forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ISPOD I OKO OBRUČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 148

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4648 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 01/09/2022 : 20:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Sa ovim sudijama i ovakvim sudjenjem ne mozemo ocekivati nista dobro.

Uzalud NBA zvezde, uzalud vrhunski euro asovi... ove sudije su amateri a pokoji i sarlatan.

Samo prvi dan kradja na stetu MNE, kao i vrlo nategnuta odluka u korist SLO koja je bukvalno odlucila pobednika.

sangue navajo
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2692 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 02/09/2022 : 16:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Hrvatska protiv Grčke u 5 danas.
Potpuno je jasno kako ćemo proći na ovom prvenstvu, ali usprkos tome nervozan sam pred utakmicu i osjećam kako mi rastu magareće uši zbog toga.
Teško je biti zaljubljenik u košarku u HR.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16213 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 02/09/2022 : 18:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Zubac, Saric, Hezonja, Bogdanovic, Simon... Pa ovo je mozda i najjaca petorka po imenima u Evropi... Neshvatljivo da igrate ovako lose...

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24750 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/09/2022 : 18:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Da, ovo ni meni nije jasno.

Grci bukvalno igraju sa pola snage, i svejedno nonšalantno vode. Šteta što ovu hrvatsku ekipu nema ko da uigra.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/09/2022 : 18:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Momci jeste li ikad pročitali iti jedan moj upis na ovoj temi?
Mislin, nije da se mora, ali je edukativno.
Kad je Hr košarka u pitanju, jedino šta me čudi su ljudi koji se čude.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16213 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 02/09/2022 : 18:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Naravo. Ne uhodim te kao neki, ali volim da citam tvoje upise. Znam sta si pisao, ali, jbt, pa njih petorica bi i bez trenera i saveza trebalo da odigraju kako treba. Hrvatska kosarka je u qrcu, al, opet
mora ovo da izgleda bolje, sa ovakvim imenima...

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 02/09/2022 18:46:00
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/09/2022 : 18:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Naravo. Ne uhodim te kao neki, ali volim da citam tvoje upise. Znam sta si pisao, ali, jbt, pa njih petorica bi i bez trenera i saveza trebalo da odigraju kako treba. Hrvatska kosarka je u qrcu, al, opet
ovo da izgleda bolje, sa ovakvim imenima...



Ma zajebavan se. Baš zato šta smo o ovome 100 puta pričali.
Ja to ni ne gledan više.
Da nije Ernie napisa ne bi ni zna da se igra.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24750 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/09/2022 : 18:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ma jasno da je hr košarka u q. Ali ovo što kaže Caleb, njih petorica bi trebalo da igraju malo smislenije. Da vam nije ovog Amera, koji drži priključak, svašta bi bilo.

Ali dobro, evo - 4, možda i bude nečeg.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29605 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 02/09/2022 : 19:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj put se nisu osramotili!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4892 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/09/2022 : 19:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Caleb

Naravo. Ne uhodim te kao neki, ali volim da citam tvoje upise. Znam sta si pisao, ali, jbt, pa njih petorica bi i bez trenera i saveza trebalo da odigraju kako treba. Hrvatska kosarka je u qrcu, al, opet
ovo da izgleda bolje, sa ovakvim imenima...



Ma zajebavan se. Baš zato šta smo o ovome 100 puta pričali.
Ja to ni ne gledan više.
Da nije Ernie napisa ne bi ni zna da se igra.



Pih, nisam ja od onih kako vitar puše.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/09/2022 : 19:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Caleb

Naravo. Ne uhodim te kao neki, ali volim da citam tvoje upise. Znam sta si pisao, ali, jbt, pa njih petorica bi i bez trenera i saveza trebalo da odigraju kako treba. Hrvatska kosarka je u qrcu, al, opet
ovo da izgleda bolje, sa ovakvim imenima...



Ma zajebavan se. Baš zato šta smo o ovome 100 puta pričali.
Ja to ni ne gledan više.
Da nije Ernie napisa ne bi ni zna da se igra.



Pih, nisam ja od onih kako vitar puše.


