forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oštećeni stripovi - glanceri
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 27/04/2014 : 19:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Kao što znate ja se vrlo rijetko oglašavam na ovom forumu. Ali potaknut jednim ne milim iskustvom, morao sam napisati nekoliko riječi.
Sa jednim članom ovog foruma ( ne bih ga želio imenovati- već se sam prepoznati )sam mijenjao stripove. Ja sam njemu poslao ono što je traženo a od njega sam trebao dobiti " nečitane glancere ".
Danas sam otvorio kutiju koju sam na pošti dobio par dana prije.
Možete misliti mog razočarenja kada sam shvatio da sam umjesto " nečitanih glancera " dobio stripove koji su vjerovatno kupljeni pod oštećenim primjercima kako to Libellus već ima običaj prodavati na raznim skupovima/sajmovima.
Da li je moj dragi kolega stvarno mislio da neću primijetiti ta sita ( i ne tako sitna oštećenja )ili šta već ......
Ovom prilikom sam želio samo podijeliti svoje razočarenja ( nikoga ne optužujući )i upozoriti druge članove da budu jako oprezni kada kupuju ili mijenjaju stripove.

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 27/04/2014 : 19:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Haha ovaj topic zbilja ne poziva na svađu i nabacivanje blatom..

Nisam ima prilike dozivit nesto slicno ali mislim da bi me gadno iznerviralo..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/04/2014 : 19:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Na crnu listu ga stavi u pdfu Burza stripova - potražnja.
S tim da treba čuti i njegovu stranu, možda ima objašnjenje

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 27/04/2014 : 20:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Prijatelju osmo, slobodno se ti javi i češće na forum ;)

A što se tiče ovog slučaja...nisi puno pomoga ostalim članovima,ako ne imenuješ tog člana.
Jbg.ima svega i svačega.... Nažalost nisu svi ko ti kad su u pitanju kupovanje,prodaja,razmjena, dostava i razne druge usluge. Kad bi bar bili...

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/04/2014 : 20:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zato ja stripove kupujem prvenstveno u striparnicama iako sam i tamo znao naći HC izdanja koja nisu glanceri ali ako se radi o nečemu što je inače rasprodano ili blizu rasprodaje ne marim toliko za to.
Bilo bi dobro navesti tko je taj forumaš koji prodaje muda pod bubrege da mu se može složiti medijski linč.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 27/04/2014 : 21:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Malo strpljenja , možda bude toliko korektan pa se sam javi....
Ako ne lako je objaviti o kome se radi :)
Ne bih ga odmah imenovao jer smo prije imali više nego dobru saradnju....
Pokušat ću da to riješimo bez dizanja velike buke. To nikome nije u interesu i to mi i nije bio cilj.
Možda je stvarno bila nenamjerna greška ( možda su i njemu podvalili )
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 27/04/2014 : 21:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Ti si ih bar dobio,iako nisu glanceri.Najgore je kad ne dobijes nista.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 27/04/2014 : 21:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Šta to uopšte znači "glanceri"? Stripovi treba da se čitaju a ne da se drže kao muzejski eksponati. Ok, ne treba ni da budu rastureni kao kupusare ali neka sitna oštećenja, posebno na koricama a ne u samom stripu ne bi smela da budu nerešiv problem...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19389 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/04/2014 : 21:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Šta to uopšte znači "glanceri"? Stripovi treba da se čitaju a ne da se drže kao muzejski eksponati. Ok, ne treba ni da budu rastureni kao kupusare ali neka sitna oštećenja, posebno na koricama a ne u samom stripu ne bi smela da budu nerešiv problem...


Onda napišeš da su takvi. Nisu ni meni bitni glanceri, ali šta imaš lagat kad su takvi??

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 27/04/2014 : 21:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by vronski 3

Šta to uopšte znači "glanceri"? Stripovi treba da se čitaju a ne da se drže kao muzejski eksponati. Ok, ne treba ni da budu rastureni kao kupusare ali neka sitna oštećenja, posebno na koricama a ne u samom stripu ne bi smela da budu nerešiv problem...


Onda napišeš da su takvi. Nisu ni meni bitni glanceri, ali šta imaš lagat kad su takvi??



Upravo to, mislim ako vec neko napise da su nedirnuti onda je red da ih takve i prodaje, minja ili sto vec a ne ovako lagati i varati..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/04/2014 : 21:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Šta to uopšte znači "glanceri"? Stripovi treba da se čitaju a ne da se drže kao muzejski eksponati. Ok, ne treba ni da budu rastureni kao kupusare ali neka sitna oštećenja, posebno na koricama a ne u samom stripu ne bi smela da budu nerešiv problem...


