forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 The Sandman - ultimate topic!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/06/2022 : 16:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Toliko nemam povjerenja u ovo da seriji uopće neću niti dati šansu. Interes mi je na nuli.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/06/2022 : 17:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Patim se citajuci preko vikenda prve Moon Knight i Defenderse, a taman skupio sve regularne Pjescanog.
Imam sad fore do ljeta da procitam dobar dio opusa, pa jos na g.o. sam drugi tjedan.
Ne znam tko je tko u serijalu, bijel, crn, zut, nitko se jos sa onoga svijeta javio da javi koja boja lica ima prvenstvo da lozi kotao gospon Vragecu. Svojedobno se raspitivao oko Nicka Furya, zasto-kako, pa eto svi prihvatili Master Windua za Furya. Ehe, lakse prihvatiti u Star Warsu neke zute, zelene, plave likove, kriplove, rase sa surlama i ticalima nego smedju i ne bas tako losu AfrAmku i jos rod nas Homo Sapiens, nase DNA spirale list.
Ja gledam naravno sa Pepsijem i pistacijama.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/06/2022 : 17:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Šta čitaš od Moon Knighta?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/06/2022 : 18:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Šta čitaš od Moon Knighta?


Epic collection "Bad Moon rising"☹️,ono sa Vukijem, Defendersi…
https://marvel.fandom.com/wiki/Epic_Collection:_Moon_Knight_Vol_1_1


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/06/2022 : 18:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma pusti to đavlu uzmi Ellisov kratki run, super je. Nije mi ni Bendis bio loš, mada ga nisam dovršio.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/06/2022 : 18:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ma pusti to đavlu uzmi Ellisov kratki run, super je. Nije mi ni Bendis bio loš, mada ga nisam dovršio.


Ma znam, imam od novijih samo "the Bottom". Polako cu s njim do druge sezone stignem. Idem na citanje ovoga s naslova topika, cekam vec duze vremena.
Hvala na savjetu!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 07/06/2022 : 19:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ne znam tko je tko u serijalu, bijel, crn, zut, nitko se jos sa onoga svijeta javio da javi koja boja lica ima prvenstvo da lozi kotao gospon Vragecu. Svojedobno se raspitivao oko Nicka Furya, zasto-kako, pa eto svi prihvatili Master Windua za Furya. Ehe, lakse prihvatiti u Star Warsu neke zute, zelene, plave likove, kriplove, rase sa surlama i ticalima nego smedju i ne bas tako losu AfrAmku i jos rod nas Homo Sapiens, nase DNA spirale list.


Odabir glumaca različitih rasa i porekla nije veliki problem sam po sebi, ako je uopšte i problem. Zaboravlja se da je nekada davno Hamleta igrala žena (Sarah Bernhardt) i da su holivudski glumci igrali Rimljane, Egipćane, Mongole... Ljudi hoće kao neku "realističnost", iako živimo u dobu fantazija, barem u kulturi.

Međutim, postoji tu nešto drugo: svi vidljivi dokazi su na strani pretpostavke da je producentima kulturno-rasna raznovrsnost glavna stavka pri odabiru. To što neko ne ume da glumi nema ni najmanje veze ako stastistika kaže da tu ulogu treba da uzme Afro-Amerikanka. Ili onu Indijac. E sad, uprkos tome što naš šaljivi prijatelj gore kaže da to ne bi trebalo da me zanima ako Gejmana ne pogađa, mogu da kažem da itekako utiče na moje zanimanje za seriju, koje je trenutno jedva postojeće.

Na to utiče i nestetika*, koja će vrlo verovatno biti sastavni deo serije.


