forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHANOV UNIVERZUM: The best moments
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 13/04/2014 : 22:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nein, nein, ovo neće ići u članak za sajt. Ipak je scena zauzela 2. mjestu u izboru NN fanova i treba to malo bolje uraditi, a ne flegmatično i nemotivirano. Ja ću je preuzeti, ako si već razočaran njome.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19354 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/04/2014 : 23:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
c c c Jerry uspostavlja diktaturu. :D

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 13/04/2014 : 23:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nije to ništa, bjelolasici prijeti rezanje prstiju ako ne dovrši do srijede.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 14/04/2014 : 07:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Mein Gott Jerry sto je ovaj topic ucinio od tebe!
Pocovjeci se nazad

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/04/2014 : 22:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Emotivci su se baš potrudili, pa imamo ukupno čak 31 prijedlog za najemotivniji trenutak u serijalu. Neki su trenuci možda malo manje emotivni od drugih, ali sam ih ipak sve uvrstio, jer će se, na kraju krajeva, 10 najboljih iskristalizirati. Polako pročitajte i sortirajte 10 najscena dajući od 1-10 bodova.

- Smrt Mistera Castlea u vatri pokušavajući spasiti ono što voli (NN SR 2 "Crni monolit").
- Razgovor Tigra i Jerryja o odlasku na turnir (NN SR 3 "Operacija zmaj")
- Dramaticni razgovor Angel i njenog adoptivnog oca te njezin dramaticni odlazak (NN SR 5 "Nevidljiva sila")
- Poziv usamljenog i depresivnog Nathana klijentici Lucy Vega u svoj stan i njeno odbijanje. (NN SR 9 "Oči neznanca")
- Nathanov posjet grobu svoje žene (NN SR 18 "U ponoru pamćenja").
- Nathan svojoj kćeri pruža plišanoga zeca, a ona ne reagira, a zatim i kad doktorica Duchteau uzima zeca i stavlja joj ga u ruku zec opet pada na pod (NN SR 18 "U ponoru pamćenja").
- Nathan reže kablove koji su održavali Neda Macea na životu čime ga je poštedio sudbine gore od smrti. ( NN SR 19 "Jedanaesta zapovijed").
- Nathan pronalazi unakaženu svoju ženu Lauru i automatski posijedi. (NN SR 19 "Jedanaesta zapovijed")
- Snažni emotivni Jackov istup nakon susreta sa svojim ocem, Aristotelom Skotosom. (NN SR 20 "Vrijeme osvete")
- Nathan u deliriju susreće vlastite uspomene ( NN SR 21 "Delirij").
- Razgovor Nathana i Jacka nakon kojeg Nathan odustaje od ubijanja "cudovista". (NN SR 22 "Demoni")
- CO9 obznanjuje Andrei da nije covjek vec robot (NN SR 28 "Ja, robot")
- Potresni susret pun uspomena Nathana i bivšeg prijatelja Randyja na staroj plaži i Randyjev tragičan završetak. (NN SR 29 "Posljednji val")
- Gudredov osvetnicki, samostalni, bijesni pohod na ogromnog kita (NN SR 31 "Kitov pjev")
- Mali Jupiter prica svojim prijateljima o ocu (NN SR 32 "Prljava ulica")
- Velika i bolna ljubav Japanke Saki prema poginulom Nathanovom prijatelju Anthonyju i njen imaginarni susret s njim na mostu. (NN SR 50 "Babilonska biblioteka")
- Havillandov izlijev bijes nad zasticenim svjedokom i razgovor o tome s Nathanom i Alom. (NN SR 53 "Smrtonosna partija")
- Okrutno ubojstvo mutantske obitelji u autu (NN SR 64 "Otok na nebu")
- Hadijina borba s unutarnjim demonima uz pomoć zaljubljenog Nathana. (NN SR 66 "Hadija")
- Tragični završetak Lise/Larryja nakon njenog osvetničkog pohoda. (NN SR 84 "Midnight Blues")
- Nathan i Sara zagrljeni u plesu uz buđenje starih strasti.. (NN SR 102 "Pjesma za Saru")
- Hadijin emocionalni slom nakon što je ubila čovjeka. (NN SR 118 "Teritorij")
- Nathanov unutarnji monolog o ljudima koji odlučuju o njegovoj sudbini prilikom suđenja ( NN SR 136 "Državni neprijatelj")
- Samoubojstvo psihički slomljene policajke Neve Slevich (NN SR 138 "Šifra: Nula").
- Melankolični Nathan pred panoom s liticom i morem nakon što je zauvijek izgubio dragu prijateljicu Koru kojoj su jakuze izbrisale sjećanja. (NN AL 1993 "Osveta jakuza")
- Bajkoviti ljubavni odnos Nathana i Jane ispod Drevne stijene na mjesečini (NN AL 1994 "Drevna stijena)
- Nathanov unutarnji monolog o sudbini maloga Martina Tylera. (NN AL 1999. "Svjedok")
- Ann slusa hologramskog oca koji joj govori o buducnosti i teretu na ledjima covjecanstva i koliko je voli (NN G 1 "Dvostruka budućnost")
- Nathanova dvojba da li se vratiti u prošlost i povratiti svoju ženu Lauru. (NN G3 "Nova budućnost")
- Rastanak Ann i Nathana kad ona odlazi brodom sa solarnim jedrima (NN G 6 "Velika prijetnja")
- Bespovratni i teško prihvatljivi gubitak agenata Jack i April koji nestaju u drugoj galaktici. (NN AA 2 "Svemirski brodolomci")

