forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 17. festival stripa CRŠ 16.-18. svibnja 2014.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/05/2014 : 19:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

otišao slušati Verni-Mangiantini tribinu. To je stvarno bilo zanimljivo, došao je neki neupučeni gospodin. Imao je sreće što se pojedini forumaši nisu našli na tribini, iako ni Verniju nije bilo svejedno kad je čovjek upitao jedno škakljivo pitanje. Poslije smo vidjeli da ni nakon tribine nije pustio Mangiantinija na miru.


Nemoj da zezas, daj pojedinosti. Bacis kost, pa onda muk. Hocemo detalje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28980 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/05/2014 : 21:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica
CRŠ: prostor super. atmosfera super (malo je vjerojatno SFeraKon odgriznuo od posjete, ali dobro...) i slažem se da su falili Fibra, Libellus i Edvin. s njima bi to bilo skoro duplo više stripova u ponudi. valjda će se sljedeće godine svi nekako dogovoriti da se svima stvar isplati i da bude još bolje.


Fibra više neće sudjelovati na CRŠu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/05/2014 : 21:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jurica
CRŠ: prostor super. atmosfera super (malo je vjerojatno SFeraKon odgriznuo od posjete, ali dobro...) i slažem se da su falili Fibra, Libellus i Edvin. s njima bi to bilo skoro duplo više stripova u ponudi. valjda će se sljedeće godine svi nekako dogovoriti da se svima stvar isplati i da bude još bolje.


Fibra više neće sudjelovati na CRŠu.



Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/05/2014 : 22:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

[quote]Originally posted by tinton

otišao slušati Verni-Mangiantini tribinu. To je stvarno bilo zanimljivo, došao je neki neupučeni gospodin. Imao je sreće što se pojedini forumaši nisu našli na tribini, iako ni Verniju nije bilo svejedno kad je čovjek upitao jedno škakljivo pitanje. Poslije smo vidjeli da ni nakon tribine nije pustio Mangiantinija na miru.



KOji gospodin, nemam pojma otkud je došao taj seljo, da sam imam zagorovo sekirče lupnuo bih ga tupim dijelom po glavi... Frajer nema pojma tko su ovi ljudi, kakva je to tribina i odmah počinje sa spikom da mu detaljno opisuju kako oni crtaju strip, tko im radi scenarij, pa kako mogu tako sporo raditi, 18 tabli prosječno, pa to za njega nije ništa. Pa onda tko im crta naslovnice, znači nema pojma za Ferrija niti da je glavna izložba posvećena njemu iza njegovih leđa, pitam se jel uopće čuo za zagor. iznervirao je i moderatora!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/05/2014 : 22:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

I ja mislim da je prostor za festival savršeno odabran, što se mene tiče nek slijedećih 100 festivala bude u džamiji!

Inače meni je bilo super, stvarno je bilo ugodno i mnogo bolje nego u Tvornici zadnji put...

I da, šteta što nije bilo Libellusa i Fibre, baš se vidjelo da su falili...


jesu li bili Strip Agent i Bookglobe?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 19/05/2014 : 22:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

[quote]Originally posted by tinton

otišao slušati Verni-Mangiantini tribinu. To je stvarno bilo zanimljivo, došao je neki neupučeni gospodin. Imao je sreće što se pojedini forumaši nisu našli na tribini, iako ni Verniju nije bilo svejedno kad je čovjek upitao jedno škakljivo pitanje. Poslije smo vidjeli da ni nakon tribine nije pustio Mangiantinija na miru.



Koliko sam čuo, najveći skandal u istoriji CRŠ. Neki tip je ušao u prostoriju i rekao "Dobro, tko je ovdje Fibra Marko? A? Je li onaj tamo frajer? Je li frajeru, dokle više ti da radiš ono sa formatom? Je li, frajeru? A šareni hrbati, je li frajeru? Šta je, ne kužiš, ha? Uzimam tvoja izdanja preko frenda, jučer ih izvadio iz kutije, napokon si uzeo nove police, a ono nigdje iste boje na hrbatu, niš iste veličine, niš, niš, niš! Da popizdiš čisto! Je li, frajeru? A? Što? Tko ne zna hrvatski? Opa, sad se pravi Englez taj Fibra Marko! E pa onda ću mu lijepo sve kazati: Fak ju, Marko! Fak ju, Marko! Jel sad kužiš, ha frajeru?"