*nije greška već nova reč

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/06/2022 : 20:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nemam poverenje da će serija biti odrađena kako treba, što se mene tiče preskok
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/06/2022 : 22:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
@ridiculus
Hvala za info iz povijesti kinematografije, nisam znao za tu ulogu S.Bernhardt kao Hamleta. Pa ok, za egipcane u spektaklima mi nisu neobicni Nubijci, jer zamo da je Egipat u Africi, pa je bilo prisutno i drugih rasa pritom. Sjecam se John Waynea kao Ghengis Khana, izgledao je sa onim podocnjacima kao da je s Tomom pio do zore i dotakao dno zivota. 😁

A Gaiman, heh, covjek zna posao, ovo mu donosi lovu, svatko tko cijeni sebe i bankovni konto nece talasati protiv PC izbora. Strip je bio prije 30-tak godina, prije PC, pa sad se mora nesto zmiksati. Kao da bi manje gledatelja bilo zbog kompletno bijele postave. I LOTR je bila "bijela" trilogija, pa je voli i staro i mlado i zuto i pjegavo, a nigdje PC statiste, osim ako nisu bili Orci. Vikinzi 100 godina poslije? Splat od celo! Niđe logike, kako veli lega Zeljac.

I onda se cude sto je sve manje pretplatnika na Netflixu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2022 : 03:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by going going

Evo prethodne dve tri nedelje sam proveo citajuci Sendmena, upravo zavrsio ceo serijal

...

San hiljadu macaka je simpatican ali i zaboravljiv

...

Uvertira E ovo je bas ludilo! Dosta stvari nisam razumeo, produbljuje se mitologija i kosmogonija Sendmenovog i DCevog univerzuma, i iako sam bas uzivao u citanju, ipak mi je sve vreme lebdelo pitanje: zar posle ovako epske i sudbonosne bitke za citavu Vaseljenu koja se desava odmah pre pocetka serijala, ostatak serijala deluje mlako? Onda mi ostatak serijala deluje nekako malo i manje znacajno i veliko od ovoga. Ovo je sigurno najveci poduhvat koji je Sendmen izveo i cudi me da posle ovako necega on idalje bude osion i bahat, i da tek treba da dodje njegova promena kroz ostatak serijala. I neverovatno je kako je ovo preziveo, onda ostale peripetije koje je kasnije dozivljavao ne bi trebalo da budu nista strasno za njega, a i mislim da se ne bi zajebavao sa Vrtlogom u Lutkinoj kuci tako olako. Takodje ovo se malo kosi i sa Gejmanovom Knjige magije gde na kraju buducnosti vidimo kako Smrt odvodi Sudbinu u smrt i gasi svetlo i zatvara vrata Vaseljene, sta je onda sa njihovim ocem i majkom Vremenom i Mrakom? Iako mi se svidja to sirenje kosmogonije, donekle mi se i ne svidja jer je nekako apokrifno. Ne znam da li razumete sta zelim da kazem.
Crtez je zato najbolji u celom serijalu! Trebalo je ovakav ili slican crtez da bude sve vreme u serijalu.
Za ocenu moram jos da razmislim dok se ne slegnu utisci jer sam pre par sati zavrsio sa citanjem.
Ocena: ?




Tek sad vidim ovaj komentar. Bravo, gg!!!

Opaska: nisi primetio vezu između metode spasavanja vaseljene i poente Sna hiljadu mačaka? Uopšte, poenta Sna hiljadu mačaka je prva koja u Sandmanu otvara višeznačje pojma San (san kao snevanje-maštanje-kreiranje-življenje-vladanje-evoluiranje itd.) i baš je upečatljiva...pogotovo završnicom slatkog malog mačeta kako se slatko previja (a ljudi oko ne "aaaaaa kako je samo medena!!!") dok sanja o tome kako njena rasa porobljava čovečanstvo ;)

Knjige magije je mnogo starija od Uvertire. KM je izasla 1991.godine a Uvertira 2013. Otac i majka još nisu bili ni koncept 1991. Mislim da jesu labavo i ovlaš spomenuti majka/otac negde u redovnoj seriji (kao i Morfejeva velika bitka pred Preludijume i Nokturna) ali ne mogu da se setim gde. Ipak, uprkos hijerarhiji, nekako mi je logično da je Smrt ta koja zatvara vrata sveg postojanja. Vreme i tamu, kao i Sudbinu, neko mora da ukloni kako bi se sve okončalo. A Smrt je jedina kadra da to izvede, zato ona ostaje poslednja.

