forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Chico u boji br 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 25/01/2014 : 12:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ludens neće nikad izdavati ni Orfane ni Saguara ni Kena, jer isključivo igraju na sigurno, odnosno izdaju samo ono što može uspjeti.
A u ovakva vremena tko im to može i zamjeriti.




Nece zato sto ce mnogima nesto zasmetati,a unaprijed znaju da to nece kupovati.Ima Kena jos za kupiti na nekim mjestima,ali nikako da se proda.Valjda skupo...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/01/2014 : 12:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
što se Kena tiče...serijal je vrhunski..tu nema dileme....vrh vestern serijala svih škola,meni osobno bolji od Blueberija...
ali što se tiće prodaje sumljam...u LMS Dnevnik osim KRALJICE MISURIJA Duga Puška je izdan skoro savršeno..ako izuzmemo crtanje naslovnica u Dnevniku ko zamjenu za prekrasne Millazove...a ti stripovi mislim da su dosta dobro nabavljivi još i danas....
oni koji su sakupili Libellus/Fibra perfektna izdanja Kena sumljam da bi to kupovali sad na kioscima opet...kad nešto imaš najbolje napravljeno, čemu duplirat lošijim izdanjem?...osim ko podržke izdavaću ili jer želiš imati sve izdano o tom junaku...a nije Ken Zagor da bi bilo tih ljudi ogromno...evo, Ken čak nema svog ultimate topica na forumu....svi ga hvale ali ništa spektakularno popularan nije bio prije, a nije ni danas....po mome bi bila velika avantura KEN PARKER na kioscima....možda u manjem tiražu (500)primjeraka i malo luxuznijoj izdaji, možda u A4 formatu ko ona dva davno izdana broja onog Miličevič izdavaća 90 i neke....to je moje mišljenje o kenu na kioscima...nije nužno pravilno ali...eto.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 25/01/2014 : 13:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Bitno da se može u knjižarama nabaviti ono što ide manjoj nakladi, a to su uglavnom kvalitetnija izdanja...

A ovaj Chico color.. pa ne znam što pametno reći- moj sin se neizmjerno veseli, pa hajde, s obzirom da je to više izdanje za mlađe, neka mu i taj color, neka

45 godina Alan Forda u HR Novi SUPER Klasik već na kioscima

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 25/01/2014 : 13:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro ljudi jel stvarno moguce da Chico u boji se prodaje bolje nego NN ili MM ???
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 25/01/2014 : 13:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

Pa dobro ljudi jel stvarno moguce da Chico u boji se prodaje bolje nego NN ili MM ???



a na žalost je tako, mene već godinama žalosti taj "pad" MM-a ...
nevjerovatno je kako pale fore u beskonačnoj reciklaži nekih junaka, dok MM sve slabije ide, i u ITA i u nas (mislim da novije priče ne spominjući 1-140)

44 godina Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 25/01/2014 : 13:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

Pa dobro ljudi jel stvarno moguce da Chico u boji se prodaje bolje nego NN ili MM ???



Zavisi gde, kad i kome :)
Još nešto, ne može u Hrvatskoj da se izdaju isti junaci i za malu i odabranu skupinu i za one koji kupuju na veliko.
Svedok sam da je u Srbiji povećan broj zainteresovanih za strip (ali je i smanjenje standarda)
Zaključci se sami nameću.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/01/2014 : 13:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

Pa dobro ljudi jel stvarno moguce da Chico u boji se prodaje bolje nego NN ili MM ???


nije to najčudnije...zar ti nije čudnije da se i novi ALAN FORD EXTRA (Minuete story) prodaje bolje od Nathana,Martija ili Misterije u njihovo zlatno doba?....a za te nove extra AF Čiko je 100 godina humorniji strip...nadam se da se DOMI ne naljuti jer znam da voli AF svih vrsta...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 25/01/2014 : 14:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

Pa dobro ljudi jel stvarno moguce da Chico u boji se prodaje bolje nego NN ili MM ???