Ni ja.
Brzo će i dva desetljeća konstante da više kukan kako ne valja nego šta gledan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 02/09/2022 19:47:13
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2692 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 02/09/2022 : 20:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
U prvom poluvremenu smo imali isti postotak šuta, više skokova i više asistencija, a gubili 14 razlike. Doslovce smo im svaki treći napad predali loptu.
Sa Simonom u postavi igra ima neku glavu i rep. Amer je bio iznenađujuće dobar, a Šarić očekivano loš.
Ako nas ozljede zaobiđu i Šarić vrati kakvu takvu formu mogli bi biti solidni. I naravno zreli za neki infarktni poraz u recimo četvrtfinalu.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7903 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/09/2022 : 21:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
bolje su odigrali nego što sam ja očekivao
nadam se da će jednako energično igrati i protiv slabijih od nas
ako takvih uopće ima :))

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4648 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 02/09/2022 : 21:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Kruno Simon je retko inteligentan kosarkas, plus neizmerno simpatican i kulturan momak. Bice jos utakmica, nesto mislim da ce biti tu jos frke.


sangue navajo
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/09/2022 : 10:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

U prvom poluvremenu smo imali isti postotak šuta, više skokova i više asistencija, a gubili 14 razlike. Doslovce smo im svaki treći napad predali loptu.
Sa Simonom u postavi igra ima neku glavu i rep. Amer je bio iznenađujuće dobar, a Šarić očekivano loš.
Ako nas ozljede zaobiđu i Šarić vrati kakvu takvu formu mogli bi biti solidni. I naravno zreli za neki infarktni poraz u recimo četvrtfinalu.


Tako nekako
Koliko god bili loši, skoro uvik izgubimo u drami od nekog nominalno jačeg.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 03/09/2022 10:11:01
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/09/2022 : 10:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Kruno Simon je retko inteligentan kosarkas, plus neizmerno simpatican i kulturan momak. Bice jos utakmica, nesto mislim da ce biti tu jos frke.




Mi imamo igračku kvalitetu za medalju, tako da nikad neznaš.
Ali čisto sumnjan...

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4892 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/09/2022 : 10:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Na ovom prvenstvu imamo 2 reprezentacije za koje igra višestruki NBA MVP, a jedna od njih ima pride i višestrukog MVP-a Eurolige, a nijedna od te 2 nije ona za koju igra najbolji igrač na ovom prvenstvu, a nijedna od te 3 nije jedna od 2 reprezentacije sa najboljim rezultatima u zadnje vrijeme, a nijedna od tih 5 nije najjača košarkaška nacija Evrope.

A tu su onda još i Njemačka sa 4 (nimalo nevažnih) NBA igrača plus par vrhunskih evropskih, zatim Italija, Turska, BiH sa Nurkićem i Musom, Češka sa Veselyjem i Satoranskim, Finska s Markkanenom itd.

Očekivanja treba svesti na razumnu mjeru. Četvrtfinale je realno dohvatljivo zbog povoljnog ždrijeba, sve više od toga je podvig.

Edited by - vukozec on 03/09/2022 10:27:17
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/09/2022 : 10:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
@Combatrock
Interesantan lik je Kruno Simon.
Pravi "zagrebački dečko" u onon pozitivnon smislu.
Tamo negdi do 27. godine samo zajebancija, a tek onda ozbiljna košarka.
Uz Giričeka, najbolji purger košarkaš kojega san gleda.
Ako si bacija oko na onaj podcast sa Arapovićen, ima kod istog lika i sa Simonon. Isplati se pogledat.
E da, meni je on pravi "basketaš". Vidi se da je dio zanata ispeka na betonu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 03/09/2022 11:17:00
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4648 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 03/09/2022 : 11:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Da. Odgledao sam taj podcast. Opusteno i pozitivno.

Zasto mislim da ce biti svasta

1. svi su blizu, tri grupe postoje - tzv favoriti - sredina i underdogs, s tim da iz sredine svako moze da pobedi one iz prve grupe
2. sudjenje - sramno je da sude ovi amateri - gledajuci FIBA takmicenja dozivljavao sam nervne slomove sta su svirali, to ne bi pojeo pas s maslom

Uporediti euro 85, 87 sa ovim je nemoguce. A tek 89 i 91 kad su YUG sve zivo bukvalno pregazili.

