forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Naslovnice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7059 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/03/2014 : 10:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

4 glasa za Vernija...sad sam već zabrinut za dobar ukus forumaša. Verni jeste dobar, ali, ljudi, naslovnice su nešto drugo


Sto kazu talijanski fanovi, ovako ukratko? Znam da si prije koji dan stavljao linkove s njihovog foruma...

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2014 : 11:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine
Zamisli samo reakcije nekih fanova da Chiarolla napravi koju naslovnicu...


Ha ha mislim da se taj broj baš nebi prodao u puno primjeraka.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2014 : 11:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

4 glasa za Vernija...sad sam već zabrinut za dobar ukus forumaša. Verni jeste dobar, ali, ljudi, naslovnice su nešto drugo


Zar prije nisi bio?

Dzaba je pricati, bitno da to nisu glasovi osoba koje su se dokazali kao znalci ovdje, bez uvrede momci, nemam nista protiv vas.

Nije mi jasno samo, ako netko voli ferri stil zar mu nije bolji Nuccio od Vernija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2014 : 11:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by PijaniPatak

4 glasa za Vernija...sad sam već zabrinut za dobar ukus forumaša. Verni jeste dobar, ali, ljudi, naslovnice su nešto drugo


Zar prije nisi bio?

Dzaba je pricati, bitno da to nisu glasovi osoba koje su se dokazali kao znalci ovdje, bez uvrede momci, nemam nista protiv vas.

Nije mi jasno samo, ako netko voli ferri stil zar mu nije bolji Nuccio od Vernija.


Ma da... glavno da su pravi znalci oni kojima se sviđa stil Chiarolle
Nuccio ili Verni ... meni sasvim svejedno jer mi odgovaraju obojica.
I Della Monica ima glasova koliko i Verni a sigurno nebi bio bolji izbor... sasvim solidan crtač ali ništa više.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4134 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/03/2014 : 11:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine
Podržavam ideju
Zamisli samo reakcije nekih fanova da Chiarolla napravi koju naslovnicu...


Hehe bila bi to zabavna vremena na forumu. Jauk, kuknjava, sumrak idola!
Mogući postovi:
nek si crta slike!
prvo nam je došla recesija a onda i Chiarolla!
Žalosten. Inače kupujem 3 kopijo ali sada neču. Zapravo hoču, ipak je to Zagor.
Bure pogrebniče!

Verni je ok ali nije za naslovnice(još). Osim što je copycat također je i preoprezan na detaljima, što na kraju ispada nekako nedorečeno.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2014 : 11:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by PijaniPatak

4 glasa za Vernija...sad sam već zabrinut za dobar ukus forumaša. Verni jeste dobar, ali, ljudi, naslovnice su nešto drugo


Zar prije nisi bio?

Dzaba je pricati, bitno da to nisu glasovi osoba koje su se dokazali kao znalci ovdje, bez uvrede momci, nemam nista protiv vas.

Nije mi jasno samo, ako netko voli ferri stil zar mu nije bolji Nuccio od Vernija.


Ma da... glavno da su pravi znalci oni kojima se sviđa stil Chiarolle
Nuccio ili Verni ... meni sasvim svejedno jer mi odgovaraju obojica.
I Della Monica ima glasova koliko i Verni a sigurno nebi bio bolji izbor... sasvim solidan crtač ali ništa više.


Mislis da si se u 15 dana forumasenja pokazao kao znalac? Nisam ja sebe nazvao znalcem. Ja znalcima u vezi Zagora smatram jedno dvije tri osobe na forumu. Ima jos dobrih forumasa, ali ih to ne cini znalcima.

Della Monica je puno bolji od Vernija, ali ne trebaju nam rasprave povuci-potegni.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5630 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/03/2014 : 11:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Chiarolla uopće ne bi bio loš izbor, dapače...






Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/03/2014 : 12:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Piccinelli.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2014 : 12:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by PijaniPatak

4 glasa za Vernija...sad sam već zabrinut za dobar ukus forumaša. Verni jeste dobar, ali, ljudi, naslovnice su nešto drugo


Zar prije nisi bio?

Dzaba je pricati, bitno da to nisu glasovi osoba koje su se dokazali kao znalci ovdje, bez uvrede momci, nemam nista protiv vas.

Nije mi jasno samo, ako netko voli ferri stil zar mu nije bolji Nuccio od Vernija.


Ma da... glavno da su pravi znalci oni kojima se sviđa stil Chiarolle
Nuccio ili Verni ... meni sasvim svejedno jer mi odgovaraju obojica.
I Della Monica ima glasova koliko i Verni a sigurno nebi bio bolji izbor... sasvim solidan crtač ali ništa više.


