forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Pirat Isak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/10/2013 : 11:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Tražilica na forumu ne izbacuje ništa o ovom stipu, pa evo otvaran novi topic.
Interesira me mišljenje onih koji su pročitali ovaj strip, i ako može neko objašnjenje, jer nije baš da san nešto ekstra pametan, nisan ni posebno tupav, al meni ovde ništa nije jasno.
Očekiva san puno od ovoga stripa, a dobija san skoro pa ništa.
Konfuzno, brdo nepotrebnih likova, brdo nepotrebnih obrata, o čemu se u ovom stripu zapravo radi, kraj koji je totalno blesav.

Morat ću definitivno pročitat još jedan put prije konačnog suda, al ovo mi je ovako na prvo čitanje jedno od najvećih stripovskih razočarenja u zadnjih par godina.

Ima li neka dobra duša da mi objasni šta je to meni promaklo?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 28/10/2013 11:40:51

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 28/10/2013 : 12:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Fali, ili ne fali, još jedan album koji je autor najavio, ili nije :)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/10/2013 : 12:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Fali, ili ne fali, još jedan album koji je autor najavio, ili nije :)



Jesi li pročita strip, i ako jesi kakav ti je?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1295 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 28/10/2013 : 13:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
strip je genijalan. naravno ovisi o ukusu. meni je genijalan, jedan od najdražih ever! možda sam i ja konfuzan, doduše...

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"

Edited by - edvin on 28/10/2013 13:42:38
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1295 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 28/10/2013 : 13:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
btw, ja sam čitao na engleskom i francuskom, puno ovisi o prijevodu. strip je samoironičan i ako to nije pogođeno, ode sve u vjetar.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 28/10/2013 : 13:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Jesi li pročita strip, i ako jesi kakav ti je?



Jesam, jesam :)
Fina mi je transformacija lika iz umetnika u pirata, iz sanjara u sirovinu :)
A poslednja tabla mi je neki vid otrežnjenja (gde sam ja i kako sam do ovde došao?).
Dok on pati za svojom dragom, njoj srce ide ka trećoj osobi :)
Neko je (mislim neomeđeni) lepo opisao strip. Savremeni Odisej. I ono, stvarno, ima dosta sličnosti:)
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/10/2013 : 15:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I ja sam procitao strip i bio mi je zanimliv i vuko me je da ga procitam. Ali poslednja dva, pogotovo poslednji, album me je skroz zbunio i nista nisam ukapirao.

Nema pravog kraja!

Skroz je konfuzan kraj i sve sto se izdesavalo, i sa Isakovim ocem i sa njegovom ljubom i sa Zakom, nista ne ukapirah!

I bas sam se nadao da ce konacno neko nesto da prokomentarise i da kaze kako mu nije jasno. Ja sam mislio da sam glup i da nisam sazreo da ukapiram strip, ali dobro je nisam jedini

Edited by - going going on 28/10/2013 15:04:14
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/10/2013 : 15:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

I ja sam procitao strip i bio mi je zanimliv i vuko me je da ga procitam. Ali poslednja dva, pogotovo poslednji, album me je skroz zbunio i nista nisam ukapirao.

Nema pravog kraja!

Skroz je konfuzan kraj i sve sto se izdesavalo, i sa Isakovim ocem i sa njegovom ljubom i sa Zakom, nista ne ukapirah!

I bas sam se nadao da ce konacno neko nesto da prokomentarise i da kaze kako mu nije jasno. Ja sam mislio da sam glup i da nisam sazreo da ukapiram strip, ali dobro je nisam jedini



Jel da da je lipo kad nisi sam
Kod mene je bila ista stvar.
Prva tri albuma drže vodu, sve ima nekoga smisla a onda četvrti i peti zbunjola na kvadrat.
Zadnja tabla baš ono WTF????
U svakon slučaju pročitat ću još jedan put jer mi se znalo dogodit da nakon drugog čitanja stvari sidnu malo bolje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/10/2013 : 15:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Jesi li pročita strip, i ako jesi kakav ti je?



