forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mlađa ekipa na forumu?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/11/2013 : 12:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zanima me ima li klinčijade(čitaj mlađi od 25g.)koja nije upoznata sa klasicima stripa tipa Valiant,Blueberry,Riđobradi,Flash Gordon...i općenito sa stripovima koji su u bivšoj državi izlazili po raznim strip revijama a danas se mogu nabaviti samo u skupim albumima ili nikako.I razlog zašto do danas nisu čitali takve stripove.Npr:nedostatak love za albume a neda vam se tražiti po starim izdanjima,neznate da li bi vam se svidjelo,stripoteka who?...

Ja sam fetišist papira!

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 09/11/2013 : 13:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam sto komada Stripoteke (od osamdesetih do danas) i tridesetak brojeva nekadašnjeg SD-ovog Comic Stripa i ne dam ih nikome... Da, nedostatak novaca mi je problem...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 09/11/2013 : 13:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Nedostatak love za albume i upućenost u ono što je stvarno dobro.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 09/11/2013 : 14:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
Ja sad iman 24 g., stari mi je kupova Comic Strip kad je izlazia, pa san se upozna sa Jeremiahom, Blueberryem, Comanche (meni su i albumi posli Hermanna dobri, bar ono što je CS objavia), Malim Spirouem, Asterixom i ostalom ekipom... Comic mi je bia najdraži od svih izdanja SD, a pratia san šta redovno, šta preko remitende i skoro sva bonelli izdanja SD.
Nabavlja san i meke Blueberrye od bookglobea i Asterixa od izvora još tada po knjižarama, a kad san uša u pubertet (oko 13. godine) sve san proda Anti na Pjaci...
Sad lagano sve to pratim, čitam, kupujem kako stignem i kako se ukaže koja povoljna prilika, skupo mi je dat cca 100kn za hc album od 50 str...
Valianta, Flasha i te starije stvari nisam nikad čita prije, nije mi se dalo tražit po popisima i aukcijama neke određene brojeve stripoteke itd, kad san uvik ima prišnijih stvari za kupnju, ali nabavia san ovog Valianta od ČK pa ću mu dat šansu...
Šta se tiče nedostatka love, sad konobarim dok sam apsolvent, pa imam super budžet u odnosu na prije za stripove.

Edited by - Rada13 on 09/11/2013 14:17:20
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1241 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 09/11/2013 : 14:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Nisam upoznat sa gore navedenim stripovima.
Razlozi: - Nedostatak novca. - Neznam bi li mi se to svidjelo.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12804 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/11/2013 : 14:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Jeste li možda pogledali koliko su knjižnice u vašim mjestima opskrbljene stripovima?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/11/2013 : 15:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zanima me ima li klinčijade(čitaj mlađi od 25g.)koja nije upoznata sa klasicima stripa tipa Valiant,Blueberry,Riđobradi,Flash Gordon...i općenito sa stripovima koji su u bivšoj državi izlazili po raznim strip revijama a danas se mogu nabaviti samo u skupim albumima ili nikako.I razlog zašto do danas nisu čitali takve stripove.Npr:nedostatak love za albume a neda vam se tražiti po starim izdanjima,neznate da li bi vam se svidjelo,stripoteka who?...



S Valiantom nisam najbolje upoznat, s Blueberryjem jesam i jedan mi je od najdražih stripova. Riđobradog sam čitao, ali mi nije među najboljim stripovima, Gordona nisam čitao.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/11/2013 : 15:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

Nedostatak love za albume i upućenost u ono što je stvarno dobro.


Ali ne moraš kupiti skupi album.Možeš testirati razne jeftine strip revije i tako se upoznati sa nekim stripovima koji su ti sad nepoznati.Uostalom imaš hrpu američkih trejdova koji vjerujem nisu bili jeftini.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 09/11/2013 : 16:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Smomo8

Nedostatak love za albume i upućenost u ono što je stvarno dobro.


Ali ne moraš kupiti skupi album.Možeš testirati razne jeftine strip revije i tako se upoznati sa nekim stripovima koji su ti sad nepoznati.Uostalom imaš hrpu američkih trejdova koji vjerujem nisu bili jeftini.



