forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 HO HO HO - Praznici nam stizu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 05/12/2013 : 23:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ove su godine Rijecani bor na Korzu okitili svaki sa po jednom svojom kuglicom. Duh zajednistva i blagdana i posebnosti ovoga grada.
Sjajna ideja. I moja mala kuglica na njega ce stati







foto: Arsen Miletić

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 05/12/2013 : 23:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
božić je vrlo bitna svar, no nova godina je nebitna stvar jer je kopija božića, samo što je za razliku od božića na novu godinu stavljen naglasak hedonizma
na novu godinu budite neumjereni u jelu i piću
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/12/2013 : 00:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
moje bozicno drvce.
Nazvali smo ga "U prolazu"




~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 10/12/2013 00:28:35
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/12/2013 : 01:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
djeluje rahitično

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/12/2013 : 01:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
a nisi moga rec da je elegantno?

"U prolazu" ce se jos 5 puta mijenjati, najmanje. Vec i sad ima sto na slici nema.. Svatko moze, kako mu dođe, u prolazu dodavati, oduzimati..mijenjati. Fora je u igri.




~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/12/2013 : 01:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

a nisi moga rec da je elegantno?

"U prolazu" ce se jos 5 puta mijenjati, najmanje. Vec i sad ima sto na slici nema.. Svatko moze, kako mu dođe, u prolazu dodavati, oduzimati..mijenjati. Fora je u igri.







Ne

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/12/2013 : 02:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Dobro onda.

edit- a reci da ti je bar drazesno


~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 10/12/2013 02:14:12
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/12/2013 : 14:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ne-bijeli Božić!


http://www.jutarnji.hr/video--snimili-bozicnu-pjesmu-u-pustinji-pa--oktili-kaktus-sasvim-novi-spoj-klasicne-i-moderne-glazbe/1145756/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/12/2013 : 22:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Christmas Light - najjebolje!

http://youtu.be/JFx6j8jiYrs

hail


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 13/12/2013 : 20:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Da nam zapjeva i ...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/12/2013 : 21:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb
Slavite li uopste Novu godinu?


Ne. A ovaj period godine užasno mrzim. Petarde mi probiše glavu
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/12/2013 : 09:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Havajski Božić!



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/12/2013 : 12:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hawaii za 5-0-ho-ho!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 22/12/2013 : 12:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

božić je vrlo bitna svar, no nova godina je nebitna stvar jer je kopija božića, samo što je za razliku od božića na novu godinu stavljen naglasak hedonizma
na novu godinu budite neumjereni u jelu i piću


Božić je potpuno nebitan, slavi se neki izmišljeni dogadjaj, a Nova godina je
samo prelazak iz stare u novu godinu i ništa više, sve je to samo parada kiča.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/12/2013 : 13:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by Kruger

božić je vrlo bitna svar, no nova godina je nebitna stvar jer je kopija božića, samo što je za razliku od božića na novu godinu stavljen naglasak hedonizma
na novu godinu budite neumjereni u jelu i piću


Božić je potpuno nebitan, slavi se neki izmišljeni dogadjaj, a Nova godina je
samo prelazak iz stare u novu godinu i ništa više, sve je to samo parada kiča.


Božić mi nikada nije značio apsolutno ništa pa je isto i sada.
Novu Godinu sam volio kao dijete zbog šarenila, TV programa, kolača.
Danas je to uglavnom povećan obim posla i trošenja pa mi ni Nova Godina više nije pretjerano draga.
Još jedna godina je prošla, kladim se da će i iduća biti jednako loša...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 22/12/2013 13:00:34
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/12/2013 : 13:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
valjda je to šta je čovik stariji pa mu manje znače bilo koji praznici,čak i rođendani.
(ovde pod star mislin na starije od 25,26

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2014 : 02:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
I HO HO HO od lani može proć i ove godine.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 01/12/2014 : 20:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Obožavam Božić, volio bih jedan opet provesti u Slavoniji kod svojih, i spavati na slamici, kao mali...
posebne uspomene me vežu za nj
jedino da ne moram toliko rintati, zadnjih godina se toliko ubijem od posla da ga jedva uspijem doživjeti kako treba


“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 01/12/2014 : 20:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Ja isto volim Božić, bolji je od Nove.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 03/12/2014 : 02:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by melkajk

Obožavam Božić, volio bih jedan opet provesti u Slavoniji kod svojih, i spavati na slamici, kao mali...
posebne uspomene me vežu za nj ..




Kako bi bilo lijepo pročitati ako nađeš vremena da napišeš koju riječ o tom običaju, slamici.. uspomenama..
Ja ti jako volim slušati takve priče, danas je sve rjeđe to, ljudi su zaboravili (da su bili) biti djeca, kojima je nešto toliko jednostavno i skromno značilo mnogo više od svih šarenih gluposti danas.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 03/12/2014 : 13:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
moja baka je isto forsala te običaje, slama pod stolom, na stolu i to. bilo je lijepo slaviti božić na selu kao klinac. još sam pušio tu čaroliju nekakvu. vani snijeg, obitelj na okupu, purica( koja je do jučer bila živa)s mlincima. bilo je čak i pjesme. bilo je toplo i skromno. čak sam si i mogao zamisliti isuseka i tu spiku. a danas mi se sve skupa gadi.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 03/12/2014 : 15:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Djeca razumiju čaroliju i prirodno su otvorena prema onostranosti pa ti je zato Božić u djetinjstvu bio fora.

Slično kao tebi je bilo i kod mene.
Jedno vrijeme mi se zgadilo nabrijavanje oko potrošnje, ukrasa i pjesmica di god dođeš.