A nismo ih videli jer jos nisu bili izmisljeni ;) Ali i taj apokrif se moze zakrpiti filozofiranjem (sekirom hehehe) kako su oni jos apstraktnije sile od samih Bezvremenih, te da je njihovo direktno telotvorenje generalno suvišno za prikaz.



Da, ma mene generalno malo nervira to dodavanje apokrifa. Ali ajde.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/08/2022 : 11:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ima li netko izvučeno usporedno imena Vječnih/Beskrajnih? Beli put/Darkwood/Fibra/Algoritam/Serija?


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/08/2022 : 12:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Algoritam – Beskrajnici. Beli put/Darkwood – Svevremeni. Fibra – Vječni. Original – Endless.
Sudbina/Sudbina/Sudbina/Destiny
Smrt/Smrt/Smrt/Death
Stihija/Smak/Sila/Destruction
Strast/Strast/Strast/Desire
Sunovrat/Shrvanost/Slom/Despair
Sumanutost/Sumanutost/Smutnja/Delirium (bivša Sreća/Delight)
San/San/San/Dream

(copyright by DeeCay)
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/08/2022 : 12:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tnx! Zašto sam ja zapamtio da je Slom bio prijevod i za Destruction, …

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 07/08/2022 : 15:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Samo sto je ovo prvo Dw, a drugo Algoritam...npr Stihija je kod Dwa..
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 17/08/2022 : 11:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Sandman - serija (sezona 1) se bukvalno 95%, ako ne i vise, direktno drzi radnje iz prva dva albuma. I mislim da je tu i glavni "problem" serije. Dok je u stripu dopusteno i pozeljno da se stvari odvijaju sporo, introspektivno, a graficki deo to uspesno pokriva i realizuje, u seriji to bas i ne funkcionise i ubija ritam. Posebno su pogodjeni oni koji su citali strip i prakticki celo vreme analiziraju i pogadjaju sta ce biti dalje. Supruga koja nije citala strip uglavnom je bila veoma zadovoljna serijom.
Meni je najvise falio onaj osecaj teskobe i mucnine koji kao da izbija sa svake strane stripa, dok je ovde to fino upeglano. Mozda je zato i epizoda 24/7 ispala po meni najbolja ( a vidim i po netu da je ljudima bila jako dobra), jer je potpuno uspela da prenese klaustrofobicni horor ugodjaj. Adaptacija Lutkine kuce i poslednih 3-4 epizoda me je bacila u misao da Sandman mozda i nije najbolji strip koji sam citao i da bih trebao obnoviti gradivo. Sto sam i uradio, i ne preporucujem da ucinite, jer zbog moguce predoziranosti necete biti u stanju da racionalno prosudite :)
Galama oko LGBT "propagande" se cini prenaduvana, ali vratite se stripu u videcete da je bas sve prisutno i tamo.
Izbor glumaca varira od solidnog do promasenog, vizuelno odlicni su San, Strast, Korintijanac i Violinistin Lug, donekle i Lucifer i Smrt. Zaboravite na boju koze likova, to nije nikad bilo presudno u ovom stripu.
Steta sto zbog prava nismo videli Konstantina, lady Johanna je primer loseg casta, isto kao i Rose Walker.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/08/2022 : 15:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ne gledam seriju dok bar prve dve knjige ne procitam. Ima nekih dijelova koji su dosadni u stripu, prespora. radnja, neki bedasti likovi sa onim beba zmajem, ono, poput losih Dylan Dogova u spiki sa administracijom pakla i nebuloznih likova sa satom mjesto glave islicno. Volim ponekad nesto apstraktno vidjeti, ali da se ponavlja kao sablona, to ne. Citam dalje, kad se zalaufam gledam seriju.

