forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Na kojem jeziku volite čitati?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/01/2014 : 00:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz


ps. mister No je najbolji:)



Da stvarno jest..ne citam vise Bonelli ali sicam se par legendarnih epizoda ka sta su Rio Negro, Djecak Santiago, Asfaltna Ostrica itd..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 04/01/2014 : 00:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by mamlaz


ps. mister No je najbolji:)



Da stvarno jest..ne citam vise Bonelli ali sicam se par legendarnih epizoda ka sta su Rio Negro, Djecak Santiago, Asfaltna Ostrica itd..


eh, nekad je uvijek bilo bolje:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 04/01/2014 : 00:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
s obzirom da Mladjo ocigledno spava: khmm:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/01/2014 : 00:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Pa kraj ovakvih vatrogasaca mislim da moze u miru spavati..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 04/01/2014 : 00:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

s obzirom da Mladjo ocigledno spava: khmm:)


Dok mačka spava miševi kolo vode.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 04/01/2014 : 00:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
ajmo na svi na spavanje:) Laku noc

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/01/2014 : 00:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Daj sad zvucimo ko hrpa toplih..momci ciao..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/01/2014 00:31:02
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 04/01/2014 : 00:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

nije u pravu
ono što je on napisao je infantilna fiksacija, i dobro, neka mu bude, nek ostaje zauvijek u dječačkom svijetu, ali - za njega "svaki drugi oblik izražavanja u stripu zamene je poprilično nečitljiv" i to nije ništa objektivno. upravo subjektivno.

tako da njegov post možda vrijedi kao nekakva osobna impresija, no u pravu - nije.

evo tko je u pravu: čita se na hrvatskom. sve ostalo je pomoćna snaga u pogonu nametanja hrvatskog čitavom svijetu. i kozmosu. to je to, a sada se možete dalje nabacivati impresijama.

Koliko puta da ti napišem SAMO U STRIPU da bi napokon shvatio da sam govorio samo o stripu??? I tvoga znanja radi-nisam odrastao na ekavici nego samo čitao stripove tako titlovane. Nebi ti škodilo da nekoliko puta pročitaš tekst prije nego nabaciš svoje mišljenje.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/01/2014 : 00:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Nego, što mislite o stripovima s Chuckom Norrisom? Vjerojatno bi imali dvije stranice - jedna za početak i kraj stripa i druga za impressum
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 04/01/2014 : 00:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Nego, što mislite o stripovima s Chuckom Norrisom? Vjerojatno bi imali dvije stranice - jedna za početak i kraj stripa i druga za impressum


Chuck Norris u stripu? Dali bi se to ubrajalo u superherojštinu?

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/01/2014 : 02:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by Space Marine

A Miki?


pssst. doci ce neki cudni forumasi:)


A Kit Teller?



odličan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/01/2014 : 02:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by wolf

Nego, što mislite o stripovima s Chuckom Norrisom? Vjerojatno bi imali dvije stranice - jedna za početak i kraj stripa i druga za impressum


Chuck Norris u stripu? Dali bi se to ubrajalo u superherojštinu?



extremnu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 04/01/2014 : 08:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Kako ono ide... Van Damme može balansirati u vožnji na dva šlepera, ali samo Chuck može oba voziti istovremeno
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 04/01/2014 : 11:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

u svakom slucaju, ne pricamo vise o jezicima! tnks brni:)



Ovo ni nije tema o jezicima već o načinu na koji uživamo čitajući, jezik je sredstvo ne i cilj. Nadam se da i ova rečenica nije prekomplicirana za tebe jer je ovdje samo da ti pomogne shvatiti poantu teme.
Ili je tebi samo cilj rasprave o temama iz spomenara

Edited by - sretan on 04/01/2014 11:15:34
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/01/2014 : 12:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Na svakom jeziku koga razumijem, jer drugovi i gospodo, govorimo o stripu.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 04/01/2014 : 13:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
A da stripovi mogu biti itekako ozbiljna literatura govore nam Jodorowsky, Moore, Stan Sakai i brojni drugi. Brojna znanstvena literatura bi se mogla posmramit pored ovih autora. Ne znam tko je u stanju bolje objasniti društvene događaje u feudalnom Japanu od Stana Sakaia ili današnje društvo od Alana Moorea. Samo treba malo zagrebsti ispod površnog sloja. Jedni "Čuvari", iako na prvi pogled superjunaci, nemaju nikakve veze s herojima uopće več su ozbiljna analiza našeg društva. I to bezvremenska i jedinstvena jednoj kulturi, onoj koju ozbiljni ljudi nazivaju zapadnom. Taniguchijev "Šetač" je vjerojatno najbolja zen literatura ikad napisan itd.,itd.

