forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Obavezno cijepljenje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 148

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/01/2015 : 11:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Što se tiče cjepiva, ne bih htio dalje komentirati, odnosno ulaziti u neke veće rasprave ovdje, jer za mene je to uglavnom gotova priča. Dugo sam istraživao, čitao, razgovarao s ljudima, potrošio dosta vremena i dovoljno sam informiran kako mogu zaključiti kako je to najveća prevara u zadnjih 100 godina. Da, zvuči šokantno i meni, ali nakon svega što sam saznao ne mogu misliti drugačije. To bi se kosilo sa zdravim razumom. I dalje ću pratiti što se događa oko toga, ali više pasivno nego aktivno. Ako ikada otkrijem da nisam u pravu javno ću se posuti pepelom! Jer samo budala ne mijenja mišljenje.

Volim znanost kao i većina ovdje, ali u cjepivima nema znanosti. Pa same krovne organizacije priznaju da nikada nisu radile studije o dogotrajnim mogućim posljedicama nakon cjepljenja, ne postoje predklinička ispitivanja, doktori cijepe na slijepo, itd itd, mogu do sutra nabrajati, ali sve piše u prijašnjim postovima.

Kada sam počeo istraživati bilo mi je čudno kako to da se govori o štetnosti cjepiva, kad ih 99,9% doktora smatra korisnim. Danas znam da nije tako. Nije samo 0,1% liječnika protiv cijepljenja, već je brojka mnogo drugačija. Razgovarao sam i sa mnogim liječnicima, kad god imam priliku, pitam, svašta sam saznao, ali u četiri oka, naravno. Rijetki će bilo što protiv cijepljenja reći javno. Nije bitno kakve dokaze imaš, ništa ti neće pomoći i bit ćeš diskreditiran. Šute i rade. Struka je jako jako podijeljena, a svi nezavisni znanstveni radovi govore protiv cijepljenja.
Evo još jedan podatak, ne postoji niti jedan znanstveni rad u zadnjih 50 godina koji bi dokazao neškodljivost cjepiva i njegovu zaštitnu funkciju koji je proveo neutralni znanstvenik i koji bi bio napravljen kao slučajna dvostruko slijepa studija sa placebo grupom.

Prije sam zalazio na stranice CDC-a tražeći raznorazne podatke, više ne. To je jedna obična kriminalna organizacija, Kao i FDA.
Ne isplati se trošiti životnu energiju na te ljude.


Ako je netko i dalje skeptičan, mogu postaviti još literature, naravno radove nezavisnih stručnjaka, ali svjetski priznatih, naravno, a ne radove proizvođača cjepiva, oni ne mogu biti relevantni. Ipak oni proizvode cjepiva i zarađuju ogroman novac od toga. Novac je iznad svega u današnjem svijetu, to je bar jasno. Za razliku od njih nezavisni stručnjaci i znanstvenici su ti koje treba shvaćati ozbiljno, a vidi vraga sva njihova istraživanja iz svih krajeva svijeta, kroz više desetljeća su povezana i govore isto. Pa tko to može ignorirati...

Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/01/2015 : 12:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by GGG

@ dcopic

ako imaš kakvu referenciju za ovo: "Koloidno srebro je najjaći antibiotik na svijetu"




Čuj istinu da ti kažem, Koloidno srebro sam počeo proučavati tek prije nekoliko mjeseci kad sam ga nabavio. Svašta se nudi i prodaje, pa sam ga uzeo na preporuku, od jednog čovjeka iz Vranja u Srbiji. Koliko sam do danas saznao ono što se prodaje u biotrgovinama mi je malo sumnjivo, jer je u plastičnim bocama izloženo svemu i svačemu tamo na polici. Mnogi koji to već duže proučavaju kažu da mora biti u tamnoj staklenoj boci zamotanoj u Al foliju, koja ga štiti od svih elektromagnetskih zračenja koji mogu negativno djelovati na srebro u vodi. Princip Faradejevog kaveza.

Uglavnom nemam neke znanstvene radove (za sada) koji bi potvrditi da je koloidno srebro najjači antibiotik, ali razgovarajući s ljudima i čitajući iskustva izgleda da je. Mnogi kažu da je djelotvorniji od MMS-a, jer ima širi spektar djelovanja a MMS koristim i istražujem već tri godine i mislim da je čudo i da je djelotvorniji od svih antibiotika zajedno! U najboljem smislu. Jeftin, bez nuspojava, a strašno učinkovit. O njemu bi mogao napisati puno.
Navodno je neki doktor proučavao srebrnu vodu desetak godina na tisućama pacijenata i rezultati su fascinantni, a kako sam još u početku sa istraživanjima, malo sam skeptičan na te brojeve.
Zanimljivo je i da se je srebro koristilo kroz povijest, navodno još od starih grka, pa sve do danas.

Mogu ti informacije koje imam poslati mailom u Wordu, previše je da stavljam ovdje, a i nisam još 100% siguran u njih, pa mi je glupo razbacivati se time!


Zašto MMS ili Koloidno srebro nisu već odavno javno istraženi i prezentirani široj javnosti i nisu u širokoj primjeni u zdravstvu?
Pa nitko nema zarade od toga. izumitelj MMS-a je javno dao recept, mnogi ga proizvode, ali za proizvodnju ipak treba neka znanja. Molio je i da cijena ne prelazi 20 dolara po bočici (traje oko 2 godine) i većina se uglavno drže te cijene.
Što se tiče proizvodnje koloidnog srebra još je jednostavnije i ako u narednom razdoblju budem 100% siguran u njegovu vrijednost i sam ću ga probati proizvoditi. Destilator već ionako imam. Naravno, neću ga prodavati, već poklanjati prijateljima i da imam za sebe i obitelj.

Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 14/01/2015 : 13:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Na žalost ljudska civilizacija dandanas je neprirodan način života i zato ju je treba i održavati mnogim "neprirodnim" postupcima jedan od njih je i cjepljenje. Zbog velikog broja ljudi i još večeg broja domačih životinja na malim površinama prenosive bolesti naprave veču štetu nego u razpršenim zajednicama (primjer američih domorodoca ili španjolske gripe). Cjepljenje je jedan od zdravstvenih postupaka, koji je najviše istražen i dokumentiran. Niti jedan drugi medicinski postupak nije provjeren u tako velikim razmjerima, na tako velikom broju ljudi i utako drugom trajanju.. Ali OK, problemi 10 ljudi su tragedija, koja nas emocianno pogađa, normalan život 100.000 je dosadna statistika koja se ignorira. Pomenuti su bili vitalni ljudi koji žive na selu zdravim i prirodnim životom i sa 90 godina skaču okolo, a niko ne kaže, da je tim skakačima kao bebe poumiralo 2,3,4.. brače i sestara, večinom od bolesti koje su praktički eliminirane cjepljenjem. Ali OK, ko če vraga razmišljati o dječjim grobovima, bolje slušat dedu šta je sve požderao, polokao i pojebao za tih 90 godina.
I ja sam dugo istraživao i čitao o cjepljenju i isto mogu tvrditi, da sam dovoljno informiran, po struci sm kemičar/biokemičar (na žalost dostudirao u okviru institucija a ne na životnom/duhovnom/alternativnom univerzitetu), radio sam za farmaceutsku firmu i tu sudjelovao u mnogočemu, i sa te strane mogu tvrditi, da je cjepljenje najnepokvareniji dio cijele farmaceutske industrije. To što antivakseri zaboravljaju ili namjerno ne govore, je to, da je cjepljenje nastalo kao civilno društveni i znanstveni projekat, dosta prije nego su zle farmaceutske korporacije počele porobljivati i musti široke mase... U principu se radi na sukobu između sebičnosti i društvene odgovornosti, zato su antivakseri najjači baš u SAD. Njihovi motivi su jasni; JA ču trpjeti štetne učinke i neugodnosti, MENE če država tjerati i JA ču sve to trpjeti, zbog održavenja neke tamo imunosti među zasranim crncima i meksikancima. Antivakseri se tako udružuja sa ljubiteljima oružja, denialistima globalnog sagrijavanja, kreacionistima svih boja i sličnim "slobodarskim" udruženjima. U toj grupi su dobro pokriveni političkii financijski, pa imaju nesorazmjernu medijsku moč i velikim brojem knjiga, predavanja i internetnih stranica opravdavaju svoju navodnu stručnost
Što se tiče takozvanih stručnjaka, treba je samo aplicirati ono staro pravilo "follow the money" i provjeriti koliko se zasluži knjigama, predavanjima i prodavanjem svakojakih alternativnih bučkuriša.