Edited by - Colt on 19/05/2014 22:25:40
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 19/05/2014 : 22:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nažalost bio samo u subotu. Ipak, bilo je super. Prvo, prostor džamije mi je odličan. Ekipa je bila dobra. A navažnije je da je bilo stvarno raznoliko po pitanju događanja. Ja sam odslušao Vernijevu i Maginatinijevu tribinu koju je vodio Dee kojem je onaj tip digo tlak s pitanjima tipa: tko crta naslovnice Zagora. I onda je uz prevoditeljicu počeo pričati na engleskom, iako su mu obojca autora rekla da nisu baš na ti s engleskim. Sad kad se sjetim, to je fakat bilo smiješno :D

Žao mi je što nije bilo Fibre i Libelusa na CRŠ-u. Čuo sam neke od razloga. Mada, to samo potvrđuje moje nekakvo mišljenje da je strip zajednica vrlo heterogena i nesložna. Malo nas je al' smo nesložni. Jebi ga, tak je kak je.

@Dee - Ajde pukni par riječi (ako već nisi) o tribini Budućnost Zagora koja je bila u nedjelju! Thx!

No sikiriki
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/05/2014 : 22:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
jesu li bili Strip Agent i Bookglobe?


nisu, ni fibrus, ni libellus, ni SKAB. tek sam sad shvatio koliko je toga falilo.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/05/2014 : 22:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Zapravo je domaća izložba bila bolja. Zonjić, Parlov, Ribić, Džuka, i ostali su kudikamo bolji crtači i imaju zanimljivije radove. Kod Ferrija je bilo najzanimljivije vidjeti ispravke koje je radio na pojedinim naslovnicama.


Ali Ferri su bili originali.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/05/2014 : 22:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Archy

Ja sam nažalost bio samo u subotu. Ipak, bilo je super. Prvo, prostor džamije mi je odličan. Ekipa je bila dobra. A navažnije je da je bilo stvarno raznoliko po pitanju događanja. Ja sam odslušao Vernijevu i Maginatinijevu tribinu koju je vodio Dee kojem je onaj tip digo tlak s pitanjima tipa: tko crta naslovnice Zagora. I onda je uz prevoditeljicu počeo pričati na engleskom, iako su mu obojca autora rekla da nisu baš na ti s engleskim. Sad kad se sjetim, to je fakat bilo smiješno :D

Žao mi je što nije bilo Fibre i Libelusa na CRŠ-u. Čuo sam neke od razloga. Mada, to samo potvrđuje moje nekakvo mišljenje da je strip zajednica vrlo heterogena i nesložna. Malo nas je al' smo nesložni. Jebi ga, tak je kak je.

@Dee - Ajde pukni par riječi (ako već nisi) o tribini Budućnost Zagora koja je bila u nedjelju! Thx!


Prvo ga je Dee pigao sto ima rec o JA sagi, pa je ovaj detaljno ispricao sto se dogadja u JA sagi, i o povratcima nakon nje, Mortimer, Hellingen, pa je pricao o zadnjim koracima SBE-a, Orfani, Le Storie itd. Najavio je potencijalni povratak Supermikea i chico specijalaca u slucaju da kolor chico specijalci budu dobro prodavani. To je vise manje to.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19390 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/05/2014 : 22:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Lorda

I ja mislim da je prostor za festival savršeno odabran, što se mene tiče nek slijedećih 100 festivala bude u džamiji!

Inače meni je bilo super, stvarno je bilo ugodno i mnogo bolje nego u Tvornici zadnji put...

I da, šteta što nije bilo Libellusa i Fibre, baš se vidjelo da su falili...


jesu li bili Strip Agent i Bookglobe?