Rekoh već da ovo nije rapsrava ni o jeziku ni stripovima a la Tex, ali izgleda uzalud. Dobar dio forumaša je i dalje ograničen u raspravi (:

Edited by - sretan on 04/01/2014 13:10:41
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/01/2014 : 13:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sretan

A da stripovi mogu biti itekako ozbiljna literatura govore nam Jodorowsky, Moore, Stan Sakai i brojni drugi. Brojna znanstvena literatura bi se mogla posmramit pored ovih autora. Ne znam tko je u stanju bolje objasniti društvene događaje u feudalnom Japanu od Stana Sakaia ili današnje društvo od Alana Moorea. Samo treba malo zagrebsti ispod površnog sloja. Jedni "Čuvari", iako na prvi pogled superjunaci, nemaju nikakve veze s herojima uopće več su ozbiljna analiza našeg društva. I to bezvremenska i jedinstvena jednoj kulturi, onoj koju ozbiljni ljudi nazivaju zapadnom. Taniguchijev "Šetač" je vjerojatno najbolja zen literatura ikad napisan itd.,itd.

Rekoh već da ovo nije rapsrava ni o jeziku ni stripovima a la Tex, ali izgleda uzalud. Dobar dio forumaša je i dalje ograničen u raspravi (:

Ne kuzim, otkrivas toplu vodu populaciji koja se vec odavno i jako dobro razumije u dubine koje strip moze ponijeti.
Govoris o Cuvarima.., iste citah na njemackom, engleskom i prije par dana i na hrvatskom.
Ovaj strip je genijalan na svakom mi procitanom jeziku i u bilo kojem razdoblju moga zivota.
Posebno mi ga je bilo drago citati na hrvatskom, ali to je tek sentimentalnost.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 04/01/2014 : 13:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Na svakom jeziku koga razumijem, jer drugovi i gospodo, govorimo o stripu.



A što bi onda ova opaska značila?
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 04/01/2014 : 13:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
Ne kuzim, otkrivas toplu vodu populaciji koja se vec odavno i jako dobro razumije u dubine koje strip moze ponijeti.



Ne njima već onima koji ovu temu vide onako kak svojim komentarima daju do znanja da ju vide. A ima ih (:
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/01/2014 : 13:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sretan

quote:
Originally posted by mr murdoc

Na svakom jeziku koga razumijem, jer drugovi i gospodo, govorimo o stripu.



A što bi onda ova opaska značila?

O, tome da je strip univerzalni medij sirokog pojma i jos sire perspektive, a o percepciji da i ne govorim.
Spektar je obojen bojama mnogim..ti sebi svoju izaberi.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 04/01/2014 : 13:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
Ovaj strip je genijalan na svakom mi procitanom jeziku i u bilo kojem razdoblju moga zivota.



Tebi je meni nije, zar je to problem prihvatiti!? Strip sam po sebi je genijalan na svim jezicima ali meni osobno nije genijalan na onom jeziku kojeg razumijem ali mi ne leži. Naravno da ne mogu uživati u njemu ukoliko je prepuno nekih izraza koji su mi strani iako ih razumijem. Bilo što u čemu u životu uživam moram prihvatiti na više razina a ne samo razini razumijevanja.
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 04/01/2014 : 13:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by sretan

quote:
Originally posted by mr murdoc

Na svakom jeziku koga razumijem, jer drugovi i gospodo, govorimo o stripu.



A što bi onda ova opaska značila?

O, tome da je strip univerzalni medij sirokog pojma i jos sire perspektive, a o percepciji da i ne govorim.
Spektar je obojen bojama mnogim..ti sebi svoju izaberi.


OK, baš na ovo pitanje sam ti odgovorio i prije nego si ga postavio.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 04/01/2014 : 13:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sretan

Tebi je meni nije, zar je to problem prihvatiti!? Strip sam po sebi je genijalan na svim jezicima ali meni osobno nije genijalan na onom jeziku kojeg razumijem ali mi ne leži. Naravno da ne mogu uživati u njemu ukoliko je prepuno nekih izraza koji su mi strani iako ih razumijem. Bilo što u čemu u životu uživam moram prihvatiti na više razina a ne samo razini razumijevanja.



Ti si, dakle, otvorio glasačku temu kako bi podelio svoja osećanja sa forumskim svetom kako ti ne paše nematernji jezik u stripu?
I objasni mi u kom to svetu su slovenački i bosanski/srpski/hrvatski na jednakoj udaljenosti ko bosanski/hrvatski/srpski međusobno?

I da, kog zabole kurac što ti ne mo'š uživati (:

Edited by - Jasko on 04/01/2014 13:41:37
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 04/01/2014 : 13:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
Posebno mi ga je bilo drago citati na hrvatskom, ali to je tek sentimentalnost.



Vrlo bitna stvar da bi u potpunosti uživali je i sentimentalnost
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/01/2014 : 13:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sretan

quote:
Originally posted by mr murdoc
Ovaj strip je genijalan na svakom mi procitanom jeziku i u bilo kojem razdoblju moga zivota.



Tebi je meni nije, zar je to problem prihvatiti!? Strip sam po sebi je genijalan na svim jezicima ali meni osobno nije genijalan na onom jeziku kojeg razumijem ali mi ne leži. Naravno da ne mogu uživati u njemu ukoliko je prepuno nekih izraza koji su mi strani iako ih razumijem. Bilo što u čemu u životu uživam moram prihvatiti na više razina a ne samo razini razumijevanja.

Nije problem u mom prihvacanju, vec u tvom neprihvacanju.
Otvorio si topic sa vec naglasenom negacijom, ali je kao sto vidis krenuo sasvim drugim smjerom..nema u tome nista losega...dapace..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000