Naravno da su bili skupi,ali kad sam kupovao sam znao da ulazim u nešto što mi se sviđa i zanima.
a baš i nemam gdje za nabaviti strip revije a nit ne znam otkud početi.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11396 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2013 : 16:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Imam neke silne stare Politikine zabavnike sa Flesom Gordonom, ali to je samo po jedna strana stripa u svakom broju, pa je skoro nemoguce povezati pricu, s tim sto i nemam sve brojeve.

Nisam upoznat ni sa Princom Valijantom, ni sa Blueberryem {znam da je Blueberry jedan od najboljih vesterna, a ja sam veliki obozavaoc vestern zanra pa bih njega bas voleo da citam}.

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/11/2013 : 16:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Imam neke silne stare Politikine zabavnike sa Flesom Gordonom, ali to je samo po jedna strana stripa u svakom broju, pa je skoro nemoguce povezati pricu, s tim sto i nemam sve brojeve.

Nisam upoznat ni sa Princom Valijantom, ni sa Blueberryem {znam da je Blueberry jedan od najboljih vesterna, a ja sam veliki obozavaoc vestern zanra pa bih njega bas voleo da citam}.



Ako ti je novac problem, potraži stare i nove Stripoteke gdje je Blueberry skoro kompletan objavljen.
Ako stojiš nešto bolje ali ne i jako dobro, tu su novi MP integrali.
A ako stojiš dobro, ili kad budeš stajao, najisplativiji su i najkvalitetniji BG albumi.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11396 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2013 : 16:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by going going

Imam neke silne stare Politikine zabavnike sa Flesom Gordonom, ali to je samo po jedna strana stripa u svakom broju, pa je skoro nemoguce povezati pricu, s tim sto i nemam sve brojeve.

Nisam upoznat ni sa Princom Valijantom, ni sa Blueberryem {znam da je Blueberry jedan od najboljih vesterna, a ja sam veliki obozavaoc vestern zanra pa bih njega bas voleo da citam}.



Ako ti je novac problem, potraži stare i nove Stripoteke gdje je Blueberry skoro kompletan objavljen.
Ako stojiš nešto bolje ali ne i jako dobro, tu su novi MP integrali.
A ako stojiš dobro, ili kad budeš stajao, najisplativiji su i najkvalitetniji BG albumi.





Ne stojim bas toliko dobro, jedva hvatam i sve ovo od Bonelija sto me interesuje i malo Darkvudove Perle i po neki americki od Pheonix Pressa, Belog puta ili Darkvuda...

Potrazicu te stripoteke!
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 09/11/2013 : 17:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam 25 i pol, ali eto smatram se mlađom ekipom

Uglavnom, ništa od tih naslova me ne privlači, odrastao na slobodnoj dalmaciji i dan danas Bonelli mi je najdraži, rado bih uzimao toneee francuza jer mi imaju po najavma najbolje stvari.. nikada dovoljno novca ni za sve ono što me stvarno privlači,a tek ne za nešto što bih možda oprobao, stara izdanja ne volim niti ih mogu naći niti ih imam volje tražiti, a kod nas u Mostaru, doduše nisam bio godinama, ali sumnjam da ijedna knjižnica uopće ima ijedan strip na stanju...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26015 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/11/2013 : 17:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403
Uglavnom, ništa od tih naslova me ne privlači,
rado bih uzimao toneee francuza jer mi imaju po najavma najbolje stvari..


Ove dvije rečenice su kontradiktorne.
Pitanje:kako znate da vas ne privlači nešto ako niste probali čitati?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/11/2013 : 18:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Znam da nisi mislio na mene kad si otvorio topic, ali da bacim komentar.

Imam 32 godine. Valiant i Flash Gordon su za mene dvije prekrasne slikovnice. Ridjobradi nije ni to. Jedino Bleberrija od ovog sto si naveo jos uvijek citam. Prije 20 godina mi je ridjobradi bio jedan od najdrazih stripova. Valianta i Flasha se bas i ne sjecam iz mladosti tako da mi ne znace puno.

Po meni Foster i Raymond mogu biti interesantni nekom koga zanima iskljucivo uzivanje u crtezu ili proucavanje utjecaja tih crtaca na sve kasnije. Scenaristicki, radi se o banalnim supljim pricama, koje nekome mogu biti interesantne samo iz sentimetalnih ili nostalgicnih razloga. Iskreno bi me izenenadilo da netko tko je procitao nekolicinu bitnijih stripova izaslih zadnjih 20 godina uzme u ruke Valianta i otkine na pricu unutra.

