forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 27/04/2021 : 23:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Prođoh i Burinu Ognjenu zemlju.

Priča je imala niz dobrih elemenata-pustolovina, egzotični krajolici, plovidba, povijesni kontekst, ekipa šarolikih robijaša, potjera, odličan twist sa navlakušom indiosa, Prisco crtež...

Sve lijepi sastojci vrhunske priče al ne bi to bio naš Bure da nije sve to uprskao svojim buratinizmima. Prvo opet imamo susret s starim poznanikom iz nekog maxija (cijelu odiseju Zagor susreće stare poznanike to je stvarno ofucano), pa baš taj lik slučajno načuje što se Zagoru dogodilo (Teški Nizzi moment, i jest Bure Zagorov Nizzi), sve nekakve slučajnosti se odvijaju, da bi na kraju potencijalo dobar scenaristički trik s indiosom Bure izveo banalno (jao kako su fino zasjeli prepričali u flashbackovima sve ikada i kako se poklopilo da Zagor zna Darwina i kapetana onog) i ubio tempo cijele priče.

Da, tu je i srbin Dobro, ono Bure daj se potrudi bar oko imena, danas izguglaš za 2 min tipična imena. I ne znam zašto lik bježi od austrijanaca a ne turaka što bi bilo logičnije. Inače cijelo to predstavljanje robijaša je izvedeno urnebesno, vođa bande ugodno ćaska sa kapetanom Marilene i daje mu CV svakog robijaša.

I na kraju Dobro se ubije u hladnoj vodi južnog atlantika, u istoj onoj u kojoj je Zagor bez problema plivao... oh moj Bože

Čak ni Prisco nije baš toliko dobar, nabaci nešto impresivno onda ide neka vinjeta s bolesno iskrivljenim proporcijama, ono valjda je i Priscu bio bezvezan i lijen burin scenarij pa je i on sam odlučio isfušarit crtež.

Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7628 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/04/2021 : 08:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Sinoc procitao kljuc spoznaje...bas me zanima kakav ce biti komentar na tu pricu..
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 28/04/2021 : 10:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Najveća slabost čitave Južnoameričke sage (meni makar) je činjenica da Zagor i Dexter Green nemaju nikakve interakcije kroz sve to. Zagor ide, Zagor spašava sve i svakoga, ali ni jedna priča ne nudi razvoj odnosa među njima, neko shvaćanje koje će onda povezati kraj (da ne spoilam ovima koji tek idu prema njemu) i koji će isti napraviti uvjerljivim. Kad je Nat Murdo uveden imali ste konstantan razvoj lika (pa kako kome da se svidio, jel) koji je onda davao smisla događajima. Ovdje je Dexter Green u čitavoj sagi dobio nekoliko stranica tamo u Bahiji i to je to...
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4345 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/04/2021 : 12:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Dekster je sporedni lik kroz cijelu odiseju, cak i u Raspletu kljuca spoznaje
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 28/04/2021 : 12:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Da, cijela ta priča s Dexterom Greenom je meh. Nekakva bezveznija verzija Nata Murda bez karizme.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 28/04/2021 : 13:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Dekster je sporedni lik kroz cijelu odiseju, cak i u Raspletu kljuca spoznaje



Baš to. A čitava priča počela je osobnom razinom, utrošene su mnoge (i to dosta kvalitetne) epizode da se Dextera prikaže super momkom koji sa Zagorom dijeli veliko prijateljstvo i kako je njegov čin Zagora pogodio na jednoj osobnoj razini (skoro ko da ga je Chico izdao) i onda - ništa. Čitava saga je mogla proći bez njega, a još ni u idućoj epizodi bar neki finalni dijalog njih dvojice, ništa.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 28/04/2021 : 23:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Bosellijevo zbogom

Ono što je na neki način počelo s Nestalim istraživačem (znam nije to prvi Boselli) na sjevernom polu završava se na južnom polu. Ovo je najvjerojatnije Bosellijevo zbogom serijalu, kao što je vjerojatni kraj atlantidske niti (mada u to se nije za kladit). Fino je zaokruženo cijelo njegovo djelo u Zagoru za kraj.

Ovdje imamo sintezu i Nestalog istraživača, i Sedam gradova Cibole, Osvete Vudu, Morske strave, afričke Sage, Noći u Muzeju, Trona Bogova i na kraju cijele ove odiseje. Kraj odiseje, kraj Atlantide, kontinent na kraju svijeta, kraj Bosellija.

Boselli je opet povukao iz Lovecrafta, što je već prije radio, a ja bih kroz cijelu opreku znanosti i etičkih dvojbi koje izaziva te kroz pobunu umjetno stvorenih robova prepoznao i klasik o dr. Frankesteinu.