Za nas u zapadnom svjetu prenosive bolesti zasada nisu neki drastičan problem, zbog dobre precjepljenosti u prošlosti, ali za nerazvijene zemlje, gdje se sistem cjepljena još uspostavlja, takvo izmišljanje sumnji mjeri se u stotinama mrtvih. No, ako se za trenutak spustim u teorije zavjere, možda je to prava namjena antivaksera i mastermind-ova iza njh.

Ne znam zašto bi CDC i FDA bile kriminalne organizacije? Daleko od toga da jih zagovoram, ali večina vladnih agencija je ograničena mnogim čimbenicima i pod utjecajem mnogih pritisaka, kao netko ko živi u ex-Yu, to bi ti moralo biti dobro poznato. Globalno gledano, vjerojatno su među najmanje nesposobnima i pokvarenima. Uz sve njihove nedostatke CDC, FDA, dodao bi i i EPA iz moje struke, bogatstvo su za cijeli svjet. Ne zbog par zajeba na godinu ili gledanja kroz prste industriji i biznisu več zbog stotina i hiljada nespektakularnih i dosadnih istraživanja, koje guraju sa o znanjem i sa životnom energijom. Bez greške nisu, daleko od toga, ali nisu kriminalci.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 15/01/2015 : 09:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
To što misliš da bi zbog većega broja ljudi i domaćih životinja na malom području bez cijepljenja zarazne bolesti napravile veću štetu meni zvuči kao nemoguće! Uz današnje higijenske navike. Pa kako misliš da bi se to dogodilo i gdje?! To su samo pretpostavke. Hoćeš činjenice, vijest koju sam nedavno primio:
72 bebe su umrle u roku od 20 dana nakon primljene vakcine infrarix hexa. 72 zdravo rođene bebe. Ogromna tragedija. I opet odgovorni za cjepiva to ne priznaju već navode neke druge razloge. Talijanski sud je naredio da se to objavi javno.

Sve u vezi cjepiva se temelji na pretpostavkama. Pa zar je to znanost, Cijepiti zdravo rođeno dijete jer će možda biti izloženo nekoj bolesti u budućnosti. Živjela medicina, vrlo stručno. Na raspravama po forumima saznajem anonimno od doktora kako su u sedam godina fakulteta slušali samo jedno predavanje o cjepivima u trajanju dva-tri sata, gdje im je pedijatar govorio o tehnikama cijepljenja, nekim povjesnim činjenicama, itd. Samo tri sata!?! I onda taj doktor cijepi djecu, a da i ne dobije prava uputstva iz kutije cjepiva i onda se još dere na roditelje koji postavljaju pitanja. Strašno.

Citiram: "Niti jedan drugi medicinski postupak nije provjeren u tako velikim razmjerima, na tako velikom broju ljudi i u tako dugom trajanju"

ovo ti apsolutno nije istina. Pa CDC i druge organizacije same priznaju da ne postoje predklinička ispitivanja i dugotrajne studije. Tako da to zaboravi! Nezavisni stručnjaci zato rade jako puno istraživanja i sva su porazna za cjepiva, sva! Od prvog istraživanja do zadnjeg znanstvenog rada.

Kažeš da si istraživao o cjepivima, pa daj pošalji kakav link ili knjigu, rado bih pogledao. Ljudi s kojima razgovaram i znaju puno više od mene tvrde da nemaju ništa!

Zašto su FDA i CDC kriminalne organizacije?! Pa to je bar jasno. Za CDC je odgovor taj da masovno cijepe populaciju desetljećima, nuspojave su strašne, nemaju predklinička ispitivanja, nemaju dugotrajna, nemaju ništa! Sve statistike govore da su se i prije implementacije cjepiva sve zarazne bolesti smanjile za 95-97%. To su službene statistike koje postoje u mnogim državama desetljećima. To što su ih oni prepravili kako bi njima išle u korist mogu zavarati samo neinformirane ljude. Ogroman broj doktora u svijetu ukazuje im svakodnevno o štetnosti cjepiva, oni ne reagiraju, Kongres je raspravljao u americi, dokazali su povezanost autizma sa cjepivom MMR, oni se i dalje prave blesavi... Mogao bih tako do sutra pisati...
Što se tiče FDA, također smijurija, pa oni bi trebali biti nadzor nad hranom i lijekovima!? Da kako ne. Tamo se događa sukob interesa najveći u povijesti svijeta, kao i u CDC-u. Direktor u nekoj prehrambenoj multinacionalnoj kompaniji dobije poziv da dođe raditi u FDA, a menađer iz FDA ode raditi u kompaniju. Nakon par godina i višemilijunskih plaća ponovno se vrate na svoja stara mjesta. To se stalno događa, nije bilo teško otkriti, pa znaju se i imena ljudi. Pa davanje mita u kongresu i kod političara. Nekada se je za to išlo u zatvor. Danas ne, jer se sada zove lobiranje i nije zabranjeno. Onda svaka nova stvar koja se pojavi, a da je zdrava i jeftina odmah se zabranjuje. Stevia, koralni kalcij, ulje indijske konoplje, zdrava hrana opčenito...Tako je bilo i sa MMS-om. Pa izumitelj im je sve nudio besplatno, samo da naprave istraživanja i ako se pokažu dobrim da krene u upotrebu. Nije bilo šanse. Radije će potrošiti stotine milijuna za otrovne lijekove. FDA ne želi da se njeni građani izliječe. Gershonova klinika gdje sa 100% uspješnošću liječe metastaze raka morala je biti otvorena u Meksiku, jer u SAD-u bi bila sravnjena sa zemljom. Imaš problema sa štitnom, kažu ti da ćeš do kraja života piti lijekove, visoki tlak, isto tako, da ne nabrajam. O raku i tumoru da ne govorim, tu što se događa je tragedija. Te bolesti se liječe bez problema, ali ne zračenjem i kemoterapijom, a upravo su to jedini priznati postupci za liječenje. Ovo je velika tragedija. Kao i to da najviše ljudi osim raka umire od kardiovaskularnih bolesti. Žile se daju očistiti prehranom i raznim čišćenjima i nije potrebno raditi užasno skupe bajpase ili premosnice koje samo produžuju agoniju ljudi. Smrtnost od hrane i lijekova u americi toliko je velika da je i više nego očigledno da zaposleni u FDA ne žele ništa drugo nego da si napune džepove, sebi i multimilijarderskim kompanijama koje podržavaju. A GMO hrana, pa zbog nje su izumrle stotine vrste biljaka i žitarica samo u SAD-u. Najveći trovač u povijesti svijeta je odgovoran za to, kao i FDA, naravno, koja ga podržava. Gledao sam nedavno snimak što se događa kada zec protrči kroz tek zaprašeno polje. Strašno u kakvim mukama je umro naočigled snimatelja. U roku dvije minute. Snimano je mislim u Srbiji. I nama tvrde da je ta hrana zdrava.