Ni ja to ne mogu shvatiti. Zašto bi netko prije kupio već ne znam koji reprint naivnog Chica nego kod nas neobjavljene epizode Texa,Nathana ili Martija. Jednostavno NE SHVAĆAM!

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/01/2014 : 14:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by Solid Snake

Pa dobro ljudi jel stvarno moguce da Chico u boji se prodaje bolje nego NN ili MM ???


Ni ja to ne mogu shvatiti. Zašto bi netko prije kupio već ne znam koji reprint naivnog Chica nego kod nas neobjavljene epizode Texa,Nathana ili Martija. Jednostavno NE SHVAĆAM!


pa objašnjenje može bit samo jedno...velika večina kupaca još uvijek strip smatra za laku literaturu...pola sata čitanja bez mnogo razmišljanja...mozak odmorit od gužve na putu, od sitne žene, od teške škole, dosadnog šefa, za zabavu na klozetu, uz kavu i pekmes ujutro....Čiko pruža baš to...laku zabavu za teška vremena...
ljudi danas nemaju vremena za previše razmišljanja, sve se radi brzinski...uz sretnu slućajnost da je Čiko Zagorov a ne Nathanov ili Martijev prijatelj...80% i starijih gledatelja radije pogleda 30 put Tom i Yerryjev crtič od novog dokumentarca na Diskoveryju ili History programu...bolje smješna fikcija nego ružna stvarnost...to je moje razumjevanje tog fenomena Čika...ne zaboravite da je i u doba Dnevnika Čikov prvi specijal(Čikovo detinjstvo)napravio pravi mali potres i mnoštvo oduševljenja među čitateljima svih životnih doba...
vremena se mijenjaju...ljudi i ne previše.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 25/01/2014 14:28:46
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/01/2014 : 14:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

što se Kena tiče...serijal je vrhunski..tu nema dileme....vrh vestern serijala svih škola,meni osobno bolji od Blueberija...
ali što se tiće prodaje sumljam...u LMS Dnevnik osim KRALJICE MISURIJA Duga Puška je izdan skoro savršeno..ako izuzmemo crtanje naslovnica u Dnevniku ko zamjenu za prekrasne Millazove...a ti stripovi mislim da su dosta dobro nabavljivi još i danas....
oni koji su sakupili Libellus/Fibra perfektna izdanja Kena sumljam da bi to kupovali sad na kioscima opet...kad nešto imaš najbolje napravljeno, čemu duplirat lošijim izdanjem?...osim ko podržke izdavaću ili jer želiš imati sve izdano o tom junaku...a nije Ken Zagor da bi bilo tih ljudi ogromno...evo, Ken čak nema svog ultimate topica na forumu....svi ga hvale ali ništa spektakularno popularan nije bio prije, a nije ni danas....po mome bi bila velika avantura KEN PARKER na kioscima....možda u manjem tiražu (500)primjeraka i malo luxuznijoj izdaji, možda u A4 formatu ko ona dva davno izdana broja onog Miličevič izdavaća 90 i neke....to je moje mišljenje o kenu na kioscima...nije nužno pravilno ali...eto.


Pa i Kit Teller ima LMS, Van Gogh i sada Ludens (treći put). Ken nije strip za klince i nije bio popularan kada smo bili klinci. Sada smo stariji i većini je jasno da je za 2 koplja iznad većine ostalog Bonellija. LMS je stari papir, rezali su sadržaj (kako čujem), a Fibra Ken je jedino Fibrino izdanje koje mi se ne sviđa (nije mi ta vrsta stripa za HC). Siguran sam da ima ljudi koji priželjkuju novo 3u1 izdanje Kena na kioscima. Ne žalim biti prepotentan i reći da bi to bio siguran uspjeh (nemam pravo na to jer nisu moji novci), ali ako Kapetan Miki ide, Mali Rendžer ide, Blek ide, Mark ide, kako netko sa sigurnošću može reći da Ken Parker (znatno kvalitetniji strip od navedenih) ne bi imao svoje kupce.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 25/01/2014 14:32:33
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/01/2014 : 14:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by teller