Mislis da si se u 15 dana forumasenja pokazao kao znalac? Nisam ja sebe nazvao znalcem. Ja znalcima u vezi Zagora smatram jedno dvije tri osobe na forumu. Ima jos dobrih forumasa, ali ih to ne cini znalcima.

Della Monica je puno bolji od Vernija, ali ne trebaju nam rasprave povuci-potegni.


Prvo treba razjasniti što bi trebala značiti definicija znalac. Čitanje stripova nije neka nauka ili djelatnost da trebaš biti znalac za to, sve je stvar ukusa što kome odgovara.
Ja sigurno neću kreirati svoje mišljenje prema nekome tko je na forumu 10 godina i ostavio milijun postova jer se i on vodi za svojim ukusom i subjektivnim razmišljanjima koji se nekome drugome ne moraju svidjeti.
Ja sam na forumu prisutan oko 5 godina kao pasivni promatrač tako da ti ova fora sa 15 dana nikako ne drži vodu. Zašto se nisam ranije registrirao? Vjerojatno zbog komplikacija sa maim adresama pa je kod mene proradio neki inat i odlučio sam da se držim sa strane.
Ali... dosta bi bilo ovih pizdarija, ionako svatko trkelja ono što mu je na pameti bez obzira na sve.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2014 : 12:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Da si sto godina pratis forum to nema veze, petnaest dana pises, nedovoljno da bi te uspio prepoznati kao znalca. Strip je umjetnost, prema tome postoje oni kojise vise razumiju u njega. Ti se ne trebas ravnati prema nikome.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 30/03/2014 : 12:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Prema ovome priloženom - Pićineli ili Bisi.

Voleo bih da vidim neku ilustraciju Priska, ne sećam se da sam video kako to njemu ide.

Naravno ne bih imao ništa protiv ni da Nućio ili Toričeli preuzmu tu ulogu. Laurenti mi se sve više sviđa na VČ naslovnicama, ali ima i oscilacija.

Iako mi je Verni ok u stripu, nikako ne dolazi u obzir za naslovnice i, naravno, ni ne pomišljati na Sediolija!! (plaši me što se Bure s njima dvojicom najviše druži, ali valjda ima i on mozga )
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9230 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/03/2014 : 12:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Prisco:



OSTALI

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 30/03/2014 13:00:06
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 30/03/2014 : 13:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Verni je dokazao s gigantom Covjek koji je pobijedio smrt da je nasljednik maestra i nema tu dileme

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 30/03/2014 : 13:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Hajde, makar i nisam neki "znalac" i ne smatram Vernija losim, onaj Supermike s prethodne strane je izvan svih proporcija. Nadam se da je to izuzetak i da su mu drugi radovi bolji.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2014 : 13:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Da si sto godina pratis forum to nema veze, petnaest dana pises, nedovoljno da bi te uspio prepoznati kao znalca. Strip je umjetnost, prema tome postoje oni kojise vise razumiju u njega. Ti se ne trebas ravnati prema nikome.


Svakako stoji da onaj tko je pročitao samo 2 stripa više od mene ima bogatije iskustvo o istome ali to ne znači da je njegovo mišljenje vrijednije od moga.
Uzmimo primjer; ti si pročitao 500 stripova a ja samo 100 pa bi to trebalo značiti da imaš veće iskustvo ali nikako da možeš bolje procijeniti kvalitetu stripa kojega smo obojica čitali a ja ionako neću diskutirati o nečemu što mi je nepoznato.
Ja se nebih ni htio prikazivati kao znalac jer ima još dosta toga što nisam ni čitao niti imam želju za time. Ruku na srce, Zagor nije materijal gdje bi se dokazivali znalci jer njega može bar 90% ljudi pročitati i stvoriti neko mišljenje o kvaliteti.
Evo primjera; jedan moj kolega s posla obožava čitati Zagora i dosta sam mu ih posuđivao. Jednom se potrefilo da pri ruci nisam imao niti jednoga ali sam imao Dylana Doga epizodu "Samostan" pa sam mu to dao. Nakon 10 minuta mi ga vratio s izjavom "ovo je sve nešto nerazumljivo i nema smisla da čitam".
Eto toliko o tome.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2014 : 13:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Masio si ceo fudbal.

