forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ISPOD I OKO OBRUČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 144

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 03/08/2016 : 01:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message  Reply with Quote
Da ne ulazim u druge delove diskusije, ali sto se tice Marjanovica, iznesene su neke neistine, pa bih da ih korigujem.

Ne znam koliko ucesnici diskusije prate NBA, ali slucaj ovogodisnje NBA "pijace" je jako specifican zbog skoka salary capa sa 70 na 94 miliona. Donja granica za salary cap koju svaki tim mora da potrosi je 90% od maksimalne cifre. Otud toliki rast u ugovorima u odnosu na proslu godinu. Otud situacije da sirem auditorijumu anonimni igraci dobijaju ugovore od 10+ miliona po sezoni.

Naime, Boban nije ime u NBA. Nije cak ni rotacijski igrac, vec jos uvek samo zahvalan igrac za kraj klupe. U NBA potpisivanje novih ugovora pocinje 1.7. i nikako ranije. Logicno je da se prvo krene za najboljim dostupnim imenima, sto se i dogodilo, a da kroz nekoliko dana red dodje i na igrace poput Bobana. Boban je bio ograniceno slobodan igrac (jer je lani potpisao 1+1 pri cemu je druga godina "player option"), sto znaci da njegov tim ima pravo da matchira eventualnu ponudu drugog tima. Spursi su mu ponudili dogovoren iznos od lani u vrednosti od 1.5 miliona. Nakon par dana, Detroit mu je ponudio ugovor na 3 godine uz oko 7 miliona po godini. Spursi su imali pravo da matchiraju, ali s obzirom na dovodjenje Gasola i matchiranje Filadelfijine ponude Manuu nisu imali dovoljno prostora da to urade a da ne probiju cap. Zato su izabrali da to ne uradi, te je 72h nakon toga Boban potpisao za Detroit.

Da se Boban odazvao i povredio, ne bi dobio ugovor od 21 milion za 3 godine. Ne bi iz prostog razloga sto nije dokazan igrac i sto niko ne bi dao tolike pare tolikom coveku koji je povredjen. Dobio bi neki minimalac i morao da iduce godine pokusa ponovo. Nije isti slucaj s npr. Batumom koji bi umesto 120 miliona dobio sigurno 60-70 jer je vec nba veteran, koji je dosad ionako zaradio preko 50 miliona od kosarke. Bobi se ovim ugovorom prakticno obezbedio za ceo zivot sto se egzistencije tice. Reci da bi osiguranjem dobio vise je naivna neistina. Ovih 21 milion su GARANTOVANI. Moze Bobi da ne odigra ni minut, oni ce mu biti isplaceni. Jedini slucaj da mu ne budu isplaceni je da bude kaznjen zbog droge, kriminala, ili pak da se dogovori s klubom da za nesto (ali ne puno) manji novac isplacen odjednom klub "otkupi" njegov ugovor. Da ne govorimo o tome sto ovim ugovorom stice pravo na dozivotnu NBA penziju od nesto preko 50,000 dolara godisnje. Osiguranje kojim je Djilas mahao je bilo na 5 miliona. Svaki normalan i odgovoran covek bi izabrao da "presedi" i potpise ovaj ugovor. Razlika izmedju osiguranja i ovog ugovora je ogromna i kristalno jasno vidljiva.

E, a zasto nije odmah decidirano rekao da nikako nece moci da igra na turniru je stvar oko koje se moze polemisati. Po mom nekom misljenju, coveku je bilo glupo da kaze "ne", a mozda se i dvoumio izmedju toga sta mu je bitnije. Znajuci Raznatovica, moguce da je on izvrsio pritisak na njega da ni ne pomislja da igra kako im posao ne bi propao. Bobi deluje kao dobrocudni div. Od njega svakako nijedna teska rec nije stigla, dok su Djordjeviceve reakcije bile prilicno emotivne. Po meni, on je taj koji je trebalo da bude pametniji i da makar pozove Bobana posle turnira da se pojavi i da se bori za ulazak u 12, makar ne prosao. Da se oseti delom tima. Odricanje od coveka koji je bio MVP grupnog dela Evrolige pre samo 2 godine toliko unapred je malo pretenciozno.

Po meni krajnji cilj bi trebalo da bude iznad sujete, inata i svega drugog. Navijacu za repku naravno, ali utisak je da je to trebalo bolje da se odradi.