Edited by - mladjo on 29/04/2014 23:32:50
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19354 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/04/2014 : 23:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
1. - Potresni susret pun uspomena Nathana i bivšeg prijatelja Randyja na staroj plaži i Randyjev tragičan završetak. (NN SR 29 "Posljednji val") 10 bodova

2.- Nathan reže kablove koji su održavali Neda Macea na životu čime ga je poštedio sudbine gore od smrti. ( NN SR 19 "Jedanaesta zapovijed"). 9 bodova

3. - Dramaticni razgovor Angel i njenog adoptivnog oca te njezin dramaticni odlazak (NN SR 5 "Nevidljiva sila") 8 bodova

4. - Nathan pronalazi unakaženu svoju ženu Lauru i automatski posijedi. (NN SR 19 "Jedanaesta zapovijed") 7 bodova

5.- Okrutno ubojstvo mutantske obitelji u autu (NN SR 64 "Otok na nebu") 6 bodova

6. - Havillandov izlijev bijes nad zasticenim svjedokom i razgovor o tome s Nathanom i Alom. (NN SR 53 "Smrtonosna partija") 5 bodova

7.- Nathan u deliriju susreće vlastite uspomene ( NN SR 21 "Delirij")
4 boda


8.- Mali Jupiter prica svojim prijateljima o ocu (NN SR 32 "Prljava ulica") 3 boda

9. - CO9 obznanjuje Andrei da nije covjek vec robot (NN SR 28 "Ja, robot") 2 boda

10. - Smrt Mistera Castlea u vatri pokušavajući spasiti ono što voli (NN SR 2 "Crni monolit"). 1 bod





Zadnja dva u inat Patku.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/04/2014 : 00:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Imam problem i totalno sam neraspolozena glede toga. Sad sam po spisku
prijedloga za najemotivniji trenutak u serijalu potrazila epizode koje imam a u kojima su te vase emotivne scene. Pokusat cu ukljuciti emocije
kod ponovnog citanja.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1235 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 15/04/2014 : 12:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
1. - Nathan pronalazi unakaženu svoju ženu Lauru i automatski posijedi. (NN SR 19 "Jedanaesta zapovijed") - 10 bodova
2. - Nathanova dvojba da li se vratiti u prošlost i povratiti svoju ženu Lauru. (NN G3 "Nova budućnost") - 9 bodova
3. - Nathan reže kablove koji su održavali Neda Macea na životu čime ga je poštedio sudbine gore od smrti. ( NN SR 19 "Jedanaesta zapovijed"). - 8 bodova
4. - Ann slusa hologramskog oca koji joj govori o buducnosti i teretu na ledjima covjecanstva i koliko je voli (NN G 1 "Dvostruka budućnost") - 7 bodova
5. - Poziv usamljenog i depresivnog Nathana klijentici Lucy Vega u svoj stan i njeno odbijanje. (NN SR 9 "Oči neznanca") - 6 bodova
6. - Nathanov posjet grobu svoje žene (NN SR 18 "U ponoru pamćenja"). - 5 bodova
7. - Hadijina borba s unutarnjim demonima uz pomoć zaljubljenog Nathana. (NN SR 66 "Hadija") - 4 boda
8. - Nathan svojoj kćeri pruža plišanoga zeca, a ona ne reagira, a zatim i kad doktorica Duchteau uzima zeca i stavlja joj ga u ruku zec opet pada na pod (NN SR 18 "U ponoru pamćenja"). - 3 boda
9. - Nathanov unutarnji monolog o ljudima koji odlučuju o njegovoj sudbini prilikom suđenja ( NN SR 136 "Državni neprijatelj") - 2 boda
10. - Nathan u deliriju susreće vlastite uspomene ( NN SR 21 "Delirij"). - 1 bod

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/04/2014 : 12:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Imam problem i totalno sam neraspolozena glede toga. Sad sam po spisku
prijedloga za najemotivniji trenutak u serijalu potrazila epizode koje imam a u kojima su te vase emotivne scene. Pokusat cu ukljuciti emocije
kod ponovnog citanja.


Malo to objasni, želiš se unijeti u scenu ili...?

Gle, čini mi se da se svim silama želiš unijeti u serijal, ali baš to i ne ide tako glatko kako si zamislila. Nekako bih to opisao primjerom kao da si čula da postoji tamo neki zgodan, kvalitetan dečko o kojem svi pričaju, pa si odlučila svim silama da mu postaneš djevojka. Ipak to treba biti malo spontanije, od početka da nemaš ogromna očekivanja, da ideš korak po korak i onda da ti se s vremenom uvuče pod kožu toliko da ti na kraju zarobi srce nakon kojeg nema povratka.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19354 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/04/2014 : 13:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Biće ipak da nas kritizira jer nisu dovoljno emotivne scene. :)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/04/2014 : 18:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Nein, nein, Jerry! Ma kakav problem sa scenama, sve 5.
Ono sto je tebi palo napamet u opisu mog pokusaja da se uzivim, vezem, meni ti je seks na jednu noc, bez vezivanja i emocija... I tu dolazimo do razlika među nama i zakljucka da su muskarci doista veci emotivci i da u svemu i posvuda traze i trebaju emocije. Smrc..nos mi curi, nisu suze nad vasom sudbinom. NN je specijalni agent i to mu je posao sto se njemu, i u stripu događa, ne citamo Jane Austin.. (ovo je islo na racun jednog clana koji je meni preporucio Jane Austin..)