Evo i linka:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u6CTD60NYbU

Napominjem da snimka nije za svakoga.

Isto je i u CDC-u. Sve ovo događa se i tamo. Da, jesu kriminalne organizacije, zbog njih je umrlo više ljudi nego zbog ikoga drugog, a ako još dodam i uništavanje biljnog svijeta neophodnog za preživljavanje čovječanstva, nije to kriminal već genocid. Nažalost.




Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 16/01/2015 : 15:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Najprije jedan strip, kad smo več na stripovskom forumu: https://medium.com/the-nib/vaccines-work-here-are-the-facts-5de3d0f9ffd0

O nesretnih 72 indijske bebe - teško je tragične događaje kao što su smrt djece vuči po forumima, ali ako se več razbacujemo kriminalcima i najučinkovitijim antibioticima, pa neka bude. Ako več nešto prepisuješ, najprije to (dobro) pročitaj - nisu bebe umrle u 20 dana, nego je pediatar koji je pregledavao podatke gledao razdoblje od 20 dana nakon cjepljenja (sumnjive smrti su u bile 6 dana). Tu nažalost prestaja svaka ekzaktnost i dobijemo još jednu polustudiju odnosno namigivanje kojom veselo mašu antivakseri. Ne govori se niti o vremenskim okvirima, niti o broju cjepljenih/necjepljenih beba, nužan bi bio detaljniji podaci o cjepivu (bar podatak o seriji i roku trajanja) ne govori se niti o mjestu smrti (bolnica, dom) niti o tome, da su to bile zdrave bebe. Kod upoređivanja absolutnih brojeva mora svakome inteligentnom skočiti crvena zastavica jer se vjerojatno radi o manipulaciji. 72 protiv 5 je sasvim nešto drugo nego npr 72/10.000 protiv 5/500.

1999 kad se mi rodio najstariji sin, zbog histerije oko cjepljenja koje je je tada došla več i do nas, išao sam u istraživanje te teme. Na sreču (ili na žalost) dosta brzo mi je bilo jasno, da su antivakseri uglavnom ljudi koji pojma nemaju te stalno prepisuju i ponavljaju iste stvari i iste greške. Gradivo sam zatim ponavljao par godina (serviser za peč i jedna ženina prijateljica su nabrušeni u tome smjeru pa smo imali razne debate na tu temu) ali u principu kod troje djece i u njihovim školskim generacijama, te među rodbinom i prijateljima nikakvih problema nije bil ni sa cjepljenjem ni sa autizmom. Antivakserstvo je kod nas došlo sa zakašnjenjem 10ak godina i prvi puta sam na njega naletio kod sastanka za cjepljenje protiv HPV za stariju kčer. Žao mi je što se sastanak nije snimao, to je ko radio na GTA4 - ljudi su totalno poblesavili od svih mogučih i nemogučih informacija, jedino se marsovci i ljudi-gušteri nisu pominjali.


O studiju medicine je možda bolje, da odgovori koji iz te struke, ali koliko je meni poznato, tjekom studija glavni su temeljni predmeti, kao što su anatomija, fiziologija i slično, i sama količina gradiva je jednostavno prevelika, da bi se tjekom studija previše bavilo detaljima, cjepljenje je dio imunologije koja je i u cjelini premalo zastupana u studiju medicine. Aplikativna znanja se stječu tjekom specializacije, znači time se u prvom redu bave infektolozi i pediatri. U Sloveniji se cjepljenja vode kroz Zavod za javno zdravstvo (lokalni kriminalci), mislim da je slično i u Hrvatskoj, i kod njih se skupljaju svi podaci o cjepljenju i nuspojavama. Ali, da li im je kao kriminalcima koji rade protiv ljudi i države bilo šta za vjerovati, to je drugo pitanje

Ako počnemo sa kriminalom i genocidom, zašto bi se ograničilina FDA i CDC , glavni kriminalci su američki precjednik (bilo koji), kongres i senat u svim sastavima, sve javne i tajne agencije do zadnjeg državnog službenika. Još kad počnemo o kriminalcima u bankama, medijima, industriji.... jebena Amerika, sve sam kriminal. Ali što bi se ograničili samo na američke kriminalce... Kinezi, Rusi, Arapi, Hrvati, Srbi, sve kriminalac do kriminalca.
Regulatorna tjela kao što su FDA i CDC su podvržena politici i zavisna o struci, i zbog toga ograničena. Da li bi mogli napraviti više i bolje, to je sigurno, ali kako je več spomenuto, zakone postavljaju predsjednik i kongres (i lobisti) a ne FDA i CDC. Za davanja mita političarima nikad se nije išlo u zatvor.

Što se tiče "zabranjenih novih stvari", narbojao si tri zanimljiva primjera, iako su več malo sa bradom. Koralni kalcij je običan vapnenac, pa ako vjeruješ u njegove učinke (jer dokaza nema), uzmi domači, kraški, a ne da po Indoneziji djeca bagerima razgrču koralne grebene. FDA i NCCAM (znači i sami »alternativci«) upozoravaju, da to nije lijek.. Zabrana konopljinog ulja je rezultat politike, koja je zbog raznih razloga za ilegalnu proglasila cijelu biljku i sve produkte, nezavisno od sastave THC-a i tu ulje nije ništa krivo. Zadnjih 5-10 godina stvari u vezi konoplje se postavljaju na svoje mjesto. Stevia je žrtva situacije tržišta zaslađivača u SAD. Tu prevladu drži glukozno-fruktozni sirup koji se proizvodi iz kukuruza i iza kojeg stoje jaki lobiji i ti na nož dočekaju svaki novi zaslađivač. U 80-im najebao je aspartam a u 90-im je stevia. Ako imaš dosta novaca i poznaješ djelovanje FDA nije teško napraviti projekat sa cjelom strukturom »znanstvenih dokaza« u pozadini od strane podplačenih institucija (Po čemu su u prvom redu poznati naftaši i proizvođači cigareta) . A da se tamo neki vođa projekta u FDA pregrize kroz sve to, treba dosta napora, političke podpore i vremena. Ali Stevia je več 10 godina mainstream produkt, proizvode ga multinacionalke i dobije se u svakom supermarketu.

100% nije dobio ni Miloševič na izborima, a kamoli prevaranti iz Gersonove klinike.

Situacija u medicini na sreču nije tako loša kao što je prikazuješ ali kako vidim srednjegu puta kot tebe nema – ili je sve 100% , najbolje i najučinkovitije ili je sve kriminal, agonija, tragedija i genocid. Moj otac ima dva stenta i uzima ljekove za tlak i protiv zgušnjavanja krvi, moja majka je več 30 godina na ljekovima za štitnjaču i obadva funkcioniraju normalno, čuvaju unuke, rješavaju sudoku, pola godine su Gorskom kotaru, imaju nešto malo njive, idu po izletima za penzionere, e da mene zapadne takva tragedija i agonija sa 70…

Organofosforni pesticidi nisu zajebancija i glavni problem, uz to što se uopče upotrebljavaju, je taj, da tu nema nikakve kontrole. Svaki seljak može na crno kupiti zabranjen pesticid iz Rusije i poljevati ga koncentriranog po njivi. Da je po mome pesticidi akoseveč moraju upotrebljavati, bi morali biti strogo regulirani i prskati bi mogli samo specializirane firme a ne svaki seljak »od oka«. Ovakav pesticid se prije upotrebe prorijedi za faktor 100 ili 1000, dok je nesretni zec dobio dozu koncentriranog pesticida. Uz malo napora i pameti uz nekoliko manji profit pesticidi nisu problem


I još par anti antivakserskih linkova, bodycount je par postova više

http://mic.com/articles/85725/7-biggest-lies-spread-by-the-anti-vaccine-movement-debunked-by-science

http://www.bustle.com/articles/22348-how-to-argue-for-vaccinations-7-common-anti-vaxxer-arguments-debunked

http://www.historyofvaccines.org/ ( i ovi su vjerojatno kriminalci pa sve lažu, uključujuči i sva sranja o studijama i prekliničkim ispitivanjima i bleferu Jonasu Salku...)

http://antiantivax.flurf.net/ (ovaj je sumnjiv jer se referira na kriminalce)

A za kraj šta o antivakserima kaže majstor orac: http://scienceblogs.com/insolence/category/alternative_medicine/antivaccination_lunacy/

Edited by - GGG on 16/01/2015 15:05:55
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/01/2015 : 08:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Pogledat ću linkove koje si stavio, obećajem, ali idući tjedan, jer ću narednih dana biti online samo na mobitelu. Inače me antivakseri puno ne zanimaju, previše ima stručne literature koja mi je pouzdanija i držim se toga.