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 03/08/2016 : 03:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Svaka diskusija sa tobom se završi na ovakav način, bez obzira ko diskutuje sa tobom. Meni dovoljno. Ispišeš kilometarske postove sa podacima pokupljenih sa neta, a kad treba spontano pričati, pogubiš se, svi su protiv Srbije, i ti si taj koji je predodređen da brani čast srpskog sporta, a i više. Iskuliraj malo, ne mora svaka stvar da ima nacionalni predznak, to je već malo izlizano.

Ovo povlačenje moderatorske funkcije je bezvezno i ti to dobro znaš.
A koliko mene ima dosta na forumskim diskusijama poslednje godine, možeš da proveriš o sam i da vidiš da pričaš napamet.

Ali u pravu si, ova diskusija prestaje.




Ne želim uopšte više o bilo čemu da raspravljam sa tobom, ali čisto da se osvrnem i na ovu poslednju uvredu koju si mi uputio.
Dakle, ja sam po tebi običan glupan koji samo prepisuje raznorazne podatke i članke sa interneta, pa ništa, moram da ti se zahvalim na tome.

Dragi Hunteru, forumski lovče, kako god već sebe doživljavaš, nikakve podatke ja ne skupljam po netu već sve vadim iz svoje glave i to u roku od par minuta pa stoga možeš videti i kojom brzinom odgovaram na tuđe postove i to mnogo obimnijom i kvalitetnijom sadržinom.Tek posle editujem određene greške u kucanju koje su nastale usled brzine kucanja.Dakle, mnogo manje vremena treba meni da otkucam jedan duži i sadržajni post nego tebi neki kratak u kojem će biti gomila sarkazma, ogorčenosti, netačnih informacija ili čega god još ne.S obzirom na tu brzinu, naravno da ću napraviti i neku grešku, ali toga se uopšte ne plašim i uvek kada vidim da sam izneo netačan podatak, priznam grešku i ispravim je.
Mislim da je za tebe Hunteru priznavanje sopstvene greške nešto potpuno strano i nemoguće, ako bi se to desilo mislim da bi se i Zemlja prestala okretati oko Sunca.
Znam da ti je teško da pojmiš ove stvari, ali eto, ipak tako stoje stvari, zamisli pa ne prepisujem sa interneta.Ako hoću nešto čisto da prenesem, samo postavim neki link, pa i onda čak dam neko dodatno proširenje ili pojašnjenje.

Za razliku od mnogih drugih, pratim mnoge sportove, a upravo svoju pažnju više baziram na pojedinačne sportove nego na NBA, fudbalske lige petice, Formulu 1 o čemu se vode široke diskusije na ovom forumu i slično za šta priznajem da nisam previše obavešten.
Tako da Hunteru ako misliš da sam one analize za Rio prepisivao odnekud, neka ti bude, ja sam glup, poprilično zaostao, ti si genije i jako pametan, eto neka ti bude, je li se sada osećaš bolje?
Velikog mi životnog ostvarenja, ispoljavanja svoje ličnosti i samodopadnosti preko nekog levog internet foruma...

Slobodno me i udalji sada, to ti je ionako uvek najjači argument.


P.S.-Po tebi sam ja mišljenja da su svi protiv Srbije i da sam se samoprozvao da branim srpski sport.Naravno da nije tako, ali ajde, neka ti bude, no šta ćemo sa tobom?Situacija je sasvim suprotna, koristiš svaku situaciju da blatiš svoju bivšu zemlju iz ko zna kojih razloga ogorčenosti i da se dodvoravaš drugima na ovom forumu tako što treniraš strogoću na retkim preostalim forumašima iz Srbije.A kada su u pitanju ostali forumaši, uvek si nekako odsutan, nenadležan, šalješ samo upozorenja.....I jadno i tužno.

Edited by - maelstrom on 03/08/2016 03:44:23
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/08/2016 : 08:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by johnhartson

Da ne ulazim u druge delove diskusije, ali sto se tice Marjanovica, iznesene su neke neistine, pa bih da ih korigujem.

Ne znam koliko ucesnici diskusije prate NBA, ali slucaj ovogodisnje NBA "pijace" je jako specifican zbog skoka salary capa sa 70 na 94 miliona. Donja granica za salary cap koju svaki tim mora da potrosi je 90% od maksimalne cifre. Otud toliki rast u ugovorima u odnosu na proslu godinu. Otud situacije da sirem auditorijumu anonimni igraci dobijaju ugovore od 10+ miliona po sezoni.