što se Kena tiče...serijal je vrhunski..tu nema dileme....vrh vestern serijala svih škola,meni osobno bolji od Blueberija...
ali što se tiće prodaje sumljam...u LMS Dnevnik osim KRALJICE MISURIJA Duga Puška je izdan skoro savršeno..ako izuzmemo crtanje naslovnica u Dnevniku ko zamjenu za prekrasne Millazove...a ti stripovi mislim da su dosta dobro nabavljivi još i danas....
oni koji su sakupili Libellus/Fibra perfektna izdanja Kena sumljam da bi to kupovali sad na kioscima opet...kad nešto imaš najbolje napravljeno, čemu duplirat lošijim izdanjem?...osim ko podržke izdavaću ili jer želiš imati sve izdano o tom junaku...a nije Ken Zagor da bi bilo tih ljudi ogromno...evo, Ken čak nema svog ultimate topica na forumu....svi ga hvale ali ništa spektakularno popularan nije bio prije, a nije ni danas....po mome bi bila velika avantura KEN PARKER na kioscima....možda u manjem tiražu (500)primjeraka i malo luxuznijoj izdaji, možda u A4 formatu ko ona dva davno izdana broja onog Miličevič izdavaća 90 i neke....to je moje mišljenje o kenu na kioscima...nije nužno pravilno ali...eto.


Pa i Kit Teller ima LMS, Van Gogh i sada Ludens (treći put). Ken nije strip za klince i nije bio popularan kada smo bili klinci. Sada smo stariji i većini je jasno da je za 2 koplja iznad većine ostalog Bonellija. LMS je stari papir, rezali su sadržaj (kako čujem), a Fibra Ken je jedino Fibrino izdanje koje mi se ne sviđa (nije mi ta vrsta stripa za HC). Siguran sam da ima ljudi koji priželjkuju novo 3u1 izdanje Kena na kioscima. Ne žalim biti prepotentan i reći da bi to bio siguran uspjeh (nemam pravo na to jer nisu moji novci), ali ako Kapetan Miki ide, Mali Rendžer ide, Blek ide, Mark ide, kako netko sa sigurnošću može reći da Ken Parker (znatno kvalitetniji strip od navedenih) ne bi imao svoje kupce.


pa, sad kad te čitam...možda si i u pravu...uzmimo PSDZ koje sasvim solidno izlaze dvomjesečnim tempom...nisam govorio da sam siguran da Ken nebi gurao na kioscima, več da sumljam u prolaz jer
i na forumu vlada mrtvilo kad je navedeni u pitanju...ja ga bi kupovao bez dileme, još nagovorit Bernarda i SA...a možda je i razlog jer nekog reprinta taj junak i nema kod Talijana...da bi se uhvatili kao kod ifedizioni licenčnog izdavanja...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/01/2014 : 16:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

dođe mi da platim ludensu da ga pošalje u srbiju.



Manji su troskovi da vam izvezemo Vronskog u Hrvatsku, pa onda nek bira kiosk gde ce po Cika
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/01/2014 : 16:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

nisam govorio da sam siguran da Ken nebi gurao na kioscima, več da sumljam u prolaz jer
i na forumu vlada mrtvilo kad je navedeni u pitanju...



To je zato sto nije ongoing serijal i onda nema niceg novog da se kaze. Nisam primetio ni topic o MV? O kratkim serijalima da i ne pricam. Ultimate topici su rezervisani samo za "zive serijale", mislim da je to iskljucivi razlog.