P.S. Ajde da pustimo raspravu o hrani, o tome smo raspravljali prije godinu dvije, bez veze da ponavljamo unedogled. Ako pronađeš topic stavi link.


Citiram:
Situacija u medicini na sreču nije tako loša kao što je prikazuješ ali kako vidim srednjegu puta kot tebe nema – ili je sve 100% , najbolje i najučinkovitije ili je sve kriminal, agonija, tragedija i genocid

Pa nisam 100% protivnik klasične medicine. To sam već pisao. I ja sam do prije pet godina razmišljao u tvom pravcu, ali nakon sati i sati istraživanja u svim pravcima promijenio sam mišljenje. Srušio sam cijelu sliku koju sam o tim stvarima imao u glavi tokom života i ponosan sam na to. Cijenim dostignuća znanosti, ali većina stvari ide u krivome smjeru. Pa to je očigledno i bez dokaza koje sam pisao u prijašnjim postovima. Pa gledaj iz čega smo nastali ako je teorija evolucije točna i kako smo se razvijali milijunima godina, napravili fenomenalnu civilizaciju i šta sad. Odjednom su nam zadnjih pedesetak godina potrebna cjepiva i umjetni lijekovi kako bi opstali. Pa kako smo prije živjeli?! Ali gle vraga, ljudi su sve bolesniji i bolesniji. Pa više nema zdravog čovjeka, pa danas je normalno da svatko boluje od nečega. Pacijent si i rob klasične medicine od prve minute rođenja davanjem niza injekcija, pa sve do smrti. Danas se umire samo na dva načina od kratke teške ili duge teške bolesti. Nema više starosti i prirodne smrti. Čista logika. Ja osim što čitam knjige i jako puno pratim razgovore i razgovaram s ljudima. Znaš li koliko puta je bolesno dijete od rođenja do desete godine života. Barem 100 puta ako uzmemo najobičniju prehladu pa prema težim bolestima. Znaš li koliko je bolesno necijepljeno dijete do desete godine života. Tri do pet puta manje uz puno blaže simptome. Znaš li koje bolesti nemaju necijepljena djeca. Pa evo autizam, sve autoimune bolesti, alergije, poremećaje u ponašanju, hiperaktivnost, skoliozu... ima ih još ne mogu se sjetiti. Pa samo autoimunih bolest je jako puno i jako teško se liječe. Već unaprijed znam da ćeš sve ovo pobiti.

Daj mi reci što misliš o onom sažetku knjige dr Mateje Černič što sam gore napisao. Uzmi si pet minuta pa pročitaj, ja sam potrošio barem pet sati da to prevedem i napišem i to samo ukratko,jer knjiga ima 4000 strana. Pretpostavljam da za tebe sve to nije istina?! Ima li ijedna stvar da se slažeš s njom?

Pročitao sam i puno drugih knjiga, skoro sve su ih pisali doktori iz svih krajeva svijeta kojima je to struka i svi uglavnom govore kao i Mateja u knjizi Ideološki konstrukti u cijepljenju. I što bih ja nakon svega toga + dokumentarni filmovi i druga istraživanja trebao misliti o cijepljenju. Da sam sebe lažem!?
Šteta što prepisivanje i izrada sažetka traju jako dugo, pa ne mogu pokazati još literature, ali probat ću nekako u narednom razdoblju.

Pa što misliš o izjavi Prof. Dr Željka Poljaka, poznatog imunologa:
https://www.youtube.com/watch?v=J2y_MaM9rnk

Traje samo 6 minuta (postoji i duža verzija) pogledaj, ne govori nužno protiv cjepljenja. Molim te za komentar kad stigneš.


Onda, što misliš o sastavu cjepiva, evo linka sa stranice CDC-a:
http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/index.html#appendices

Klikni na ovaj link gore. Kada otvoriš stranu, malo niže su dokumenti npr Appendix B: Vaccines i skini PDF dokumenat: Vaccine Excipient and Media Summary.

To je sastav cjepiva Pogledaj što sve stavljaju unutra, formaldehid, aluminijum hidroksid, žive viruse malih boginja, zametak pileta?!?! WTF, ljudske dvohromosomske ćelije od tkiva abortiranog fetusa, itd, itd da ne nabrajam dalje. Smučio mi se je život.


Pa što misliš o ovome isječku gdje je američki kongres raspravljao o autizmu? Pogledaj, traje vrlo kratko i nećeš izgubiti puno vremena:
https://www.youtube.com/watch?v=F9sCe2qbhXI




Ovo što si napisao za roditelje, drago mi je da su živi i nadam se i zadovoljni. Neki dan sam sa ženom bio na čaju kod jedne starije gospođe, vitalne, a ima dosta preko 70 godina. Bilo joj je čudno da sam se skoro sat vremena s veseljem razgovarao o zdravlju i medicini. Čovjek sazna puno stvari. Koliko se je u mladosti cijepila, vrlo malo, jela se biljna hrana, meso nedjeljom ili za praznike, tablete nisu niti postajale, odnosno bilo ih je minimalno i svi su normalno živjeli. Ovo stanje danas nije normalno. Ne volim ovo napisati da ne zvučim previše pesimistično, ali ako se ovako nastavi loše će završiti i nitko više neće dočekati neku normalnu starost koliko toliko zdrav...
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 19/01/2015 : 15:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Civilizacija je daleko od fenomenalne. Mi smo blizu vrha piramide pa nam tako izgleda, ali gledano na prosječnog stanovnika napredak je malo blaži (ali je blizu fenomenalnog, ako se to pomnoži sa 7.000.000.000). Što se zdravstvenog sistema u razvijenim zemljama tiče, tu se može o mnogočemu pričati. Zbog komercialnih razloga ide se u razvoj manje potrebnih "ljekova" (viagra, ljekovi za mršavljenje), sa druge strane spuštaju se granične vrijednoszi (npr za tlak, šečer) pa se ide prije u medikaciju, što je bar djelomično utjecaj farmaceutske industrije. Ta ulaže i u ljekove, koji su verzije postoječih i nisu ništa učinkovitiji od postoječih... o svemu tome i o mnogočemu drugome dosta piše Ben Goldacre u knjizi Bad Pharma (onaj koji je napisao i Bad Science). Ali u krajnjoj fazi, ti si uspio napisati suštinu: umire se od TEŠKIH bolesti - od bezveznih bolesti, kao što su razne infekcije ili upale pljuča, danas se jako rjetko umire. Čak i bolesti koje su još u mojoj mladosti bile smrtonosne "iz prve", kao npr infarkt ili rak, danas imaju nekoliko puta više šansi za preživljavanje. Ali opet, kao što si pomenuo, način života je danas sasvim drugačiji, nepravilna prehrana, stres i razni utjecaji okoline, donjeli su nove bolesti i probleme. Čak je i prevelika čistoča odgovorna za neke od alergija i sličnih bolesti (imunski sistem nema pravih "meta", pa puca na sve od reda).