Naime, Boban nije ime u NBA. Nije cak ni rotacijski igrac, vec jos uvek samo zahvalan igrac za kraj klupe. U NBA potpisivanje novih ugovora pocinje 1.7. i nikako ranije. Logicno je da se prvo krene za najboljim dostupnim imenima, sto se i dogodilo, a da kroz nekoliko dana red dodje i na igrace poput Bobana. Boban je bio ograniceno slobodan igrac (jer je lani potpisao 1+1 pri cemu je druga godina "player option"), sto znaci da njegov tim ima pravo da matchira eventualnu ponudu drugog tima. Spursi su mu ponudili dogovoren iznos od lani u vrednosti od 1.5 miliona. Nakon par dana, Detroit mu je ponudio ugovor na 3 godine uz oko 7 miliona po godini. Spursi su imali pravo da matchiraju, ali s obzirom na dovodjenje Gasola i matchiranje Filadelfijine ponude Manuu nisu imali dovoljno prostora da to urade a da ne probiju cap. Zato su izabrali da to ne uradi, te je 72h nakon toga Boban potpisao za Detroit.



Juče sam pisao na mobilnom, pa sam bio kraći, ali sam na ovo mislio. Štaviše, mislio sam da je to i mojim sagovornicima jasno, pa se nisam baš trudio preterano.

Kako god, hvala na iscrpnom postu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16193 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 03/08/2016 : 10:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Bezveze napadas manhuntera i imutiras mu da je rekao da si glup. Cak se ni izmedju redova to ne moze procitati.
Diskusija je bila sasvim korektna, ne znam ni zasto potenciras da pises duze i kvalitetnije postove.. zavisi kako ko gleda.. sa malo reci se mnogo mze reci, ako neko cita sa razumevanjem i otvoren je je sa diskusiju i sugestije.

Dzonhartson je sve lepo sazeo u vezi Bobija, onako kako ja mislim, a ne mogu lepo da iskazem.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 03/08/2016 : 13:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message  Reply with Quote
Sto se Djordjevica tice, licno mi malo smeta njegov drugaciji odnos prema istim stvarima u zavisnosti od toga koji igrac ih napravi. Vec sam pisao cini mi se, ali Djordjevic je svojom izjavom prozvao Milutinova jer je odabrao da igra letnju ligu, dok je na pitanje za Kuzmica rekao kako se zeni Amerikankom, pa ce praviti dve svadbe. Na kraju Milutinov nije ni igrao letnju ligu, dok je Kuzmic igrao i Orlando i Las Vegas. Nijedan novinar nije pitao Djordjevica o cemu se radi.

Isti taj Djordjevic koji se zgrazava nad Nedovicem je pre desetak godina na tv emisiji (mislim da je bila "TV lica kao sav normalan svet") hvalio kako su jedne godine on, Divac i Paspalj pobegli iz hotela i vozili celu noc da bi se videli sa devojkama, pa se vratili ujutru. Takodje, nema smisla neuspeh iz 2005. pripisivati izlascima. 2002. su igraci jos vise izlazili i to po splavovima (Stojakovic se takodje javno hvalio time), pa je ostvaren jedan od najvecih uspeha yu kosarke ikad. Stvari se ne mogu ukalupljivati. Dovoljno je znati kako su ziveli npr. Jordan, Wilt ili Iverson pa uvideti to.

Djordjevic kao trener je ocigledno sjajna licnost i odlican motivator. Medjutim, ono sto meni fali kod njega je nedostatak nazovimo to menadzerskog duha. Fil Dzekson je jedan od najvecih ne zato sto je izmislio ne znam kakav set akcija, vec zato sto je, npr. uspeo da Rona Harpera, coveka koji je davao 20+ koseva po tekmi u proseku, natera da postane defanzivni specijalac a da Jordanu prepusti uzde u napadu. Naravno, ovo je samo moje misljenje i moze da bude totalni bullshit, ali tome forum i sluzi

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/08/2016 : 13:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
u šta ste se raspisali o bobiji i saletu
nadam se da je to to

ali drago mi je da je johnhartson usput spomenuo rona harpera, čovjeka s nevjerojatnom karijerom i jednom od najvećih transformacija u povijesti košarke
dok je igrao u cavsima i clippersima, svake sezone je bio na oko 20 u prosjeku, uz podosta 30+ utakmica
onda ga bullsi uzmu nakon odlaska jordana, valjda da im popuni tu rupu u koševima
a onda se jordan vrati, a ovaj htio ne htio postane sjajna podrška i ključni defanzivac
s bullsima tri prstena zeredom
a onda ode u lakerse, gdje pored kobea ima skoro istu ulogu
i s njima dva prstena zaredom

sjajna karijera i sjajan igrač

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 03/08/2016 : 15:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by johnhartson

Da ne ulazim u druge delove diskusije, ali sto se tice Marjanovica, iznesene su neke neistine, pa bih da ih korigujem.