Unazad nekoliko godina sam ozbiljno reducirao pompoznost nametnutu uz Božić pa sa ženom kupujem samo osnovne stvari za taj blagdan, ne idem na mjesta koja pumpaju tlak, pokloni minimalni i uživam s djecom jer i oni imaju pravo stvarati svoje uspomene na ovo doba godine.
Ukratko, gradim si bedem prema mahnitanju medija i šoping centara i moram priznati da mi se pomalo vraća osjećaj da je Božić ugodno i lijepo, a ne stresno doba.

Još kad naložimo vatru na dvorištu i pečemo kobasice na štapovima :)

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 03/12/2014 16:00:18
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/12/2014 : 16:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ove godine će mi Božić svakako biti drugačiji nego proteklih godina.
Naime, neću doli do svojih. Što me nekako rastužuje jerbo neću ići sa starim brati mahovinu (a uvik 2 kubika naberemo i onda podilimo viškove susjedima ), neću ići sa ekipom čupat stare panje za Badnjak di sav moj talent za endženiring dolazi do izražaja, neću se ubit od kolača koje stara napravi tako dobro da mi ljudi konstantno vise u kući taj tjedan od Božića do Silvestrova (što je zapravo lipo jer ja volin kad mi raja dolazi doma).
Ipak, neću bit sam jer iden do rodbine, ali će svakako bit drugačije jer san svaki Božić provea sa starcima.

Novu godinu ne slavin (ono, da rafalon svitlećin mecima zaparan noćno nebo niti da se nalijen ka zvir) mada ću je opet provest u uskon društvu prijatelja, ljudi s kojima se družin cilu godinu i koji mi puno znače.

Božić mi je uvik bia dan koji posvetin obitelji, a NY prijateljima - fer šer. Dosad je funkcioniralo.

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 03/12/2014 16:23:55
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 03/12/2014 : 17:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Vidim da je kod svih prisutna slamica :)
Amos i Zlotvor, slažem se sa vama. Božić je prekomercijaliziran ali ne treba nam se zato zgaditi cijeli svijet. Nitko nam ne može nešto nametnuti. Ja isto radim na tome da ''stanem na loptu'' koliko mogu. Posao zaustaviti ne mogu, ali mogu reklame, sulude šopinge u zadnji čas, nerazumnu potrošnju, pompoznu blagdansku trpezu...
Zaustavimo vrijeme na čas.
Zato se ja često u mislima vraćam u bezbrižne dane koje me Charlita zamolila da opišem. Ne znam koliko se točno svega sjećam, ali znam da je deda uvijek donio naramak slame na kojem sam spavao (prije toga bi u štali gledali krave i jaslice itd).
U negrijanom velikom predsoblju je bio bor - sa čarobnim plastičnim zelenim kuglicama a na njima bijelom bojom nacrtane pahulje. Takve kuglice poslije više nigdje nisam našao.
Zatim sa bakom posjet siromašnoj teti Mari koja je živjela sama i imala - zamislite - borić nakićen malim jabukama i orasima umotanim u foliju. I dandanas me oduševljava ta skromnost.
I vrhunac (to je bilo samo jedne godine) - vožnja na velikim saonicama sa konjskom zapregom. Sjećam se da je na njima bilo, kako mi se tad činilo, pola sela, kolike su bile...
ah...

“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 06/12/2014 : 03:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Pa hvala ti, melkajk, što si podijelio svoja sjećanja ovdje. I Amos i Zlotvor također.
Uvijek u toplim uspomenama ima neka baka i jabuke i orasi na boru i sva skromnost koja zrači toplinom i grije nas još desetljećima.
U mojim krajevima nisam naišla na slamu, ali sam zato zahvaljujući jednoj baki Danici upoznala i taj običaj i u prvi tren mi je bilo malo neobično vidjeti slamu ispod svečano serviranog blagdanskog stola, a ako se ne varam, te slamice je bilo i na stolu.

što se zelenih kuglica tiče, vjerujem da ih ima u toj boji negdje za kupiti a pahulje se mogu nacrtati, napravi se šablona pa se mogu i snijegom u spreju izraditi.

Meni su u sjećanju ostali ovi ukrasi na borovima, a bila sam malo dijete i mislim da sam brstila te bonbone skrivećki, gdje god sam imala priliku. Ovako su nekako izgledali:



I još nešto želim reći. I oni koji nisu vjernici, ne bi trebali ostati po strani, hladni, na te dane. Dobro, zbog nametnutog konzumerizma teško je ostati po strani, ali nisam mislila na to.
Božić je prilika za njegovanje tradicije duha jednog vremena, koje u nama oživi topla sjećanja, mirisi ožive naša djetinjstva, to je prilika da na tren doista zaustavimo vrijeme i sami sebe i prisjetimo se izvora onog najboljeg u nama, djece u nama koja su u čuda vjerovala i omogućimo našoj djeci čaroliju tog doba godine kroz tu skromnost i jednostavnost koja je nekad postojala, a sada je vremeplov, kojim danas, ako želimo, možemo otputovati i dotaknuti tu toplinu, mir i ljudskost u nama, što se putem lako pogubi.

Čarolija Božića je dobri duh u nama, ljubaznost, nešto što ne treba ograničiti religijom, Božić je nešto više, nešto između redova, što bi trebalo živjeti cijele godine, ali na žalost, puls čovječanstva
podešen je po kalendaru, i nikako da se pronađe ta sklopka koju bi trebalo onemogućiti da po isteku tog doba opet prebaci čovječanstvo
u mlin pokretan hladnom vodom koja do novog prosinca ispire u zaborav svu toplinu ljudskih osjećaja.




~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 06/12/2014 03:43:24
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000