forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Silas Corey 1 - Mreža Aquila
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/04/2014 : 20:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Travanj 1917. U Francuskoj bjesni rat. U Parizu, oporba predvođena Georgesom Clemenceauom pokušava srušiti Caillauxovu vladu. Silasa Coreyja, negdašnjeg reportera, agenta Obavještajne službe, detektiva i pustolova, angažirao je Clemenceau kako bi pronašao nestalog novinara koji je, izgleda, prikupio dokaze o izdaji šefa vlade. Oklijevajući prihvatiti zadatak, Corey istovremeno prodaje svoje usluge Obavještajcima i vlasnici industrije oružja gđi. Zarkoff. Naoružan s tri plaće, Corey slijedi tragove nestalog novinara i vrlo brzo nailazi na zastrašujućeg špijuna Aquilu. Ishod rata mogao bi ovisiti o rezultatu njegove istrage. Usto, zna li itko za koga Silas Corey stvarno radi?

Silas Corey 1 • Mreža Aquila • 132 stranica • Kolor • 240 x 320 • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Crtež Pierre Alary • Prijevod Jelena Bulić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 30.4.2014. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/04/2014 : 22:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sjajno, Nuri, ima on svoj nivo, ne moze da ne valja
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/04/2014 : 23:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

sjajno, Nuri, ima on svoj nivo, ne moze da ne valja



Lepa "poplava" Nurija u poslednje vreme
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2643 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/04/2014 : 17:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Nury me je kupio s Bilo jednom u Francuskoj, a tema stripa mi je zanimljiva pa će ovo uz O'Boys doći brzo na red za čitanje.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 01/05/2014 : 11:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ovo se obavezno uzima.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/07/2014 : 19:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Vremenski period 1 sv rata, spijunaza, politika, avantura , akcija, i naravno ljubavna prica..paket koji tesko moze da omasi.
Silas Corey je amalgam avanturistickog antijunaka i brilijantnog detektiva koji sarmantno sece kroz mreze zavjera, spletki , politicke i moralne korupcije i svih nebrojnih blagodeti ljudskog drustva.
Ima u njemu pomalo Vidocqa, pomalo Arsène Lupina no to naravno njegovom karakteru i daje dozu potrebne privlacnosti.
Silasov sidekick Nam me opet posjeca na legendarnog Catoa iz filma Pink-Panther
Bilo kako bilo, ovaj je strip jedna velika doza uzivancije i sa lakocom Silasa mogu zamisliti u puno vise avantura od ove sa uzitkom procitane.
#


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 02/10/2014 : 15:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Moj drugi Nury. Dobar mi je ali ne kao Bilo jednom... Zapravo je skroz drugaciji strip pa mozda i nije za usporedbu. U filmskom svijetu kao Sherlock Holmes naspram Bilo jednom u Americi.

Gdje bi tu upali Tyler Cross i Ja sam Legija?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/10/2014 : 21:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Moj drugi Nury. Dobar mi je ali ne kao Bilo jednom... Zapravo je skroz drugaciji strip pa mozda i nije za usporedbu. U filmskom svijetu kao Sherlock Holmes naspram Bilo jednom u Americi.

Gdje bi tu upali Tyler Cross i Ja sam Legija?


Tyler Cross je skroz odličan strip - ne bih ga upoređivao sa Bilo jednom, ali bih mu takođe dao veoma visoku ocenu - priča je prepuna klišea, ali tako dobro odrađena da se strip pročita u dahu i ni u jednom trenutku ne možeš da pretpostaviš kako će se stvari odvijati na sledećim stranicama.Ono, kad dođeš do kraja i bude ti žao do neba što nema još.Crtač je Bruno (sa kojim Nuri ima još jedan one shot album, nekakav gusarsko-crnački strip) i ima specifičan crtež, ali odgovara priči.
TC je inače proglašen za najbolji album, i po meni, bio je idealna stvar za objavljivanje - one shot,proveren autor,brojne nagrade - + dobra cena kod Padore (13 evra za 100 stranica A4 kolora) - ali, na žalost, mislim da se jako loše prodaje.

Ja sam Legija sam danas započeo, došao sam do kraja prvog albuma, i za sada je super - ostaviću baš komentar kad ga celog pročitam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/10/2014 : 22:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord


Gdje bi tu upali Tyler Cross i Ja sam Legija?



bilo jednom (skoro pa odlican), legija, tyler, aquila. svaki za klasu dve slabiji od ovog pre
imas i w.e.s.t, gde je Nuri jedan od scenarista. ovo mu dodje ko legija

Edited by - kasper on 02/10/2014 22:48:52
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2014 : 16:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Na vrhu su mi Bilo jednom i Tajler.
Za ocenu,ocenu i po niže Legija i WEST.
Mislim, i Legija i WEST su mi jako dobri stripovi;ali BJuF i TC briliraju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/10/2014 : 16:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Na vrhu su mi Bilo jednom i Tajler.



sto bi ti ono meni rekao, staviti Bilo jednom i Tajlera u istoj recenici je
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2014 : 19:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5278 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 03/10/2014 : 21:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

Na vrhu su mi Bilo jednom i Tajler.