Što se tiče knjige Mateje Černič, tu je treba odvojiti dvije stvari. Kao sociolog obradila je način odnošenja doktora prema cjepljenju, gdje ti zbog raznih razloga primjenjuju ideološki način pristupa problemu, što je tačno i takav način razmišljanja kod doktora pojavlja se i u dosta drugih situacija. So far so good - problem nastane, kad se sociolozi počnu gurati u stručne segmente medicine. To samo po sebi nije problem, ako sociolog več dugo obrađuje tu temu i ima nekog stručnog saradnika iz područja medicine ili još bolje statistike, dok se tu obrađuje dosta zahtjevnu temu cjepljenja. Mateja u knjizi nespretnost i nesposobnost doktora te njihovo skrivanje iza ideoloških pristupa poveže sa mantrom antivaksera (npr broje smrtnost, a ignoriraju broj pacienata) i to navede kao dodatni razlog za štetnost cjepljenja. Kod te knjige mi smeta još jedna stvar. Uzrečica kaže :"S kim si, takav si". I na žalost na prvoj strani su kao recenzenti navedeni Makarovič i Tomšič, to su dva glavna desničarska medijska spin doktora i ne bi me čudilo, da su zbog donacija Republikanskog instituta i sličnih američkih lobista dužni tu i tamo reciklirati i pogurnuti kakvu "svjetsku" temu. S kreacionizmom ili odbacivanjem klimatskih promjena bi u Slo debelo popušili, ali za antivakserstvo su dovoljno plodna tla, i to ne najmanje zbog gluposti i samozagledanosti medicinara.

Prvi youtube ču pogledati doma, jer na poslu nemam zvuka, dok je drugi preveden, ali taj je več sa bradom (2002). Od tada je timerosal maknut, a autizam se nije smanjio. Kot porasta "autizma" (pravilno je "spektar autističkih oboljenja", jer autizam nije samo jedan) glavni razlog je svrstavanje drugih psihičkih bolesti pod autizam i sa druge strane svrstavanje određenih načina ponašanja kao autizam (Aspergerov sindrom). Osim toga, tu nije bila rasprava več "hearing", znači nešto kao parlamentarna komisija, koja istražuje neki problem. A bilo je tih hearinga u kongresu svakojakih (od video igara do marsovaca).

Sastojci cjepiva su produkt 4 faze. Najprije je treba cjepivo uzgojiti (1), zatim aktivnu tvar izolirati (2), onda sve skupa konzervirati, da ima nekakv rok trajanja (3) i na kraju cjepivo sastaviti tako, da napravi što manje štete u organizmu (4).
Aktivna supstanca cjepiva mogu biti živi organizmi (prirodni način dobivanja imunosti), onesposobljeni živi organizmi, mrtvi organizmi ili djelovi mrtvih organizama. Problem su virusne bolesti, virusi se ramnožavaju unutar živih čelija, pa jih je potrebno uzgajati. Upotrebljavaju se komercialne kulture čelija (čelije namnožene u laboratoriju iz jedne čelije - sve moraju biti jednake), To mogu biti kulture čelija kvasca, pileta, majmuna, a ponekad je potrebno upotrijebiti kulture ljudskih čelija, jer su virusi dosta izbirljivi oko svog "domačina". To ne znači, da se redovno melju i prerađuju fetusi, več je iz jednog fetusa prije 50 godina oduzeto nekoliko čelija, koje se razmnožavaju i mogu se kupiti za različite namjene uključujuči i proizvodnju cjepiva.
Aluminijev hidroksid je bijeli prah, nije alkalan odnosno korozivan kao naprimer kalcijev hidroksid - radi se o bezopasnoj substanci, upotrebljava se npr za pročiščavanje vode. Kako je bilo več navedno u jednom od prijašnjih postova, zdravi bubrezi dosta jednostavno i brzo izluče aluminij.




Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 21/01/2015 : 17:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
netko tko nema pojma o cjepivu nakon citanja "kompetentnih" clanova ovoga foruma o toj temi bi shvatio da nam namjerno ubijaju djecu cjepivom. cemu tolika negativnost prema cjepljenju? uopce mi nije jasna tolika hajka protiv cijepljenja? pa u pitanju su vasa djeca! sta je preventiva losija od lijecenja? i to vjerojatno lijecenja koje ce biti neuspjesno u tom slucaju.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/01/2015 : 10:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
@mamlaz

Ne ubijaj glasnika koji nosi loše vijesti!

Gle, na osnovu tvoje rečenice ispada da nisi ništa pročitao što sam napisao u ovom topicu. Što mi je žao, jer sam samo na prijevod knjige dr Mateje Černič potrošio pet sati. No dobro, to nisam prevodio za naš forum već za jednu web stranu i poslužit će za plemenite svrhe.

Ovo sam kompetentnim članovima ti je pogreška. Ja već uporno duže vrijeme čitam svu moguću literaturu o cijepljenju napisanu samo od strane doktora i zaključke prenosim ovdje. Znači nisam ništa izmislio, a oni bi kao struka valjda morali biti dovoljno kompetentni za tebe?!

Kada sam se bacio na proučavanje medicine cijepljenja, mislio sam da ću na to potrošiti puno manje vremena, ali ispada da sam otvorio pandorinu kutiju i ne nazire se kraj. Odnosno kraj je blizu što se tiče mojih istraživanja, ali ne i same problematike cijepljenja.

Kažeš da ti nije jasna negativnost i hajka oko cijepljenja?! Pa ti nisi u tome, ali ja jesam. Upoznao sam roditelje kojima je život srušen, vidio na predavanju uplakane roditelje, pratim skoro svaki dan rasprave roditelja, teško je to sve slušati i gledati.

Kažeš u pitanju su naša djeca?! Pa da, to je bit svega. Dijete dobije negdje oko 25-30 doza cjepiva, svaka ima u sebi aluminij i živu, gledam predavanja doktora koji objašnjavaju da svaka injekcija s tim dodacima uzrokuje oštečenja na mozgu. To se vidi i u praksi, na žalost. Pa to je ogroman broj cjepiva! Pa zar je to stvarno potrebno?! Onda sate i sate potrošim na statistike, pa se pitam zašto npr cijepiti novorođenče protiv hepatitisa kad se on prenosi samo putem krvi i spolnim kontaktom. Mogu nabrajati dalje, objasniti i za druge bolesti, ali shvatio si poantu.
Pa onda donesem zaključak: ne mogu tih nekoliko doktora biti u pravu, pa valjda velika velika većina struke zna što radi. I onda otkrijem da je struka zapravo podijeljena.

Daj mi pomogni naći odgovor na pitanje ako je struka jako podijeljena oko cijepljenja, sa 100%-tnim suprotnim stavovima, npr u omjeru 50:50, ili 60:40 ili 70:30 (ovdje je riječ o milijunima doktora i znanstvenika), kome vjerovati?

Pa većina niti ne razmišlja o tome, ali ako ih pitaš reći će vjerujem doktorima, vjerujem znanstvenim radovima i sl. Onda im ja pokažem predavanja doktora, znanstvene radove i opet nije dobro, sada tvrde da je to laž. Nekada stvarno pomislim da je cijepljenje kao religija, čvrsto vjeruješ, a ne postoji.

Onda istražujem dalje, pa zamisli što otkrijem. Ne postoje predklinička ispitivanja cjepiva, ne postoje dugotrajna ispitivanja ili studije o učinkovitosti cjepljenja, pazi ovo, ne postoji niti jedna studija u zadnjih 50 godina koja pokazuje učinkovitost cjepiva kod cijepljene djece u odnosu na necijepljenu. WTF!? I to sami priznaju, kompletna struka.