U tom smislu zadnje sto bi preporucio nekom 20-godisnjaku su te dosade.

Nevezano za to, kad dodjem u priliku da nekome tko uopce ne prati strip preporucim nesto. Do sada mi je poslo za rukom zagrijati ljude za Eternauta, Svagdanju borbu, Spagetti brothers, Negro Blanco (samo zene ), Vrh bogova, Aldebaran i Strasan vic. Vjerujem da bi mi isto poslo za rukom i s Gospodarima jecma, Mausom i Kriminalom recimo. Dakle, uglavnom se radi o stripovima koji nisu vezani za nikakve univerzume, nemaju veze sa superherojima (ovaj batman je iznimka koja potvrduje pravilo ), stripovima cije teme nisu tradicionalno vezane za strip (avanturisticki, gusarski....) Preorucati danas nekome nekakve gusarske, viteske i slicne stripove koje je u scenaristickom smislu pojelo vrijeme, cije teme bas i nisu zanimljive danasnjem covjeku, te koje nemaju puno veze s danasnjim svijetom a uz to su i prilicno naivne mi je totalno besmisleno.

S druge strane netko tko je malo dublje zainteresiran za strip, bi valjda trebao procitati te klasike, mada osobno sam probao par puta s Valiantom i dobijem slom zivaca svaki put.

Znam da vas dosta tu razmislja dosta drugacije od mene, ali zasto ne bi razgovarali o tome.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20754 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2013 : 18:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
morde, prijatelju, ne mogu da se složim sa tobom, iako se uglavnom slažemo po pitanju većine strip naslova.

Čist dokaz za to je Princ Valijant od Čarobne knjige - evo, na DW sajtu se javljaju ljudi koji se susreću sa ovim stripom po prvi put.Ima tu i matorijih,ali i ovih na koje se misli u topiku.Koliko vidim, svi do jednoga su oduševljeni valijantom, i to ne zbog forme i povoljne cene, već zbog sadržaja.
Pre par meseci sam pozajmio komšiji (23 godine,student) prvih desetak Riđobradih - čovek mi ih je vratio posle par dana i pitao ima li još.Pre toga sam mu davao Metabarone,Izbacivača i Grad greha;pročitao ih je, manje-više su mu se dopali (naročito Miler), ali sa Šarlijeom je oduševljen.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/11/2013 18:53:58
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 09/11/2013 : 18:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord
Scenaristicki, radi se o banalnim supljim pricama, koje nekome mogu biti interesantne samo iz sentimetalnih ili nostalgicnih razloga. Iskreno bi me izenenadilo da netko tko je procitao nekolicinu bitnijih stripova izaslih zadnjih 20 godina uzme u ruke Valianta i otkine na pricu unutra.

U tom smislu zadnje sto bi preporucio nekom 20-godisnjaku su te dosade.



Ako su ovo banalne šuplje priče, kada bih išao tvojom generalizacijom, šta bih rekao za Aldebaran i Gospodare ječma? Španska serija? Sapunica?
Za Špageti braću - zev, dosada, boring.
Tako da si malo preoštar prema stripovima koji se (nagalasak na) tebi ne sviđaju i tebi su dosadni. Ne svim dvadesetogodišnjacima.
Uostalom, nema starih i novih filmova, ima samo dobrih i loših. Svako ima različiti senziblitet, interesovanja, etc.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 09/11/2013 : 19:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zanima me ima li klinčijade(čitaj mlađi od 25g.)koja nije upoznata sa klasicima stripa tipa Valiant,Blueberry,Riđobradi,Flash Gordon...i općenito sa stripovima koji su u bivšoj državi izlazili po raznim strip revijama a danas se mogu nabaviti samo u skupim albumima ili nikako.I razlog zašto do danas nisu čitali takve stripove.Npr:nedostatak love za albume a neda vam se tražiti po starim izdanjima,neznate da li bi vam se svidjelo,stripoteka who?...