Ken je po kvalitetu nesumnjivo u vrhu ne samo italijanske skole stripa, ali se slazem s tobom da ne bi imao dovoljno publike u Hrvatskoj za kiosk izdanje jer su imali LL/Fibra izdanje a Ken i nije bas toliko popularan, pa je to zadovoljilo apetite vecine onih koji Kena vole. Mozda je veca nada iz komsiluka, da neko to krene u Srbiji jer je Ken izlazio u vreme kad je nas par desetina kupovalo hrvatska izdanja a za Fibru i Libellus skoro niko nije ni znao, osim onih koji su bili na forumu, sto je zanemarljiva cifra za kiosk izdanja. Od pojave VC se mnogo toga promenilo, sad bi mozda Ken u nekom manjem tirazu prosao kod nekog manjeg izdavaca, VC je Ludensova srpaka paralela i mislim da im to ne bi bilo dovoljno isplativo.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 25/01/2014 : 17:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by Solid Snake

Pa dobro ljudi jel stvarno moguce da Chico u boji se prodaje bolje nego NN ili MM ???


Ni ja to ne mogu shvatiti. Zašto bi netko prije kupio već ne znam koji reprint naivnog Chica nego kod nas neobjavljene epizode Texa,Nathana ili Martija. Jednostavno NE SHVAĆAM!


pa objašnjenje može bit samo jedno...velika večina kupaca još uvijek strip smatra za laku literaturu...pola sata čitanja bez mnogo razmišljanja...mozak odmorit od gužve na putu, od sitne žene, od teške škole, dosadnog šefa, za zabavu na klozetu, uz kavu i pekmes ujutro....Čiko pruža baš to...laku zabavu za teška vremena...
ljudi danas nemaju vremena za previše razmišljanja, sve se radi brzinski...uz sretnu slućajnost da je Čiko Zagorov a ne Nathanov ili Martijev prijatelj...80% i starijih gledatelja radije pogleda 30 put Tom i Yerryjev crtič od novog dokumentarca na Diskoveryju ili History programu...bolje smješna fikcija nego ružna stvarnost...to je moje razumjevanje tog fenomena Čika...ne zaboravite da je i u doba Dnevnika Čikov prvi specijal(Čikovo detinjstvo)napravio pravi mali potres i mnoštvo oduševljenja među čitateljima svih životnih doba...
vremena se mijenjaju...ljudi i ne previše.



ali vec imaju isti strip, pa ti sve pada u vodu
osim toga, nije bas ni da je nathan ili martin neko ozbiljno stivo
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/01/2014 : 19:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Solid Snake

Pa dobro ljudi jel stvarno moguce da Chico u boji se prodaje bolje nego NN ili MM ???


nije to najčudnije...zar ti nije čudnije da se i novi ALAN FORD EXTRA (Minuete story) prodaje bolje od Nathana,Martija ili Misterije u njihovo zlatno doba?....a za te nove extra AF Čiko je 100 godina humorniji strip...nadam se da se DOMI ne naljuti jer znam da voli AF svih vrsta...




Koji su to serijali "Marti ili Misterija"?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/01/2014 : 19:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by Solid Snake

Pa dobro ljudi jel stvarno moguce da Chico u boji se prodaje bolje nego NN ili MM ???


Ni ja to ne mogu shvatiti. Zašto bi netko prije kupio već ne znam koji reprint naivnog Chica nego kod nas neobjavljene epizode Texa,Nathana ili Martija. Jednostavno NE SHVAĆAM!


pa objašnjenje može bit samo jedno...velika večina kupaca još uvijek strip smatra za laku literaturu...pola sata čitanja bez mnogo razmišljanja...mozak odmorit od gužve na putu, od sitne žene, od teške škole, dosadnog šefa, za zabavu na klozetu, uz kavu i pekmes ujutro....Čiko pruža baš to...laku zabavu za teška vremena...
ljudi danas nemaju vremena za previše razmišljanja, sve se radi brzinski...uz sretnu slućajnost da je Čiko Zagorov a ne Nathanov ili Martijev prijatelj...80% i starijih gledatelja radije pogleda 30 put Tom i Yerryjev crtič od novog dokumentarca na Diskoveryju ili History programu...bolje smješna fikcija nego ružna stvarnost...to je moje razumjevanje tog fenomena Čika...ne zaboravite da je i u doba Dnevnika Čikov prvi specijal(Čikovo detinjstvo)napravio pravi mali potres i mnoštvo oduševljenja među čitateljima svih životnih doba...
vremena se mijenjaju...ljudi i ne previše.