Ne znam koliko ucesnici diskusije prate NBA, ali slucaj ovogodisnje NBA "pijace" je jako specifican zbog skoka salary capa sa 70 na 94 miliona. Donja granica za salary cap koju svaki tim mora da potrosi je 90% od maksimalne cifre. Otud toliki rast u ugovorima u odnosu na proslu godinu. Otud situacije da sirem auditorijumu anonimni igraci dobijaju ugovore od 10+ miliona po sezoni.

Naime, Boban nije ime u NBA. Nije cak ni rotacijski igrac, vec jos uvek samo zahvalan igrac za kraj klupe. U NBA potpisivanje novih ugovora pocinje 1.7. i nikako ranije. Logicno je da se prvo krene za najboljim dostupnim imenima, sto se i dogodilo, a da kroz nekoliko dana red dodje i na igrace poput Bobana. Boban je bio ograniceno slobodan igrac (jer je lani potpisao 1+1 pri cemu je druga godina "player option"), sto znaci da njegov tim ima pravo da matchira eventualnu ponudu drugog tima. Spursi su mu ponudili dogovoren iznos od lani u vrednosti od 1.5 miliona. Nakon par dana, Detroit mu je ponudio ugovor na 3 godine uz oko 7 miliona po godini. Spursi su imali pravo da matchiraju, ali s obzirom na dovodjenje Gasola i matchiranje Filadelfijine ponude Manuu nisu imali dovoljno prostora da to urade a da ne probiju cap. Zato su izabrali da to ne uradi, te je 72h nakon toga Boban potpisao za Detroit.



Juče sam pisao na mobilnom, pa sam bio kraći, ali sam na ovo mislio. Štaviše, mislio sam da je to i mojim sagovornicima jasno, pa se nisam baš trudio preterano.

Kako god, hvala na iscrpnom postu.






Urnebesno, da te nema, trebalo bi te izmisliti.Još u svom životu nisam video osobu koja ima o sebi toliko visoko mišljenje, a da je to debelo, debelo precenjeno, kao što si to ti forumski lovče.

Ako nešto misliš, onda to i napišeš, a ne te tvoje čuvene fore, pisao sam preko mobilnog, nisam bio tu, bio sam previše zauzet jer je red na šalteru u Švajcarskoj bio previše dugačak.....

A da se ne trudiš preterano što se tiče pisanja, jeste jasno, kao i što je jasno da se sa druge strane itekako trudiš da pretiš forumašima koji ne misle kao ti ili onima kojima je u tom trenutku čisto samo IN pretiti jer će se to svideti drugima.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 03/08/2016 : 15:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Bezveze napadas manhuntera i imutiras mu da je rekao da si glup. Cak se ni izmedju redova to ne moze procitati.
Diskusija je bila sasvim korektna, ne znam ni zasto potenciras da pises duze i kvalitetnije postove.. zavisi kako ko gleda.. sa malo reci se mnogo mze reci, ako neko cita sa razumevanjem i otvoren je je sa diskusiju i sugestije.

Dzonhartson je sve lepo sazeo u vezi Bobija, onako kako ja mislim, a ne mogu lepo da iskazem.




Samo što prepisujem sa interneta.

Dzonhartson je napisao neke stvari koje sam i ja napisao.Naravno, ne mislimo isto jer je to i nemoguće, ali je suština ove rasprave da je Hunter poveo diskusiju o Đorđeviću dva puta upotrebivši reč KRIMINALNO.Fokus moje priče nije bio na Marjanoviću već Đorđeviću, čovek je mnogo više po raznim mestima ispljuvan od Marjanovića, dakle ne kritikovan, već ispljuvan.