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 15/04/2014 18:43:40
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/04/2014 : 21:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton



9. - CO9 obznanjuje Andrei da nije covjek vec robot (NN SR 28 "Ja, robot") 2 boda
10. - Smrt Mistera Castlea u vatri pokušavajući spasiti ono što voli (NN SR 2 "Crni monolit"). 1 bod

Zadnja dva u inat Patku.






obožavam naša međusobna inaćenja
ulazi mi u jedan od 10 najčmarobnijih momenata na forumu

Ovaj, kao što sam rekao, nisam kompetentan da dajem bodove ako sam pročitao samo pola nabrojanih epizoda. A imam osećaj i da bih se ogrešio o neke gigante ako bih prednost dao samo pročitanim redovnoim
Svakako budno čekam da preuzmem u pisanije jednu od 10, kada ih odredite

BTW kad se setim da sam se nasekirao što kasnim sa prvim tekstom...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 15/04/2014 21:25:27
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/04/2014 : 22:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ovaj, kao što sam rekao, nisam kompetentan da dajem bodove ako sam pročitao samo pola nabrojanih epizoda. A imam osećaj i da bih se ogrešio o neke gigante ako bih prednost dao samo pročitanim redovnoim


Ma daj Patak, naravno da moraš glasati, naljutit ću se ako ne budeš. Nema veze za nepročitane, ako može tinton sa 50-ak pročitanih brojeva glasovati možeš i ti.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/04/2014 : 22:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ono sto je tebi palo napamet u opisu mog pokusaja da se uzivim, vezem, meni ti je seks na jednu noc, bez vezivanja i emocija... I tu dolazimo do razlika među nama i zakljucka da su muskarci doista veci emotivci i da u svemu i posvuda traze i trebaju emocije. Smrc..nos mi curi, nisu suze nad vasom sudbinom.




A ja mislio da si ti endemska vrsta ženskinjskog roda kad ono klasično žensko. E onda lijep na Dylanov topic i broji koliko je ženki okrenuo u serijalu. A mi emotivci ćemo i dalje šmrcati nad Nathanovom sudbinom ko prava muškad.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2404 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/04/2014 : 00:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Kada smo već kod najemotivnijih trenutaka serijala...
Ovo me pogodi
Nakon ovih scena ženske grudi više ne gledam na isti način





Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 16/04/2014 : 03:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ono sto je tebi palo napamet u opisu mog pokusaja da se uzivim, vezem, meni ti je seks na jednu noc, bez vezivanja i emocija... I tu dolazimo do razlika među nama i zakljucka da su muskarci doista veci emotivci i da u svemu i posvuda traze i trebaju emocije. Smrc..nos mi curi, nisu suze nad vasom sudbinom.




A ja mislio da si ti endemska vrsta ženskinjskog roda kad ono klasično žensko. E onda lijep na Dylanov topic i broji koliko je ženki okrenuo u serijalu. A mi emotivci ćemo i dalje šmrcati nad Nathanovom sudbinom ko prava muškad.



Necu bas. I u takvoj vezi s Nathanom savrseno se izgradi odnos pun postovanja, lakoce trajanja i odanosti, rasterecen emotivnih stresova i smatram to puno vise seksi nego s maramicom u ruci za suze i nicim u ruci za srce prozivljavati vase scene. Svatko je odabrao svoj nacin, kako ti kazes, "unosenja u scenu" i ne smatram da je moj manje vrijedan od tvog. Ti, kao muskarac, imas pravo smrcati i suosjecati s njim, dok ja s njim zelim "potrositi" vrijeme.. A oboje ga, na koncu, jednako upoznamo. Volila.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/04/2014 : 22:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
2. Eksplozija i uništenje Uranije (NN SR 74 "Pomaknuta orbita")


Jedna od najnevjerojatnijih scena koju smo dosad vidjeli u serijalu je sigurno ona u kojoj smo vidjeli eksploziju i uništenje orbitalne postaje Uranije. Uranija je najstarija od svih orbitalnih postaja izgrađenih nakon Velike katastrofe s ciljem da se čovječanstvo rastereti nakon gubitka velikih resursa na Zemlji nakon tog kataklizmičkog događaja. S vremenom su orbitalne postaje dobijale sve veću autonomnost što je dovelo do sve većih trzavica između njih i matice Zemlje. I tu dolazimo do začetka ove velike scene koja je obilježila serijal. Sve veće trzavice između Zemlje i orbitalnih postaja uključuju i paklene zavjere brojnih moćnika kojima je cilj napraviti kaos kako bi iz toga izvukli korist. Vođena nevidljivom Skotosovom rukom ova zavjera bi mogla uzrokovati fatalne posljedice. Stanoviti plaćenik i ESP-erovac Ravn kroji pakleni plan u kojem traži jedinu slabu točku u konstrukciji Uranije dok mu s druge strane stoje Nathan i Madeleine Novak, Laurina sestra koja je ujedno i tehnički šef postaje.
Završni obačun između Ravna i Madeleine koja je također obdarena ESP moćima čini vrhunac jedne napete priče o čijem ishodu ovise životi brojnih ljudi. Njihov spektakularni obračun u orbiti vrhunac je napetosti koja može dovesti do katastrofalnih posljedica. I doista, Serra se potrudio da do toga doista i dođe izazvavši pravi genocid na postaji, s deset milijuna poginulih ljudi. Sama kataklizma možda i nije u dovoljno scena predočena, ali i ovih nekoliko scena vođenih sasvim solidnom Atzorijevom rukom ostavlja čitatelje bez daha. A sasvim sigurno i na zaključak kako se autori bez prezanja odlučuju na velike zaokrete u serijalu. Gubitak gravitacijske barijere i kao posljedica toga, veliki uragan koji guta postaju, brojna plutajuća tijela koja beživotno plutaju u svemiru, užas u očima ljudi sasvim su dovoljni da se urežu u sjećanju fanova kako jedne od najspektakularnijih trenutaka u serijalu. Dodajmo da će sama Uranija poslije biti iskorištena za jedan od najnevjerojatnijih prizora ikad viđenih u stripu, ali čitatelji s ovih prostora još će se nekoliko godina strpiti da uživaju u ovim prizorima.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/04/2014 : 22:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Top 10 najspektakularnijih NN scena:


