forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 U KOM PRAVCU IDE VAŠA STRIP KOLEKCIJA ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/01/2014 : 19:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Od 2004. kolekcija samo raste, ali 95% imam SC stripove.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/01/2014 : 19:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
moja strip kolekcija uvijek ide u onom pravcu u kojem idem i ja... uvijek samo lijevo.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/01/2014 : 19:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Smanjujem kvantitet, povećavam kvalitet.
To traje već 3-4 godine.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2418 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 20/01/2014 : 22:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Ništa ne smanjujem.
Sve je više dobrih stripova i izdanja...

Carpe diem
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4787 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 20/01/2014 : 23:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
U pravcu svih brojeva Tex Willera...

sangue navajo
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

939 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 20/01/2014 : 23:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Nastojim je povećavati,a da imam primanja kao pojedinci koji su se izjasnili o tome na nekom od prijašnjih postova-neznam gdje bi mi bio kraj. Većinom su to stariji primjerci,pa su samim time i skuplji. Nemam ništa protiv novijih izdanja,ali sve više ima crteža koji mi se ne sviđaju,pa šta bih onda trošio lovu na njih. Netko je spomenuo krizu. Mislim da je primjerenije reći-teško se živi. Jer-kriza je kad se nema za kruh,a kamoli za stripove. Svatko se snalazi na svoj način,pa se nađe i nešto sa strane. A ako se jednoga dana stvarno nađem u krizi-vidjet ćete ih na aukcijama.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 21/01/2014 : 02:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
U onom koji mi je zanimljiv.

(Šta je ovo, spomenar?)

Piši propalo!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 21/01/2014 : 03:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
u vis, moja kolekcija raste, zrije..odrasta, zajedno samnom slijedi moj ukus i probrane su stvari u njoj. Ne pristaje na kompromise i mahnito,
nekontrolirano kolekcionarstvo, da se nagomila i otme kontrolu nad mojim umom i zagospodari nadamnom da joj sluga budem koja ju u plastične omote stavlja pa se usto i noću budim uznojena sva i drhtim dok kapi znoja kaplju mi niz lice i u panici razmišljam što bih učinila da požar bude i nestane moje kolekcijice.
Mnogima je izlazak iz svijeta stripa omogućen kroz psihićka vrata?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/01/2014 : 10:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Pa ide u pravcu...da stovise probam sa drugim skolama-drazi mi je bonelli...uzimam francuze neke i to cu kompletirat,ali sirit necu.osim sa tim sto sada najavljuje libellus...orlovi rima,servitude,torgal,long silver itd...sa amerikancima ostajem na tom sto imam,pogotovo sto mi sin postaje zagorovc i spajdi mu je bezveze...uzimat cu sve bonelli sa kioska i libellus skoro sve..siguran sam jedino da manga nece u moju butigu...ah da...sad mi curica trazi prostor za garfilde njene....bas voli tog sasavog macka moja Ana..a zena mi se napalila na texa, cekam da ji uvalim zadnji maxi..samo da se malo razlufta...kaze da strip smrdi ko vrag...ja kazem da nijedan strip ne smrdi ali ona po tera svoje...kad se maxi prozrci dobija ga na citanje, ali iako cu ji uvalit duplikat,,im da ga cuva ko ko....pa mene.....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37801 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/01/2014 : 11:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I telleru, radis li vec na nabavki Tyler Crossa? ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/01/2014 : 12:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


I telleru, radis li vec na nabavki Tyler Crossa? ;)





uh,pravo da ti kazem malo sam ga zaboravio...
Okupiran sam tim libellus turama pa...
Uzet cu ga sigurno,verovatno kod buchica kad navratim u lj...
To je dokaz da moram pisat zelje i ne uzdat se u pamcenje...godine rade svoje..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 21/01/2014 : 14:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Vraćam se korenima, rasprodao sam skoro sve stripove, na polici je ostao Zagor, hronološki poređan, bez Zlatne serije kasapljene sa ruznim hrbatima, prodao sam taj deo stripova i čekam ga u extra seriji.