Edited by - maelstrom on 03/08/2016 15:14:26
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 03/08/2016 : 15:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by johnhartson

Sto se Djordjevica tice, licno mi malo smeta njegov drugaciji odnos prema istim stvarima u zavisnosti od toga koji igrac ih napravi. Vec sam pisao cini mi se, ali Djordjevic je svojom izjavom prozvao Milutinova jer je odabrao da igra letnju ligu, dok je na pitanje za Kuzmica rekao kako se zeni Amerikankom, pa ce praviti dve svadbe. Na kraju Milutinov nije ni igrao letnju ligu, dok je Kuzmic igrao i Orlando i Las Vegas. Nijedan novinar nije pitao Djordjevica o cemu se radi.

Isti taj Djordjevic koji se zgrazava nad Nedovicem je pre desetak godina na tv emisiji (mislim da je bila "TV lica kao sav normalan svet") hvalio kako su jedne godine on, Divac i Paspalj pobegli iz hotela i vozili celu noc da bi se videli sa devojkama, pa se vratili ujutru. Takodje, nema smisla neuspeh iz 2005. pripisivati izlascima. 2002. su igraci jos vise izlazili i to po splavovima (Stojakovic se takodje javno hvalio time), pa je ostvaren jedan od najvecih uspeha yu kosarke ikad. Stvari se ne mogu ukalupljivati. Dovoljno je znati kako su ziveli npr. Jordan, Wilt ili Iverson pa uvideti to.

Djordjevic kao trener je ocigledno sjajna licnost i odlican motivator. Medjutim, ono sto meni fali kod njega je nedostatak nazovimo to menadzerskog duha. Fil Dzekson je jedan od najvecih ne zato sto je izmislio ne znam kakav set akcija, vec zato sto je, npr. uspeo da Rona Harpera, coveka koji je davao 20+ koseva po tekmi u proseku, natera da postane defanzivni specijalac a da Jordanu prepusti uzde u napadu. Naravno, ovo je samo moje misljenje i moze da bude totalni bullshit, ali tome forum i sluzi



Naravno da Đorđević nije bez mana.Imao ih je i kao igrač, ja bih dodao i one njegove često nelogične otkaze reprezentaciji u poznijoj fazi karijere.Ipak, njegove greške nisu opravdanje za nečije tuđe greške, ne može se to tako gledati, a isto tako grešaka ima različitih težina što isto nije nebitno.

Nikako ne mogu da se složim sa tvrdnjom da su noćni izlasci uoči utakmica maltene neka uobičajena stvar i da to ne može da utiče na rezultat.To je jako loša praksa, daje negativan primer mladima i jednostavno ljudsko telo uz takvu praksu ne može biti spremno za utakmicu u onakvoj meri u kakvoj bi bilo uz normalni životni sportski režim.

Što se tiče EP 2005. u Srbiji, ta situacija se ne da porediti ni sa tom Đorđevićevom, niti sa jednom drugom jer su ovde košarkaši (sem Bodiroge,njemu svaka čast) bančili do ranih jutarnjih sati po kafančinama svako veče i to jureći kurve, a ne svoje devojke.Darko Miličić se bukvalno obeznanjivao u kafani Ciganske zore.Ako je to po nekom normalno, ja onda ne znam šta to nije?

Poređenje sa nekim NBA zvezdama u ovoj priči nema mesta, sasvim drugačije okruženje i sasvim drugačiji mentalitet, međutim voleo bih da znam da li su recimo učesnici ovosezonskog finala plej-ofa bančili u noćima pre utakmica?

Edited by - maelstrom on 03/08/2016 15:13:42
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 03/08/2016 : 15:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Nego, da se mi malo manemo ove priče, mene zanima šta u ovom momentu radi košarkaška reprezentacija Švajcarske, kako teku pripreme za kvalifikacije za EP, hoće li se konačno kvalifikovati?Ima li Hunter možda malo više informacija?
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 03/08/2016 : 16:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
http://www.rollingstone.com/sports/yugoslavias-impact-on-modern-basketball-w432112

Why the Most Important Olympic Basketball Team Wasn't the Dream Team

Ova prva fotka je fenomenalna.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/08/2016 : 18:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by surfer

http://www.rollingstone.com/sports/yugoslavias-impact-on-modern-basketball-w432112

Why the Most Important Olympic Basketball Team Wasn't the Dream Team

Ova prva fotka je fenomenalna.