ali vec imaju isti strip, pa ti sve pada u vodu
osim toga, nije bas ni da je nathan ili martin neko ozbiljno stivo





Nisam pristalica teze da teška vremena toliko uvjetuju to da tražimo što prizemniju, nezahtjevniju i gluplju zabavu.
Pa u vremenima prosperiteta i rasta od 5 ili 7 %, kad smo kao svi bili zadovoljni i dobre volje jer smo imali para i dizali kredite, od negdje 2002. do 2008., su nas RTL, Nova Tv i 24 sata, baš kao i hrpa portala, i zatrpali gomilom audiovizualnog, tiskanog i virtualnog smeća, u tolikoj mjeri da se kvaliteta svih TV-programa, tiskovina i ozbiljnijih portala drastično srozala, do te mjere da danas više nigdje nemaš što ni gledati ni čitati.
Uostalom, ako imam dva sata slobodnog vremena, zašto bih po 100-ti put uzeo Marka ili Malog rendžera, a ne nešto kvalitetno, da ne kažem vrhunsko. Ili, zašto bih gledao n-tu reprizu Stevena Seagala, Policijske akademije i Jeana-Claudea Van Damma, a ne neki odličan film?
Kad me se već planski zaglupljuje sa svih strana, zašto bih to dodatno radio sam sebi?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 25/01/2014 : 19:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ma nek izdaju. Ako ne bude išlo nikom ništa.

Izdavali oni Chica u boji ili ne to neće bitno utjecati na uređivačku politiku vezano za izdavanje novih junaka. I meni je žao što na kioscima nema Nathana, Larryja, pilota i strica Martina, ali ako se nije prodavalo što bi izdavač učinio ako ne ukinuti slabo prodavana izdanja?
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 25/01/2014 : 21:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by jaki

dođe mi da platim ludensu da ga pošalje u srbiju.



Manji su troskovi da vam izvezemo Vronskog u Hrvatsku, pa onda nek bira kiosk gde ce po Cika



Nema šanse, skupa sam ja izvozna roba...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/01/2014 : 03:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Ma nek izdaju. Ako ne bude išlo nikom ništa.

Izdavali oni Chica u boji ili ne to neće bitno utjecati na uređivačku politiku vezano za izdavanje novih junaka. I meni je žao što na kioscima nema Nathana, Larryja, pilota i strica Martina, ali ako se nije prodavalo što bi izdavač učinio ako ne ukinuti slabo prodavana izdanja?



Samo je pitanje kako ce ici Mali rendzer a nece Mister No ili Marti, nekako mi je to nespojivo, osim ako ne racunaju na to sto su prve epizoda Malog rendzera debilne pa ce se to prodavati kao sto se prodaje i Blek
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/01/2014 : 03:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

samo mi nije jasno zasto su napisali cijenu na naslovnici
ili sam se ja zabunio i ovo se ne dijeli besplatno



Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/01/2014 : 03:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ovo je prava nocna mora!
Zaista sam se radovao ovom izdanju, u kolekcionarskom obliku od Libellusa.
Sadrzaj ovih epizoda svi poznaju, jos jedno SC izdanje je zaista nepotrebno, pogotovo jer su stariji primjerci jos uvijek lako dostupni.
Drugi problem je papir, i vise je nego jasno da slabasni Ludensov papir slabo ide sa bojom.
Na masnom papiru, kakv je kod LL, to je sasvim drugi dozivljaj.