Jesam, jesam :)
Fina mi je transformacija lika iz umetnika u pirata, iz sanjara u sirovinu :)
A poslednja tabla mi je neki vid otrežnjenja (gde sam ja i kako sam do ovde došao?).
Dok on pati za svojom dragom, njoj srce ide ka trećoj osobi :)
Neko je (mislim neomeđeni) lepo opisao strip. Savremeni Odisej. I ono, stvarno, ima dosta sličnosti:)



Meni je baš ta transformacija nekeko bezvezna, usiljena i neprirodna.
Kad ovako napišeš za zadnju tablu priznajen da ima nekog smisla, ali opet... bezveze
On pati za svojon dragon tako da ševi sve šta stigne, a uz to ispada zaljubljeni papak kad ga odbije(sad san zaboravija ime) Olga????
Zar Odiseja nije čekala njegova draga?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 28/10/2013 : 15:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Zar Odiseja nije čekala njegova draga?



Pa tako može samo u priči da bude, zbilja je drugačija :D
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 28/10/2013 : 18:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Izvrsna priča o slabosti ljudske naravi. Je li itko primjetio kako boje u stripu prate društvene interakcije? Tamniji tonovi u negativnim a svjetliji u pozitivnim kontekstima.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2228 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/10/2013 : 20:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja bi rekao da tu ne treba previše ići u dubinu: Blaineu se crtao strip o umjetniku koji postane gusar, ide okolo, ganja ženske i to je i nacrtao. Čini mi se da je radnju pisao već prema tome što mu se dalo crtat i da je ostavio nezavršen strip kad mu se više nije dalo crtat dalje. Njegov sljedeći strip, Gus je na vrlo sličnu foru: kauboji idu okolo, pucaju i ganjaju ženske. Sve je to krasno nacrtano, strip nije jako skup i meni je ok.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/10/2013 : 23:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Skoro sam pitao Markosa zašto nije ranije izdao Povratak zemlji (Feri & Larsene ) i Pirata Isaka (još ga nije izdao, čak ni najavio, što je i bolje jer postoji DW izdanje)? Odgovorio je nešto u fazonu "sve u svoje vreme, ima tu još dobrih stripova,...", ali meni su ova dva mini serijala toliko dobra, da mi i dalje nije jasno zašto ih Markos ranije nije upoznao sa publikom.

Pošto je ovde tema Isak, neću tupiti sa Povratkom zemlji - Pirat Isak mi je jedan od boljih stripova koje sam pročitao ove, ali i zadnjih par godina.Jedan od boljih ikad, čak bih rekao.
Ne vidim šta tu Nesvrstanom i Goingu nije jasno - nije ovaj strip toliko težak za razumevanje, mada zadnja dva albuma su toliko opičena, da se čovek ipak mora malo usresrediti da povata konce priče.
Fabula je transformacija Isaka od umetnika i boema do pirata, pa zatim od pirata do potpuno izgubljenog čoveka koji traži svoj stari (ili novi život) tonući sve dublje, dok se na poslednjoj stranici konačno ne otrezni i ne shvati koliko duboko je pao, te reaguje kako je regaovao.

Dijalozi u stripu su jako dobri (pominjao sam već na DW forumu kao primer sjajnog dijaloga, kada raspravljaju kako da daju ime ostrvu).Meni je treći album lično najbolji, mada su peti i šesti totalno otkačeni i da strip nema toliko otvoren kraj (koji mi ne smeta, ali bih više voleo da nije toliko stvari ostalo otvoreno) taj deo serijala bi mi verovatno bio i najbolji.
Verujem da je tu bilo prostora za barem još jedan vrhunski album; ali bolje je i ovo nego da je Blein nešto isilovao i sjebao završnicu.

A ko zna;možda jednog dana odluči da nam podari nastavak priče o Isaku.

Ali ako vam se strip nije ni malo svideo, ne verujem da će vam se mišljenje značajno poboljšati posle druge šanse.Ili hoće?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/10/2013 23:49:39
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/10/2013 : 23:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Skoro sam pitao Markosa zašto nije ranije izdao Povratak zemlji (Feri & Larsene ) i Pirata Isaka (još ga nije izdao, čak ni najavio, što je i bolje jer postoji DW izdanje)?


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=9&NewsID=19

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 30/10/2013 : 00:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Skoro sam pitao Markosa zašto nije ranije izdao Povratak zemlji (Feri & Larsene ) i Pirata Isaka (još ga nije izdao, čak ni najavio, što je i bolje jer postoji DW izdanje)? Odgovorio je nešto u fazonu "sve u svoje vreme, ima tu još dobrih stripova,...", ali meni su ova dva mini serijala toliko dobra, da mi i dalje nije jasno zašto ih Markos ranije nije upoznao sa publikom.