sinoć sam to čitao
malo je nategnuta usporedba jugoslavije i GSW, ali ima nešto u tome
pisao je amer, a ne neki naš čovjek, pa je valjda to objektivnija analiza
u svakom slučaju, upravo je ta generacija probila barijere u nba, otvorila put ostalima, pa je sada sasvim normalno da se draftiraju euro klinci među prvima, a dražen je kao najbolji igrač europe i svijeta izabran kao 60 i neki
a da li bi ih jugoslavija 92 natjerala 'run for their money'
ja mislim da bi, iako su tada svi glavni igrači osim dražena bili još uvijek mladi i ni blizu svog vrhunca
bila bi to tvrda utakmica, ali bi ih ameri ipak slomili negdje u drugom poluvremenu
haha - ŠBBKBB - omiljena razbibriga

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/08/2016 : 14:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Što je reći da vam Bjelica nije na rosteru? Je li ozljeda u pitanju ili neka zakulisna igra?

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 04/08/2016 14:18:21
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 04/08/2016 : 14:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Povređen, nažalost. Već duže vreme ima problema.

Teo, Nedović (Marković), Bogdanović, Bjelica, Bobi (Jokić).

S ovom postavom bi mogli sve osim Amera da pobede.

Edited by - Jasko on 04/08/2016 14:23:33
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/08/2016 : 14:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Šteta baš. Meni se strašno sviđa kao igrač - izvrstan šuter i vrhusnki sekundarni play (a može i kao prvi, onaj tzv. point forward).
Dojma sam da ga trener u Wolvesima nije utilizirao do kraja, a pitanje je kako će proći kod Thibsa jer nije nešto pretjerano volio ni Mirotića u Bullsima zbog kilave obrane.

Jokić mi se najviše sviđa u ovom timu. Momak je ubojica.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/08/2016 : 15:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Povređen, nažalost. Već duže vreme ima problema.

Teo, Nedović (Marković), Bogdanović, Bjelica, Bobi (Jokić).

S ovom postavom bi mogli sve osim Amera da pobede.



To je to.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/08/2016 : 22:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Australija pobedila Francusku sa +21.
Što zbog dresova, što zbog stila igre, Australijanci me podsećaju na Litvaniju pomalo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/08/2016 : 16:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Kenguri su oduvali Francuze. Od pocetka se nije postavljalo pitanje ko je bolji, prednost je samo rasla. Peti Mils, Bogut, Delaledova i Bejns su izdominirali. Da imaju malo duzu klupu bili bi bas opasni. Opasni su i u sutu i pod kosem. Francuzi su bas razocarali, odbrana su odigrali po principu " onaj ce do mene preuzeti". U napadu se vise trazilo individualno resenje, a i kad su isli na dodavanja kao da nisu uigrani. Naravno, daleko od toga da nisu dobri, samo da ne postanu "opasniji"
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/08/2016 : 16:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
I naravno, da se nadovezem na prethodnu diskusiju, samo budala moze da ne zali sto Bobi nije u Riju...al' jbg. sad
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/08/2016 : 16:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Nego, kakve su sanse Hrvatske protiv Spanije?
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/08/2016 : 16:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ne baš sjajne, ali takve su bile prognoze i na turniru u Italiji pa smo namazali domaćine i favorizirane Grke.
80:20 za Španjolce, s tim da sam darežljiv za naše u prognozi.
U biti, prve dvije utakmice na turniru će pokazati kurs Hrvatske; prolaz u četvrtfinale ili 0:6 skor na kraju.


Trljam ruke.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/08/2016 : 17:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ne baš sjajne, ali takve su bile prognoze i na turniru u Italiji pa smo namazali domaćine i favorizirane Grke.
80:20 za Španjolce, s tim da sam darežljiv za naše u prognozi.
U biti, prve dvije utakmice na turniru će pokazati kurs Hrvatske; prolaz u četvrtfinale ili 0:6 skor na kraju.





prvu nitko živ ne očekuje da dobijemo, iako španjolci po tradiciji igraju slabije na početku turnira, pa se dižu prema kraju
u drugoj, protiv argentine, imamo šanse, ali neće biti lako
u pripremama su se argentinci pokazali jako dobri, imaju par novih igrača, scola i manu nisu još za bacit, a nocioni je odličan
brazil je domaćin i jako dobru ekipu ima,
nigerija dolazi oslabljena i trebali bi je dobit
litva je litva, za nas neprolazna po tradiciji

dakle, nimalo lagana grupa za proći
i još ne biti četvrti
morat ćemo napravit neko iznenađenje pa da ostanu nade za prolazno četvrfinale