Zaista sam roazocaran da Ludens izdaje ovu ediciju, ako vec, onda su trebali napraviti kolekcionarsko izdanje kako treba, a ne ovako nesto.




Zavisi od ukusa, meni je i toliko mnogo za kolor Cika, a ko zna koliko bi kostao "Libellusov", ali bih kao i Jaki ipak nabavio Ferrijeve i Nolittine epizode. Kad je Ciko u pitanju, obzirom da korigovanje originala nije nista novo (tutto Zagor pre svega ima promenjene crteza u odnosu na prvu ediciju, da ne spominjemo druge primere), ja bih kod Cika na svim Gambinim srtezima stavio nekoga da to "retusira" i nacrta Cika onakvog kakav je on zaista kad je smesan, jer meni na Gambinim crtezima nema niceg komicnog kod Cika obzirom da njegova komicnost potice velikim delom od njegove gestikulacije i mimike, tako da je cela Ciko edicija zbog Gambe totalni promasaj, mozda najveci "Bonellijev" promasaj...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/01/2014 : 05:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by delboj

Stvarno besmisleno.

Pa i nije baš. Moglo bi se pokazati kao dobrom financijskom injekcijom, a onda, tko zna, možda se Ludens odvaži i izda Orfane, Kena, vrati mm-a...



Pa nisu mi Ciko i Ken bas uporedivi na bilo koji nacin...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 26/01/2014 : 05:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by Solid Snake

Pa dobro ljudi jel stvarno moguce da Chico u boji se prodaje bolje nego NN ili MM ???


Ni ja to ne mogu shvatiti. Zašto bi netko prije kupio već ne znam koji reprint naivnog Chica nego kod nas neobjavljene epizode Texa,Nathana ili Martija. Jednostavno NE SHVAĆAM!


pa objašnjenje može bit samo jedno...velika večina kupaca još uvijek strip smatra za laku literaturu...pola sata čitanja bez mnogo razmišljanja...mozak odmorit od gužve na putu, od sitne žene, od teške škole, dosadnog šefa, za zabavu na klozetu, uz kavu i pekmes ujutro....Čiko pruža baš to...laku zabavu za teška vremena...
ljudi danas nemaju vremena za previše razmišljanja, sve se radi brzinski...uz sretnu slućajnost da je Čiko Zagorov a ne Nathanov ili Martijev prijatelj...80% i starijih gledatelja radije pogleda 30 put Tom i Yerryjev crtič od novog dokumentarca na Diskoveryju ili History programu...bolje smješna fikcija nego ružna stvarnost...to je moje razumjevanje tog fenomena Čika...ne zaboravite da je i u doba Dnevnika Čikov prvi specijal(Čikovo detinjstvo)napravio pravi mali potres i mnoštvo oduševljenja među čitateljima svih životnih doba...
vremena se mijenjaju...ljudi i ne previše.



ali vec imaju isti strip, pa ti sve pada u vodu
osim toga, nije bas ni da je nathan ili martin neko ozbiljno stivo





Nisam pristalica teze da teška vremena toliko uvjetuju to da tražimo što prizemniju, nezahtjevniju i gluplju zabavu.
Pa u vremenima prosperiteta i rasta od 5 ili 7 %, kad smo kao svi bili zadovoljni i dobre volje jer smo imali para i dizali kredite, od negdje 2002. do 2008., su nas RTL, Nova Tv i 24 sata, baš kao i hrpa portala, i zatrpali gomilom audiovizualnog, tiskanog i virtualnog smeća, u tolikoj mjeri da se kvaliteta svih TV-programa, tiskovina i ozbiljnijih portala drastično srozala, do te mjere da danas više nigdje nemaš što ni gledati ni čitati.
Uostalom, ako imam dva sata slobodnog vremena, zašto bih po 100-ti put uzeo Marka ili Malog rendžera, a ne nešto kvalitetno, da ne kažem vrhunsko. Ili, zašto bih gledao n-tu reprizu Stevena Seagala, Policijske akademije i Jeana-Claudea Van Damma, a ne neki odličan film?
Kad me se već planski zaglupljuje sa svih strana, zašto bih to dodatno radio sam sebi?





