forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Dan mrtvih | Svi Sveti | Dušni dan | Halloween
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/10/2013 : 16:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Halloween-Partys su iz godine u godinu sve bolji na starom kontinentu



Budem brijao na jednoj u mom rodnom gradu u petak.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 27/10/2013 : 23:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

a šta nije komercijalizirano?
nešto slaviš zbog sebe ne zbog okoline valjda

Ako ćeš iskreno-najdraži i najbolji blagdan-svetac-praznik mi je BOŽIĆ. Sve ostalo kako-tako...
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 28/10/2013 : 08:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ne vidim cemu napad da je kapitalizam izmislio halloween - jedino ga je iskoristio - kao i valentinovo, kao i bozic

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 28/10/2013 : 08:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Jučer otišla još jedna legenda RIP

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 29/10/2013 : 14:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Nema dana mrtvih.
Ima samo Svi Sveti, kada se spominjemo svih svetih ljudi koji su ikada živjeli na Zemlji. Na taj dan se ne bi trebalo pičiti po grobljima, već ići na misu i proslaviti blagdan.
Sutradan od Svih Svetih je Dušni dan kada se prisjećamo svojih pokojnih i tada bi trebalo posjećivati njihove grobove, paliti svijeće i ostali folklor.
Ljudi često te obilaske grobova vrše na dan Svih Svetih iz praktičnog razloga jer je neradni, što je po meni promašeno, jer je to dan za molitvu i zagovor svim svecima.

Halloween je izmišljotina anglosaksonskog svijeta koju smo mi, onako standardno nekritički i poklonički, prigrlili sebi. Predstavlja samo još jedan dokaz kako filmovi mogu mijenjati društvo, jer do jučer smo se pitali što to Ameri plaše i trick or treataju jedni druge, a onda je počelo i kod nas..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 29/10/2013 15:29:16
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/10/2013 : 21:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
http://en.wikipedia.org/wiki/Day_of_the_Dead

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/10/2013 : 21:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/10/2013 : 22:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie


Noc Vjestica nije nista drugo nego Dan zena, samo po noci.






xexexe ovo je dobro:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 30/10/2013 : 10:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

http://en.wikipedia.org/wiki/Day_of_the_Dead



Očigledno je to nekakvi meksički lokalizam. Ništa čudno za kulturu koja je više-manje kajgana prastarih poganskih običaja i kršćanstva.

Ne vidim na koji bi način bila povezana s kulturom u kojoj mi živimo.

Naravno, svatko je slobodan slaviti ono što hoće.
Ne znam samo što čekamo sa npr. http://en.wikipedia.org/wiki/Pchum_Ben ili http://en.wikipedia.org/wiki/Kali_Puja ili nešto nam bližu http://en.wikipedia.org/wiki/Walpurgis_Night.


Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/10/2013 : 11:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by lwood

http://en.wikipedia.org/wiki/Day_of_the_Dead



Očigledno je to nekakvi meksički lokalizam. Ništa čudno za kulturu koja je više-manje kajgana prastarih poganskih običaja i kršćanstva.

Ne vidim na koji bi način bila povezana s kulturom u kojoj mi živimo.

Naravno, svatko je slobodan slaviti ono što hoće.
Ne znam samo što čekamo sa npr. http://en.wikipedia.org/wiki/Pchum_Ben ili http://en.wikipedia.org/wiki/Kali_Puja ili nešto nam bližu http://en.wikipedia.org/wiki/Walpurgis_Night.





naravno da je povezana.svaka kultura je spoj i starijih običaja.
negdi više negdi manje.
usput Mexico je broju katolika druga država na svitu ,odma iza Brazila

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 30/10/2013 : 11:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Just_Charlie


Noc Vjestica nije nista drugo nego Dan zena, samo po noci.






xexexe ovo je dobro:))




Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/10/2013 : 12:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Ne znam samo što čekamo sa npr. http://en.wikipedia.org/wiki/Pchum_Ben ili http://en.wikipedia.org/wiki/Kali_Puja ili nešto nam bližu http://en.wikipedia.org/wiki/Walpurgis_Night.




A ko kaze da se to ne slavi i na ovim prostorima?




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 30/10/2013 : 13:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Nema dana mrtvih.
Ima samo Svi Sveti, kada se spominjemo svih svetih ljudi koji su ikada živjeli na Zemlji. Na taj dan se ne bi trebalo pičiti po grobljima, već ići na misu i proslaviti blagdan.
Sutradan od Svih Svetih je Dušni dan kada se prisjećamo svojih pokojnih i tada bi trebalo posjećivati njihove grobove, paliti svijeće i ostali folklor.
Ljudi često te obilaske grobova vrše na dan Svih Svetih iz praktičnog razloga jer je neradni, što je po meni promašeno, jer je to dan za molitvu i zagovor svim svecima.