Ja licno imam ogroman respekt prema ex YU reprezentacijama i igracima jer se secam i znam sta je ta skola kosarke bila i znacila. Ali sam istovremeno i realan da se i SER sprema CRO scenario. Drzi nas jos ludilo - klupsko i navijacko, kad to stane uz prazne terene sirom Srbije pobedjivace nas Finska. Ali idemo dalje. Nema nazad.

sangue navajo
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/09/2022 : 11:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Da. Odgledao sam taj podcast. Opusteno i pozitivno.




Nabolje mi je bilo kad ipriča kako je Markota završija na policiji kad su sa BBB išli u Split na gostovanje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4892 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/09/2022 : 12:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock


2. sudjenje - sramno je da sude ovi amateri - gledajuci FIBA takmicenja dozivljavao sam nervne slomove sta su svirali, to ne bi pojeo pas s maslom




Jučer je Giannis imao svu moguću protekciju, silazne mu se ne sviraju, kao ni koraci, a njegova zabijanja u napadu se sviraju kao fauli u obrani, a mi nikakvu (sve slične situacije nabrojanim svitale se obrnuto). Ali nema veze, ja sam davno pomirio da se u sportu bori protiv 3 protivnika: protiv stvarnog protivnika, protiv sebe i protiv sudaca. Sva 3 rade kontra tebe i sva 3 treba nadvladati ako misliš pobijediti.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10131 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/09/2022 : 12:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Jurišić:
Eurobasket naš svagdašnji

Uživajte u košarkaškoj reprezentaciji, jer uskoro ćemo i za ovim uzdisati

Kakva je to samo katastrofa bila. I kakva pleščurina našem košarkaškom egu. Eurobasket 1997. u katalonskom sjeveroistoku Španjolske trebao je pokazati da je ‘ono’ iz Atlante godinu dana ranije bila samo anomalija. A pokazao je, nažalost, da je bila teška i surova realnost.
A ‘ono’ je bio poraz u olimpijskom četvrtfinalu od, božemiprosti, Australije. I nekog Andrewa Gazea iz nekih Melbourne Tigersa, koji je zasjenio sve naše kukoče, rađe, vrankoviće, perasoviće i praktično ih poslao u reprezentativnu mirovinu. U principu ne samo njih, nego i cijelu hrvatsku reprezentativnu košarku.
Znameniti Petar Skansi je na prvi Eurobasket bez ‘senatora’ poveo prilično pomlađenu, ali i prilično talentiranu momčad kojoj su vertikalu prema medaljama u recentnoj prošlosti držali tek Vlado Alanović i Emilio Kovačić. A Slaven Rimac, Damir Mulaomerović, Josip Sesar i Nikša Prkačin trebali su preuzeti vozilo i nastaviti s gasom u punoj brzini. Barem smo tako očekivali.
Za prolaz u drugi krug bila je dovoljna tek jedna pobjeda protiv Njemačke, a za prolaz u četvrtfinale trebala je biti dovoljna još jedna protiv Poljske. I vodili smo 14 razlike, činilo se da je sve uredno i pod kontrolom. Sve dok se odjednom nije sve raspalo, na istovjetan način na koji će se hrvatska košarkaška reprezentacija od tog trenutka raspadati u godinama i desetljećima koja slijede kad god je bilo ‘stani-pani’.

Najveća ironija je da zapravo nikad u ovih 13 Eurobasketa koje smo igrali od samostalnosti, nismo kući otišli ni zadovoljni, ni sretni, ni nasmijani. Nijednom

Izgubili smo od Poljske 76:77, pa je zadnja šansa za prolaz bila utakmice protiv Srba i Crnogoraca. Rimac je četiri sekunde prije kraja pogodio sva tri bacanja za 62:61, a onda se Aleksandar Đorđević sjurio preko centra i pogodio tešku tricu za pobjedu, koju su Srbi i Crnogorci kasnije oplodili svojim drugim uzastopnim europskim zlatom.