Kolekcionarima je svaka sitnica bitna,a ono najvažnije...vrijednost novog glanc stripa i vrijednost oštećenog stripa nije niti približno ista.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 27/04/2014 : 21:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Prije nešto više od mjesec dana sam otvorio sličnu temu,o tome kako je većini prodavača bitno da se proda,pa onda (namjerno ili nenamjerno)ne opisuju strip u kakvom je stanju. Svatko ko kupuje sigurno želi da zna za čega daje pare,a ne onda kad se stripovi prime i pregledaju-počinje natezanje poput-vrati ga...vratit ću novce...A najbolji su oni koji se nikako nejave i prave se ludi. Meni se osobno neda opet pakovati,pa slati...Nemam vremena za takve "aktivnosti",a shvatam one koji prodaju naveliko da nemogu sve pregledati,ali mogu pregledati one osvojene prije slanja,pa upozoriti kupca. Bio strip od jedne kune ili par stotina kuna-sve treba opravdati svoju cijenu,pa zavisi od kolekcionara tko šta sakuplja i za čega se odluči.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/04/2014 : 21:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

"nedirnuta ostecena izdanja"

a gdje je pecat!?





bez zezanja, imaju li unutra i pecat "MALO OSTECENE KORICE" ili nesto slicno?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/04/2014 : 22:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Prije nešto više od mjesec dana sam otvorio sličnu temu,o tome kako je većini prodavača bitno da se proda,pa onda (namjerno ili nenamjerno)ne opisuju strip u kakvom je stanju. Svatko ko kupuje sigurno želi da zna za čega daje pare,a ne onda kad se stripovi prime i pregledaju-počinje natezanje poput-vrati ga...vratit ću novce...A najbolji su oni koji se nikako nejave i prave se ludi. Meni se osobno neda opet pakovati,pa slati...Nemam vremena za takve "aktivnosti",a shvatam one koji prodaju naveliko da nemogu sve pregledati,ali mogu pregledati one osvojene prije slanja,pa upozoriti kupca. Bio strip od jedne kune ili par stotina kuna-sve treba opravdati svoju cijenu,pa zavisi od kolekcionara tko šta sakuplja i za čega se odluči.


Zlatko,ti onda baš nemaš sreće kod kupovina...znam da smo i nas dvojica nešto tržili,pa sam ja nešto zeznuo jer nisam skužio da nekom stripu fali zadnji list(makar je to i list s reklamama),ali kao prodavač treba biti fer i pošto takav strip ne odgovara opisu(prodavač je napravio propust),mislim da prodavač treba vratiti kupcu i novce za poštarinu i novce za strip bez ikakvog natezanja.
Svakom se može dogoditi greška kod postavljanja aukcija,ali prije svakog pravljenja računa i slanja stripova se lako pronađe koja minuta za provjeru stripova pa nema šanse da dođe do ikakvog sukoba...
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 27/04/2014 : 23:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by zlatko900

Prije nešto više od mjesec dana sam otvorio sličnu temu,o tome kako je većini prodavača bitno da se proda,pa onda (namjerno ili nenamjerno)ne opisuju strip u kakvom je stanju. Svatko ko kupuje sigurno želi da zna za čega daje pare,a ne onda kad se stripovi prime i pregledaju-počinje natezanje poput-vrati ga...vratit ću novce...A najbolji su oni koji se nikako nejave i prave se ludi. Meni se osobno neda opet pakovati,pa slati...Nemam vremena za takve "aktivnosti",a shvatam one koji prodaju naveliko da nemogu sve pregledati,ali mogu pregledati one osvojene prije slanja,pa upozoriti kupca. Bio strip od jedne kune ili par stotina kuna-sve treba opravdati svoju cijenu,pa zavisi od kolekcionara tko šta sakuplja i za čega se odluči.


Zlatko,ti onda baš nemaš sreće kod kupovina...znam da smo i nas dvojica nešto tržili,pa sam ja nešto zeznuo jer nisam skužio da nekom stripu fali zadnji list(makar je to i list s reklamama),ali kao prodavač treba biti fer i pošto takav strip ne odgovara opisu(prodavač je napravio propust),mislim da prodavač treba vratiti kupcu i novce za poštarinu i novce za strip bez ikakvog natezanja.
Svakom se može dogoditi greška kod postavljanja aukcija,ali prije svakog pravljenja računa i slanja stripova se lako pronađe koja minuta za provjeru stripova pa nema šanse da dođe do ikakvog sukoba...

Pa da,o tome i govorim. Znam da se svakome dogodi propust,pogotovo kod veće količine,ali nemogu priznati propust ako se isti ne pregledaju prije slanja,pa se upozori kupca. Svaka čast onima koji postupe onako kako kažeš,ali mogu ih na prste prebrojati. Jednom kad mi pukne film ovako ću im javnim putem napisati nickove,pa neka svi vide i čitaju,bez obzira koliko pozitivnih komentara imali,jer-krećem od sebe-mnogi nemaju srca dati ni neutralan,a kamoli negativan komentar za takve stvari,a dotični pojedinci to koriste. Mislim da dosta nas zna za neke pojedince koji imaju gomilu pozitivnih komentara,a da ih ni pola nisu zaslužili.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 28/04/2014 : 09:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Bar 50% aukcija koje sam bidao kao glancere dobio sam kao neglancere. Ne ulazim u razloge a najcesce to niti ne komentiram ali takvo je realno stanje stvari. Ako nesto ima sve stranice i nema vecih nagnjecenja obicno se reklamira kao glancer, iako je npr. citano par puta i to se na stripu vidi, a po mom poimanju glancer bi bio nov strip, eventualno jednom pazljivo procitan. Ako kad uzmes strip u ruku imas osjecaj da drzis nesto novo onda je glancer, inace nije.
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 28/04/2014 : 10:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Dogovoreno vraćanje stripova.....
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 28/04/2014 : 10:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by osmo