1. Uništenje zgrade Alfa (NN SR 107 "Alfa") (by DeeCay)

2. Eksplozija i uništenje Uranije (NN SR 74 "Pomaknuta orbita") (by Jerry Krause)
Jedna od najnevjerojatnijih scena koju smo dosad vidjeli u serijalu je sigurno ona u kojoj smo vidjeli eksploziju i uništenje orbitalne postaje Uranije. Uranija je najstarija od svih orbitalnih postaja izgrađenih nakon Velike katastrofe s ciljem da se čovječanstvo rastereti nakon gubitka velikih resursa na Zemlji nakon tog kataklizmičkog događaja. S vremenom su orbitalne postaje dobijale sve veću autonomnost što je dovelo do sve većih trzavica između njih i matice Zemlje. I tu dolazimo do začetka ove velike scene koja je obilježila serijal. Sve veće trzavice između Zemlje i orbitalnih postaja uključuju i paklene zavjere brojnih moćnika kojima je cilj napraviti kaos kako bi iz toga izvukli korist. Vođena nevidljivom Skotosovom rukom ova zavjera bi mogla uzrokovati fatalne posljedice. Stanoviti plaćenik i ESP-erovac Ravn kroji pakleni plan u kojem traži jedinu slabu točku u konstrukciji Uranije dok mu s druge strane stoje Nathan i Madeleine Novak, Laurina sestra koja je ujedno i tehnički šef postaje.
Završni obačun između Ravna i Madeleine koja je također obdarena ESP moćima čini vrhunac jedne napete priče o čijem ishodu ovise životi brojnih ljudi. Njihov spektakularni obračun u orbiti vrhunac je napetosti koja može dovesti do katastrofalnih posljedica. I doista, Serra se potrudio da do toga doista i dođe izazvavši pravi genocid na postaji, s deset milijuna poginulih ljudi. Sama kataklizma možda i nije u dovoljno scena predočena, ali i ovih nekoliko scena vođenih sasvim solidnom Atzorijevom rukom ostavlja čitatelje bez daha. A sasvim sigurno i na zaključak kako se autori bez prezanja odlučuju na velike zaokrete u serijalu. Gubitak gravitacijske barijere i kao posljedica toga, veliki uragan koji guta postaju, brojna plutajuća tijela koja beživotno plutaju u svemiru, užas u očima ljudi sasvim su dovoljni da se urežu u sjećanju fanova kako jedne od najspektakularnijih trenutaka u serijalu. Dodajmo da će sama Uranija poslije biti iskorištena za jedan od najnevjerojatnijih prizora ikad viđenih u stripu, ali čitatelji s ovih prostora još će se nekoliko godina strpiti da uživaju u ovim prizorima.


3. Pad Macrotechovog stupa (NN SR 64 "Otok na nebu") (by mladjo)
Jedna od crtački najdojmljivijih scena u Nathanovom multiverzumu svakako je objavljena u rujnu 1996. a za njezin vizualni izgled zaslužan je veliki Luigi Simeoni, makar ne treba ni zaboraviti scenaristu Stefana Viettija koji je tu scenu i zamislio. Sama priča je dio atlantidskog ciklusa i za više informacija o njoj upućujem na izvrsnu DeeCayevu recenziju, a ovdje ću se pozabaviti samom scenom. Pad Macrotechovog stupa možemo podijeliti na tri dijela - pripremu, sam glavni događaj, te scene koje se dešavaju nakon trenutka udara.Ovdje je dakle riječ o potpunom uništenju jednog potpuno urbaniziranog područja (grad New Nassau na Bahamima) koje je također i mondeno ljetovalište a čiji rezidenti i turisti nisu ni slutili što će ih snaći, te je stoga pripremni dio, u kojem se vidi sva idila mondenog ljetovališta kao priprema za koban trenutak, dosta dobro odrađen. Možda bi još nekoliko slika toga trenutka, tog djelića sekunde prije udara, kada ljudi vide i osjete smrt koja se približava, još bolje uobličilo cjelokupnu sliku jer oako užas vidimo samo na licu jednog skejtera. Ali hajde, sve u svemu, dobre dvije stranice uvoda a onda - kaos. Uništenje.Smrt. Glavni događaj prostire se na dvije stranice i odiše kataklizmom. Uništenje je prikazano na tri razine - epicentar u kojem više ništa ne postoji osim ogromnog bljeska, zgrade koje su u postupku uništenja i objekti koji su još cijeli ali koji će svaki trenutak biti potpuno uništeni. Čovjek se zapita da li bi bilo moguće zamrznuti taj trenutak u vremenu i barem spasiti te koji su na nekoliko djelića sekunde od uništenja. Ali ne, ne može se...Pravo crtačko umijeće izdire iz svake pore ovog crteža i jednostavno vas mami da sliku gledate i gledate. Kapa dolje crtaču. Eh da, mala zanimljivost - otočić gore lijevo izgleda kao Hrvatska :)) Slijedećih pet strana pokazuje detaljo vrijeme nakon udara i predstavlja treću fazu. Ovdje se vidi do u detalje užas koji je kataklizma napravila. Ljudi umiru, zgrade nestaju - kaos bez riječi jer za takav kaos i nema prave riječi.Zadnje dvije slike sa djetetom koje zaziva majku u mrtvoj tišini uništenja dodatno pokazuju kako u jednom trenu svijet može otići u sunovrat.
Izvrsne scene i izvrsna režija daju nam jednu doista odličnu sliku o tome koliko razorno uništenje mogu biti.

