forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor gigant 6 - Priča o Betty Wilding
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/02/2015 : 20:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Mrkvicu mu, Ferri, Ferri... Najbolje da sam te zapamtio po onim radovima iz zlatnog razdoblja. Ovo se baš vidi da je čovjek koji je crtao star i umoran i koji je samo blijeda slika nekadašnjeg majstora. Kao da ne mari za detalje, i ako i sfuša, neće to ići popravljati. Čak se i vidi da je bilo intervencija od drugih ruku na crtežu. Sigurno se čovjek trudio i treba mu odati počast što u osamdesetima još toliko radi, no jednostavno ovo neka mu bude oproštaj od crtačke karijere na Zagoru i neka prepusti stvar mlađim crtačima. Neka zasluženo ode u penziju. Naslovnice može raditi polagano, to još nekako prolazi.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 21/02/2015 : 21:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Mrkvicu mu, Ferri, Ferri... Najbolje da sam te zapamtio po onim radovima iz zlatnog razdoblja. Ovo se baš vidi da je čovjek koji je crtao star i umoran i koji je samo blijeda slika nekadašnjeg majstora. Kao da ne mari za detalje, i ako i sfuša, neće to ići popravljati. Čak se i vidi da je bilo intervencija od drugih ruku na crtežu. Sigurno se čovjek trudio i treba mu odati počast što u osamdesetima još toliko radi, no jednostavno ovo neka mu bude oproštaj od crtačke karijere na Zagoru i neka prepusti stvar mlađim crtačima. Neka zasluženo ode u penziju. Naslovnice može raditi polagano, to još nekako prolazi.



Žalosno je vidjeti jednoga velikana stripova kao što je Ferri kojem crtež polako počinje da se mijenja iz goreg u gorega. Nekada sam ga volio ali ga volim i danas, ali ipak bi bilo bolje da odustane od daljnjeg rada na stripu, jedino naslovne stranice bi mogao dalje da crta. Zapravo, meni se sviđaju više ove novije naslovne nego starije pa šta god rekli, meni su odlične i tu ostajem. Ferri, bio si majstor i ostao si, ali bolje bi bilo da odež u penziju i da prepustiš mladim crtačima dalji rad. Ali koliko god da ti je crtež zastario, ipak ćeš svima nama ostati u srcima pa crtao ili ne crtao
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 21/02/2015 : 22:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Najtužnije je što postoji crtač koji može moderno da nacrta naslovnicu a da ona bude Ferijevska iz zlatnog doba. Ma ima ih dvojica (Verni to nije). Nuccio po meni najbolje rešenje za njega. Njegova sporost nažalost ostavlja manjak detalja u pozadini njegovih radova na epizodama ali su mu naslovnice odlične. Drugi je ma šta mislili čovek koji je fantastičan crtač i izvndredno ume da prenese lik iz najboljih dana:Toričeli. Ovih dana sam na FB video njegove ilustracije Konana. Fantastično. Pa dovoljno je da se vidi eks 603 Čovek sa maskom gde je dao počast Galepiju.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 21/02/2015 22:03:11
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2015 : 00:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Torricelli je kameleon. U stanju je da oponasa bilo koji stil, od Ferrija do Galepa.

Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 22/02/2015 : 10:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Toričeli možda najbolja opcija kao nasljednik Ferija na naslovnicama, ima moj glas
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/02/2015 : 10:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Torricelli je fantastičan, jako mi je žao što ga Bure premalo koristi...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/02/2015 : 10:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Baš sam jučer ponovo čitao njegovu priču Tajanstveno selo koju je odlično odradio u usporedbi sa šupljikavim scenarijem, šteta što ga nakon toga više nije bilo u redovnoj seriji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 22/02/2015 : 14:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Gigant je živi užas i od priče i od crteža.
Žao mi je velikog majstora Ferrija, trebao je davno
u penziju.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
594 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 22/02/2015 : 16:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
najtužnije je čitati kuknjavu i žalopojke forumaša nezahvalnika oko ferrijevog crteža u poznim godinama. ja sam sretan što je čovjek živ i aktivan. naravno da je miu je slabiji crtež. baš me zanima koliko ćete vi biti aktivni s osamdeset godina.
i s takvim crtežem je bolji od 80 % ostalih crtača.
tipična hrvatska kuknjava
što je najbolje nitko od kuknjavaca vjerovatno nije sposaban nacrtati ništa ali znaju pljuvati

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 22/02/2015 : 16:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Da se razumije, ne kukam, samo iznosim činjenice.
Drago mi je da je živ, nije mi drago što je još aktivan
kao crtač. I ne, nije bolji od 80 % crtača.
Ne trebam znati crtati da bih volio i govorio o stripu (bar mislim, ili griješim?)
Ferrija ne pljujem, on je svoje davnih dana dokazao,
bilo bi najbolje da je stao na tome (moje mišljenje).
Mada mi je svejedno jer mi je Zagor odavno out i bezveze.
Ali, eto, da i ja nešto napišem. Valjda imam pravo.
:)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/02/2015 : 17:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jednostavno, svatko bi trebao biti svjestan koliko je sposoban dati a ono što nije u stanju bolje je prepustiti drugima koji jesu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 22/02/2015 : 17:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jednostavno, svatko bi trebao biti svjestan koliko je sposoban dati a ono što nije u stanju bolje je prepustiti drugima koji jesu.



Slažem se.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 09/08/2015 : 15:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
ponovno sam procitao ovaj gigant i prica mi je još emotivnija nego prvi put(pisma njegove majke i susret s Betty),crtež se vidi da je ili zbrzano ili Ferri nije do truda na ovu jako vaznu priču koja nam otkriva još dio tajni njegovih roditelja

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000