Dogovoreno vraćanje stripova.....


blagi medijski pritisak je urodio plodom Pojam glancer, svako na različit način definiše. Nekome je glancer nedirnuti strip u kondomu, nekome jednom pročitan, nekome samo da ima sve stranice..... Meni lično glanceri su oni koji su par puta pročitani, bez vidljivih večih oštečenja, ona manja mogu zanemariti jer mi stripovi isključivo služe za čitanje, pa onda sve ostalo.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/04/2014 : 10:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

"Meni lično glanceri su oni koji su par puta pročitani, bez vidljivih večih oštečenja, ona manja mogu zanemariti jer mi stripovi isključivo služe za čitanje, pa onda sve ostalo."


Ali onda nema razlike između 5 i glancera.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 28/04/2014 : 11:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je moje subjektivno mišljenje. Znaš kako se kaže sto ljudi sto čudi, sto žena dvjesto sisa

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/04/2014 : 11:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

meni nije za glancere ili petice, cetvorka mi je skroz ok sto se tice recimo starih kiosk stripova, ali zasto napisati za neki strip da je glancer kad to nije? pogotovo zbog ovih kojima staje do toga (tu mi te spike "meni je to glancer" na pale)


nije govno, pas se posra :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 28/04/2014 : 11:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Imao sam prilike da kontaktiram sa ljudima koji strip ne smatraju glancerom, ako je neko gledao u njega duže od tri minute

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/04/2014 : 14:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1
Nekome je glancer nedirnuti strip u kondomu, nekome jednom pročitan, nekome samo da ima sve stranice.


Izgleda da se ovom tezom vode mnogi koji prodaju stripove ali kada/ako kupuju onda okrenu ploču.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 28/04/2014 : 15:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ja sam to ovako nekako shvatio:

GLANCER - nov strip (ne vidi se da je citan)
5 - citan strip bez ostecenja
4 - strip s neznatim, malim ostecenjima
3 - vidljivo ostecen strip
2 - strip s vecim ostecenjima, tipa fali koji list, zadnja korica
1 - kupus, za potpalu
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/04/2014 : 15:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Ja sam to ovako nekako shvatio:

GLANCER - nov strip (ne vidi se da je citan)
5 - citan strip bez ostecenja
4 - strip s neznatim, malim ostecenjima
3 - vidljivo ostecen strip
2 - strip s vecim ostecenjima, tipa fali koji list, zadnja korica
1 - kupus za sarmu


... pa onda naletiš na oglas tipa: ''prodajemo veliku količinu stripova koji su ustvari kupus za sarmu, može i na kile, što više kila to je povoljnije''.
Srdačno Vaš Varaždinac Comics

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 28/04/2014 : 17:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
A da postavimo neku skalu. Evo mog predloga:
10 - glanc, niti čitan niti otvaran - eventualno je mirisan, kako ga je štampar poslao, takav je I sad;
9 - jednom do tri puta pročita, možda ima neku linijicu negde na poslednjoj strani;
8 - solidan I vise od toga, ponegde ima linijicu na prednjoj I zadnoj strani ili se odvojila plastifikacija, vidi se da je čitan;
7 - jedan rub ili bok stripa čuknuit (jednog dana ću da odem kod poštara I ima da mu ...), strip čitan ali sve je u redu;
6 - čuknut skoro sa svake strane (ko da su ga koristili kao frizbi - jednom sam sanjao kako se poštari igraju sa mojim stripovima mgmupm)
5 - lepo čuknut, malo stranice ispresavijane možda ima neki natpis, ali unutar stripa, još uvek korektan;
4 - ima I prednju I zadnu, ali nema natpisa, strip unutra vidljivo čitan a ima tragova kafe I bureka, eventualno je u LMS I ZS iscepana najava narednog broja;
3 - ima naslovnu u nekom stanju, možda je na njenoj poleđini igran tablić ali nema veze, pozadi nema zadnje strane;
2 - ceo strip,listovi ne ispadaju, nije ispisan ali bez predjnje strane, trebala nekom za zid umesto postera;
1 - nema ni prednju ni zadnu stranu, ispadaju listovi, eventualno ima ponegde natpis, dobro za uvaljivanje klincima iz komšiluka;
0 - stripu fale strane, a naslovna I poslednja ili ih nema ili su katastrofa, može poslužiti ako nestane papirića za motanje duvana ili kad u WC-u zapomažeš da si ostao bez toalet papira, mada nije preporučljivo.



Naravno, sve je ovo samo malo opuštenije shvatanje ove izuzetno delikatne teme.

Edited by - night on 28/04/2014 17:20:15
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000