Pa onda čitam u ozbiljnoj literaturi i gledam predavanja o ogromnom broju teških nuspojava sa trajnim posljedicama, pa si mislim, možda tako mora biti, možda treba žrtvovati nekoliko milijuna djece i ljudi da bi spasili milijardu koji bi mogli umrijeti zbog nekakvih bolesti. Već i ova rečenica mi nekako ne zvuči humano, ali ajde.

I onda istražujem dalje, da vidim koje su to bolesti koje su prijetnja čovječanstvu. Jedna od njih su Ospice!
Evo kako pratim raznorazne grupe i forume gdje pišu ljudi svoja iskustva, evo nedavno je čini mi se u Zagrebu bilo dvadesetak slučajeva ospica i među cijepljenom i među necijepljenom djecom, pa tako jedna majka čije dijete nije cjepljeno objašnjava dan po dan kako je tekla bolest, bez ikakvih problema. Kao blaga gripa ili viroza. Slično je i sa cijepljenom djecom, samo zbog slabijeg imuniteta to traje koji dan duže.

Pa onda čitam i pratim dalje, ne samo razgovore roditelja, već i predavanja doktora. Pa u biti vidim da su necijepljena djeca pet puta manje bolesna od cijepljenih. U početku mi je to bilo šokantno, a danas potpuno logično. Oni će kada prebole dječje bolesti imati jak imunitet, a zbog nedostatka formaldehida, žive i aluminija u krvi neće dobiti npr autizam (u blažem ili težem obliku), hiperaktivnost, poremečaje u ponašanju, skoliozu, autoimune bolesti kojih ima više i teško se liječe, pa Kronova bolest, itd... Da, to su bolesti koje necijepljena djeca nemaju.


I sada ti reci meni što da ja zaključim na temelju svega? A ovo što sam ti napisao je grubi sažetak ali ipak samo mali dio cijele priče.


P.S. Očigledno nisi skoro ništa pogledao i li pročitao što sam postavio, ali pogledaj bar ovo, barem prve 42 minute, nije gubitak vremena:

https://www.youtube.com/watch?v=5KcFgp0ymMs

Radi se o razgovoru doktora Jeffa Hockingsa i doktora Tedda Korena

Garantiram ti da nakon ovoga gledanja mnogi se više nikada neće cjepiti, a oni koji ipak budu, otići će kod doktora sa velikim upitnikom iznad glave i desetak pitanja.


Naravno molim i sve vas koji ovo čitate, pogledajte cijeli video. Traje sat i 25 minuta, kao kraći film ili dvije epizode neke serije. Ovo je važno, a serije ili stripovi neće nikuda pobjeći. Osim razgovora dvojice doktora u prvome dijelu, u drugome imamo druge doktore sa iskustvom u istraživanju, vidjet ćete mnoge statistike i iz prošlosti, objašnjenja o antitjelima i kako to sve djeluje u praksi i još puno toga.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/01/2015 : 10:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
@GGG

Pogledaj ovaj video u postu iznad, ruši sve što si do sada napisao, kao i kompletnu učinkovitost cjepiva i svega što se vrti oko toga. A taj video je samo kap u moru.

Evo da prokomentiram linkove koje si postavio:

http://mic.com/articles/85725/7-biggest-lies-spread-by-the-anti-vaccine-movement-debunked-by-science

Evo odmah prva tema gdje govori o efikasnosti cjepiva, a prva tablica pokazuje krivu statistiku za ospice. Gledam izvor podataka, CDC. Pa naravno da će prilagoditi tablice kako njima odgovara, jer su oni najveći zagovornici cijepljenja. Pa direktori i menađeri iz Mercksa rade u CDC-u i obrato. Nama treba netko nezavisan da potvrdi. Zar moram čitati dalje!? Druga tema govori o toksičnosti, pa po autoru toga teksta ispada da male količine žive, aluminija i formaldehida nisu opasne! Ne bih gubio vrijeme komentirajući ostale zaključke, ali pročitao sam.

http://www.bustle.com/articles/22348-how-to-argue-for-vaccinations-7-common-anti-vaxxer-arguments-debunked

Evo prva tema autizam, nude tri studije koje govore kako autizam nije nastao zbog cijepljenja, šteta što stotine drugih ne govore tako. Pogledam izvor podataka, ponovno vladine organizacije i CDC. Pa treći argument ponovno CDC-jeva kriva tablica za ospice. Zar ti nije malo čudno da CDC i proizvođači cjepiva i oni koji rade za njih imaju svoje tablice, a svi drugi potpuno drugačije. U četvrtom argumentu priznaju tisuće nuspojava, ali navode kao vrlo blage. Meni je ovo smiješno. U petom argumentu priznaju i teške posljedice kod 4500 djece, ali oni su samo kolateralna žrtva koja je spasila 33000 djece od smrti i milijune od teških bolesti! Koja neistina. Ali eto, priznaju teške nuspojave. Ne slažem se ni za druge argumente, ali ne mogu sve komentirati.

http://www.historyofvaccines.org/ ( i ovi su vjerojatno kriminalci pa sve lažu, uključujuči i sva sranja o studijama i prekliničkim ispitivanjima i bleferu Jonasu Salku...)

Gle ne mogu doslovno sve pročitati i komentirati, za to bi mi bili potrebni dani, na gotovo svakom cjepivu piše da nema predkliničkih ispitivanja, ne postoje studije o dugotrajnim učincima cjepiva, sva nezavisna istraživanja govore protiv cjepljenja i o ogromnom broju smrti i teških posljedica. I ova stranica kao i sve druge što si postavio ne govore mi ništa. Pa to ja mogu napisati i staviti na Internet kao od šale. Ja čitam i pratim samo ozbiljnu literaturu i predavanja. Pa mogu napraviti i još nešto da sam pokvaren. Mogu složiti takav tekst i iskriviti podatke, ljudi kada to pročitaju ne da će otići na cijepljenje nego će odjuriti prvim taksijem! Ostavit ću stranicu otvorenu u browseru još neko vrijeme da pročitam detaljnije.


http://antiantivax.flurf.net/ (ovaj je sumnjiv jer se referira na kriminalce)

Nije mi zato sumnjiv ako se referira na kriminalce, ja ću vrlo rado sve pogledati. Evo i tu priznaju da se stavlja živa i formaldehid u cjepiva. Tvrde male količine. Meni je to žalosno. Pa znaš li kakva oštećenja na mozgu može dobiti tek rođena beba od bilo kakve količine žive?! Znaš li da dijete u USA dobije oko 45 cjepiva. Pa zar je to normalno. Nije niti čudno da su najbolesnija nacija. Oval link ću si sačuvati, ima zanimljivih informacija.
Nama treba netko nezavisan da potvrdi. Zar moram čitati dalje!? Druga tema govori o toksičnosti, pa po autoru toga teksta ispada da male količine žive, aluminija i formaldehida nisu opasne! Ne bih gubio vrijeme čitajući ostale zaključke.




Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/01/2015 : 10:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Da zaključim na kraju, ništa što si mi postavio da pogledam ne može se usporediti sa onime što sam ja postavio. Zašto je to tako?! Ne radi se tu o tvojoj i mojoj stručnosti, već o tome da službena medicina nema ništa. Žalosno ali istinito, evo sjedim za tastaturom, razmišljam što da napišem i jednostavno ne znam što bi drugo rekao. Osim žalosno ali istinito.

Što se tiče tvog zadnjeg posta, pozdravi onoga koji ti je pisao ili pomogao u pisanju! Nekako nije tvoj stil.
Rado bih sve prokomentirao, evo svrbe me prsti spremni za tipkanje, ali zašto trošiti vrijeme. 400 stranica dokaza iz doktorata ne priznaješ, šteta da se ne mogu klonirati, pa da ti prevedem još drugih 100 knjiga, pa da i njih sve pobiješ! A ovo na kraju zadnjeg posta što si napisao o cjepivima mi je smiješno. Pogledaj video koji sam postavio, gdje više doktora ruši svu tvoju teoriju oko antitjela i sastava cjepiva. Jednostavnije je da ti pogledaš, nego da ja pola sata provedem tipkajući po tastaturi.