Halloween je izmišljotina anglosaksonskog svijeta koju smo mi, onako standardno nekritički i poklonički, prigrlili sebi. Predstavlja samo još jedan dokaz kako filmovi mogu mijenjati društvo, jer do jučer smo se pitali što to Ameri plaše i trick or treataju jedni druge, a onda je počelo i kod nas..



a sta zelis mozda reci da krsanstvo nema dijelove poganskih obicaja ?

halloween dolazi od all hallows evening - koji je zapravo izvorno bio dio zapadnog krsanstva kao dio tridija vezanog za tri blagdana (druga dva su svi sveti (all saints day) i dusni dan(all souls day)

e sad to sto je postalo popularno halloween slavit na ovaj nacin, kako ga ameri slave, a ne tipa kako su to radili europski krsani u srednjem vijeku - molitvom naglas, glasnom zvonjavom po crkvama itd - to je vec druga stvar

a da sva tri dogadjaja imaju korijenje u keltskim i starorimskim obicajima, to je istina

There can be only one, me!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/10/2013 : 18:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Poganstvo je coool..jebes tradicije u okovima.
Sretan vam Halloween


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/10/2013 : 20:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos
Halloween je izmišljotina anglosaksonskog svijeta koju smo mi, onako standardno nekritički i poklonički, prigrlili sebi.

Ha eto, neki bi to rekli i ovako: Kršćanstvo je izmišljotina židovskog svijeta, proširena kroz podzemlje Rimskog carstva koju smo mi, onako standardno nekritički i poklonički, prigrlili sebi.
I time ne bi izrekli neistinu. Zar ne?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 30/10/2013 : 20:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Zar nisu i brojne božićne tradicije također maznute iz poganskih rituala? A one tradicije tipa pokloni i bor su iz rimskog praznika Saturnalije, koji je gle čuda bio slavljen u kasnom prosincu.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 30/10/2013 : 20:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
naravno da jesu :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/10/2013 : 21:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Amos
Halloween je izmišljotina anglosaksonskog svijeta koju smo mi, onako standardno nekritički i poklonički, prigrlili sebi.

Ha eto, neki bi to rekli i ovako: Kršćanstvo je izmišljotina židovskog svijeta, proširena kroz podzemlje Rimskog carstva koju smo mi, onako standardno nekritički i poklonički, prigrlili sebi.
I time ne bi izrekli neistinu. Zar ne?


Da. Budale bi tako rekle.

Edited by - dsormaz1 on 30/10/2013 21:30:47
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 30/10/2013 : 21:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
sutra ću da režem i oblikujem bundeve. volim to.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/10/2013 : 21:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Ja ću sutra spaliti lutku Joze Broze. Obožavam taj ritual.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 30/10/2013 : 21:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
nije bas izmisljotina zidovskog svijeta

ali pola biblije je isto i zidovima, ta sva vjerovanja su identicna ili slicna

There can be only one, me!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/10/2013 : 21:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

nije bas izmisljotina zidovskog svijeta

ali pola biblije je isto i zidovima, ta sva vjerovanja su identicna ili slicna



nekih 75-80 % ako čemo cjepidlačit

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/10/2013 : 21:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
s tin da i oni vuku nešto iz Egipta i drugih religija.
al to je i normalno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/10/2013 : 21:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Amos
Halloween je izmišljotina anglosaksonskog svijeta koju smo mi, onako standardno nekritički i poklonički, prigrlili sebi.

Ha eto, neki bi to rekli i ovako: Kršćanstvo je izmišljotina židovskog svijeta, proširena kroz podzemlje Rimskog carstva koju smo mi, onako standardno nekritički i poklonički, prigrlili sebi.
I time ne bi izrekli neistinu. Zar ne?


Da. Budale bi tako rekle.

Molim te da obrazložiš što je tu neistina.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/10/2013 : 21:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Amos
Halloween je izmišljotina anglosaksonskog svijeta koju smo mi, onako standardno nekritički i poklonički, prigrlili sebi.

Ha eto, neki bi to rekli i ovako: Kršćanstvo je izmišljotina židovskog svijeta, proširena kroz podzemlje Rimskog carstva koju smo mi, onako standardno nekritički i poklonički, prigrlili sebi.
I time ne bi izrekli neistinu. Zar ne?


Da. Budale bi tako rekle.



Molim bez uvreda.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000