sto bi ti ono meni rekao, staviti Bilo jednom i Tajlera u istoj recenici je


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/02/2022 : 21:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bas me je iznenadio ovako mali broj poruka na topiku za jedan Nuryev strip.
Bas slab odziv citaoca u komentarisanju, sto ne mora da znaci da je slab odziv i sto se tice prodaje, ali cim se sad Silas nudi za 50% to i nije najbolji znak.
Steta jer je Silas stvarno odlican akcijski laksi BD kao sto je u topiku za drugi deo Silasa napisao kolega vukozec:
quote:
Originally posted by vukozec

Meni je Silas vrh, ajmo reći lakših, akcijskih BD-a u Fibrinom katalogu. To je žanrovski strip, dakle slijedi zadanu šablonu, namjerno stavlja kvačice pored žanrovskih klišeja ("egzotični" lakaj, femme(s) fatale(s), cinični (anti)junak...), no vidljiva je potpuna vještina žongliranja sa tim uopćenim motivima, što onda rezultira dinamičnim stripom koji klizi ko po loju. Ritam stripa je fenomenalan, Akcijski strip sa velikim A.

Nedovoljno ga se spominje ovdje.




quote:
Originally posted by mr murdoc

Vremenski period 1 sv rata, spijunaza, politika, avantura , akcija, i naravno ljubavna prica..paket koji tesko moze da omasi.
Silas Corey je amalgam avanturistickog antijunaka i brilijantnog detektiva koji sarmantno sece kroz mreze zavjera, spletki , politicke i moralne korupcije i svih nebrojnih blagodeti ljudskog drustva.
Ima u njemu pomalo Vidocqa, pomalo Arsène Lupina no to naravno njegovom karakteru i daje dozu potrebne privlacnosti.
Silasov sidekick Nam me opet posjeca na legendarnog Catoa iz filma Pink-Panther
Bilo kako bilo, ovaj je strip jedna velika doza uzivancije i sa lakocom Silasa mogu zamisliti u puno vise avantura od ove sa uzitkom procitane.
#





Ne znam sta bih jos dodao osim da se u potpunosti slazem s ova dva gornja posta. Silas nije remek delo ili strip koji ce vas oduvati s nogu, ali je iskreno zabavan, smekerski, klasicni lagani spijunsko-akcioni triler smesten u zanimljivo istorijsko razdoblje.
Crtez mi je lepo legao a jos vise kolor.
Preporucujem!

8/10

A pogotovo je steta propustiti ovaj strip na vise nego finom popustu od 50%. Ocigledno je to prokletstvo francuza objavljenih van edicije Kolorka. Ne znam objasnjenje za to ali evo i ovo izdanje se godinama ne rasprodaje za razliku od nekih drugih Nuryevih stripova u Kolorci koji su ili vec doziveli drugo izdanje, ili su rasprodati, ili su verovatno pri isteku zaliha. Nury se dokazao kao odlican i vrlo pouzdan scenarista koji lezi publici, pa je zato moje cudjenje jos vece. Mozda zbog toga sto je Silas i na vecem formatu od Kolorki (sto se meni licno dopada, volim ovaj puni francuski format) Isto cudjenje vazi i za Gospodjicu Nedirku koja je istog formata kao Kolorke a opet se godinama slabo prodavala (dok su drugi stripovi istih autora odavno rasprodati).
U svakom slucaju Silas za sada imao samo dva ciklusa, proverio sam na Bedeteci, tako da su svi nastavci dostupni u izdanju Fibre i sa zadovoljstvom cu procitati i drugi deo.
Nabavio sam i prva dva dela Coseyovog Jonathana koji je istog formata kao i Silas i bas se radujem citanju jer sam za Coseya utvrdio da mi bas odgovara!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/02/2022 : 21:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Već sam prije napisao da je ovo zapostavljen strip.

Odličan, zabavan akcijski strip.

Ako lakši znači dobru zabavu onda bih se složio da je ovo lakši strip.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/02/2022 : 22:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Već sam prije napisao da je ovo zapostavljen strip.

Odličan, zabavan akcijski strip.

Ako lakši znači dobru zabavu onda bih se složio da je ovo lakši strip.



Slazem se!
A ,,laksi`` u smislu da nije tako ambiciozan strip kao sto su Zlato i Krv, Bilo jednom u FR, Katanga i bez tako direktne poruke i jake ideje na kraju stripa kao sto imaju prethodna tri pobrojana stripa plus Atar Gull i Covek koji je ubio Kris Kajla. A i nije poigravanje sa zanrovima i stilizacijom u tolikoj meri kao sto je Tajler Kros.
Vec je prava dobra BD avantura koja garantuje dobru zabavu i zadovoljni osmeh tokom citanja i nakon citanja.
Odlican je Nury!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/04/2022 : 15:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
U ovoj knjizi se spominje Georges Clemenceau znameniti francuski političar:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Georges_Clemenceau

Nedavno je na TV-u bio film od Polanskog "Časnik i špijun" o aferi Dreyfus u kojem je spominjan.

Ako nekog zanima više o njemu i tom razdoblju večeras je na HRT2 ovaj dokumentarac:

https://www.youtube.com/watch?v=S6zyLpijbSs
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000