forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Vaš povratak stripovima...Da li ste verovali u to?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 18/12/2013 : 14:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Bilo je puno priče o početku sakupljanja stripova, o prvim epizodama koje su naše dečije ruke provlačile kroz prste, o prvim emocijama ka stripu... Mnogi naše generacije su prošli kroz taj period, ali pouzdano znam da su mnogi u periodu posle 1993.godine prestali sa sakupljanjem posle smrti Zlatne serije i LMS-a i početka ludila koje je vladalo na ovim prostorima.

Mnogi su se ipak vratili

Pitanja su:

1. Kada ste prestali sa sakupljanjem stripova i zašto ?
2. Da li ste tada verovali da ćete se ikada vratiti vašem hobiju ili bili sigurni da je to samo ostalo deo detinjstva ?
3. Kada ste se ikako vratili stripovima, šta vas je privuklo?
4. Vaš povratnički strip ?
5. Da li smatrate da ćete čitati stripove do kraja zivota ?

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 18/12/2013 : 17:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
1. Kada ste prestali sa sakupljanjem stripova i zašto ?
1986.godine, pošao sam u srednju školu i samatrao sam da sam stripove prerastao

2. Da li ste tada verovali da ćete se ikada vratiti vašem hobiju ili bili sigurni da je to samo ostalo deo detinjstva ?
Definitvno sam tada mislio da se stripovima više ne vraćam...

3. Kada ste se ikako vratili stripovima, šta vas je privuklo?
1994.godine na kioscima se pojavila Strip Razonoda, pirati na kioscima sa veoma lošom kopijom, ali kopijom Velikog Bleka LMS 128, Nasilja u Darkwoodu... ubrzo sam na ulicama Beograda naišao i na Zagora SD, a onda i otkrio striparnicu "Alan Ford"...

4. Vaš povratnički strip ?
Strip Razonoda "Nasilje u Darkwoodu"...

5. Da li smatrate da ćete čitati stripove do kraja zivota ?
Skupljati da, čitati zavisi od vida
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 18/12/2013 : 17:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
1. Kada ste prestali sa sakupljanjem stripova i zašto ?
Upravo te 1993.godine sa poslednjom Zagorovom pričom Kapetanova tajna i mmuk, tišina...
2. Da li ste tada verovali da ćete se ikada vratiti vašem hobiju ili bili sigurni da je to samo ostalo deo detinjstva ?
Iskreno ne, mislio sam da je to poglavlje zatvoreno...
3. Kada ste se ikako vratili stripovima, šta vas je privuklo?
2005.godine, Zagor extra 117 trojica u opasnosti...
4. Vaš povratnički strip ?
Gore navedeni...
5. Da li smatrate da ćete čitati stripove do kraja zivota ?
Sigurno dok traje serijal Zagor, za ostalo ne znam...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2353 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/12/2013 : 19:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
1. 1993.godine, kada su prestali da izlaze ZS i LMS...
2. Nisam nešto razmišljao tad o tome. Bilo je drugih stvari: faks, izlasci, prvi automobil, video igre...
3. 2007. godine, letovanje, Petrovac na moru, Pedja 67 je prodavao neke pirate Zagora na šetalištu. Bilo ih je ukupno 18, progutao ih za 2 dana, i onda je krenulo...
4. Šuma zamki...
5. Apsolutno sam siguran...

Carpe diem
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/12/2013 : 19:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ja sam puno mlađa generacija ('88.), ali sam isto odustao od stripova na neko vrijeme.
1. Počeo sam ih čitati negdje krajem 90-tih (osobito Lazarusa Ledda), prestao nakon preseljenja u drugu srednju školu, znači 2004. Nekako su mi postale druge stvari bitnije ( čitaj: divljanje, opijanje i gluposti tipične za te godine). A i činilo mi se da sam ih prerastao ( možda zato jer do tada nisam čitao nikakve ozbiljnije stripove).
2. Nisam vjerovao da ću se vratiti stripovima, čak sam ih i skoro sve prodao ( kako bih imao novca za gore navedene aktivnosti :)
3. Negdje na 3. godini fakulteta, znači 2008., faks mi je počeo biti sve dosadniji, htio sam pročitati nešto zanimljivije od menadžmenta, računovodstva ili čega već. Iako su to isprva bile knjige, uskoro su opet na red došli i stripovi.
4. Mislim da su me ponovno čitanje O'Barrove "The Crow", a zatim Preacher i Sandman naslovi najviše zainteresirali za povratak stripovima. Uskoro je opet uslijedila i cijela Bonneli ekipa (očito ih ipak nisam bio prerastao).
5. Da, previše je autora čije radove cijenim, a dok sam zaposlen, barem dio onog što me zanima mogu si priuštiti ( a kad pogledam stan i vikendicu, taj "dio" mi je već sad dovoljan za čitanje skoro do kraja života :)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 18/12/2013 : 21:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam nikad ni prestao. Samo usporio s deluxe izdanjima.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/12/2013 : 21:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
1. Nakratko sam prestao 1988. kad sam stigao u Zagreb na faks. Nije dugo potrajalo, osim s Bonellijem, jer sam se ubrzo vratio Gigantima, Stripotekama (kad se i ona vratila) i Super eksovima. Bonelliju sam se polako počeo vraćati sa Slobodnom Dalmacijom 1994.

