forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Napravio sam REMEK DJELO!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

1Euro
Advanced Member



12211 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/05/2014 : 19:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Ja sam tip koji ne voli tehnologiju, odnosno ne zanima me, ništa mi ne znaci smartphone, iphone, ipad, digitalni fotoaparat....i za mene se svijet prebrzo razvija i mrzim svaki put kada promjenim televizor ili dodu neki novi windows programi, jer treba sve na novo nešto nauciti itd,....
Ali pošto dosta putujem (sada malo manje, ali nadam se da cu to popraviti) ja još uvijek fotografiram ANALOGNIM fotoaparatom (onaj na film) i kao takav izgledam kao pravi DINOSAURUS U TEHNOLOGIJI.
Prije par godina išao sam u Vijetnam za mijesec dana, pa sam tom prilikom posudio od prijatelja neki stari Canon ANALOGNI fotoaparat (na film), jer ja još uvijek imam neku MINOLTU (kod nas se takvim foticima kaže "trotlkamera", pa sam tom prilikom posudio i taj Conan, jer sam malo prije završio jedan kurs "putnicke fotografije" kod veoma poznatog fotografa Arne Hodalica, pa sam htio malo probati šta sam naucio.

Ja sam u tom Vietnamu fotografirao sve i svašta i kod analognih fotoaparata, ne zna se nikada što si fotografirao, jel trebaš najprije razviti film (da dobiješ fotografije iz negativa) i tako sam tek u Sloveniji vidio šta sam ja to fotografirao.

I bilo je dosta kvalitetnih fotografija, ali tri fotografije su NAJBOLJE FOTOGRAFIJE ikada!!!! Ono što je meni uspjelo fotografirati, to se ne da opisati rijecima. Volio bi vam pokazati fotografije, ali ne smijem, jer ih prije toga želim prodati, i ne želim da me netko kopira ili ukrade skenove itd,....
Za sada cete mi morati vjerovati, kako se radi o najboljim fotografijama.
Ono što je meni uspjelo, NITKO NIKADA NECE MOCI PONOVITI, ali ne želim rizikovati, da bi sada postavio fotografije ovdje, baš zbog nekih loših kopija, ako bi netko pokušao, napravio bi samo štetu, jer ono što je meni uspjelo to je PERFEKCIJA.
Ni ja ne bi mogao tako nešto ponoviti, niti bi mi uspjelo da sam to htio napraviti, nego jednostavno imao sam ludu srecu, da se tako poklopilo. Onaj koji se profesionalno bavi fotografijom, zna da treba nastaviti i vrijeme i ostale stvari kako bi neka fotografija uspjela. Ima tu dosta pravila, ima dosta objektiva (širokokutni, ozkokutni, makro,...), možeš nastaviti i korigirati puno toga,....prije nego se pritisne na obarac. No meni se jednostavno poklopilo i napravio sam REMEK DJELO.
Treba razumijeti da sam:

-slikao starim analognim fotoaparatom, sa obicnim objektivom
-slikao sam vani, nisam slikao u studiju gdje se može sve to namjestiti, nego sam slikao vani i bio sam ovisan o vremenu, da mi netko ili nešto drugo ne ude u kadar i pokvari fotografiju, jer dovoljna je jedna glava, ruka,grancica,senka,...pa da upropasti fotografiju
-slikao sam bez stojala (stativa), znaci iz ruke, i nije mi se zatresla ruka, fotografija je cista KO SUZA!
-boje su fantasticne, nema ništa onog "bijeloga", od flasha, koji "prežge" fotografiju, nego sve kako treba, po pravilima
-motiv na fotografiji je nešto NEVIÐENO
-itd.....


Sve u svemu jednostavno mi se sve poklopilo i fotografirao sam nešto što je prakticki nemoguce.
I što je najljepše imam NEGATIV i mogu napraviti tonu takvih slika, mogu napraviti postere, razglednice,....

E, tu sada nastupate vi. Ja bi htio prodati ove tri fotografije, pa bi bilo super, ako mi možete dati nekakve email adrese od:

-marketing agencija
-muzicke založbe (pogotovo one koje izdavaju RAVE, TECHNO,....)
-Promocijske agencije
-FESTIVALI,KONCERTI
-energijski napitki (Red Bull, Shark,...)
-Foto, ART,...Muzej

Jer ove fotografije mogle bi se koristiti kod plakata za neki RAVE, TECHNO,....festival, ili kod embalaže za CD (ono ovitak za cd) za nekog muzicara koji pravi Electro, dance trance, rave,...muziku.
Ili za neke kompanije koje žele promovirati ENERGIJSKE NAPITKE,....

Jer moje fotografije izražavaju SNAGU, BOJE i ENERGICNOST i tamo bi se najbolje uklopile.

Pošto su sve troje tako FANTASTICNE, to je onda Triptih!

Mogao bi ove fotografije izložiti i u nekakvom ART Muzeju, pa ako netko zna za neki takav muzej, neka mi da kontakt.

Ako ih ne budem mogao prodati, onda cu sam napraviti nekoliko postera, razglednica, majica, šoljica...i prodavati.