Znači ostalo mi je Libellus 14 knjiga, VČ Biblioteka 22 knjige, imam Zagor extra od 93 do 230, zatim SD redovni od 1-71, Ludens od 72-151 te Veseli četvrtak od 1-78, Ludensov komplet Maxija, Čika i Almanaha, te specijale od VČ.

Drugo ništa...Magični Vetar je zapakovan, čeka srećnog vlasnika...

Na polici ostalo 6 najdraćih Kenova, meni draga Dama u crnom Dilana Doga, i komplet PIBD sa kojim ne znam šta dalje...

Od ne-Bonelija samo dve knjige Bordćija...

Što bi se reklo vraćam se korenima, od stripa samo Zagor...

Mada moćda ću pročitati i po nešto drugo kada mi dođe pod ruku...

Edited by - Timber Bil on 21/01/2014 14:49:26
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



357 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 21/01/2014 : 17:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
Pa sta je ovo?! Svi nesto smanjuju I kresu kolekcije... recesija, kriza ili jednostavno zasicenja stripovima od kojih je, realno, veliki broj kupovan po inerciji ili samo zato sto lijepo izgleda na polici?

Kod mene jos nema smanjivanja.. samo preorijentacija na stripove koje mogu da ispratim bez neprospavanih noci I nekih nemogucih matematickih kombinacija o uklapanju, preklapanju, stedni tamo stednji amo.. sve da bi navukao lovu za nesto sto objektivno ne mogu da si priustim. Stripovi cjenovnog ranga jednog Valijanta, Okruzen mrtvima I jeftinijih..to je moj domet I to pratim bez problema. I jos usto I mirno spavam.. milina jedna.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26492 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/01/2014 : 18:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ajmo redom:
1.Kriza
2.Kriza
3.Zdrav razum
4.Zasićenje

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/01/2014 : 19:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

Pa sta je ovo?! Svi nesto smanjuju I kresu kolekcije... recesija, kriza ili jednostavno zasicenja stripovima od kojih je, realno, veliki broj kupovan po inerciji ili samo zato sto lijepo izgleda na polici?

Kod mene jos nema smanjivanja.. samo preorijentacija na stripove koje mogu da ispratim bez neprospavanih noci I nekih nemogucih matematickih kombinacija o uklapanju, preklapanju, stedni tamo stednji amo.. sve da bi navukao lovu za nesto sto objektivno ne mogu da si priustim. Stripovi cjenovnog ranga jednog Valijanta, Okruzen mrtvima I jeftinijih..to je moj domet I to pratim bez problema. I jos usto I mirno spavam.. milina jedna.


Sad to smanjivanje...
Smanjujem koliko god mogu, ali ništa se smanjilo nije. Uvijek je svih 5 ormara u kojima držim stripove poprilično puno. Povećavat ne mogu jer više ne stane. I sada prodajem sve što mi nije naj, a usput kupujem nove stvari što manje mogu. I tako stalno zadržavam taj neki maximum skladišnog kapaciteta.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

roby05
Advanced Member



Croatia
3009 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 21/01/2014 : 20:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Ide,ide slobodnim padom prema gore.Nema smanjivanja,za stripove i ono sto volis mora bit,pa da se i u vraga treba pretvorit.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/01/2014 : 21:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
smanjenje i samo držanje onoga što ću ponovo čitati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 21/01/2014 : 22:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
kolekcija raste, polako ide prema brojki 8000. Za sada pratim skoro sva kiosk izdanja, Libelus, od Fibre što me zanima, mnogo Darkwooda i ostalog. Od junaka ništa ne planiram da skinem, naprotiv, uvek sam za nove. Prvi na listi je još uvek boneli, francuze i amerikance polako dodajem, mange rijetko.
Želja mi je i da polako sakupim ZS i LMS, fali mi još 80 komada, nažalost skupi komadi od 50€ pa naviše po komadu....
Nekad sam maštao i o kompletima tih starih A4 revija, imam oko 1000 komada ali neznam...dosta toga se reprintalo u albumima i integralima
uglavnom idemo dalje kao što kolekcionar i mora
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 21/01/2014 : 23:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

kolekcija raste, polako ide prema brojki 8000. Za sada pratim skoro sva kiosk izdanja, Libelus, od Fibre što me zanima, mnogo Darkwooda i ostalog. Od junaka ništa ne planiram da skinem, naprotiv, uvek sam za nove. Prvi na listi je još uvek boneli, francuze i amerikance polako dodajem, mange rijetko.
Želja mi je i da polako sakupim ZS i LMS, fali mi još 80 komada, nažalost skupi komadi od 50€ pa naviše po komadu....
Nekad sam maštao i o kompletima tih starih A4 revija, imam oko 1000 komada ali neznam...dosta toga se reprintalo u albumima i integralima
uglavnom idemo dalje kao što kolekcionar i mora