Pošto je ovde tema Isak, neću tupiti sa Povratkom zemlji - Pirat Isak mi je jedan od boljih stripova koje sam pročitao ove, ali i zadnjih par godina.Jedan od boljih ikad, čak bih rekao.
Ne vidim šta tu Nesvrstanom i Goingu nije jasno - nije ovaj strip toliko težak za razumevanje, mada zadnja dva albuma su toliko opičena, da se čovek ipak mora malo usresrediti da povata konce priče.
Fabula je transformacija Isaka od umetnika i boema do pirata, pa zatim od pirata do potpuno izgubljenog čoveka koji traži svoj stari (ili novi život) tonući sve dublje, dok se na poslednjoj stranici konačno ne otrezni i ne shvati koliko duboko je pao, te reaguje kako je regaovao.

Dijalozi u stripu su jako dobri (pominjao sam već na DW forumu kao primer sjajnog dijaloga, kada raspravljaju kako da daju ime ostrvu).Meni je treći album lično najbolji, mada su peti i šesti totalno otkačeni i da strip nema toliko otvoren kraj (koji mi ne smeta, ali bih više voleo da nije toliko stvari ostalo otvoreno) taj deo serijala bi mi verovatno bio i najbolji.
Verujem da je tu bilo prostora za barem još jedan vrhunski album; ali bolje je i ovo nego da je Blein nešto isilovao i sjebao završnicu.

A ko zna;možda jednog dana odluči da nam podari nastavak priče o Isaku.

Ali ako vam se strip nije ni malo svideo, ne verujem da će vam se mišljenje značajno poboljšati posle druge šanse.Ili hoće?


Ma jasna je meni fabula anto, jasno mi je i ono šta fikus kaže, a moran priznat i da san strip komentira odma nakon čitanja a kraj me poprilično "iznervira".
Kako i sam kažeš otvoreni kraj je OK, al ovo je malo preotvoreno.
Doživljaj mi je najbliži onome šta je pcoro napisa.
Odlično nacrtana priča o liku koji nezna šta oće osin da će rado opalit i sestru svoje "velike ljubavi".

Šta se drugog čitanja tiče, meni se zna dogodit da mi na drugo čitanje strip bude puno bolji.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/10/2013 : 00:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
verujem da će ti sigurnoooo biti bolji, jer sad znaš kakav te kraj očekuje.
A znajući kakav istančan ukus imaš, ne sumnjam u ovo što sam spomenuo u prethodnoj rečenici.
I da, slažem se da je završnica preovorena.

@bushido
mislio sam nije najavljen u Najavama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/10/2013 : 14:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni se bas zbog toga nije svideo strip sto nema kraja.
Sve vreme me je vukao i bio zanimljiv i situacija je isla iz gore u goru i na kraju kada ocekujes rasplet na kraju ne dobijes nista.

Mozda ga i ja procitam jos jedanput ali sada mi se bas i ne cita.

Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 04/11/2013 : 22:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
ja također spadam u u grupu kojoj ništa na kraju nije jasno.velika očekivanja a na kraju...?crtež je ok. početak i sredina zanimljiva ali druga polovica konfuzna.izgleda da nisam dovoljno pametan da shvatim poantu.inače izdanje(mekano) je super dobro i povoljno.
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 04/11/2013 : 23:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
Anto pod slovo P...

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7190 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/03/2016 : 14:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Isak pirat je prije svega iznimno zabavan strip, bogat humorom, akcijom i avanturama, ali i nešto više od toga. Unatoč jasnoj priči i jednostavnoj naraciji, nakon prvog čitanja nameću se mnoga pitanja. Prvenstveno je tu "otvoreni" kraj koji, unatoč mogućnosti jasne interpretacije, ipak dolazi u krivom trenutku te ostavlja mnoge neobične i intrigantne detalje neobjašnjenima i stvara dojam nedovršenosti raznih sporednih priča. No tu su i druga, za potpuno razumijevanje priče čak i bitnija pitanja, ona o motivaciji likova i porukama koje nam Blain putem njih prenosi. Razne nagle i neočekivane promjene u tonu priče i smjeru kojim se ista kreće zapravo su, koliko god neobične bile, samo posljedice odluka koje likovi donose. Moram priznati da dobar dio tih odluka nisam razumio, ali ne mogu se oteti dojmu da postoje razlozi za njih i da će, kao što je prvo čitanje donijelo pitanja, drugo donijeti i pokoji odgovor.

8/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000