Vjerovali smo u to vrijeme da ćemo mi biti sve ono što su nakon raspada SFRJ postali Srbi (i Crnogorci), ali dok su oni igrali finala i osvajali medalje, mi smo se s našim unutarnjim demonima hrvali u matinejama za sedma, deveta ili 11. mjesta. I uvjeravali sebe da su sve to samo anomalije. I da to nismo mi. Ali nažalost — bili smo. Najveća ironija je da zapravo nikad u ovih 13 Eurobasketa koje smo igrali od samostalnosti, nismo kući otišli ni zadovoljni, ni sretni, ni nasmijani. Nijednom. Ali baš niti jednom.Onaj prvi, kad smo osvojili broncu, čak i nismo bili toliko ljuti, koliko tužni. I razočar ani. Jer svima nam je u tom Berlinu i Münchenu 1993. u glavi bila ona slika s autoceste kraj Ingolstadta. A u duši nemir i nespokoj. Nekako smo se nadali i očekivali da će Toni Kukoč, Dino Rađa, Stojko Vranković, Velimir Perasović, Arijan Komazec, Danko Cvjetićanin i ostali naći unutar sebe dovoljno snage i prkosa da taj Eurobasket osvoje za Dražena. U njegovu čast i za njegovu uspomenu.
I stvarno je izgledalo da će biti tako. Srušili su uvjerljivo svih sedam prepreka koje su stajale na putu do polufinala, gdje su čekali Rusi u svom prvom samostalnom nastupu na velikom natjecanju. I sa svojim računima i dugovima koje smo im ostavili godinu dana ranije u Barceloni, kad smo im uskratili ‘oproštajno’ finale s prvim i jedinim Dream Teamom.
Dva Sergeja, Bazarevič i Babkov, uništili su naše snove i najljepšu košarkašku priču koju je hrvatska reprezentacija trebala ispisati za sebe, ali za Njega. Šokirali su nas, zaustavili, rasplakali. Osjećali smo se svi, i oni koji su igrali i mi koji nismo, da smo Ga izdali. Jer to je zlato trebalo biti Njegovo. I bilo bi, da nije bilo te proklete nesreće.
Nastradali su Grci u utakmici za broncu, izmeli smo ih 40 razlike. Ali bronca nije bila ono po što smo došli. Bronca je bilo razočaranje. Gotovo pa uvreda. Uh, kako to danas gordo zvuči.
Onaj drugi, kad smo opet osvojili broncu, opet smo otišli nezadovoljni i razočarani. Tog puta čak i ljuti. Jer toliko smo htjeli tu utakmicu, to finale sa Srbima (i Crnogorcima), koji su po prvi put nastupili na velikom natjecanju nakon raspada bivše zajedničke države. Toliko smo željeli baš njih poraziti u to vrijeme kad su se ‘utakmice’ između nas i njih igrale na nekim drugim, puno težim i važnijim borilištima.
I opet smo, baš kao i dvije godine ranije, pomeli sve ispred sebe do polufinala. I to nimalo neozbiljne protivnike. Padali su redom Slovenci, Rusi, Španjolci, Turci, Finci, Francuzi, Talijani i svakom novom pobjedom sve smo više vjerovali da je ovaj put to — to. Ali polufinale je opet bilo užasno. Nepremostivo. Sjajna Litva u svom najboljem izdanju. Litva koja nam je od tog trenutka postala i ostala ‘crna mačka’.
U atenskom paklu pred 20.000 grčko-srpskih grla i 40.000 dlanova imali smo dovoljno arsenala i za tribine i za Panagiotisa Giannakisa i Panagiotisa Fassoulasa na parketu i za 15 razlike koliko su vodili. Uzeli smo tu broncu, osvojili je, iščupali i zaradili u neprijateljskom ambijentu, a opet smo se osjećali bezvoljno i razočarano. I još dodatno nadrkani zbog činjenice da smo trebali stajati na postolju i slušati himnu države s kojom smo u tom trenutku ratovali. Završilo je i ružno i tužno, završilo je našim odlaskom s postolja — kako doslovnim, tako i figurativnim. Više se nikad na njega nismo vratili.
Nakon razočaranja u Španjolskoj 1997. i Francuskoj 1999., kad je Pepsi Božić okupio šaroliko društvo koje se s Kukočem na čelu domoglo još jednog 11. mjesta, došao je prvi od dvaju Eurobasketa za kojima ćemo vjerojano zauvijek žaliti.
Za Tursku 2001. je Aleksandar Petrović skupio sasvim solidnu momčad koja je imala i kvalitete i iskustva i energije. No, kako je krenulo, nije slutilo na ništa posebno. Probavljivi poraz od Srbije i Crne Gore, puno teže probavljivi od Njemačke, kad se veliki Dirk Nowitzki poigravao s nama kao mačka s ulovljenim mišem. Tek zadnjom pobjedom protiv Estonije osigurali smo osminu finala, a ondje su čekali Talijani, aktualni europski prvaci. Iščupali smo pobjedu protiv Gregora Fučke, Gianluce Basilea i društva i priuštili sebi nezaboravnih 45 minuta istanbulskog Abdi Ipekçi ludila.