Nisu ni oni prije bili, njihova izdanja se nalaze na pultu snk.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/05/2014 : 23:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
Prvo ga je Dee pigao sto ima rec o JA sagi, pa je ovaj detaljno ispricao sto se dogadja u JA sagi,


malo je reći detaljno, bio je 40-minutni monolog. i onda se čudimo što toliko razglaba u stripu.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/05/2014 : 23:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by tinton
Prvo ga je Dee pigao sto ima rec o JA sagi, pa je ovaj detaljno ispricao sto se dogadja u JA sagi,


malo je reći detaljno, bio je 40-minutni monolog. i onda se čudimo što toliko razglaba u stripu.



heh, sto bi bilo da ti se zurilo negdje, a moras poslusati trabunjanje do kraja, buduci da si postavio pitanje
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/05/2014 : 23:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by tinton
Prvo ga je Dee pigao sto ima rec o JA sagi, pa je ovaj detaljno ispricao sto se dogadja u JA sagi,


malo je reći detaljno, bio je 40-minutni monolog. i onda se čudimo što toliko razglaba u stripu.



Sad ni ne trebaš čitati JA sagu kad sve znaš :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/05/2014 : 23:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Dan prije je bila baš dobra tribinica s Vernijem i Mangiantinijem, fino su nas ostavili do kraja da trabunjamo o Zagoru. Usprkos provokatorima i ignoramusima koji su pokušali povesti svoju misu.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7889 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/05/2014 : 23:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
za mene je glavna stvar ovog crša bio odabir lokacije, odnosno činjenica da se organizator uspio izboriti za ovaj ovaj predivan prostor
volio bih da to postane tradicija
glavni nedostatak je nedolazak glavnih domaćih izdavača, odnosno bitno smanjen izbor starih i novih stripova - nekako smo navikli na festivalska izdanja, popuste i tako to, iako to možda i ne treba biti važna stvar, nego gosti, izložbe, tribine...
također, nedostatak je i što su se mali formati izloženih tabli (većinom A3) pomalo pogubili u prostoru džamije
ferrijeva izložba je još i fukcionirala, jer unutarnji prsten ima manji opseg, ali table domaćih autora (inače jako zanimljive) su trebale biti grupirane na manji prostor
žao mi je da mi se nisam izborio da mi čika eleuteri nacrta drunino dupe ili cicu, ali nemam vremena za čekanje trčeći za djetetom

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/05/2014 : 23:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
žao mi je da mi se nisam izborio da mi čika eleuteri nacrta drunino dupe ili cicu, ali nemam vremena za čekanje trčeći za djetetom


Mislim da nije crtao ništa, ruka ga je boljela navodno tih dana...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7889 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/05/2014 : 23:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Dan prije je bila baš dobra tribinica s Vernijem i Mangiantinijem, fino su nas ostavili do kraja da trabunjamo o Zagoru. Usprkos provokatorima i ignoramusima koji su pokušali povesti svoju misu.



uh, meni se činilo da je on svoju misu odradio
i to onu nedjeljnu, s propovijedi i vjerovanjem
čak ga ni stroga moderacija nije omela