Možda kad bi neko napravio ediciju "Klasici stripa" i stavio cenu kakvu ima ČK, bilo bi više interesenata
Možda i zavisi šta od klasika
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 09/11/2013 : 19:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:

Nisam upoznat ni sa Princom Valijantom, ni sa Blueberryem {znam da je Blueberry jedan od najboljih vesterna, a ja sam veliki obozavaoc vestern zanra pa bih njega bas voleo da citam}.

imam nešto bluberija u biser stripu negde - dam na poklon. kako da ti šaljem iz slovenije? ajd javi na pm
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/11/2013 : 19:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Anto, da sam bilo kome od poznanika koje sam uspio natentati da procitaju neki strip uvalio ridjobradog ili Valianta poprilicno sam siguran da ih ne bi uspio vise natjerati da uzmu strip u ruke. Tvoj primjer govori suprotno. Meni je to zbilja interesantno. Mozda se ja druzim s krivim ljudima a i sam citam krive stripove, tko zna. Nego, jel dolazis ti na interliber?

Jasko, tocno si rekao, banalne i suplje meni, i valjda nekom krugu ljudi s kojima komuniciram, druzim se, tj. potencijalnim zrtvama kojima mogu uvaliti neki strip da ga procitaju. Dakle ja pricam iz svoje perspektive, izvodim zakljucke iz svoje okoline, i ne inzistiram da moram biti u pravu a pogotovo nemam zlonamjerne motive, ali ni ne vjerujem ni da si me tako shvatio. Ti imas drugaciji ukus i vjerojatno izvlacis drugacije zakljucke. Samo da napomenem da se ne radi o prici stari-novi, jer najvise ljudi sam uspio nakaciti na eternauta, koji je sve samo ne nov i moderan. Nekako mi je cilj vise bio na nekakvim pricama koje smatram interesantnima i za koje mislim da mogu drzati nekoga koncentriranim i znatizeljnim da izguraju do kraja dok se malo ne naviknu na jezik stripa. A slazem se da je Aldebaran cista sapunjara za pickice. Ali je jedna pitka, brza prica prepuna maste i neke tinejdzerske romantike, a to lako prodje i kod zena i kod ljudi koji vole sf. S druge strane jos nikog nisam uspio navuc na Kena ili Corta npr., iako ih ja obozavam.



Edited by - Mord on 09/11/2013 19:56:24
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 09/11/2013 : 20:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
slažem se s Mordom...naslovi koje je Jaki nabrojao su možda klasici za nas koji smo več debelo navučeni na strip i čitamo ga od malena. Za navuči nove čitaoce isteklo im je vrijeme. Čak ni mene ne vuče Flash i Valijant previše
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20754 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2013 : 21:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Anto, da sam bilo kome od poznanika koje sam uspio natentati da procitaju neki strip uvalio ridjobradog ili Valianta poprilicno sam siguran da ih ne bi uspio vise natjerati da uzmu strip u ruke. Tvoj primjer govori suprotno. Meni je to zbilja interesantno. Mozda se ja druzim s krivim ljudima a i sam citam krive stripove, tko zna.



Prijateljima dajem stripove poput OHF,Linkolna,Svagdanje borbe,Zekana,Trgovine,...

A Riđeg sam dao komšiji; dečko inače guta knjige i volji najviše avanturistički žanr.

A i dalje stoji ovo što sam rekao za pozitivne reakcije ljudi koji se prvi put sreću sa Valijantom.
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=20026.120

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12804 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/11/2013 : 22:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nekako sam mišljenja da je za navlačenje mlađih na stripove bolje rješenje kada im se nude moderniji stripovi, koji su bliži njihovom senzibilitetu.

Ne kažem da ih se ne može privući sa starijim stripovima, ali čini mi se da bi s ovim drugima rezultat bio bolji. Naravno, kada bi postojala neka dobitna formula za navlačenje mlađih na stripove.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/11/2013 : 22:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
A i dalje stoji ovo što sam rekao za pozitivne reakcije ljudi koji se prvi put sreću sa Valijantom.
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=20026.120



Letimicnim pogledom na link koji si stavio vidim da se tamo prica o kvaliteti izdanja, tisku, prijevodu itd. Dakle o svemu samo ne o prici. Ne vidim da je netko napisao da je dosao doma progutao knjigu i jedva ceka da izadje sljedeci nastavak da vidi sto ce se dogoditi. Otprilike svi znaju sto ocekivati u sljedecim knjigama.

