forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Boselli ili Burattini
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/03/2015 : 16:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

@King Warrior
Treba znati da je na tom talijanskom forumu (SCLS) Burattini prijatelj većine članova i redovito idu na okupljanja gdje se dobro jede i pije.
Čudim se da je Boselli uspio skupit i ovoliko glasova.


Ima i jedna kvaka koja ide Burattiniju u prilog:
Na SCLS su iskljucivo Zagorovi fanovi glasali, na nasem forumu svi moguci stripofili. ;)



Može li se reći da zadrti Zagorovci više vole Buratinija, dok stripofili šireg formata više vole Bosellija?


Ne bih ove druge automatski strpao pod "stripofile sireg formata", moguce da neki od njih citaju samo Texa ili sta ja znam. Na taj nacin kao da se stavljaju na neki veci nivo, sto bi bilo pogresno.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 07/03/2015 : 17:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ok, ali recimo da je Boselli bolji scenarist, ali da u nekim stvarima odskače od klasičnog Nolttinog Zagora, dok se Burattini strogo drži kanona i zato je draži onom konzervativnijem dijelu Zagorovih obožavatelja.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 07/03/2015 : 17:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

@King Warrior
Treba znati da je na tom talijanskom forumu (SCLS) Burattini prijatelj većine članova i redovito idu na okupljanja gdje se dobro jede i pije.
Čudim se da je Boselli uspio skupit i ovoliko glasova.


Ima i jedna kvaka koja ide Burattiniju u prilog:
Na SCLS su iskljucivo Zagorovi fanovi glasali, na nasem forumu svi moguci stripofili. ;)



Može li se reći da zadrti Zagorovci više vole Buratinija, dok stripofili šireg formata više vole Bosellija?


Ne bih ove druge automatski strpao pod "stripofile sireg formata", moguce da neki od njih citaju samo Texa ili sta ja znam. Na taj nacin kao da se stavljaju na neki veci nivo, sto bi bilo pogresno.



Cu veci nivo, ako citas svasta :) Zagor je najveci nivo, a ovo ostalo je cisto sporadicnog tipa.

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 07/03/2015 : 18:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Nije istina. Najveći nivo je Mali Rendžer.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/03/2015 : 18:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Nije istina. Najveći nivo je Mali Rendžer.


A još veći nivo je kapetan Mliki, takav vrstan strijelac sa tako malo godina se ne pronalazi često, vjerujem da bi u nekom poštenom dvoboju čestito potukao Zagora.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19386 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/03/2015 : 19:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by tinton

Najjači mi je ovaj koji je glasao za Ferrija. :D

Neznalico i Ferri je potpisnik nekoliko scenarija na početku serijala kada Nolitta nije imao dovoljno vremena.

Mene Burattini ispred Boselija ne čudi ni malo, jer je i meni mnogo bolji scenarista, a vidim i Italijanima, samo vama neznalicama je bolji Boselli.


Neka si mi rekao.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 07/03/2015 : 19:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Nije istina. Najveći nivo je Mali Rendžer.


A još veći nivo je kapetan Mliki, takav vrstan strijelac sa tako malo godina se ne pronalazi često, vjerujem da bi u nekom poštenom dvoboju čestito potukao Zagora.


A Teks, ima nekakve magnetne sposobnosti, pa se zato svaki put metak pobegne od njega, a da ne pričamo kakav je strelac.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/07/2015 : 22:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ima li još netko da nije glasovao?
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 13/07/2015 : 08:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ja,

ali neću glasovati

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Boston Jack
stripovi.com suradnik



166 Posts

Member since 26/05/2010

Posted - 13/07/2015 : 09:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Boston Jack a Private Message  Reply with Quote
Boselli
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 13/07/2015 : 09:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ima li još netko da nije glasovao?



Nema se zašto glasati (mada sam možda i glasao...ne znam jel ovo stara tema) rasprava na ovu temu je besmislena. Kao da stavimo anketu Maradona vs Makelele.
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 13/07/2015 : 10:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Gledajući samo najbolje epizode i jednog i drugog, mogao bih reći da su tu negde, Bure me je stvarno oduševio sa nekim pričama. Ali ukupno gledano, ipak prednost Boseliju, Bure je u hiperprodukciji izbacio previše gluposti.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/07/2015 : 23:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Stigli smo do 100 glasova!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 14/07/2015 : 01:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Uf, jako tezak izbor - Burattini.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/07/2015 : 10:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je bio jedan od lakših izbora.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 14/07/2015 : 15:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Prednost dajem Boseliju, mada i Bure moze komotno na prvo mjesto, Tajanstveni samostan mi je jedan od najbolji Zg ikad

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1069 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 14/07/2015 : 15:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Glas dajem Boselliju, zbog njegovog vizionarstva i, po meni, fenomenalnog povezivanja priča, posebno atlantidske sage. Sve njegove, ovdje navede epizode, su mi među najdražima.
Burattini nije loš, to samo potvrđuju ove i neke ostale priče, ali mu fali "big picture".
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/07/2015 : 17:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bure mi je bolji.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 14/07/2015 : 20:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Boselli
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/07/2015 : 00:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Boselli je genijalac samo cu napisati " hellingen je ziv "
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 17/07/2015 : 12:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
85-90% najboljih Zagorovih priča djelo su Maura Bosellija.
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 18/07/2015 : 23:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Boselli bez razmisljanja. Ima Bure odlicnih epizoda ali nije ni do koljena Boselliju u najboljim trenutcima.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16789 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/07/2015 : 11:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Eh gdje su se zagubili oni koji vole Buratinija?

A ovaj Pončo stvarno voli izvaliti biser:

“ Boselli i Burattini nisu uopće na istoj razini (nogometnim riječnikom nisu ista pozicija, Boselli je desetka Bure zadnji vezni). “

Što to može desetka bez zadnjeg veznog? ništa!

I još se hvali znanjem nogometa prikazujući ogromno neznanje.

Meni je Boseli bezvezan tekstopisac, muka mi je čitati njegovog Zagora i Teksa, previše filozofira, dok je Buratini lepršav i lagodan za čitati, ja se uvijek veselim kad vidim da je Buratini tekstopisac, znam da ću taj broj pročitati za 20 minuta uživajući, a kad je tekstopisac Boseli, onda mi ni pola sata nije dovoljno, a uživancije nigdje.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/07/2015 : 12:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Otkad se Burettova prepricavanja i objasnjavanja brzo i lagano citaju?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 19/07/2015 : 12:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Eh gdje su se zagubili oni koji vole Buratinija?

A ovaj Pončo stvarno voli izvaliti biser:

“ Boselli i Burattini nisu uopće na istoj razini (nogometnim riječnikom nisu ista pozicija, Boselli je desetka Bure zadnji vezni). “

Što to može desetka bez zadnjeg veznog? ništa!

I još se hvali znanjem nogometa prikazujući ogromno neznanje.

Meni je Boseli bezvezan tekstopisac, muka mi je čitati njegovog Zagora i Teksa, previše filozofira, dok je Buratini lepršav i lagodan za čitati, ja se uvijek veselim kad vidim da je Buratini tekstopisac, znam da ću taj broj pročitati za 20 minuta uživajući, a kad je tekstopisac Boseli, onda mi ni pola sata nije dovoljno, a uživancije nigdje.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000