I koliko brzo i nenadano može doći.


4. Uništenje Neosovog satelita (NN G3 "Nova budućnost") (by Space Marine)
Nemo i Nautilus kreću u konačni obračun s Tehnodroidima, napadajući Neosovu bazu kod Jupitera. Nemo, Link i Paul se u lovcima odvajaju od Nautilusa i lansiraju rakete sa antinanoidima na Neosovu bazu. Svjedočimo genijalnim prikazima svemirske bitke. Općenito, u toj epizodi nalazimo još puno prekrasnih prikaza svemira. Nemo, Link i Paul dolaze unutar Neosove baze i tamo pokušavaju locirati Ann, sve vrijeme pod žestokim otporom Neosovih Tehnodroida. Unutar Neosove baze vidimo zbilja spektakularne prikaze krvave futurističke bitke nabijene adrenalinom. Na Nemovom licu vidimo da je spreman na sve. Olivares briljira. Za vrijeme bitke, Selena greškom pušta antinanoide u kolektivnu psihu Tehnodroida i uništava njihovu psihičku povezanost i kolektivni um. Kablovi za održavanje života koji povezuju Neosovu bazu s Jupiterom se otkačuju i Neosova baza počinje padati na Jupiter. Tehnodroidi žurno napuštaju Neosovu bazu. Nemo, Link i Paul nalaze na Selenu i Ann, zatim pokušavaju pobjeći. Prilikom odrona Nemo ostaje zablokiran, dok se ostali uspijevaju lovcima vratiti na Nautilus. Gabrijel se budi i odvlači Nema izvan vremena. Neosov svemiriski brod pada na Jupiter i uzrokuje njegovu eksploziju. Tu nailazimo na najspektakularniju i najepskiju scenu u epizodi. Jednostavno se ostaje bez daha kada vidite tog svemirskog giganta, čudo tehnologije kako se urušava na još veči svemirski objekt - sam Jupiter. Jednostavno te sam prikaz eksplozije baca u tu daleku budućnost. Zbilja se čovjek upita hoće li takve stvari ikada biti moguće ili su samo osuđene na život u našoj najdubljoj mašti. Jupiter zatim postaje Sunce. Magnetski val koji je time prouzrokovan uništava većinu tehnologije u Sunčevom sustavu. Gabrijel i Neos, tijekom eksplozije Jupitera, zajedno odlaze prema svjetlosti. Nautilus pronalazi Nemov lovac u kojem se na njihovo iznenađenje nalazi Nemo. Nemo se živ i zdrav vraća na Nautilus i time zaključuje ovu scenu koja je ujedno označila kraj Tehnobiološkog rata.

5. Napad i invazija mutanata na nakaze s Hell's Islanda (NN G4 "Ustanak") (by Jerry Krause)
Brutalno, dinamično, adrenalinski, hipnotizirajuće... Tako bismo u kratkim riječima mogli opisati jedne od najspektakularnijih scena u NN serijalu. Scena invazije i napada mutanata na nakaze s Hell's Islanda je vrhunac jedne velike narativne linije koja se provlačila kroz cijeli serijal. Klupko se počinje odmotavati kad se Hans Schneider, mladić koji nam je na početku bio i simpatičan sa svojom borbom za prava mutanata, ali ga poslije njegova opsesija pretvorila u nešto sasvim drugo, uspio osloboditi iz zatvora. A onda i skrojiti pakleni plan kojim će povesti sve mutante na Pakleni otok od kojeg je ljudska rasa digla ruke zbog velike radijacije i čiji su jedini stanovnici bića rođena pod utjecajem te radijacije.
U mnoštvu likova koje se isprepliću, od radikalnog političara Hoenzollera, tužitelja Sawyera do umjerenog mutantskog vođe Hezekiah Aarona, Hans ne preza ni pred čime da svoj fanatični plan sprovede u djelo. Na put mu pokušava jedino stati Nathan uz pomoć svoje bivše ljubavi, fatalne Sare McBain.
Medda je završnim obračunom bacio sve karte na stol i dosegao vrhunac spektakla kakav nam jedan pravi strip može pružiti. Jedna za drugom scenom se redaju bez cenzure s mnoštvom brutalnih prizora kojima samo podiže dinamičnost. Naravno, sve to ne bi uspio potpuno predočiti bez briljantnog Casinijevog crteža koji se u gigant formatu potpuno razmahao u svojih omiljenim akcijskim scenama. Krupni kadar suočavanja mutanata s nakazama na otoku je prizor dostojan jednog vizualnog savršenstva u stripu. Sve to uz simboliku zvona koji navješćuje sukob kao još jedna Meddina scenaristička dosjetka kojima vlada u serijalu. Nije zato čudno što ovaj završni obračun uistinu djeluje očaravajuće i hipnotizirajuće. Na radost čitatelja koji su dobili još jedan prizor za uživanje.