Ne mislim da je sve to nepotrebno ili glupo, i ja ucestvujem u tim raspravama i zanima me to. Samo mi se cini nebitno sa stajalista navlacenja nekog mladjeg na citanje stripa.

Zato sam naveo gospodare jecma. Nije tu bitna umjetnicka vrijednost, crtez, modernost-starost. Jednostavno se radi o prici koja te gura da citas dalje stranicu po stranicu da vidis sto ce se dogoditi. Nema sanse da znas sto ce se dogoditi u sljedecoj epizodi. Moze to biti nekom i sapunicasto i ne mora mu se svidjeti kao Jasku npr., ali mi se nekako cini da je to puno bolji kandidat za zainteresirati nekog nego Valiant kojeg kad krenem citat otprilike znam sto ce se dogoditi u sljedecih 15 tomova.

Nego, ukrao sam topic Jakiju, pitanje je bilo da li mladi citaju klasike, a ne da li bi uvalio klasike nekom da ga (vise) zagrijes za strip.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20754 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/11/2013 : 23:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
[quote author=zicazica link=topic=20026.msg319751#msg319751 date=1383133861]
Kupio, procotao, odusevio se :)

Nisam nikad citao Valijanta do sad. Gledao sam neki crtac kao klinc, tj. crtanu seriju. Neck'o sam se jer je strip iz tridesetih, mislio sam da je zastareo, ipak su to 30e. Medjutim prevario sam se. Odlucio sam da kupim na sajmu. Jutros sam uzeo da citam kad sam se probudio i nisam stao dok nisam zavrsio. Bas me je vukao da ga citam i da listam stranu za stranom dok nisam doso do kraja i rekao sebi "Kraj? Vec? A u PM,". Sada mi je zao sto sam ga tako brzo procitao. Verovatno cu ga obrnuti jos jednom pred citanje drugog dela.

Crtez je sjajan a prica te jednostavno hipnotise da nastavis dalje i ne dozvoljava da prekines dok ne dodjes do kraja. Avantura za avanturom, nemas vremena ni da ramislis da stanes i koliko vremena si potrosio i jel vec kasnis negde :D. Ne znam da li ima jos nesretnika kao ja, koji nisu imali prilike da se sretnu sa stripom, ali ako ima, topla preporuka.

U svakom slucaju hvala ljudima sa foruma sto napravise ovoliku euforiju i ubedise me da kupim i 'fala Carobnoj knjizi na ovako povoljnom izdanju, sto me jos vise ubedi da ga kupim. Jedva cekam drug :D
[/quote]


[quote author=winter snake link=topic=20026.msg320748#msg320748 date=1383490986]
Prvi put sam citao Princa Valijanta i super mi je.Izdanje tehnicki takodje odlicno odradjeno.Zna li se kojim tempom Carobna knjiga planira da izdaje ovo izdanje,posto jedva cekam nastavak.
[/quote]


[quote author=sawitch link=topic=20026.msg321065#msg321065 date=1383578173]
Procitao sam danas Valijanta u cugu. Odavno sam izgubio koncentraciju za citanje stripa iz jednog puta, ali Valijant me je odusevio. Ranije sam samo pregledao taj strip povrsno, listao, gledao Fosterov crtez itd. O prici nisam znao nista osim veoma uskih generalija. Pa da dam i ja svoj utisak o ovome:

1. Izdanje je prelepo uradjeno, kvalitetno uvezano i cak lepse dizajnirano od Fantagrafiksovog "originala".
2. Cena je bukvalno sitnica za ono sto dobijemo.
3. Crtez je maestralan, fantastican, ne znam kako drugacije da izrazim zadovoljstvo gledanja u Fosterovu rukotvorinu. Prelepo. Kao autor price o Valijantu bukvalno je savrsena vizualizacija scenarija.
4. Prica avanturisticna sa zamkovima, vitezovima, Arturu i okruglom stolu, Raspevanom macu, cudovistima, vesticama itd. Ima li sta lepse za citanje? Za mene nema.
5. Sto se prevoda tice, nemam nameru da ga poredim sa nekim drugim pogotovo sto mi nista nije bilo nelogicno dok sam citao, nista me nije kocilo, nista sto bi izbolo oci. Meni je odlican. Pogotovo sto nema te poeticnosti, koju mrzim.