2. Nisam ni razmišljao hoću li se ikad vratiti Bonelliju, ali da me netko tada pitao vjerojatno bih rekao da neću.

3. Bonelliju preko SD, a fra-bel intenzivnije isto preko SD, ali Comic stripa.

4. Povratnički Bonelli Dylan SD 1 Ples smrti, s BD nikad nisam sasvim ni prestajao.

5. Vjerojatno hoću, zapravo sasvim sigurno, s naglaskom na kvalitetnije Europljane i Amere, dok će Bonelli biti sve rjeđi.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/12/2013 : 21:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

1. 1993 - krah Dnevnika i odlazak u gimnaziju te posledicno druge prioritete (sex & drugs & r'n'r)

2. Ha, iskreno ne znam. U međuvremenu sam kupio neki DD - ni sam ne znam zasto, mozda da imam na vlaku do Zg nesto za raditi? A kupovao sam strip albume iz Mladine - Lavric, Smiljanic. Slobodna Dalmacija je nesto sto sam tek godinama kasnije "upoznao", kad je vec Ludens dugo orao.

3. Pre nekih 7 godina. Sta je prevagalo... malo sem smanjio muziku i koncerte (zapravo veliko, ako gledam na danasnje vreme), te privio stripove. Pitao sam se vec sta je prevagalo... ali pojma nemam. Cak sam pomislio da cu ponovno poceti crtati (prestao isto tamo negdje '93), ali nista od toga.

4. Ne sjecam se.

5. Sasvim moguce. Trenutno mislim da ce skoro sigurno tako biti... ali vidjet cemo.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 18/12/2013 : 22:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
nisam nikad prestao

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 18/12/2013 : 22:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
1. Počeo izlaziti (cure prevladale stripove), prodao skoro sve koje sam imao,osim 20-ak najdražih, oko 1500 komada. 2. Slutio,jer sam uz njih odrastao. 3. Kad je život postao naporan i monoton (sve se vrti u krug,iz godine u godinu), shvatiš da je odrastanje uz stripove bilo najljepše životno doba,a i romani me nisu nikada iznevjerili,za razliku od ljudi. Privuklo me kada sam na njuškalu ugledao sve one Blekove naslovnice uz koje sam kao klinac uživao,a onda i od ostalih junaka. Proradile emocije i memorije... 4. "jezero lešinara", "braća lister", "brzi jelen", strip zabavnik br.78 5. I sada ih rijetko čitam jer nemam puno slobodnog vremena,više ih-kako se kaže-"provučem kroz prste". A tko zna šta nosi sutra??? A pogotovo prekosutra???
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/12/2013 : 05:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
kad prestane čitati stripove,... bez problema može gospođica sa kosom stić po tellera i odvest ga na nebeske pašnjake...zaslužio je.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 19/12/2013 05:53:27
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 19/12/2013 : 08:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

Bilo je puno priče o početku sakupljanja stripova, o prvim epizodama koje su naše dečije ruke provlačile kroz prste, o prvim emocijama ka stripu... Mnogi naše generacije su prošli kroz taj period, ali pouzdano znam da su mnogi u periodu posle 1993.godine prestali sa sakupljanjem posle smrti Zlatne serije i LMS-a i početka ludila koje je vladalo na ovim prostorima.

Mnogi su se ipak vratili

Pitanja su:

1. Kada ste prestali sa sakupljanjem stripova i zašto ?
2. Da li ste tada verovali da ćete se ikada vratiti vašem hobiju ili bili sigurni da je to samo ostalo deo detinjstva ?
3. Kada ste se ikako vratili stripovima, šta vas je privuklo?
4. Vaš povratnički strip ?
5. Da li smatrate da ćete čitati stripove do kraja zivota ?



1. Da, prestao sam te '93 što mi se poklopilo sa upisom na fakultet. Odnio sam cca 1000 stripova i prodao ih preprodavaćima. Ne treba napomnjati da su tu bile sve prve epizode: Nasilje u Darkvudu, Veliki Blek, Komandant Mark, Kapetan Miki.... jedino što je nedostajalo je bio prvi Tex......
2. Ne, iskreno nisam se nadao da ću opet ponovno sakupljati stripove
3. Stripovima sam se vratio definitivno sa Slobodnom Dalmacijom
4. Zagor - Lov na vuka (to oduševljenje mogu usporediti sa onim danom kad sam nabavio Nasilje u Darkvudu)
5. Da, hoću, mada se sa godinama dosta promijenio ukus i bonelijevo neprikosnoveno mjestu lagano zauzimaju drugi stripovi

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4064 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 19/12/2013 : 09:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vknez

nisam nikad prestao



+1
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/12/2013 : 20:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
1. Nisam nikada definitivno prestao, ali najgori trenutak mi je bio kada su zbog rata nestali stripovi iz trafika. Imao sam tog trenutka oko 100 stripova, jer ih kao klinac nisam skupljao, vise su isli od ruke do ruke, svaki strip je procitao svako iz drustva... Malo pomalo, nestala je gotovo cijela ta "kolekcija", ostalo mi samo par Zagora.
2. Sanjao sam da ce jednom stripovi ponovo na kioske. Iako je tada izlazio Alan Ford, za mene su stripovi bili samo Zagor, Blek, Mister No i ostala Bonelli ekipa.
3. Od stripova me nikada nista nece odvuci.
4. Prvi pravi povratnicki strip mi je "Tajanstveni samostan", mracni, sjajni, atmosfericni, tajanstveni idol mog djetinjstva - Ferri! Naravno da sam bio odusevljen kada sam vidio "Lov na vuka", ali me sablaznuo Poleseov crtez... Ni Donatellija tada nisam bas volio...
5. 100 posto.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000