forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ISPOD I OKO OBRUČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 147

vukozec
Advanced Member



4877 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/08/2019 : 18:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Šta bi rekao Slavko Cvitković, ovo prvenstvo sa 32 reprezentacije će biti poslastica za košarkaške slado-erm-kusce. Domaćini su si fino namiješali raspored: kakav će to biti spektakl zbog kojeg će mnogi uzimat godišnji da mogu u miru gledati mečeve u skupini A, Obala bjelokosti protiv Poljske i Venezuela protiv Kine.

Evo mojih favorita:
1. USA
2. SRB
3. ESP
4. GRE
5. FRA
6. AUS
7. ITA
8. LIT
Dark horse je među ovima: GER, TUR, ARG, BRA, MNE, RUS, CZE, NIG.

Amerikanci odavno nisu poslali na papiru slabiju momčad, jedva da ima koji allstar, nekoliko igrača koji nisu niti starteri u svojim nba timovima, itd. Sa druge strane i dalje je to najširi roster, a vode ih Pop i Kerr. Također mislim i da grčki mvp protiv fiba pravila, zonske obrane i bez ekipe koja je potpuno uigrana za njegov stil igre neće ni približno dominirati kao u nba. Šteta što Australci nisu u najjačem mogućem sastavu. Na OI su imali ovakav sličan roster, i počeli su odlično, da bi se u playoffu pokazali kao jednodimenzionalna ekipa koju se lako čita. Kakva je atmosfera u Srbiji, čini se da je ovo prvenstvo lijepa prilika?

Edited by - vukozec on 30/08/2019 18:54:25
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/08/2019 : 20:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
https://telesport.telegram.hr/analize/mogu-li-srbi-srusiti-amere/

Odlična analiza stanja.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4625 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 30/08/2019 : 22:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Moze Srb da dobije USA pod uslovom da ih usere. To znaci da USA ima ekstremno los dan a SRB suprotno. A to se desava u intervalima Halejeve komete.

CZE smesna ekipa iako je Schilb simpa lik i pozitivan momak.

AUS je bas bas zajeban sastav, kao i ESP.

Ali dobro sto rece vukov zec bice spektakularnih sudara Poljaka i Kineza

sangue navajo
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4625 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 30/08/2019 : 22:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
16 ekipa max. 4x4 i ponovo 4x4 do polufinala. I da se Azija i Africa useru da posalju ekipu. Ovako uskoro 4x12 i velikani Norveska i Portugal na WC.

sangue navajo
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11224 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/08/2019 : 23:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 31/08/2019 : 11:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Moze Srb da dobije USA pod uslovom da ih usere. To znaci da USA ima ekstremno los dan a SRB suprotno. A to se desava u intervalima Halejeve komete.

CZE smesna ekipa iako je Schilb simpa lik i pozitivan momak.

AUS je bas bas zajeban sastav, kao i ESP.

Ali dobro sto rece vukov zec bice spektakularnih sudara Poljaka i Kineza



Dobro, jesu domaćini epski naštelovali žrijeb, ali ne škodi proširenje broja učesnika. To je jedna od pozitivnijih stvari koje je FIBA uradila u ovom konstantnom pucanju u svoja koljena u posljednjoj deceniji. Sto puta je gore stavljanje evropskih prvenstava na svake 4 godine, pomjeranje termina SP i cijela ova ujdurma sa kvalifikacijama i sukobom sa EL, a da ne pričam o potencijalnoj katastrofi u najavi i uklanjanju košarke sa Olimpijskih igara 2028. godine jer će prednost imati basket 3x3. Ako to stvarno urade, to će biti posljednji ekser u kovčegu onoga što je nekad košarka bila i predstavljala, a sve zahvaljujući debilima koji vode FIBA.

Što se tiče favorita i odnosa USA/SRB, ne bih baš bio toliko isključiv i mogućnost pobjede SRB svodio na loš dana Amera i vrhunski dan Srba. Nije baš tako. Mislim da će se dobro pobiti Srbi sa njima i sigurno im šanse nisu ispod 45% u tom eventualnom meču.

Što se Crne Gore tiče, samo učešće je ogroman uspjeh, a bilo koja pobjeda bi bila samo bonus.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 31/08/2019 : 13:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Šta bi rekao Slavko Cvitković, ovo prvenstvo sa 32 reprezentacije će biti poslastica za košarkaške slado-erm-kusce. Domaćini su si fino namiješali raspored: kakav će to biti spektakl zbog kojeg će mnogi uzimat godišnji da mogu u miru gledati mečeve u skupini A, Obala bjelokosti protiv Poljske i Venezuela protiv Kine.