Ova sinteza Bosellijevog rada nije bez scenarističkih mana (pa čak i par buratinijevskih objašnjavanja očitog) ali jest uzbudljiva pustolovina. Onako primjetih da ova 3 nastavka pročitah brže nego minjakovu Patagoniju i Burinu Ognjenu zemlju skupa. Naprosto je radnja tečnija, uzbudljivija, napetija. Mada ovo nije blizu Bosellijevim klasicima, ipak nije pored spomenutih mana. Uzbudljivost je malo narušila i banalnost onog atlantidskog topa, fantastičnosti se nikad ne daju banalno bez wow efekta. Ima i bizarna scena u kojoj kapetan poziva Zagora da igra šah, sad je Zagor i šahist? O prolasku kroz hladnoću da i ne pričam, bar je donekle dočaran osjećaj surovosti klime i Zagor se ne prešetava bez jakne.

Cijela priča mi je odala i atmosferu Caponeovog remek djela (kojemu se iz glave ne mogu sjetiti imena hmmm) u kojem se Lazarus Ledd obračunava isto s tipovima koji na Antartici traže drevnu bazu Atlantide. Nesvjesno je dao malo i Caponeovog šmeka.

Kad u onoj pećini ugledamo slike drevnih bogova, posebice krakenolikog bića, nekako se sve zaokruži i jasno nam je da idemo ka kraju. Doduše ona čudovišta glavni negativci su više b-horori šema!

Sam lik Dextera meni ne izaziva nikakve emocije, bezvezan lik koji je trebao poginuti, ono ok nije zao sam po sebi (al šta s onim njegovim pratiteljem Yambom, on nije opsjednut pa ipak ga prati? Kakav promašaj) ali bi bilo efektnije da je umro.

Za kraj imamo poruku od Zagora (zapravo Bosellija) ne smijemo se predati! Lijepe riječi kao Bosellijevo zbogom.

Rekoh ova priča nije bez mana ali je lijepa sinteza nekih 25 godina rada na serijalu, nekih općih mjesta njegovih klasika. Čak se nadam da će biti dosljedan i zaista se ne vraćati, jer ovo je lijep kraj. Ne samo Bosellija već i Atlantide. Iskreno ne želim da se više prčka po toj temi. Kao što i ne želim neke preduge trakavice alla Nizzi na serijalu (Bure ovo ide na tebe!).

Zbogom Boselli!



Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4345 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/04/2021 : 15:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Zbogom i ne vracaj se
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7744 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 29/04/2021 : 17:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho
Cijela priča mi je odala i atmosferu Caponeovog remek djela (kojemu se iz glave ne mogu sjetiti imena hmmm) u kojem se Lazarus Ledd obračunava isto s tipovima koji na Antartici traže drevnu bazu Atlantide. Nesvjesno je dao malo i Caponeovog šmeka.



Vjerojatno si misli na Nemoguću misiju, to je ona trodijelna priča ako se dobro sićan...
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/04/2021 : 08:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Poncho
Cijela priča mi je odala i atmosferu Caponeovog remek djela (kojemu se iz glave ne mogu sjetiti imena hmmm) u kojem se Lazarus Ledd obračunava isto s tipovima koji na Antartici traže drevnu bazu Atlantide. Nesvjesno je dao malo i Caponeovog šmeka.



Vjerojatno si misli na Nemoguću misiju, to je ona trodijelna priča ako se dobro sićan...



E taj, još je Bocci crtao, jedan od vrhunaca serijala. Jako je slična bila tematika.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10829 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/04/2021 : 08:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Poncho
Cijela priča mi je odala i atmosferu Caponeovog remek djela (kojemu se iz glave ne mogu sjetiti imena hmmm) u kojem se Lazarus Ledd obračunava isto s tipovima koji na Antartici traže drevnu bazu Atlantide. Nesvjesno je dao malo i Caponeovog šmeka.



Vjerojatno si misli na Nemoguću misiju, to je ona trodijelna priča ako se dobro sićan...



E taj, još je Bocci crtao, jedan od vrhunaca serijala. Jako je slična bila tematika.



eh, mnogo je bio dobar taj bocci na lazarusu
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/04/2021 : 09:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Poncho

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Poncho
Cijela priča mi je odala i atmosferu Caponeovog remek djela (kojemu se iz glave ne mogu sjetiti imena hmmm) u kojem se Lazarus Ledd obračunava isto s tipovima koji na Antartici traže drevnu bazu Atlantide. Nesvjesno je dao malo i Caponeovog šmeka.



Vjerojatno si misli na Nemoguću misiju, to je ona trodijelna priča ako se dobro sićan...