Dobro si napisao, nesto kvalitetno i vrhunsko... onda ce, mnogi takvi, uzeti Dostojevskog, Kafku, Bukovskog..., procitati nesto ili pogledati neki film, operu, balet. Dakle, zavisi od ukusa, a vecina tih ljudi nije ni cula za Ken Parkera, jer su im predstave o stripu vezane za ono iz detinjstva, dakle, Miki Mausa, Zagora, Fantoma i to je to. Prema tome, Kenova potencijalna publika su samo ovde medju nama koji pratimo ovakav i slicne forume, i kad uzmes procenat onih koji zele kvalitet u globalnom uzorku i prenes ga na nas ovde, dobijes da se to ne moze dobro prodati.

E sad, neko je uporedio sa PSDZ, i to je vrlo interesantno i meni, kako se to PSDZ prodaje, a Ken ne bi mogao? Mislim da tu igraju ulogu dve stvari - prva, Kena imamo od "Fibre", pa su oni zahtevni to kupili vec tamo, a oni drugi imaju "Dnevnikovo" izdanje (na primer ja, i sasvim mi je to dovoljno za potpuni uzitak, a u naslovnicama uzivam tako sto sam ih odstampao na kolor laseru ili ih pogledam na monitoru racunara) i, druga, mozda bitnija cinjenica koja mi je pala na pamet kad sam video da krece i Mali rendzer, a to je sto su ugovarali sa IF edizioni (iako mi nije jasno kako bi mogli preskociti SBE (Panini) u svemu tome) ili je sama licenca za takvo izdanje mogla biti povoljnija od prestampavanja originalnog izdanja sa originalnim koricama (ipak su ovde dva strpa u jednom). Dakle, ako IF izda Kena, mislim da ga mozemo ocekivati i kod "Ludensa"

Edited by - ---dp--- on 26/01/2014 05:49:18
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 26/01/2014 : 09:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Cinjenica jest da se Ciko i Ken ne mogu usporedjivat,i to treba reci i valjda treba svima biti jasno.Ja mislim ipak da bi Ken mogao na kioske u obliku 2 ili 3 u 1.PSDZ su ipak neki pokazatelj,bar ja tako mislim i naravno da bi to kupovao.To sve ipak ne znaci da treba Cika ili neki drugi serijal skartati i odmah ga omalovazavati.Uostalom,kada kazemo da nam ne treba neki stari serijal,a trazimo Kena,nije bas ni on mlad.Svak ima svoj ukus i mislim da vecina nas ima izbora danas doci do onoga sto trebamo i volimo.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/01/2014 : 10:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

Cinjenica jest da se Ciko i Ken ne mogu usporedjivat,i to treba reci i valjda treba svima biti jasno.Ja mislim ipak da bi Ken mogao na kioske u obliku 2 ili 3 u 1.PSDZ su ipak neki pokazatelj,bar ja tako mislim i naravno da bi to kupovao.To sve ipak ne znaci da treba Cika ili neki drugi serijal skartati i odmah ga omalovazavati.Uostalom,kada kazemo da nam ne treba neki stari serijal,a trazimo Kena,nije bas ni on mlad.Svak ima svoj ukus i mislim da vecina nas ima izbora danas doci do onoga sto trebamo i volimo.


Gomila ljudi je rekla ne bih kupova Bleka, Marka, Mikija, Tellera jer su takvi i takvi. A ti stripovi ipak idu u kioske.
Puno manje ljudi kaže da ne bi kupovalo Kena. Dapače, većina koja komentira kaže da bi ga kupovalo. A on ne ide u kioske...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000