forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/10/2014 : 14:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Jeeeeeeeeeer ti si princezaaaaaa

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/10/2014 : 14:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kraljica! Nemoj me degradirati.
OVaj dio -ica je mala žrtva za slavu i vrijednost imena Tin.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/10/2014 : 14:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Kakvi degradirati...nema potrebe
Svi muski cobani serijala, sto zivi sto mrtvi, se kidaju oko tvog skiptra
Ja bih se zabrinuo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 26/10/2014 14:57:06
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/10/2014 : 15:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Kakvi degradirati...nema potrebe
Svi muski cobani serijala, sto zivi sto mrtvi, se kidaju oko tvog skiptra
Ja bih se zabrinuo



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/10/2014 : 21:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
JUŽNOAMERIČKA SAGA
Početak

"Skiptar Tin-Hinan"

Uf, teško je nešto reći o prvoj sveski. Ne bih zaključio da me baš oborila s nogu. Činjenica je da su ju svi dosta nahvalili pa sam očekivao neočekivano, a to je teško moguće. Na žalost, razočaranje, ali na kraju sveske zaključujem, ovo je tek početak, uvod - priča će se još rasplamsati. Dio s prepričavanjem epizode u Africi je nepotreban. Rubini se uklopio u ostatak. Također malko razočaranje. Sve je to vrlo dobro, ali u sjećanju iz almanaha i alpinizma mi je bolji. Ono što hoću reći je, ne da je Rubini loš u ovoj svesci nego da ima poneku manjkavost. Ljudska tijela i likove crta pomalo djetinjasto (u nedostatku boljeg izraza). Pogotovo Kaina, zato ova sveska i jest bolja nego sljedeća jer Kain i nema neku ulogu u priči za razliku od "Kušitskih nekromanata". Moram priznati, ipak, da me Rubini odvalio u scenama s Chicom (najbolje ga crta od svih crtača), pogotovo u onoj s Indijancima i onoj gdje spava/sanja. Također je vrhunski nacrtao zombije koji napadaju kolibu. Na kraju ispada da sam ga iskritizirao nizašto jer kad vraćam film najviše se sjećam dobrih momenata.

Ocjene:
Priča 9
Scenarij 7
Crtež 8
Naslovnica 5

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/10/2014 : 22:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
"Kušitski nekromanti"

Sad sam već postao zabrinut. Boselli još nije pojačao radnju, a Rubinijev crtež dolazi do granice osrednjega. Scene borbe s negromantima su smao nagomilane. Nema tu nikakve mistike ili priče, samo sušta akcija. A Rubini je jedva prepoznatljiv. Mislim, pronalazi se tu još uvijek pokoji vrlo dobar kadar, ali u principu mi se crtež ove sveske ne sviđa. Kaina i Tuarege ne može nacrtat dobro nikako, a ni zombiji mu nisu dobri kao u prvoj svesci. Čak mu je i Zagor li-la. Odlično je nacrtao tek Dextera i Negromante. Boselli i Rubini nekako pravocrtno zajedno kreću prema dolje. Takav je bio moj dojam na kraju ove sveske...

Priča 9
Scenarij 6
Crtež 6
Naslovnica 6

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 30/10/2014 : 22:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Tko god od JA sage ocekuje mitologiju zafrkao se totalno, Zagor je prije svega vrhunska i meni najdraza avantura sa elementima mnogocega.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 31/10/2014 : 06:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
ja uzivam sada u ovim epizodama koji tek izlaze,a ove kad dodu onda cu s gustom 2-3 put procitati JA SAGU da je bolje "UPIJEM"

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4325 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/10/2014 : 07:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
nema mistike i priče, to me podsjeća na bozelija. to mi onda i ne bude neki hit.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/10/2014 : 09:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Sada već manje-više možete da se bacite na podebljavanje gradiva
(tintone)

Recenzija Skiptar Tin-Hinan


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/10/2014 : 09:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

nema mistike i priče, to me podsjeća na bozelija. to mi onda i ne bude neki hit.


Samo da ne bude neki shit, vrijeme hitova je ionako prošlo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2014 : 17:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

"Kušitski nekromanti"

Sad sam već postao zabrinut. Boselli još nije pojačao radnju, a Rubinijev crtež dolazi do granice osrednjega. Scene borbe s negromantima su smao nagomilane. Nema tu nikakve mistike ili priče, samo sušta akcija. A Rubini je jedva prepoznatljiv. Mislim, pronalazi se tu još uvijek pokoji vrlo dobar kadar, ali u principu mi se crtež ove sveske ne sviđa. Kaina i Tuarege ne može nacrtat dobro nikako, a ni zombiji mu nisu dobri kao u prvoj svesci. Čak mu je i Zagor li-la. Odlično je nacrtao tek Dextera i Negromante. Boselli i Rubini nekako pravocrtno zajedno kreću prema dolje. Takav je bio moj dojam na kraju ove sveske...