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/05/2014 : 00:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zalijepio se poslije za Mangiantina, kud Mangie okom tud i ovaj skokom. Nije uspio dolje kod Cebulskog pa je pokušao upasti u Zagorov staff. Samo što dečki crtaju presporo za njega i još ktome samo u CB.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 20/05/2014 : 01:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se uspio u nedjelju prvi puta dokoturati na CRŠ. Slušao sam Burattinija i mogu reći da je ovaj forum "čisto zlo" jer nisam čuo ništa novo što već ovdje nisam pročitao. Uspio sam dobiti Sudžukin crtež i moram zahvaliti dobrom čovjeku koji mi je dao list papira jer naravno kao CRŠ početnik nisam znao da bi bilo dobro donijeti ga sa sobom.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/05/2014 : 01:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nakon potpisivanja na stripove i plakate, kako kome, gospodin Serpieri je krenuo u obilazak štandova s čini mi se dosta detaljnim razgledavanjem svakakvih izdanja, osobito starih ZS i LMS.
I što je najbolje, mislim da ga je malo posjetitelja prepoznalo, pa je sasvim komodno zujao među štandovima i ekipom.
Uživo sam ga upravo onako i zamišljao, kombinacija južnoameričkog plantažera i boema s dužom sijedom kosom, odlično bi prošao kao sudac u vesternu.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4344 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/05/2014 : 09:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nažalost propustio subotnji okrugli stol koji je bio najzanimljiviji. U petak smo nekako svi u početku bili sramežljivi, ali se razgovor kasnije rasplamsao. Bila su pitanja o obliku zagorove sjekire i o stavljanju Zagora u istiniti povijesni i geografski kontekst, što je Burattinieva zasluga. Drago mi je bilo vidjeti Fikusa u prvom redu. Nedjeljni je nekako prebrzo i naglo završio. Očekivao sam da ćemo se dodatno zbližiti, a na kraju i pobratimiti sa Burattiniem, ali je nažalost prekinuto zbog neke manje bitne tribine taman kad se ovaj zalaufao. Šteta. Imao sam osjećaj da su mnoga pitanja ostala nepostavljena. MIslim da mu je bilo drago čuti pitanje za nova izdanja čika specijalca.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/05/2014 : 10:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Evo meni je nedostajalo malo vise novih izdanja, s kojima su nas izdavaci znali iznenaditi na svakom crsu, vise manje, a nisu ni cijene bile neke koje inace ne mogu naci po striparnicama i okolo. falilo je igraca. Prostor je super, prostran i svjetao i moze podrzati gomilu ljudi. gosti su nadohvat ruke uvijek i moze ih se uhvatiti na svakom koraku. e jos da vladam bolje talijanskim bilo bi super da mogu spikati bez problema s talijanskim gostima. meni su takodjer najzanimljiviji dio tribine i razgovori s autorima, i steta sto slusaca nije bilo jos vise na svim tribinama. iako ljudi pricaju da su sve to vec znali, uvijek se moze cuti koji zanimljiva opaska ili zanimljivost, spoiler, koja nam otkriva novo sto nadolazi, kakav je autor koji stvara te fiktivne svjetove za nas, a moze se uvijek upitati nesto sto nas je oduvijek zanimalo. ja uvijek rado ostavim mjesta da publika pita sto ju zanima, tako da svako uzme svoj dio kolaca. a zanimljivi su i provokatori, uvijek se nacudim kako neki mogu pasti s vedra neba....

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 20/05/2014 : 11:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Ja sam bio u subotu s malim na sat vremena.
Prostor je odlično odabran, za razliku od depresivne Tvornice. Imao sam lagani dojam da je malo pusto, možda ne bi bila loša ideja one velike plakate što su bili iznad ulaznih vrata duplirati pa ih objesiti i u unutarnjem prostoru, čisto malo da dignu ambijent.

Tribine nisam posjećivao jer nisam imao slobodnog vremena. Kupio sam Submarinera, pa bih volio da sam ulovio Ribića za potpis. Uzeo sam još Punishera Kingpin i Bullseye i neki Cinebookov album o Falklandskom ratu. Htio sam kupiti i Brodolomce vremena i BG XIII, ali nije bilo sniženja pa onda ništa.

Plakati s Druuninim gužičetinama su bili na sve strane pa dok sam gledao što bih kupio, moj se J. naravno zalijepio na njih.

Šteta je što nije bilo Fibre i Libellusa i vidjelo se da fale jer je to ipak nešto najkvalitetnije od strip izdavaštva što ima u nas. Do Makarske ne mogu ići pa ću se za njihove stvari strpiti do Interlibera.

Zaključno, dojmovi su pozitivni i rado ću i dogodine ostati posjetitelj CRŠ-a.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/05/2014 : 15:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote




Mr.Bushido, Raven84, DeeCay, Tinton, mladjo, Jerry Krause, Zlotvor, Fikus.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 20/05/2014 15:22:16
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000