U prvom poluvremenu kao da smo prolili vodu po vrućih 11.000 Turaka na tribinama. Sredinom treće četvrtine vodili smo 19 razlike i onda uključili svoj autodestruktivni mod. Malo na tursko ludilo, malo na sudački domaćinski vjetar u leđa, ali najviše na račun svojih gluposti — kako igračkih, tako i trenerskih — uspjeli smo iznova zapaliti već pokislu i ugašenu dvoranu i dati Turcima lijepu priču koja je trebala biti naša. Pričalo se svašta o događajima u svlačionici nakon utakmice, o verbalnim i skoro tjelesnim okršajima nekih igrača i izbornika, ali na kraju je ostala samo jedna činjenica — opet smo uspjeli zasrati. Oprostite što ne znam bolju riječ.
Eurobasket 2003. u Švedskoj bio je za zaborav, za razliku od onog 2005. u Crnoj Gori i Srbiji. Bila je to mnogi će se složiti, najbolja reprezentacija još od onih bronci iz 1990-ih, najbolja atmosfera i najbolja prigoda da se vratimo na trofejno postolje. Neven Spahija je bio izbornik, Gordan Giriček u sjajnoj formi, Marko Popović i Zoran Planinić dirigirali su napadima, Matej Mamić, Andrija Žižić i Marko Tomas držali obranu, a Nikola Vujčić i Mario Kasun činili su moćan tadem pod koševima na obje strane parketa.
Opet je Italija pala u osmini finala i opet smo sve imali u svojim rukama u četvrtfinalu protiv Španjolske. Ali utakmica će se umjesto po spomenutim igračima vječno pamtiti po prezimenima Lamonica — Dovidavičius — Drabikovsky, koja su bili viša prepreka od ionako visokih Španjolaca.
Šteta je bila utoliko veća što su već ispali domaćini Srbi i Crnogorci, ispala je i Litva, a polufinale i finale nudili su Njemačku i Grčku. Za koje smo apsolutno mogli imati protuotrov. No, nije nam bilo suđeno. Shvatite to i figurativno i doslovno.
Slijedila su dva ispadanja u četvrtfinalima s Jasminom Repešom, od kojih je posebno bolno bilo ono protiv Slovenije 2009. Opet smo prosuli veliku prednost, imali smo i 15 poena plusa i opet smo se epski raspali kad je bilo najvažnije i ispisali još jedno poglavlje antologije hrvatske košarkaške gluposti.
Oživjeli smo na trenutak u Sloveniji 2013., nanizali čak osam pobjeda nakon što su nas na startu Španjolci pregazili 28 razlike, ali Litva u polufinalu i Španjolska za broncu bili su previsoki zidovi. Opet smo se navukli na vjerovanje da se vraćamo, da će biti bolje, da će Bojan Bogdanović i Dario Šarić sve to vratiti onamo gdje mislimo da treba.
Trenutak je bio savršen, jer dvije godine kasnije bili smo domaćini jedne od skupina Eurobasketa 2015. No, mučili smo se već u Zagrebu, a čim smo se iz njega preselili u Lille na završnicu, Česi su nas žestoko išamarali i vratili kući. U realnost.
A realnost je takva da ćemo u bliskoj budućnosti biti sretni ako se uopće plasiramo. I to na Eurobaskete na kojima sudjeluje gotovo pola Europe. Stoga uživajte u svemu što na ovom Eurobasketu vidite i u svemu što će Hrvatska na njemu pokazati, što god to bilo. Jer vjerujte, jednog dana koji nije tako daleko, i za ovim ćemo uzdisati.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 03/09/2022 : 13:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Procita sam i prije nego sta si stavija, definitivno najbolji sazetak hrvatske reprezentativne kosarke zadnjih 20tak godina..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 03/09/2022 13:32:16
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4892 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/09/2022 : 15:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
A da nam je bar klupska na tim razinama na kojima je reprezentativna...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 03/09/2022 : 15:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Gledam ovog Hezonju, bas rijetko glup igrac..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page
Page: of 148 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000