Evo mojih favorita:
1. USA
2. SRB
3. ESP
4. GRE
5. FRA
6. AUS
7. ITA
8. LIT
Dark horse je među ovima: GER, TUR, ARG, BRA, MNE, RUS, CZE, NIG.

Amerikanci odavno nisu poslali na papiru slabiju momčad, jedva da ima koji allstar, nekoliko igrača koji nisu niti starteri u svojim nba timovima, itd. Sa druge strane i dalje je to najširi roster, a vode ih Pop i Kerr. Također mislim i da grčki mvp protiv fiba pravila, zonske obrane i bez ekipe koja je potpuno uigrana za njegov stil igre neće ni približno dominirati kao u nba. Šteta što Australci nisu u najjačem mogućem sastavu. Na OI su imali ovakav sličan roster, i počeli su odlično, da bi se u playoffu pokazali kao jednodimenzionalna ekipa koju se lako čita. Kakva je atmosfera u Srbiji, čini se da je ovo prvenstvo lijepa prilika?


Kanađani bi imali paklenu ekipu da nastupaju svi njihovi igrači iz NBA
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4877 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 31/08/2019 : 13:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Malo sam pogledao kladionice i manje više poredak favorit je sličan ovom mome, jedino njima Kanada upada dosta visoko. Pogledao sam kanadskii roster pa mi nije baš jasno zašto im daju tolike šanse? Teško da će Nick Nurse sa Coryjem Josephom i ekipom iz njemačkih, belgijskih, francuskih, te drugorazrednih španjolskih i turskih klubova uspjeti rekreirati Raptorse.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4625 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/08/2019 : 14:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Postovani Beren, u pravu ste glede povecanja i buducnosti kosarke. Srb nema sanse da se ne lazemo.

MNE svakako zelim sve najbolje. Istina za plasman veliki uspeh po svim parametrima.

Tako mali prostor i populacija totalni respect.

Angola, moja prijateljica radi u Ang ambasadi. I par poslovnih prinatelja u velikoj srpskoj firmi koja tamo ima filijalu. Kaze korumpirani ko i mi. Avaj! Kosarku numeju.

sangue navajo
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 31/08/2019 : 14:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Vidjećemo. Čak mi se čini da bi ih i druge repke mogle namučiti, a ne ovako jaka Srbija. Ono što je Amerima u ovom sastavu bonus je snaga koju imaju u stručnom štabu. Pop i Ker su ozbiljna priča.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4625 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 31/08/2019 : 21:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dan 1. Sve u granicama ocekivanog. Puerto Rico Vs Iran drama, Rusija se namucila. Favoriti pocepali autsajdere. Sutra Faye napada Litvance, koji su vrlo ozbiljan sastav. Braca Cze na USA.

sangue navajo
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2667 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 01/09/2019 : 10:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Prognoza ESPN-a:
1. Srbija
2. Australija

Za 3. mjesto Španjolska i USA.

Žestoka reakcija na poraz u pripremnoj utakmici :-)
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4625 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 01/09/2019 : 14:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Sudjenje i sudije.

i

sangue navajo
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4625 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 01/09/2019 : 14:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dan 2 za sada... Duverioglu ne moze sam. MNE samo 16 poena na HT protiv Gre. Schilb se drzi, Faye se pogubio.

sangue navajo
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/09/2019 : 16:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Crna Gora odigrala užasno prvo poluvrijeme, posle su i Grci otaljavali. Uglavnom, pristup i energija koje su igrači trebalo da pokažu kao odgovor na prvi meč ikad na SP i kvalitet protivnika su se izgubili u strahu i čuvanju za dva naredna meča, što je samo po sebi sramno.


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4625 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 01/09/2019 : 17:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dan 2. Puno istine u komentaru cenjenog Berena vezano za pristup MNE. Francuska se zezala malo.

No sve to manje vise, pogledajmo statistiku.

sangue navajo
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4625 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 01/09/2019 : 17:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Lit 54, Esp 39, Srb 46, Ita 46.

Znaci po svim kriterijumima 4 ekipe viska.