Na ovom forumu ima dvoje troje osoba koje su se pokazali kao odlicni ponavatelji kvalitete zagora. Na raznim poljima. Mozda ces se i ti takvim pokazati, ali 15 dana nije dovoljno da bi se uspio svrstati u tu grupu, o tome pricam.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2014 : 14:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Razumijem o čemu ti govoriš ali nema potrebe za čuđenjem ili zgražanjem ako ja ili netko drugi podržava Vernija za crtanje naslovnica dok tebi on ne odgovara - o tome ja pričam

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2014 : 14:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Razumijem o čemu ti govoriš ali nema potrebe za čuđenjem ili zgražanjem ako ja ili netko drugi podržava Vernija za crtanje naslovnica dok tebi on ne odgovara - o tome ja pričam


Za to se obrati Patku.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2014 : 14:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Pa nije bure toliko lud da stavi vernija za naslovnice.
Ja bi dao sve da on ne dodje


Jest da je Patak zakuhao stvar ali i ti imaš putra na glavi, baci pogled na ovo gore

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11376 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2014 : 14:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je Verni previse ukocen i statican za naslovne strane, a i nema mnogo detalja, niti moze da napravi onu atmosferu koju je mogao da napravi Ferri.

Po atmosferi je najbolji Nuccio, ali ja sam ipak za Piccinelija.

Kada sam viedo ovu ilustraciju, kupio me je zauvek

Edited by - going going on 30/03/2014 14:30:47
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/03/2014 : 14:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
bez veze sva buka, odlućit ge Bure i talijanski fanovi...a možda i nešto treće...možda proguraju DArcagnela ili što je več...njegov crtež je ko moj u drugom razredu osnovne škole...
Ja spadam među one bezukusnjake jer sam stavio Vernija...drag mi je i Nuccio ali mi ipak Verni nosi nešto šmekersko ferrijevsko na crtežima...čovjek napreduje u radovima, ostali koliko vidim ostaju tu negdje....
valjda čovjek dobro kopira maestra a ja bi volio da ferrijevski duh na naslovnica ostane i kad maestro ostavi kist...
za Piccinelija se slažem...odlični radovi ali kako je čovjek prešo na Texov staff možemo se samo nadati.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 30/03/2014 14:42:19
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/03/2014 : 15:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Meni je Verni previse ukocen i statican za naslovne strane, a i nema mnogo detalja, niti moze da napravi onu atmosferu koju je mogao da napravi Ferri.

Po atmosferi je najbolji Nuccio, ali ja sam ipak za Piccinelija.

Kada sam viedo ovu ilustraciju, kupio me je zauvek



Istina, izvrsna ilustracija samo što je pogriješio u jednom detalju... nacrtao je Hellingenu sve zube što baš i nije najrealnije za čovjeka te dobi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/03/2014 : 16:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Chiarolla
Čak su mu radovi u boji bolji nego crno-bijeli (makar i to varira)
glasao sam za Laurentija ali sad kada sam vidio sve ove Piccinelijeve slike...Izvrsno. Ali uglavnom, jedno je strip a drugo (kolor) naslovnica. A i kako koji junak kome leži..Ja obožavam Marchella i Della Monicu ali Della Monicine naslovnice na Gordon Linku i nisu nešto.
Ali to opet zavisi koji se junak crta.
nevjerojatno je zapravo koliko isti crtač može varirati po kvalitet s obzirom što crrta. Uzmimo Chiarollu u Grenlandu. Crtež je za dva koplja slabiji nago da ga je recimo crtao Laurenti ili Della Monica. Chiarolli ne pašu ti hladni, oštri predjeli. A opet,on je u Cibolli briljirao.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/03/2014 : 16:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Piccinelli vas prebrzo zaveo.
Nekako ste zaboravili na Della Monicu. Definitivno je prije zaslužio naslovnice nego Piccinelli. Dobar Je Picci ali nije bolji od DM-a. Za početak, Zagorovo lice je previše umorno kod Piccija.

DM nema taj problem. Čovjek je perjanica Zagorova preporoda i zaslužio je naslovnice, iako je Nuccio najbezbolniji prijelaz.


Postoje li kakvi radovi Della Monice po tom pitanju? Mislim na te "alternativne" Zagorove naslovnice.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11376 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2014 : 16:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Piccinelli vas prebrzo zaveo.
Nekako ste zaboravili na Della Monicu. Definitivno je prije zaslužio naslovnice nego Piccinelli. Dobar Je Picci ali nije bolji od DM-a. Za početak, Zagorovo lice je previše umorno kod Piccija.

DM nema taj problem. Čovjek je perjanica Zagorova preporoda i zaslužio je naslovnice, iako je Nuccio najbezbolniji prijelaz.


Postoje li kakvi radovi Della Monice po tom pitanju? Mislim na te "alternativne" Zagorove naslovnice.







Znam da je imao jednu i sa Helingenom ali ne mogu da je pronadjem
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000