Priča 9
Scenarij 6
Crtež 6
Naslovnica 6



Moram se sloziti. Procitao sam celu pricu i verovatno zato sto sam ocekivao ne znam ni ja sta ostao sam pomalo razocaran.

Celu pricu moram da procitam jos jedanput, ali ovo je daleko od nivoa Morske strave, Povratka Kaina, Carstva Songhaja, cak mozda i Poslednje Tule.

Kada budem procitao ponovo celu pricu napisacu i opsezniji komentar na recenziju.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 31/10/2014 : 18:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ja ću je opet pročitati, pa dati komentar. Znam da su mi prva 2 čitanja za 10, 10, 10 (Ferija ne ocjenjujem, ne mogu srozavati ocjene, zato što je legenda sad već previše ostario da odradi i naslovnicu na nivou, mada mislim da on svojim stilom i iz najboljih dana više ne odgovara modernom Zagoru, ali to je druga priča...). Ne znam šta je vas moglo toliko da razočara? Posebno ne vidim šta je to toliko bolje u Morskoj stravi, Povratku Kaina...?
Pomalo me podsjećate na fanove metal bendova kojima je uvijek najbolji onaj album koji su oni prvog preslušali, a svaki kasniji im se lini sve lošiji i lošiji, čak i kad to objektivno veze s vezom nema?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/10/2014 : 18:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Ja ću je opet pročitati, pa dati komentar. Znam da su mi prva 2 čitanja za 10, 10, 10 (Ferija ne ocjenjujem, ne mogu srozavati ocjene, zato što je legenda sad već previše ostario da odradi i naslovnicu na nivou, mada mislim da on svojim stilom i iz najboljih dana više ne odgovara modernom Zagoru, ali to je druga priča...). Ne znam šta je vas moglo toliko da razočara? Posebno ne vidim šta je to toliko bolje u Morskoj stravi, Povratku Kaina...?
Pomalo me podsjećate na fanove metal bendova kojima je uvijek najbolji onaj album koji su oni prvog preslušali, a svaki kasniji im se lini sve lošiji i lošiji, čak i kad to objektivno veze s vezom nema?


Ja sam pročitao i druge dvije sveske, večeras ću ih iskomentirati.
Ti si strip čitao bez ikakvih posebnih očekivanja, nisi znao ko je čovjek pod maskom itd. Ubiše nas spoileri i očekivanja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 31/10/2014 : 19:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
To je tacno... Stvarno su sranje i spojleri, i isječci iz stripa, neobjavljene table... Obično se najbolje vadi, a onda kad dobiješ strip, očekuješ da sve bude na nivou reklame... Meni je Rubini ovdje sjajan, ali na Izgubljenom svijetu je još bolji, ukoliko je to uopšte moguće. Ali, koliko se već priča o tome, i to će izazvati mlake reakcije.
Ne razumijem naše izdavače, pa bar su JA sagu mogli da isprate u realnom vremenu, tj. uporedo sa Italijanima.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/10/2014 : 19:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Kažem ja vama...nemojte da očekujete od JA sage ništa do pitke priče. Ništa revolucionarno vas ne čeka, čak ni blizu nivoa Severnoameričke odiseje. Priče su odlične u odnosu na prethodnu letargiju, ali od devedesetih pa na ovamo Zagor je video daleko boljih momenata. Ono čemu se ja nadam je da će serijal ostati na ovom nivou. Videćemo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2014 : 19:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Elderane84

Ja ću je opet pročitati, pa dati komentar. Znam da su mi prva 2 čitanja za 10, 10, 10 (Ferija ne ocjenjujem, ne mogu srozavati ocjene, zato što je legenda sad već previše ostario da odradi i naslovnicu na nivou, mada mislim da on svojim stilom i iz najboljih dana više ne odgovara modernom Zagoru, ali to je druga priča...). Ne znam šta je vas moglo toliko da razočara? Posebno ne vidim šta je to toliko bolje u Morskoj stravi, Povratku Kaina...?
Pomalo me podsjećate na fanove metal bendova kojima je uvijek najbolji onaj album koji su oni prvog preslušali, a svaki kasniji im se lini sve lošiji i lošiji, čak i kad to objektivno veze s vezom nema?


Ja sam pročitao i druge dvije sveske, večeras ću ih iskomentirati.
Ti si strip čitao bez ikakvih posebnih očekivanja, nisi znao ko je čovjek pod maskom itd. Ubiše nas spoileri i očekivanja.



Bas tako! Ubise nas spojleri. Odmah smo znali ko ce da se vrati, kako ce da se vrati, koji ce sve likovi da se pojave. To je prokletstvo interneta i foruma.