Cijena (ako bi netko htio kupiti triptih-znaci sve troje fotografija) bi bila 1 milijun eura i to bi vjerovatno mogli platiti samo RED BULL i slicne kompanije. I onda oni dobivaju Negativ (film) od mene i sva prava. Može se prodati i pojedinacne fotografije,iako bi šteta bila da se ovaj triptih razbije ali tada bi bile drukcije cijene, ovisno za koju fotografiju bi se netko zanimao, jer ne tražim jednako za svaku fotografiju. Ali jeftinije od 300.000 eura ne bi prodao ni jednu. Vjerovatno bi htio:

-750.000 za prvu fotografiju
-500.000 za drugu
-300.001 za trecu

Ili okrugli milijun za triptih!

Pošto vjerovatno nitko nece toliko platiti, može se naravno kupiti prava za korištenje tih fotografija, to bi onda bilo puno jeftinije, od nekoliko stotina eura dalje, zavisi za što i za koliko vremena bi se koristilo, ali tu se onda ne dobiva NEGATIV, nego samo fotografije, koje se može kasnije skenirati i moja dozvola, da se može to koristiti u promocijske namjene.

Ako ne pronadem nikoga zainteresiranoga, onda cu sam napraviti LIMITED EDITION plakate/postere, majice, šoljice,....po vrlo povoljnim cijenama!!! i prodavati putem interneta, Ebay i slicno.

Ali pokušajmo najprije pronaci neku firmu, organizaciju koja bi platila prava za korištenje tih fotografija ili cak odkupila NEGATIVE i tako sama postala vlasnikom.

Ako mi pronadete kupca, firmu,...dat cu vam 10 posto od zarade!

1Euro
Advanced Member



12211 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/05/2014 : 19:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
još nešto, da objasnim!

Ove su fotografije slikane ANALOGNIM FOTOAPARATOM, što znaci, da postoji film (NEGATIV) i to znaci da se ove fotografije nisu radile pomocu nekakvog PHOTO SHOP-a ili nekih drugih tehnickih, kompjuterskih i slicnih fora, nego je to sve pošteno, prirodno, normalno fotografirano.
Bez nekih fora, da se ojacaju barve itd,....I BAŠ ZBOG TOGA SU TAKO FANTASTICNE SLIKE JER OVAKVE BOJE NE MOGU SE NI IZMISLITI, ovo se ne može ni u Photo Shopu napraviti bolje, jer ovo je original i zato takva vrijednost, jer to je REMEK DJELO!
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 24/05/2014 : 19:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 24/05/2014 : 19:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
i manje je nahvaljen the dark side of the moon nego ti ovo,jbt
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2014 : 19:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro


Za sada cete mi morati vjerovati, kako se radi o najboljim fotografijama.



Eto, mi ti vjerujemo.

Dalje nisam citao.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 24/05/2014 : 19:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message
Ojro, napravi sken i resize, neku rezoluciju tipa 300 x 400 i to ti nitko nece moc iskoristit...a nas ces uvjeriti. Na kraju krajeva, to je analog

“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 24/05/2014 : 19:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message
cestitam euro,,,ako je istina sto kazes ,slobodno mozes ubaciti onda jos koju nulu u avatar, sest nula najmanje






Go to Top of Page

bluefield
Average Member



Czech Republic
913 Posts

Member since 22/01/2011

Posted - 24/05/2014 : 19:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bluefield a Private Message
X-Files - I want to believe
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/05/2014 : 21:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Milijun evra za tri slike je ipak malo premalo. Drago mi je da si ostao skroman, ali takve genijalne slike zaslužuju bolju cijenu. Ja bih tražio milijun i 700 tisuca evra. Kad Red Bull zagrize, onda dižeš cijenu... najprije na milijun 800, 850, 900 tisuca... i prodaš na kraju za deset milijuna.

Uh... 1-0 za Atletico...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/05/2014 : 21:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
Bas si skroman :p
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 24/05/2014 : 22:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message
Genijalano...uopce ne sumnjam u krajnji uspijeh,jer jednostavno ne vidim tu nikakvu slabu tocku u tvom planu...

Edited by - Otto Kraus on 24/05/2014 22:43:34
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 24/05/2014 : 23:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
George Costanza: "It's not a lie, if you believe it."

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/05/2014 : 23:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
4:1 za Real. :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/05/2014 : 23:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Šteta što nisam koji put posjetio taj Vijetnam pa da i ja nešto uslikam i mlatnem paru.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12211 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/05/2014 : 00:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
razumijem ja vaš skepticizam, ali da vam kažem jedan primjer:

-kao što sam rekao, ove fotografije sam snimio prije nekoliko godina i kada sam ih razvio ODMAH sam znao da tu ima necega i da mi je uspjelo nešto NEVIÐENO, samo tada se nisam imao vremena baviti sa tim pa sam ih lijepo sacuvao za neka druga vremena. Prije toga bilo kome sam ih pokazao, svi su bili jako oduševljeni.
Nije da sam zaboravio sve ove godine na ove fotografije, samo mi se nije dalo baviti sa tim, sve do prije nekoliko dana, kada me uhvatila nostalgija, pa sam poceo malo pregledavati svoje fotografije koje sam snimio i tako sam se sjetio ovih fotografija. I sada pazite ovo:

