE.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/10/2013 : 21:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Hvala.Šteta za Srce bitaka

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/10/2013 : 22:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Tajna povijest je skroz ok. ne čudi me da se dobro prodaje

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 09/09/2014 : 06:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
09.09.2014.
17:35
Trikultura: Igor Kordej

dakle,za sve one koji su propustili...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000