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/08/2016 : 22:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Zlotvor

Ne baš sjajne, ali takve su bile prognoze i na turniru u Italiji pa smo namazali domaćine i favorizirane Grke.
80:20 za Španjolce, s tim da sam darežljiv za naše u prognozi.
U biti, prve dvije utakmice na turniru će pokazati kurs Hrvatske; prolaz u četvrtfinale ili 0:6 skor na kraju.





prvu nitko živ ne očekuje da dobijemo, iako španjolci po tradiciji igraju slabije na početku turnira, pa se dižu prema kraju
u drugoj, protiv argentine, imamo šanse, ali neće biti lako
u pripremama su se argentinci pokazali jako dobri, imaju par novih igrača, scola i manu nisu još za bacit, a nocioni je odličan
brazil je domaćin i jako dobru ekipu ima,
nigerija dolazi oslabljena i trebali bi je dobit
litva je litva, za nas neprolazna po tradiciji

dakle, nimalo lagana grupa za proći
i još ne biti četvrti
morat ćemo napravit neko iznenađenje pa da ostanu nade za prolazno četvrfinale


Sad odgledao kako su lako Litvanci preslisali Brazilce. Za mene su favoriti grupe pre Spanaca. Hrvatska ima sanse veceras protiv furije, oni krecu lagano i ne bi me cudilo da opet nesto kalkulisu.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/08/2016 : 07:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Zlotvor

Ne baš sjajne, ali takve su bile prognoze i na turniru u Italiji pa smo namazali domaćine i favorizirane Grke.
80:20 za Španjolce, s tim da sam darežljiv za naše u prognozi.
U biti, prve dvije utakmice na turniru će pokazati kurs Hrvatske; prolaz u četvrtfinale ili 0:6 skor na kraju.





prvu nitko živ ne očekuje da dobijemo, iako španjolci po tradiciji igraju slabije na početku turnira, pa se dižu prema kraju
u drugoj, protiv argentine, imamo šanse, ali neće biti lako
u pripremama su se argentinci pokazali jako dobri, imaju par novih igrača, scola i manu nisu još za bacit, a nocioni je odličan
brazil je domaćin i jako dobru ekipu ima,
nigerija dolazi oslabljena i trebali bi je dobit
litva je litva, za nas neprolazna po tradiciji

dakle, nimalo lagana grupa za proći
i još ne biti četvrti
morat ćemo napravit neko iznenađenje pa da ostanu nade za prolazno četvrfinale


Sad odgledao kako su lako Litvanci preslisali Brazilce. Za mene su favoriti grupe pre Spanaca. Hrvatska ima sanse veceras protiv furije, oni krecu lagano i ne bi me cudilo da opet nesto kalkulisu.



Lepo ja rekoh
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/08/2016 : 13:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by surfer

http://www.rollingstone.com/sports/yugoslavias-impact-on-modern-basketball-w432112

Why the Most Important Olympic Basketball Team Wasn't the Dream Team

Ova prva fotka je fenomenalna.



sinoć sam to čitao
malo je nategnuta usporedba jugoslavije i GSW, ali ima nešto u tome
pisao je amer, a ne neki naš čovjek, pa je valjda to objektivnija analiza
u svakom slučaju, upravo je ta generacija probila barijere u nba, otvorila put ostalima, pa je sada sasvim normalno da se draftiraju euro klinci među prvima, a dražen je kao najbolji igrač europe i svijeta izabran kao 60 i neki
a da li bi ih jugoslavija 92 natjerala 'run for their money'
ja mislim da bi, iako su tada svi glavni igrači osim dražena bili još uvijek mladi i ni blizu svog vrhunca
bila bi to tvrda utakmica, ali bi ih ameri ipak slomili negdje u drugom poluvremenu
haha - ŠBBKBB - omiljena razbibriga



Zanimljiv tekst, i slažen se s tvojin komentaron osin ovog boldanog dijela.
Iako jako mladi, glavni igrači su te 1992. već bili na svome vrhuncu. Ne kažen da su posli te 1992. bili lošiji, nego da su ti igrači svoj vrhunski nivo dosegli i dokazali već na SP u Argentini, a ovo posli šta su igrali je bilo samo održavanje tog vrhunskog nivoa.
Kukoč kao najbolji igrač izvan NBA(Ne Dražen crni Kene, ne Dražen), je bolji igrač bija te 1992. nego šta je ikad posli bija u NBA.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 144 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000