I na kraju pitanje-treba li ti to sve ? Može li se i bez toga ili barem dela toga ? Je li sreća samo u tome ?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/01/2014 : 23:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam apsolutno sve svoje stripove kupio zbog toga da ih procitam, citam svasta, jako puno toga i iz kniznice, ali najdrazi se zna...
U stanu imam ogromnu policu za stripove, na kojoj jos ima mjesta, Bonellije slazem u 2 reda... Kad vise ne bude mjesta, onda cu vidjeti...
Moram priznati da me pomalo i iznenadjuje broj novih izdanja i izdavaca, samo neka je tako...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/01/2014 : 23:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Iako mi se prostor za stripove brzo smanjuje, zasad me spašava to što SC Bonellije zamjenujem Libellusovim HC-ovima, a i nemam previše kiosk Bonellija.
Zagusti li s financijske strane, na neko ću vrijeme smanjiti kupnju novih izdanja pa i svesti ih na minimum, a onda nadopunjavati naknadno na CRŠ-u i Interliberu.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

SuperHrvoje
Starting Member



Croatia
5 Posts

Member since 01/02/2013

Posted - 21/01/2014 : 23:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send SuperHrvoje a Private Message  Reply with Quote
Police su skoro pune, pa pokušavam kompletirat talijane, naše i francuze vrebam HC na rasprodajama i akcijama, a amere u digitalnom izdanju, dolar sim tri tam. Jeftinije je i ne triba polica :). I uvjek si obećavam prodat ono ca me više ne zanima.
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
754 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 22/01/2014 : 00:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
kolekcija mi zadnjih pola godine, nakon 2 godine pauze, počinje stvarno rapidno rasti. osim što uzimam ono propušteno, što sam oduvijek kupovao, interes mi se proširuje na sve više stvari koje prije nisam imao vremena uzeti. eto, tako da ću dekintirati uskoro totalno. ali ponosan sam sve više na sve svoje stripove, čak i na zagore na neki način hahaha makar razmišljam zadnje vrijeme da ih prodam sve, osim nekih najdražih epizoda ( smrtonosni bljesak, kuća strave ). nisam čitao taj strip cijelo desetljeće, a imam 100tinjak brojeva i dalje.

tak da mi je kolekcija sve ljepša i veća prešao sam već odavno 2000 komada
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 22/01/2014 : 08:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by jang

kolekcija raste, polako ide prema brojki 8000. Za sada pratim skoro sva kiosk izdanja, Libelus, od Fibre što me zanima, mnogo Darkwooda i ostalog. Od junaka ništa ne planiram da skinem, naprotiv, uvek sam za nove. Prvi na listi je još uvek boneli, francuze i amerikance polako dodajem, mange rijetko.
Želja mi je i da polako sakupim ZS i LMS, fali mi još 80 komada, nažalost skupi komadi od 50€ pa naviše po komadu....
Nekad sam maštao i o kompletima tih starih A4 revija, imam oko 1000 komada ali neznam...dosta toga se reprintalo u albumima i integralima
uglavnom idemo dalje kao što kolekcionar i mora

I na kraju pitanje-treba li ti to sve ? Može li se i bez toga ili barem dela toga ? Je li sreća samo u tome ?



treba mi ne ali za sada mi je fora da skupljam. Naravno da se može bez. Kao što kaže Teller: ne pijem mnogo i ne pušim i ne plačam kur....pa mogu gomilat
Ako bi nešto prodao to bi bili ZS i LMS koje ne čitam nego mi je cilj samo da popunim kolekciju. Ako mi neko baci na stol 8000€ može da nosi odmah tih 2000+ komada...
Nije sreča samo u tome ali je dosta veselja
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000