6. Bitka između posade Nautilusa i Arkadovih tehnodroida (NN G5 "Nemo") (by bjelolasica)

7. Pad Crnog monolita (NN SR 2 "Crni monolit") (by PijaniPatak)

” Gleda-Mesec se suočio sa Novom Stenom...u sami cik zore.Zvuk otpoče. Jednostavna, zaluđujuće jednolična vibracija pulsirala je iz nje, hipnotišući sve koji su se našli u njenom domašaju. Prvi put-i poslednji za tri miliona godina-zvuk bubnjeva razlegao se Afrikom. Dobovanje postade bučnije, snažnije. A onda, čovekoliki majmuni stadoše da se kreću napred, poput hodača u snu, ka izvoru tog neodoljivog zvuka...potpuno opčinjeni...već su zaboravili na nagone svojih predaka...“ (Arthur Clarke, „2001:Odiseja u svemiru“)

„U zoru čovečanstva“ Crni Monolit je sišao među prve ljude i govorio im, prosvetljavajući njihove životinjske umove i pokrenuvši njihovo postepeno uzdizanje u superiornost. Arthur C.Clarke je monolit opisao kao vanzemaljsku „sondu“ (književni „Ancient Aliens“ momenat), a šarlatan Hackman kao „superiornu suštinu“ tj. nešto božansko. Obrnuto onome kako inače biva, čista fikcija (Clarke/Kubrick/Hackman) postaje legendom. A legenda...jednom od najspektakularnijih scena u serijalu. U pitanju su dve uvodne table koje vizuelno i besednički napajaju naše oči, a prikazuju čovekolike majmune kako kopaju po neplodnoj goleti u potrazi za hranom, osuđene na izumiranje, kada jedna zvezda „para nebo“ i obrušava se među njih. Iz vatre i dima nastalih na toj tački prolama se hipnotički zvuk, božanski glas, mehaničko zujanje. A iza dimne zavese se uzdiže velika tamna ploča, „Crni Monolit“, oko koje čovekovi preci kao u transu čine krug i opijaju se njenim zvukom. Božanska manipulacija „cika zore“ čovečanstva prelazi u običnu šarlatansku manipulaciju sadašnjosti serijala tj.naše budućnosti. Mnogo toga u ove dve table obara sa stolice. Od kada je fikcije, kometa koja pada sa neba i donosi na Zemlju tračak nepresušne nebeske misterije je oduvek primamljiva za čitanje. Uzdizanje Monolita iza dimne zavese je vrhunac vizuelnog krešenda, momenat koji na pitanja odgovara i nova pitanja postavlja. Čovekoliki majmuni trenutku prosvetljenja/transa (poslednji kaiš druge table) bi bili momenat vrhunca besedničkog krešenda, opozitan očajničkoj apatiji na samom početku scene. Taj isti besednički vrhunac dobija svoj efekat kada spekakl naglo pada nazad u čovekovu apatiju i agoniju: vidimo ljude budućnosti u identičnom kadru, identičnom transu, kako kleče pred čovekom koji priča bajke i kako „kopaju po neplodnoj goleti“ u potrazi ta čudom, nespremni da poveruju da je čovek sam ustao i da samo on odlučuje hoće li kasnije stajati uspravno ili poput roba klečati u prašini.

Moćna scena sa moćnom porukom. Nije ni čudo da su je nathanovci stavili na ovu listu.


8. Pustošenje gradom čudovišta u stilu godzille (NN SR 37 "Strava nad nama") (by tinton)
„To je biće čije se ime samo rijetki usuđuju promrmljati, biće čija je snaga prijetnja čovječanstvu...Prijetnja koja će se jednog dana uzdignuti iz mora, označujući možda početak novog doba što ga je zamislio njegov tvorac!“

Prvi put smo „kralja čudovišta“, odnosno njegova bliskog srodnika, susreli na samom početku serijala u epizodi „Pakao“ NN8, doduše na kratko. Tada nije bio u središtu radnje stoga smo ga susreli u samo dvije scene. Njegovo porijeklo saznajemo u epizodi „Izgubljeni svijet“ NN 21, ondje spoznajemo kako je nastao, kako je dospio na prvu razinu, da nije jedini od svoje vrste, odnosno upoznajemo pravog kralja čudovišta. Naime, Profesor Odaka je genetski ponovno stvorio davno izumrle vrste na području koje je satelitima slalo sliku isušenog jezera. Odakine namjere svakako nisu bile dobronamjerne i, srećom, nije uspio, ali kraj te epizode ostao je pomalo otvoren...Tu dolazimo do epizode „Strava nad nama“ NN 34 u kojoj se i nalazi ovaj spektakl, „Strava nad nama“ svojevrsni je nastavak „Izgubljenog svijeta“ u kojoj saznajemo što je bilo s kraljem čudovišta – nakon uništenja Odakina svijeta završio je u Pacifičkom oceanu. Prvo je napao brod Excalibur i pritom u ocean izlio ogromne količine toksičnog otpada za što je okrivljena tvrtka koja ga je posjedovala bez obzira na svjedočenje robota C-O, člana posade. Zatim je napalo skladište nuklearnog materijala, a na kraju je došlo do grada, i poharalo ga, upravo poput Godzile. Rušeći najveći zgrade, gazeći vozila i bljujući lavu ni najopremljenija ratna vozila mu nisu mogla ništa. Bio je nepobjediv. Gromovi su se samo odbijali od njega dok su ljudi bježali u panici. Ipak, ima nešto što ga je uništilo, njegov vlastiti bionički sustav. I on je živo biće stoga na njega djeluju bolesti, njegov organizam je uništio rak koji je sam prouzrokovao, a prolazeći kroz grad samo se trudio doći do Odakinog parka u kojem je rođen. Dolazeći do tamo, ulazi u jezero, pada u nj i umire. A čovječanstvo je spašeno, za sad.