Na kraju ti ne prihvačaš očigledne dokaze. Pa dobro, u redu mi je to i s tim se mogu složiti i mogu to prihvatiti. Bila je ovo zanimljiva debata, a oni koji su čitali naučili su nešto novo ili utvrdili staro gradivo, kako tko. Ali jedna stvar mi nikako nije normalna u cijeloj ovoj priči, a to je da tebi ništa nije sumljivo, odnosno da si i nakon svega 101% siguran u svoje tvrdnje. Stvarno si hrabar!


P.S. Samo da kažem u vezi smrti one 72 bebe zbog cjepiva, a što si ti kategorički odbacio, evo imam novu vijest. naime, dr. Jacob Puliyel, pedijatar iz New Delhija u Indiji, analizirao je do sada dostupne podatke i utvrdio da je od 72 iznenadne dojenačke smrti navedene u izvješću, njih 69 vrlo sumnjivo i vjerojatno su posljedica tog istog cjepiva te poziva kolege da, poput njega, naprave reviziju izvješća.


P.S. U subotu vjerojatno idem u Maribor, pa ako imaš vremena za kavu, na raspolaganju sam. S tim da te neću previše maltretirati razgovaranjem o cijepljenju, obečajem!



Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/01/2015 : 11:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Onda istražujem dalje, pa zamisli što otkrijem. Ne postoje predklinička ispitivanja cjepiva, ne postoje dugotrajna ispitivanja ili studije o učinkovitosti cjepljenja, pazi ovo, ne postoji niti jedna studija u zadnjih 50 godina koja pokazuje učinkovitost cjepiva kod cijepljene djece u odnosu na necijepljenu. WTF!? I to sami priznaju, kompletna struka.

Mislim, kakav ti je ovo argument? Normalna stvar, da toga nema. Zar bi morali sada riskirat živote svoje djece, da bi zadovoljili ego teoretičara zavjere.


Dcopic, uopće ne sumnjam da su te bebe o kojima pričaš umrle zbog cjepiva... tragedija da, ali ne i razlog za potpuno odbacivanje cjepljenja... ne vidim, zašto zbog toga zanemaruješ milijune djece, ljudi, koji su danas živi zbog preventivnog cjepljenja.

Što ne valja s ovim podacima ispod?
Reći ćeš da je statistika nariktana jer to odgovara farmacevtima ili komu već... pa ne mogu nariktat takve milijunske brojke...





Edited by - nagor on 22/01/2015 11:22:53
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/01/2015 : 11:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Nagore, frende, pa nije bitna slika koju si ti postavio. Pa toga je pun internet. Neke govore u prilog cjepljenju, neke protiv, od toga sam odavno odustao, jer mi nije pouzdano. Kao i raznorazni sajtovi gdje piše sve i svašta. Jedni tvrde jedno, drugi drugo. Zato sam morao potrošiti najmanje stotinjak sati na literaturu i predavanja, to mi se je činilo najtočnijim i najpreciznijim. A vjeruj mi jako jako puno informacija može se dobiti i od roditelja, potpuno nekompetentnih što se tiče cijepljenja.

Sad kad sam još jednom pročitao tvoju prvu rečenicu, pa i drugu, vidim da nisi gotovo ništa pročitao ili pogledao što sam stavio u postovima.

Pogledaj bar video koji sam postavio u replici mamlazu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/01/2015 : 11:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
rekoh ja odma na početku,raspustit bolnice i zaposlit vračeve

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/01/2015 : 11:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Umalo si precizno napisao, ne ukinuti bolnice, već ih rasteretiti.
Kako bi se doktori mogli kvalitetnije posvetiti svakom pacijentu posebno.

Ali kako vidim niti ti nisi skoro ništa pročitao što sam napisao, a niti pogledao koji video.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/01/2015 : 11:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Nagore, frende, pa nije bitna slika koju si ti postavio. Pa toga je pun internet. Neke govore u prilog cjepljenju, neke protiv, od toga sam odavno odustao, jer mi nije pouzdano. Kao i raznorazni sajtovi gdje piše sve i svašta. Jedni tvrde jedno, drugi drugo. Zato sam morao potrošiti najmanje stotinjak sati na literaturu i predavanja, to mi se je činilo najtočnijim i najpreciznijim. A vjeruj mi jako jako puno informacija može se dobiti i od roditelja, potpuno nekompetentnih što se tiče cijepljenja.

Sad kad sam još jednom pročitao tvoju prvu rečenicu, pa i drugu, vidim da nisi gotovo ništa pročitao ili pogledao što sam stavio u postovima.

Pogledaj bar video koji sam postavio u replici mamlazu.



Nisam sve pročitao.
Nije ni potrebno jer sam uvjeren da je večina tvojih podataka istinita. Ljudi umiru zbog cijepiva, ali to su iznimke. Informacije iz okoline? Iz prve ruke znam da su moj djed i baka izgubili braću zbog dječjih bolesti. To važi i za ostale djedove i bake iz mojeg kraja. Generacija njihove djece (naših majki i očeva), koja je uredno cjepljena je živa... mi također. Nešto je utjecalo na to... nije baš sve u higijeni... utjecala su i cjepiva na to.





Edited by - nagor on 22/01/2015 11:56:12
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/01/2015 : 11:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
U redu, hvala!

Pogledaj kad stigneš samo ovaj video i ne moraš nikada više ništa pogledati što sam ili ću staviti.

https://www.youtube.com/watch?v=5KcFgp0ymMs

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/01/2015 : 11:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

U redu, hvala!

Pogledaj kad stigneš samo ovaj video i ne moraš nikada više ništa pogledati što sam ili ću staviti.

https://www.youtube.com/watch?v=5KcFgp0ymMs





Pogledat ću.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/01/2015 : 11:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
evo ti npr.
ja ne znam nijednog autista iz moje generacije. (+/- par godina gori doli)
a svi su cijepljeni,i to više puta protiv svega i svačega.
i onda nisu roditelji smili ni pisnit a kamoli kmečat da ne žele cjepit dicu jerbo to nije sexy ili več šta.
pa smo (gle čuda) svi priživili.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 22/01/2015 : 16:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
@dcopic

-Svi postovi su (nažalost) moje ručni rad. Ako sam zagovornik cjepljenja to na znači da zagovaram sva sistemska rješenja.

-To što medicina shvača svoje stavove, ne stručno, več u prvom redu ideološki pravilne (kao religiju), tu se slažemo i Mateja i ti i ja. Ali kad smo več kod sociologije, meni se kod svih debata pojavlja kao glavni problem suprotnost između prava pojedinca ("rizik" cjepljenja) i odgovornosti društva (održavanje imunosti cjelog društva).
Argument "doktorat" na žalost u današnje vrijeme niti približno nije sama po sebi neka referencija, a Matej Makarovič i Matevž Tomšič su mi jako debela crvena zastavica za bilo kakav rad. Na kraju krajeva, iako mi nije namjera bilo koga diskvalificirati, ako več a priori označujemo cijeli CDC kao pokvaren i korumpiran, zašto bi morali "tamo neku" Mateju Černič uzimati sa suvo zlato.