Gledao sam CB varijantu i poredio sa ovom u boji i ne mogu da se odlucim sta mi je bolje. Pobornik sam CB stripa i kolorit mi ubija veliki deo maste ali ovom se nema sta prigovoriti. Leze zljeb na zljeb. Sve u svemu od mene cista 10-ka!
[/quote]


[quote author=Zlix link=topic=20026.msg322141#msg322141 date=1383924331]
Da ne ispadne da samo nešto zanovetam, nemam nikakve zamerke na izdanje Princa Valijanta. Dopada mi se format, kvalitet izdanja, štampa, prevod, propratni tekstovi, sve... [love2]

Prvi put sam ga čitao i nisam znao šta da očekujem, mislio sam da će biti pomalo naivno, s obzirom na vreme kad je strip nastao, ali ono nije nimalo loše. Čak bi se moglo reći da je ispred svog vremena. Jeste da se događaji ponekad prebrzo dešavaju, jedna tabla ume da obuhvata i period od par dana, ali ipak strip ti drži pažnju i prosto te tera da saznaš u kakvu će avanturu Valijant dalje upasti i protiv koga će se boriti. A sam Valijant je jako zanimljiv lik, pametan, snalažljiv, hrabar, skroman. Priča se prekinula baš kad je postalo napeto. Uh, treba sad dočekati nastavak.

A crtež je fantazija. Jeste da je u početku nešto lošiji, tj nije crtež loš nego je sken takav (ima objašnjenje zašto je to tako), ali nakon desetak stranica je milina gledati onaj crtež. Nema uvek puno detalja, uglavnom su likovi u prvom planu, ali kad se pojavi neki dvorac, neki pejzaž, pa čak i skupina ljudi u pozadini, ono je savršeno. A i sami likovi su jako lepo nacrtani, pogotovo izrazi lica.

ČK Fan No.1 Approved! xD
[/quote]

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/11/2013 23:12:42
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10085 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/11/2013 : 23:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se tema topica pa bih dodao nekoliko opaski jednog „matorca“.
1. Ako se strip izdanja danas prodaju u nekoliko stotina primjeraka, uz poneku strip reviju nikakvo čudo da mlađi ne znaju za neke stare čuvene stripove i autore.

2. Mnogi ne znaju strane jezike ili ne u dovoljnoj mjeri da prate razne forume sa informcijama o starim stripovima i gdje mogu da ih downloadaju ako nisu protivnici toga. A možda ih to i ne zanima ili nemaju vremena. Ovaj forum ima dosta informacija o raznim stripovima i autorima, ali je pitanje koliko se takvi tekstovi čitaju.

3. Ukusi su različiti. Mlađe generacije imaju drugačije poglede na svijet, način života je drugačiji i zanimanja su drugačija. Drugim riječima ne mora im se svidjeti neki stariji strip s komentarom da je to nekomu remek djelo. A i ta oznaka remek djelo se obilno zlorabi. Neki stripovi nisu izdržali test vremena. Osobno nisam htio preporučivati Valianta mlađim čitateljima iako je za mene to nezaobilazni klasik, kojeg sam više puta pročitao. Nakon što se Valiant oženi Aletom strip mi više nije scenaristički tako dobar kao u prvih 5, 6 tomova. Epizode u kojima Aleta i Valiant sparuju mlade parove su iritantne i dosadne i meni.

4. Najbolje mjerilo popularnosti (ne nužno i kvalitete) nisu ankete, nego prodaja.

5. Bez obzira na negodovanje protiv skeniranih stripova, osobno nisam veliki protivnik toga. Ako mi se skenirani strip svidi svakako ću nastojati da ga nabavim, odnosno kupim. Pozdravljam velike previewe izdavača.

Još bih spomenuo primjer iz jedne humoristične serije (možda je to bio Malcolm u sredini?) kada se otac pokušava zbližiti sa sinom gledajući na DVD-u (na kauču jedući kokice) kultni super film iz svoje mladosti „Easy Rider“. Nakon završetka filma sin je u šoku i bijesan na oca što ga je natjerao da pogledaju ovaj, kako kaže, totalno prazan film. Nakon toga se otac zamisli i počne razmišljati o tome što mu je sin rekao.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000