9. Otvoreni okršaj na Mjesecu Nathana protiv mutanata terorista predvođenih Brankom (NN SR 63 "More pustoši") (by Giuda Ballerino)
Ova epizoda stiže neposredno uoči epskog obračuna s Atlantiđanima i predstavlja debi meni jednog od najdražih Bonelli scenarista Stefana Viettija, danas veterana serijala. Mutantski teroristi, njih trojica otimaju shuttle na potezu Zemlja-Mjesec sa mnogobrojnom posadom i zanimljivim likovima. Nathan uz pomoć odvažnih na brodu uspijeva srediti Mutante, ali šteta je već napravljena: ruta promjenjena od strane mutanata ne može se više popraviti zbog jakog magnetnog djelovanja (Macrotechovi stupovi) i shuttle se strmoglavo spušta u More Pustoši, pretrpivši djelomičnu dekompresiju i smrt većine putnika. Nathan reagira munjevito i u svemirskim odijelima šalje grupicu u jedno staro sklonište u neposrednoj blizini. Na scenu stupaju mutanti koji su čekali svoje drugove otimače i kad vide što se dogodilo idu prema Nathanovima (gdje usput pogibaju još dva Mutanta u izvidnici), te dolazi do pregovora dvaju vođa Nathana i mutanta Branka, uzrujanog zbog gubitka braće. Kako saznajemo Mutanti su ovom otmicom željeli postići oslobođenje svoje braće u zatvorima na Mjesecu. Četvero odvažnih ljudi na čelu s Nathnom bježi u space traktoru i odvlači Mutante na same sebe omogućivši ostatku svoje grupe predah u skloništu. Počinje bjesomučna trka Mjesečevom površinom, u kojoj Nathan i njegova pomagačica Nyda sa krova svog vozila uspijevaju ubiti četvero Mutanata sa odijelima na raketni pogon, uz mnogo poteškoća. U jednom trenutku činilo se da ni Nathanu nema više spasa, ali kad smo se svi zapitali kako je, dovraga ovo mogao preživjeti, dobivamo objašnjenje da nije pao s vozila nego se uhvatio u posljednjem trenutku. Za to vrijeme i u kabini vozila se dešavala prava drama. Vozačica, inače sudski istražitelj, baš nema sreće i sjedi u kabini sa killerom koji je zadužen za njeno smaknuće. Killer ubija Nydu, ali Nathanova intervencija se pokaže ključna i do tad sumnjivi ali za ekipu izuzetno korisni killer završava svoju ulogu. Najveća prijetnja, gorostasni Branko se ne predaje i otkači zadnji dio svog vozila te stiže našeg junaka i kad se već mislilo kako je ovo kraj pojavljuje se policija i neutralizira Branka, spasivši život Nathanu i istražiteljici koji su na rubu snaga. Iako sam po sebi ne obiluje spektaklularnim scenama, krupnim kadrovima, atraktivnim rasporedom vinjeta, ovaj okršaj oduševljava svojom logičnošću, linearnošću i jasnoćom. Atmosfera progonstva, lova i preživljavanja, a sve to bez prevelikog pretjerivanja i nerealnosti rezultirala je vrlo visokom uspješnošću ove epizode kojoj se nije teško vratiti uvijek iznova. Klasična tema otmice izvedena je odlično uz ne tako klasični i nepredvidivi finalni okršaj i rasplet.

10. Napad Alfinih agenata na Skotosovu Apokalips Plazu, cilj- Raven (NN SR 43 "Ravenov povratak") (by Jerry Krause)
Spektakularne scene pršte kroz cijelu epizodu. Nathan dobija kroz snove, u vidu vizija budućnosti, nalog od Ann da mora uništiti Raven, Tehnodroida kojeg je stvorio Skotos. Svi agenti bespogovorno žele pomoći Nathanu u nemogućoj misiji. Moraju prodrijeti u samu Apokalips plazu i pronaći Ravena U tome im pomažu ojačana specijalna borbena odijela, ali i pomoć izvana u obliku Ann sa svojom nevjerojatnom mentalnom snagom.
Serra nam je kroz cijelu epizodu priuštio veliki spektakl. Agenti u nemogućoj misiji, ojačana borbena odijela, strašne Ravenove sposobnosti, nevjerojatna Annina mentalna energija, borbene zvijeri, a u pozadini svega nepoznato biće koje ni sam Skotos ne može kontrolirati. Vrhunac svega, bezuspješno preusmjeravanje energije cijelog grada na Apokalips Plazu kako bi se to biće zadržalo pod kontrolom, a onda i eksplozija i uništenje cijele Apokalips plaze. Ujedno i početak kraja velikog Nathanovog neprijatelja, Aristotela Skotosa.
Trenuci koji su znakovito pokazali prekretnicu u serijalu, potpuno prožeti adrenalinom, u maniri superherojskih stripova i crtački oblikovani u manga stilu. A ujedno i trenuci koji su povezali nekoliko narativnih crta u serijalu.