- O onih 69 smrti več sam pisao, studiju sam pročitao još jednom i kako meni izgleda, stvar zavisi o interpretaciji - naime ukupan udio umrle djece je u skladu sa vjerojatnostima, problem je što je večina smrti u prvih 6 dana, najviše nakon prva 3. Ako na stvar gledaš kao antivakser, čini se da je nešto (cjepivo) pouzročilo smrt tih beba 3 odnosno 6 dana nakon cjepljenja. Ali ako gledaš sa druge strane i uporediš podatke sa očekivanom smrtnošču beba, može se zaključiti, da je smrtnost nakon 6 dana bila očekivana, a nakon toga (kad je cjepivo počelo djelovati) smrtnost je drastično pala i na osnovu toga može se čak i reči, da je bar dio takvih smrti beba (SIDS) bio uzrokovan prenosivim bolestima.

- što se tiče 30.000 lakših i težih slučajeva nuspojava nakon cjepljenja to je "bruto" brojka, znači problemi koji su nastali i cjepljenja i zbog drugih uzroka. Na drugoj strani je izračunano 10 milijuna oboljelih i 33.000 mrtvih, čak i da uzmeš 1% te brojke to je još uvijek 330 mrtvih i 100000 oboljelih. (i nuspaojave i projekcije su na osnovu CDC podataka pa ko vjeruje...)

- o povezanosti žive i autizma vuku se neke debate od prije 12 godina, od tada žive više nema u cjepivima a broj autista je isti. Na području od Idrije (rudnik žive) prema Savi cjela populacija je par stotina godina pod povišenim koncentracijama žive pa nema nikakvog povečanog broja autista. Aluminij nije otrovan. Da je tako, nakon svakog pada ili ozljede na zemlji ili pjesku umrli bi (ili poblesavili) zbog toga jer nam je aluminij došao u krv.

- nigdje ne tvrdim, da sam 100% siguran u bilo što, ali što se tiče cjepljenja, gledano koliko štetnih tvari, bakterija, virusa, učinaka zračenja i vlastiti odpadnih produkata tjelo procesira dnevno, efekat cjepiva je zanemariv. Par ljudi se več javilo, ali da se na forumu napravi anketa, kolko ljudi poznaje kakvog autista ili nekog s posljedicama cjepljenja, a koliko jih ima mrtvih i osakačenih u rodbini prije 60 godina zbog posljedica bolesti koje bi se mogle sprječiti cjepljenjem.

Edited by - GGG on 22/01/2015 23:49:04
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/01/2015 : 21:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ok. Nema me preko vikenda, pa se javljam idući tjedan sa pokojim komentarom na ovo gore napisano.

U biti imam jedno pitanje za sve, a najviše za one koji su debatirali na zadnjoj strani topica , GGG, lwood, Nagor, mamlaz... neka se javi i frend Zlotvor ako pročita ovo!

Pitanje je:

Opišite u nekoliko rečenica što bi se dogodilo sa svijetom ako bi preko noći prestala postojati sva cjepiva, doslovno sva? Probajte opisati kako bi to utjecalo na kompletnu populaciju u nekakvoj bližoj budućnosti, daljoj budućnosti, u biti napišite što vam padne na pamet! Ja ću svoje mišljenje i kako ja to vidim napisati idući tjedan.

Meni bi bilo najzanimljivije (osim cjepiva) da nestane kompletno vatreno i slično oružje, pa da se ameri i rusi npr sudaraju brodovima na oceanu i skaču s toljagama s broda na brod!




Edited by - dcopic on 22/01/2015 21:40:24
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 22/01/2015 : 21:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message
Dcopic kolko si toga napiso neda mi se citat jebote,previse razmisljas o tom zajebi to ionak nemres nis promjenit a dal je cijepivo dobro ili lose nemres znat!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/01/2015 : 22:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic



Pitanje je:

Opišite u nekoliko rečenica što bi se dogodilo sa svijetom ako bi preko noći prestala postojati sva cjepiva, doslovno sva? Probajte opisati kako bi to utjecalo na kompletnu populaciju u nekakvoj bližoj budućnosti, daljoj budućnosti, u biti napišite što vam padne na pamet! Ja ću svoje mišljenje i kako ja to vidim napisati idući tjedan.




Sigurno bi se vratile ove crvene brojke iz ovog gore grafa kojeg sam stavio. Ljudi/djeca bi umirali zbog bolesti, koje su danas praktično izkorijenjene u zapadnom svijetu.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 23/01/2015 : 00:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Ok. Nema me preko vikenda, pa se javljam idući tjedan sa pokojim komentarom na ovo gore napisano.

U biti imam jedno pitanje za sve, a najviše za one koji su debatirali na zadnjoj strani topica , GGG, lwood, Nagor, mamlaz... neka se javi i frend Zlotvor ako pročita ovo!

Pitanje je:

Opišite u nekoliko rečenica što bi se dogodilo sa svijetom ako bi preko noći prestala postojati sva cjepiva, doslovno sva? Probajte opisati kako bi to utjecalo na kompletnu populaciju u nekakvoj bližoj budućnosti, daljoj budućnosti, u biti napišite što vam padne na pamet! Ja ću svoje mišljenje i kako ja to vidim napisati idući tjedan.

Meni bi bilo najzanimljivije (osim cjepiva) da nestane kompletno vatreno i slično oružje, pa da se ameri i rusi npr sudaraju brodovima na oceanu i skaču s toljagama s broda na brod!








Hm, to su sad dva dosta različita scenarija:

Ako maknemo samo cjepiva (i ostavimo svu ostalu farmaceutiku), sve te bolesti koje su nestale ili su dosta ograničene, opet če se pojaviti i doči če do njihovog širenja. Na kratki rok vjerojatno najviše štete napraviti če žuta groznica u tropskim krajevima, a problem če postati bolesti kao što su bjesnoča i TBC. Na srednji rok (10-20 godina) razširiti če se i bolesti kao polio i difterija - incidencija (broj oboljelih) i mortaliteta (smrtnost) su poznati. U zapadnim zemljama te če brojke biti manje, u istočnoj Evropi i j. Americi nešto veče, a najebat če Indija, Kina i Afrika.Zbog opterečenosti medicinskih sustava doči če do njihovog raspada ili ograničenog djelovanja, jer če se morati primarno usmjeriti na to područje. Zbog epidemija u nerazvijemnom svjetu doči če do političkih problema, izbjeglica, povečanog kriminala i slično, dok če u razvijenim zemljama doči do zatvaranja granica, povečanog nadzora i represije

Pitanje o oružju je malo kompleksnije. Ako se vratimo na tehnologiju toljaga, onda moramo izbrisati sve unazad do neolitika. Znači ostanu nam osnove poljedijelstva i stočarstva, lončarstvo i stolarija. Pošto neolitska tehnologija ni u najoptimalnijem obliku ne može nahraniti više od milijardu ljudi, prvi problem če biti glad. Najprije če se požderati sve što leti, gmiže i hoda, a onda če u gusto naseljenm područjima doči do ljudožderstva, dok se broj stanovništva dovoljno ne prorijedi i stabilizira na nivou koji može preživjeti na određenom teritoriju. Najbolje če proči eskimi, bušmani, aboriđini i slične grupe.

Ako maknemo samo vatreno oružje a svu ostalu tehnologiju ostavimo vjerojatno bi se brzo izmislili automatizirani lukovi i katapulti, bacači na stisnuti zrak. S time da nam još uvijek ostaju otrovi, zapaljive tvari, tako da se ne bi dosta toga promjenilo. U ovom slučaju se otvara još jedan problem - ako zaboravimo kemiju eksploziva i streljiva (u osnovi je to kemija nitrata), onda zaboravimo i kemiju umjetnog gojiva. A bez intenzivnog poljedjelstva nama šanse nahraniti 7 miljardi, pa smo opet u sličnom sranju kao u neolitik varijanti.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/01/2015 : 01:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
svaka čast GGG . oduševljen san

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 148 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.28 seconds. Snitz Forums 2000