E taj, još je Bocci crtao, jedan od vrhunaca serijala. Jako je slična bila tematika.



eh, mnogo je bio dobar taj bocci na lazarusu



Da, bilo je svačega na tom serijalu, ali Bocci i Capone kombinacija, to je bila perfekcija.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/04/2021 : 10:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da je Lazarus imao tako ambiciozne, trodjelne priče. Mislio sam da je on kao Dilan ili Nick, 1 broj, 1 epizoda.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 30/04/2021 : 10:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Nisam znao da je Lazarus imao tako ambiciozne, trodjelne priče. Mislio sam da je on kao Dilan ili Nick, 1 broj, 1 epizoda.



Nisam nikad nastavio za Lazarusom ali onih prvih 50-tak koje sam ispratio (tad mi je to bio vrhunski strip trebao bih ga ponovit da vidim jel izdržao test vremena) bilo je par višedjelnih priča, ta s Anatartikom i još jedna u Amazoni u 2 nastavka, opet Bocci crtež i hrpa posveta Mr.Nou, to je bila tako savršena priča, jedna od onih 100%.
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 30/04/2021 : 11:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Lazarus je bio strip koji je većinom imao početak i kraj u istoj epizodi, ali uvijek je bila jedna duga nit vodilja kroz priče. To je bila naracija koja je meni odgovarala, pamtim ga kao ugodan strip i volio bih da ga netko u nas završi.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/04/2021 : 18:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Larry je bio strasan strip i dan danas ih imam sve.
Vjerujem da je izdrzao test vremena,jer nekako je kao neka mini serija iz osamdesetih,eh,ok,devedesetih kojoj se rado ponekad vracam.

Samo ovaj Zagor tesko podnosi test vremena. Nema progresa.Zalomi se tu i tamo neka epizoda,osim "covjeka koji je pobijedio smrt" ne pada mi nista drugo na pamet. Setnja po j.americi mi je bila bah. Ono sto veli kolega,u "kljuc spoznaje" ono sa amebama bas kao da je iz nekog loseg SF-a. Ono sa sjenama u ledu koje je Chico vidio i pentranje uz ledeni zid je bas imao atmosferu jeze,kao sad ce ga za nogu uhvatiti. To pamtim bas kao rijetku atmosferu straha u stripu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 30/04/2021 18:07:03
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/04/2021 : 18:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Lazarus je bio odraz svog vremena, možda i posljednjeg kada je bilo sve moguće. Iz istog razloga mislim da bi bio rob istoga ali nostalgija je kurva pa tako možda bi upalio. PijaniPatak kaže da kasnije postaje još bolji.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7628 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 30/04/2021 : 21:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Prije par godina sam bio u dilemi da uzmem piratska izdanja lazarusa.bila fina ponuda...mislim da je bilo do broja 120, bile i one epizode sta ih je ludens preskocio... bas su na slikama izgledali odlicno uradjeni...ali ih ne uzeh...
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 01/05/2021 : 09:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Dovrših i zadnju priču-Gospodar otoka.

Jedna simpatična eko pričica sa prizvukom lova na vuka i atmosferom Hagota, dušu dalo za Ferrija koji se s tim oprostio, još jedan oproštaj. Ferri je već bio na izmaku snage, ali čak i takav je majstor gotičke atmosfere. Šteta šta priča nije otišla dublje u nekakvu sotonsku sektu, al očito je pričica skrpljena brzinski i random ubačena. Općenito ova odiseja ne odiše nekom promišljenosti.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 01/05/2021 : 10:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Da za prvu ruku zaokružim odiseju rekao bih da je ona loše isplanirana i slabo izbalansirana, priče dosta variraju u kvaliteti, od vrha do dna. Ako bi radio poredbe sa ostalim odisejama jedino je ona zbunjoza sa Sumerom i Islandom gora. Mada ovaj period jest poboljšanje u serijalu nakon što je Bure prešao u klasičnu Nizzi fazu i krenio davit serijal.

Glavna mana odiseje je bljedunjav i nekarizmatičan lik Dextera Greena koji je imao potencijal i mogao je izrasti u zanimljivog negativca, ali je sve to odbačeno. Sama veza Zagor-Green je kroz cijelu odiseju slabo iskorištena i taj motiv za putovanje preko pola svijeta je labav.