@barker
Vertigo, DC ? Ciji je J.Constantin?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 17/08/2022 : 15:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ciji je, ali ako sam dobro upamtio HBO je vec ranije otkupio prava za njega.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/08/2022 : 15:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hellblazer je DCevo vlasništvo (Vertigo više ne postoji), no očito su prava za ekranizacije prodana HBOu, a ne Netflixu. Slično je donedavno bilo i u Marvelu gdje je filmska prava na X-Men držao Sony, a ne Marvel.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/08/2022 : 16:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
@barker
Hvala.
@paka01
Hvala, taj HBO ionako izgleda nije imao nekih ozbiljnih namjera s JC valjda samo kupit jeftino i preprodat prava skuplje. Tako je i F4 kod Sonyja jos bar tako sam citao.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/08/2022 : 16:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
F4 & X-Men su oba kod Foxa bili, pojma nemate sa zivotom :(

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
342 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 17/08/2022 : 16:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Hellblazer je DCevo vlasništvo (Vertigo više ne postoji), no očito su prava za ekranizacije prodana HBOu, a ne Netflixu. Slično je donedavno bilo i u Marvelu gdje je filmska prava na X-Men držao Sony, a ne Marvel.



Prava na ekranizacije u osnovi ne moraju biti "prodana HBO-u", sve je to Warner-Discovery, posjeduju i HBO i DC i da je Netflix inzistirao vjerojatno bi dobili i Johna za Sandmana, ali budžet je tu odigrao bitnu ulogu pa su napravili kako je najisplativije.

Ali vjerojatno je problem i u onom dosadnom Warnerovom pravilu kojega su rekli da će ignorirati pred godinu-dvije, ali očito ništa od toga. Ako postoji nešto što se radi o nekom liku onda ne žele da je taj lik i negdje drugdje. Uvijek je bilo iznimki, ima ih i sada, ali ga se često drže.

Kad je Arrowverse imao svoj Suicide Squad i Amandu Waller, nisu bili nigdje drugdje. Kad se prvi film za DCEU počeo raditi odjednom je Suicide Squad uklonjen iz Arrowa, a njihova verzija Wallerice ubijena.

Matt Ryan je glumio Constantinea godinama u Legends of Tomorrow i odjednom je izbačen iz sedme sezone, a glumcu je dan novi lik zato što su krenuli planovi za HBO Max seriju na kojoj se još radi. Glupo pravilo.


Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301

Edited by - Spectre on 17/08/2022 16:35:20
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/08/2022 : 01:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
@vader
😁 smetne covjek s godinama.

@spectre
Super si informiran. LoT sam gledao dve sezone, iznenadjen sam da ima toliko sezona.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/08/2022 : 13:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ne gledam seriju dok bar prve dve knjige ne procitam. Ima nekih dijelova koji su dosadni u stripu, prespora. radnja, neki bedasti likovi sa onim beba zmajem, ono, poput losih Dylan Dogova u spiki sa administracijom pakla i nebuloznih likova sa satom mjesto glave islicno. Volim ponekad nesto apstraktno vidjeti, ali da se ponavlja kao sablona, to ne. Citam dalje, kad se zalaufam gledam seriju.


Kao što rekoh svojoj ženi pre nego što se upustila u čitanje Sandmana (progutala je ceo serijal na eks) : prva knjiga je vizuelno mrljava i narativno smarajuća, ali je veoma važna kako bi kasnije stvari bajno legle.

Sandman je inače "spor" serijal. Više horror-fantazy poetika nego akcija uz krv, cudovista i adrenaline. Bude svega nabrojanog ali mu je baza mirna voda.

A oko preludijuma i nokturna ti je zgodno da znaš nekoliko stvari:

-Sandman je večan, postoji od zore vremena, ali se u DCju pojavljuje te 1987/88 godine. Gde je bio onda kad je Supermen dizao auta, betmen režao po krovovima i sl. Zarobljeništvo u prvoj epizodi ustvari opravdava njegovo odsustvo u dotadašnjem univerzumu dc junaka.