Uskoro ce jos neki nejebati sa 40 razlike tako da ce ta cifra da dogura do 16 ekipa koje su zalutale. E Fibo Fibo nema vise komunizma, prozori nula, najava izbacivanja sa OG, sudije amateri. Pa nije ovo Sajam Nesvrstanih, nego biznis.

sangue navajo
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4877 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/09/2019 : 18:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Neloše bilo njem-fra. Fournier se (očekivano) nametnuo kao alfa u francuskoj, Gobert strašna babaroga u reketu. S druge strane, da je Schroedere jedan pravi p'n'r partner, Njemci bi mogli i do krja.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24682 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/09/2019 : 19:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Da se završe ove grupe, pa da počne prvenstvo...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 01/09/2019 : 23:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Da se završe ove grupe, pa da počne prvenstvo...



Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4625 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 02/09/2019 : 18:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dan 3.

Filipini. Cudna kosarka. Kinezi dobise sta su trazili. Jos malo pa krece takmicenje sto rece neko.

sangue navajo
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/09/2019 : 16:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ružan poraz Crne Gore od Novog Zelanda, za koji je najviše kriv stručni štab jer nije igrače adekvatno pripremio. Protiv ekipe koja igra brzu košarku sa mnogo šuteva naši su šutnuli 37 trojki. Jesu ovi igrali zonu često, ali što je mnogo mnogo je. I loše suđenje je uticalo. Inače, suđenje je veoma loše tokom cijelog prvestva.

Brazil iznenadi Grčku, a Turci izborili produžetak sa Amerima. Stvarno ne vidim kako ovaj tim može da osvoji titulu. Sama činjenica da je ovo 3. tim Amera bi trebalo da bude dovoljan motiv ostalima da ne dozvole poniženje koje bi se desilo da ovi uzmu titulu. Na osnovu dosad viđenog, usudio bih se da kažem da neće ni medalju uzeti, ali da vidimo.


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24682 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/09/2019 : 16:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Turci su toliki debili, nemam reči.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 03/09/2019 : 17:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Treba ići polako sa prognozama.Kao što možemo videti prvenstvo je ipak već počelo i u ovoj fazi, nije to tako slabo kao što su neki pisali.Evo Nemačka izletela od Dominikanske republike, Brazil koji više nije tako dobar kao pre dobio Grčku, a SAD se izvukli jedva protiv Turske i to Turske koju su na Akropolis kupu Grčka i Srbija u kombinovanom sastavu pobeđivali sa 20 razlike i koja od onog prvenstva gde je bila domaćin ne može da se sastavi.
Nije ni sve u pojedincima, treba imati i ekipu, timski duh, biti uigran i imati dobrog trenera.
Uz dužno poštovanje MVP-ju NBA lige, Grčka mnogo toga što sam spomenuo nema, jedan igrač nikad nije i neće doneti odlučujuću prevagu.A teško da je Grčka Milvoki Baks gde se on savršeno uklapa u onakav sistem igre.
Ameri imaju trenera, ali ni on ne može stvarati čuda, evo vidim da se pride još i Tejtum povredio.
Mnogi ne spominju Litvaniju jer nema tu nekih jako zvučnih imena kao ranije, ali oni imaju sistem i timski duh što će se pokazati da je jako bitno.

Videćemo sutra kako će Srbija protiv Italije odigrati, tokom priprema zabeležene su 2 pobede, treba meč najozbiljnije shvatiti, što mislim da će i biti slučaj.Ekipa je jaka, tu je timska igra, timski duh, Sale na klupi, svi preduslovi su tu za dobar rezultat.Ne treba se uopšte osvrtati na to šta drugi rade već gledati i unapređivati svoju igru.
Šteta što nisu tu Teodosić, Milosavljević i Kalinić (glupostima sam sebe otpisao bar za ovo prvenstvo) umesto Lučića, Simonovića i Birčevića, ekipa bi tek onda bila monstruozno jaka, ali po meni je i ovo sasvim dovoljno.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4625 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 03/09/2019 : 17:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dan 4 cemo pamtiti po hrabroj igri Ceha protiv Japana, teskom porazu Crne Gore, glupostima Grka i USA, jos vecim glupostima Germanije, kao i rutinskim pobedama gornjeg doma protiv nesvrstanih.

Iako ce pola lajne da se popali zbog pristipa USA, moram da stanem na stranu kritizera njihove igre. Indolencija u ranoj fazi turnira nije tragicna, ali sad pola pistoljerosa njusi skalp poglavice igre, nece biti lako. Kada bi sledecu igrali sa Litvanijom, Francuskom, Spanijom ili Srbijom bilo bi seksa.

sangue navajo
Go to Top of Page
Page: of 147 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000