Ako moram baciti neki rang priča to bi išlo otpirilike ovvako:

Vrhunska razina (možda i status klasika serijala): Žezlo Tir Hinan

Odlična razina (za zub ispod ove baš vrhunske): Vjetrovi pobune (Bahia), Sudnji dan

Vrlo dobra razina: Ponekad se vraćaju, Izgubljeni svijet (mada nisan još siguran šta s tom pričom), Antartika

Solidno: Mumija s Anda

Meh, bezveze: Na putu za Panamu, Zeleni labirint, Sertao, Pod južnim nebom, Gospodar otoka

Loše: U kraljevstvu Cajuna, Ognjena zemlja

Glupo, uvredljivo za inteligenciju: Žene ratnice

Boselli je službeni početak odiseje udario jako, mega hitom, činilo se da se vratio svjež pun ideja, no kroz odiseju se ispuhao, Sertao je bezvezan, meni Izgubljeni svijet nije takvo remek djelo ali je ona vrlo dobra razina kao i Antartika s kojom je moglo više i epskije ali jest jedno lijepo zaokruživanje odiseje i vlastitog opusa. Znači 3 priče iz gornjeg doma i jedna iz donjeg, dosta dobar prosjek ipak, bez obzira šta je daleko to od njegovih zlatnih dana na serijalu.

Bure je dao vrhunski Sudnji dan, Ponekad se vraćaju je isto iznad prosjeka. Mumija meni nije takav megahit to je tu negdje oko solidne razine. Ognjena zemlja je baš loša, a žene ratnice kad sve podvučeš najgora priča odiseje i epski fail. Znači 3 priče gornji dom 2 donji, ipak natprosječno, vidi se da je Bure rasterećeniji i skoncentriraniji kad je tu još netko a posebno "stariji brat" Boselli.

Mignacco je takav kakav je, ali ću istaknuti da je s pričom u Bahiji iznenađujuće iskočio i dao jednu od ponajboljih priča odiseje. Ipak je na domaćem terenu zablistao, za ostatak opusa se vratio svom bezveznom standardu.

Rauch je meni u ovoj fazi i dalje bezveznjak oko čijeg se potencijala bezveze pletu urbani mitovi, moguće da je danas bolji al ovdje je i dalje alen halilović stripa.

Ovi ostali scenaristi su tako nevažni da nisu vrijedni spomena.

Crtački su izdominirali Rubini (mada nimalo ne djelim oduševljenje izgubljenim svijetom evo meni je na žezlu puno bolji), Bisi i Della Monica. Baš su klasa za ostale.

Prisco je previše varirao, braća DiVitto su tu da ne završe na ulici, Ferri je čovik već na umoru, Laurenti je uvijek dobar kad ima močvaru i žene tu je na domaćem terenu. Sedioli sam je solidno to odradio.

Crtačko dno je Marco Statika Verni i onaj nesretnik Magnianti, nek im se Bog smiluje.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 03/05/2021 : 10:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Smisao odiseja je valjda osvježenje serijala da se malo uzdrma ustajala baruština. U tom smislu ova odiseja nije dala željeni rezultat jel kako izgleda po povratku u darkwood imamo istu postavu scenarista i bezveznih crtača a radnja se svela na povratke svih likova ikad. Udarit odiseju kako bi samo promijenio scenografiju a priče ostavio na istoj razini je promašeno. Iskreno sad me je strah čitati priče iza, od onog hellingena mi se smučilo. Izgleda da vrijedi popratit samo onog novog lika Marollu i još tu i tamo koju priču.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 09/05/2021 : 21:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Znakovito je da je Odiseja započela scenom u kojem je Zagor u punoj snazi, u pokretu. A završena je (i u Antartici i na otoku srebrenih lisica) s scenom di svi jedva čekaju otići doma.
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 09/05/2021 : 22:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Udarit odiseju kako bi samo promijenio scenografiju a priče ostavio na istoj razini je promašeno.

to je to, najvazniji zakljucak za ovu temu. jedina razlika izmedju uspostavljene kolotecine u darkwoodu pod vodstvom burattinija i juznoamericke odiseje je to da crtaci umjesto klasicnih lijana moraju crtati tropsko voce i egzoticni pejzaz na svega nekoliko vinjeta
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3383 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 10/05/2021 : 09:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Lazarus je bio odraz svog vremena, možda i posljednjeg kada je bilo sve moguće. Iz istog razloga mislim da bi bio rob istoga ali nostalgija je kurva pa tako možda bi upalio. PijaniPatak kaže da kasnije postaje još bolji.



Ovo mi je promaklo, zanimljivo... morao bih proći te kasnije priče da vidimo di je serijal otišao.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 05/02/2022 : 18:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Koliko je prošlo od početka ovoga? 4 godine? Možda 5? Mislim da ću opet pokušati pročitati cijelu odiseju od početka do kraja i složiti nekakav konačni sud. Koje su vama epizode ostale u najgorem, a koje u najboljem sjećanju?

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000