-Njegovim zarobljeništvom se pokriva i postojanje trojice Sandmana pre njega (Vesleya Dodsa si video na trenutak u P&N, ostala dvojica će se objasniti u Lutkinoj kući)

-Bolest sna - letargijski encefalitis- je istorijski tačna. Epidemija te bolesti je harala između 1916-1927.godine i pobila je milione ljudi. Uzrok epidemije je ostao misterija... dok se Gaimen nije pojavio ;)

-Kain i Avelj - biblijski likovi - su 70ih godina bili tzv. domacini (naratori) horror serijala House of secrets i House of mysteries. Pojave se na prvim stranama svakog broja da pozdrave čitaoca uz neki masni monolog koji ustvari inicira strip-priču koja sledi na drugoj strani. Posle toga su se pojavili u Swamp Thingu Alana Moorea, i tu baš u snu Swampyeve devojke Abby Arcane, gde joj otkrivaju tajnu njegovog postanja. Gaiman ih je samo preneo dalje i udomaćio ih u kraljevstvu snova/priča (kroz čitanje serijala snovi postaju sinonim pričanja).

Gaiman je za kec uklapao mnooogo toga. Verovatno sam izostavio nekolicinu. Pišem napamet. A ima toga i u dvojci.

Ugl. Izdrži Preludijume i nokturna i Lutkinu kuću. Kad ih prvi put čitaš, znaju da gnjave, ali ćeš ih 100% pun želje reiščitavati kada završiš serije. Trojka - Zemlja snova- je već zakuska. A posle četvorke ti neće padati na pamet da staneš ;)


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 23/08/2022 : 23:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
U slucaju da vam je promaklo, dostupna je i epizoda 11: San hiljadu macaka i Kaliopa.
I dalje se drze originala, san macaka kao da je celosno prekopiran iz stripa ( a i animacija je). Kaliopa mi se bas dopala, bas kao i u stripu, macke me ponovo nisu bas dotakle.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 31/08/2022 : 14:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Odgledah s1 i skroz mi je ok. Da se razumemo, ne svršavam na Sandmana (strip), uglavnom mi je dobar, sa oscilacijama, neke knjige drastično bolje (recimo Seasons of Mists), neke onako, neke ono baš ne da me nisu dotakle nego sam ih jedva pročitao (ne mogu sad da gledam, ali recimo 6, 7...)

Enivej, serija mi je ono što sam i očekivao: upeglano našminkani prepisani strip. Pripovedanje je skroz ok, radnja je čak i lakša za praćenje, verujuem i zbog toga što su crtači u prvih 4, 5 knjiga zaista grozni, ali s druge strane taj neprijatno loš crtež doprinosi onoj atmosferi koje u seriji nema. Sve je nekako svetlije, sunčanije, neteskobno i nemračno. Isto kao i strip, neke epizode naročito dobre (24/7, druga polovina Sounds of Her Wings...)
Izbor glumaca mi je uglavnom skoz ok, od samog Sandmana (jedina zamerka mi je što mu bre nisu ofarbali oči u crno, to mi je nekako njegova glavna karatkeristika pojave), preko Lisijena (koga glumi žena crnkinja, ali odlično!), a naročito je pokidao Korintijan. Odlični su i Gwendoline Christie kao Lucifer i naravno David Thewlis u 24/7 kao John Dee. Glavna zamerka je izbor glumice za Smrt. Pa jebemu zašto mora crnkinja? Opet, ta darkeska pojava Smrti u stripu je upavo najveći šmek, a ova glumica je skroz bzv. A i ako baš hoćeš da se udvoriš crnoj populaciji, pa zar nije baš fora da Smrt bude belac (belkinja)? Ono, čitaj između redova poruku...

Nisam zažalio gledanje, gledaću i dalje.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000