Ko nije citao epizode koje sam nabrojao nek ne cita ovo ispod sto sam napisao:
Morska strava nosi jednu dozu epa, oseca se da je bitna prica, atraktivni kadrovi( Port Whale u plamenu, ljudi ribe iskacu iz mora, zamak na onoj klisuri, Sargasko more).
U Povratku Kaina otkrivamo Akron izgubljeni grad Atlantide, borba sa gulovima, vojska nemrtvih)
A sta nam nudi Skiptar Tin Hinan nista sem suvoparne tuce i jurcanje od jednog mesta do drugog.
Cak mi je druga sveska(koju je tinton naveo kao losiju) i najbolja jer u toj epizodi vidimo Kaina u Kushu i povratila se ona atmosfera iz Morske strave ali, avaj, samo na 10ak strana, tako da u celini ova prica nije ponudila nista posebno.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 31/10/2014 : 20:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ono šta je meni drago ovde je što je glavni nemesis (ne imenujmo ga) konačno malo zablistao i zaslužio neki stabilniji položaj u serijalu jer je u prvoj pojavi baš razočarao (makar mene)

kako se vama čini?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/10/2014 : 21:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
"Bog praha"

BUM! Boselli i Rubini zajedno kreću skoro pa okomitom crtom prema gore! U ovoj svesci je sve mnogo bolje. Zamku za Boga praha (scena koju je Rubini RAZVALIO), pa bijeg od nezaustavljivog Boga praha (uzbuđenje), situacija se čini bezizlaznom (krv nam kola venama), a onda se Zagor sjeti mogućeg rješenja. Zanimljivost se pojačava dodatno kad Zagor i Tuarezi umjesto da bježe Moridijanu postave zamku. Do tud je priča vrlo dobra, ali nakon toga se sve prebacuje na drugu stranu. Philadelphia. Prvo Dexter, a zatim Zagorov dolazak. Ona scena s tučom usred muzeja da bi ih opazili ej više texovska, ali neka ih. Uglavnom, jaaaako dobro s potencijalom odlične sljedeće sveske. Rubini , rekoh, prati Bosellija u stopu, ovdje je fantastičan. Jedino Kaina nikako da pogodi.

Priča 9
Scenarij 8
Crtež 9
Naslovnica 4

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/11/2014 : 16:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
"Dvoboj na okeanu"

Ovdje se drži kvaliteta iz prethodnog broja. Priča i dalje veoma uzbudljiva, Rubini i dalje odličan. Radnja je napeta, teče. Etapa s Moridijanom je završila pa se u potpunosti posvećujemo Jetizadu i onome-čije-ime-nećemo-spominjati što je dobro. Razrađuju se Dexter i Marada. Scena bitke je dobro odrađena. I završava u najuzbudljivijem trenutku. Možda amlo slabije nego prethodni broj. Ferrijeva naslovnica bolja od prethodnih.


Priča 9
Scenarij 8
Crtež 8
Naslovnica 7

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/11/2014 : 18:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ono šta je meni drago ovde je što je glavni nemesis (ne imenujmo ga) konačno malo zablistao i zaslužio neki stabilniji položaj u serijalu jer je u prvoj pojavi baš razočarao (makar mene)

kako se vama čini?



Za sad ne, ali slažeš se da to bolje raspravimo čim pročitam zadnji anstavak priče.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/11/2014 : 22:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Tintone jesi procitao zadnju svesku?

Ajmo gde su ostali koji su citali izdanja Veselog cetvrtka?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/11/2014 : 22:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nisam.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/11/2014 : 17:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao.

I dosta je dobro. Nije sad toliko uzbudljiv ovaj dio do samog zapleta sage, ali ta scena. To je nešto najbolje od Zagora do sada.
MOGUĆI SPOILERI

Nisam ovo nikako očekivao. Dexter u sukobu sa Zagorom, ostavio ga je da umre! Mislim, žalosno, ali vrhunski napravljeno. Očekivao sam neke sasvim obrnute stvari. Zanimljvo je, također, kako su se sad stvorile četiri različite "strane". S jedne naravno Zagor (+Chico i vjerojatno još neki Zagorov suborac), s druge Dexter i Yamboo, s treće momci iz Baze Drugdje koji bi se mogli pridružiti Dexteru i na kraju Richter za kojeg ne vjerujem da je umro i pretpostavljam da će se još pojavljivati tokom sage. Blaženo neznanje.
SPOILERI GOTOVI

Rubini na razini kao i u zadnje dvije sveske odličan. Naslovnica se ne odnosi an ovu priču. Sad idem završiti svesku i čitati jednu od najiščekivanijih priča JA sage.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/11/2014 : 22:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Najiščekivaniju priču JA sage? Ne misliš valjda na "Zaliv aligatora"/ "Kraljevstvo Kajuna"?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000