I ostadosmo na Deeju i bjelolasici. Ne sumnjam da će to Dee lagano odraditi, ali bjeli, bjeli-
Opet muke s njegovim tekstom, a ni prijetnje ne pomažu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/04/2014 : 22:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nego ajmo malo ljenivci na glasanje za najemotivnije trenutke. Dosad se samo dvojica izjasnila.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/04/2014 : 12:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Evo...pokušao sam da se prisetim momenata buljeći u spisak. Bodove sam postavio bukvalno onako koliko se jasno sećam scena. Prve tri su mi definitivno vrh

  • - Nathan svojoj kćeri pruža plišanoga zeca, a ona ne reagira, a zatim i kad doktorica Duchteau uzima zeca i stavlja joj ga u ruku zec opet pada na pod (NN SR 18 "U ponoru pamćenja"). 10 bodova
  • - Nathan pronalazi unakaženu svoju ženu Lauru i automatski posijedi. (NN SR 19 "Jedanaesta zapovijed") 9 bodova
  • - Nathanov posjet grobu svoje žene (NN SR 18 "U ponoru pamćenja"). 8 bodova
  • -Dramaticni razgovor Angel i njenog adoptivnog oca te njezin dramaticni odlazak (NN SR 5 "Nevidljiva sila") 7 bodova
  • - Nathan reže kablove koji su održavali Neda Macea na životu čime ga je poštedio sudbine gore od smrti. ( NN SR 19 "Jedanaesta zapovijed")6 bodova
  • - Dramaticni razgovor Angel i njenog adoptivnog oca te njezin dramaticni odlazak (NN SR 5 "Nevidljiva sila") 5 bodova
  • - Hadijin emocionalni slom nakon što je ubila čovjeka. (NN SR 118 "Teritorij") 4 boda
  • - Bajkoviti ljubavni odnos Nathana i Jane ispod Drevne stijene na mjesečini (NN AL 1994 "Drevna stijena) 3 boda
  • - Ann slusa hologramskog oca koji joj govori o buducnosti i teretu na ledjima covjecanstva i koliko je voli (NN G 1 "Dvostruka budućnost")2 boda
  • -Nathan u deliriju susreće vlastite uspomene ( NN SR 21 "Delirij")1 bod









DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 22/04/2014 12:16:19
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/04/2014 : 13:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause


I ostadosmo na Deeju i bjelolasici. Ne sumnjam da će to Dee lagano odraditi, ali bjeli, bjeli-
Opet muke s njegovim tekstom, a ni prijetnje ne pomažu.



Ako hoćeš, i ako se bjelolasica slaže naravno, mogu preuzeti njegovu scenu. Trebalo bi mi (maximalno) do petka da skinem strip, pročitam ga i napišem tekstić. Bilo bi manje, ali sutra imam goste.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/04/2014 : 21:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiče može. Ako se bjelolasica do sutra u podne ne javi ti preuzimaš. Ne javlja mi se nikako na PM-ove, očito je u nekim obavezama.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 23/04/2014 : 20:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
U jednoj rečenici ovo se može sažeti ovako: "Akcija koja je kombinacija različitih osveta."
Cijeli pakleni plan koji se radio dio po dio koji je zahtjevao vrmena, strpljenja i snage plan koji je trebao dovesti do kataklizme je uništen u jednom kaosu bitke.Kaos bitke pun eksplozija, smrti, uništenja, razaranja i more herojske krvi... ovisno o točki gledišta. Ali u tom cijelom kaosu postoji jedna harmonija, harmonija osvete.McCoy se želi osvetiti zbog gubitka nogu, Susan Strong se želi osvetiti zbog gubitka... pa života... i još jednog života
Nathan se pojavljuje u svojem dobro znanom stanju punom pitanja i izjedanja vezanih uz Susan Strong. McCoy koja je bila uobičajena djevojka prije nego joj je Arkad nabavio vozilo na dva kotača Arkad koji želi vratiti stari sjaj tehnodrida i Strong žena koja želi osvetu...po drugi put. Završni obračun između ovih likova nam otkriva zbog čega McCoy i Nathan spadaju u pozitivce i otvara pitanje kako bi mi postupili u toj situaciji. Sve je to još upotpunjeno s Bonazzijevim crtežom te jednom malom posvetom najvećem junaku svih vremana

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 23/04/2014 : 20:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
P.S. Zaboravio sam napomenuti da se radi o srijedi 23.4.2014. jer sam se zahebo mislio da je četvrtak, a bio utorak

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/04/2014 : 22:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

U jednoj rečenici ovo se može sažeti ovako: "Akcija koja je kombinacija različitih osveta."
Cijeli pakleni plan koji se radio dio po dio koji je zahtjevao vrmena, strpljenja i snage plan koji je trebao dovesti do kataklizme je uništen u jednom kaosu bitke.Kaos bitke pun eksplozija, smrti, uništenja, razaranja i more herojske krvi... ovisno o točki gledišta. Ali u tom cijelom kaosu postoji jedna harmonija, harmonija osvete.McCoy se želi osvetiti zbog gubitka nogu, Susan Strong se želi osvetiti zbog gubitka... pa života... i još jednog života
Nathan se pojavljuje u svojem dobro znanom stanju punom pitanja i izjedanja vezanih uz Susan Strong. McCoy koja je bila uobičajena djevojka prije nego joj je Arkad nabavio vozilo na dva kotača Arkad koji želi vratiti stari sjaj tehnodrida i Strong žena koja želi osvetu...po drugi put. Završni obračun između ovih likova nam otkriva zbog čega McCoy i Nathan spadaju u pozitivce i otvara pitanje kako bi mi postupili u toj situaciji. Sve je to još upotpunjeno s Bonazzijevim crtežom te jednom malom posvetom najvećem junaku svih vremana


I šta bi ja sad na ovo trebao reći? Tražio sam samo jedan ozbiljan tekstić koji će izaći uskoro na sajt, a on se zajebava sa invalidima, sa Susan Strong i još kao šlag na kraju podjebava Zagorom.
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.68 seconds. Snitz Forums 2000