-ja sam otišao do jednog tipa koji razvija fotografije, ima svoj FOTO SHOP (prodava fotografsku opremu, razvija slike, fotografira za licne karte itd,...) i dao sam razviti neke fotografije, medu kojim je bila i jedna od ovog triptiha, i ja covjek apitam na koju mjeru on može razviti fotografije, jel može više od 20cm x 30 cm, da mi treb aposter od 40 x 60 ili 60 x 90,....ali on mene skroz uvjerava kako je to jako skupo, kako se ne isplati,....ali kada sam za par dana došao da podignem fotografije, covjek je PROMJENIO MIŠLJENJE, (jer je vidio o kakvoj se fotografiji radi) i odmah mi je dao neke kontakte gdje da idem, da mi skeniraju (jer treba skenirati analognu fotografiju), pa da mi naprave poster npr,...
Znaci više nije bio skeptican, iako on sam nece imati koristi od toga, jer on ne radi postere, ipak je odmah skužio o kakvoj kvaliteti se radi i da to više nije šala.

I sada zamislite, ODUŠEVITI Profesionalnog fotografa, koji svaki dan vidi i razvije na stotine fotografija, nije mala stvar.
Pošto se i ja dosta razumijem u fotografiju i meni je odmah bilo jasno kakve sam ja to fotografije snimio, tako da je bez veze ostati skroman, jer da sam skroman, onda bi vas zavaravao, lagao bi i sebi i vama.
Ovo je remek djelo i ja jako dobro znam, da su ove fotografije prevazišle i mene samog, i moje sposobnosti,....jer ja znam snimiti dobro i kvalitetnu fotografiju u TEHNICKOM SMISLU, znam podesiti vrijeme, znam kakva mi oprema treba, znam kojim objektivom se služiti itd,...ali to je Teorija i tako se može snimiti kvalitetnu fotografiju, ali ono što je meni uspjelo, za to treba jednostavno imati srece, trebaš napraviti sve što se treba napraviti ali to nije dovoljno za PERFEKCIJU. Za Perfekciju treba i sreca, treba ono nešto, da se poklopi,ono nešto na što nemaš upliva i zato i kažem da ni ja ni netko drugi nece ikada moci prevazici ove fotografije....Naravno bit ce i bolje fotografije, pogotovo one za NATIONAL GEOGRAFIC,...ali to su drukciji fotografi, oni rade drukcije fotografije, to nisu komercijalne fotografije,...dok nisam ni ja htio napraviti komercialne fotografije ali se je jednostavno tako poklopilo i sada trebam što više dobiti od svega toga. Bila bi velika šteta, da ove fotografije ostanu skrivene.
Recimo fotografi ne znaju da li ce njihova fotografija biti komercialni hit, to se jednostavno desi ili se ne desi.
Recimo onaj fotograf koji je snimio onu ženu (Afganistanku), on tada nije znao, da ce kasnije dobiti puno nagrada i da ce ga ova fotografija proslaviti. Isto tako nije znao onaj fotograf koji je snimio onog djecaka u Africi, koji je išao puzeci po hranu dok izza njega ide lešinar,...taj je fotograf dobio sve moguce nagrade za tu fotografiju ali se nije mogao nositi sa tim (što nije pomogao tom djecaku, nego ga je ostavio tamo i išao naprijed) pa je kasnije napravio samoubojstvo....
Jednostavno neke fotografije imaju ono nešto, da postanu hit i besmrtne i ja sam uvjeren kako sam i ja snimio takve fotografije.
Cemu biti lažno skroman?
Zar je nogometaš skroman, nakon postignutog zgoditka? Ja sam tim fotografijama postigao 3 zgoditke i tako ja na to gledam i sada je vrijeme, da proslavim ove golove.
Ionako ce vrijeme pokazati, da li sam bio u pravu ili ne....Zato bi i htio pronaci neke Marketinške agencije, koje bi mogle upotrijebiti ove fotografije u reklamne namjene, pa ce i to biti neki pokazatelj, da li se njima fotografije svidaju ili ne....
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/05/2014 : 00:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Ovo sam sa zadovoljstvom citala. Novi topic, milion rijeci,tri fotkice i odusevljenje poput djeteta. :)
Kad je tako, baci se u arenu s lavovima i pobijedi. Imas natjecaj i kategorije na stranicama National Geografica, prijavi se i uplata je 10 $ po fotki koju prijavljujes. Pobjeda tamo ne nosi milione ali objava fotkica u tom casopisu meni bi vrijedila milion, pa i vise.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12211 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/05/2014 : 01:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ovo sam sa zadovoljstvom citala. Novi topic, milion rijeci,tri fotkice i odusevljenje poput djeteta. :)
Kad je tako, baci se u arenu s lavovima i pobijedi. Imas natjecaj i kategorije na stranicama National Geografica, prijavi se i uplata je 10 $ po fotki koju prijavljujes. Pobjeda tamo ne nosi milione ali objava fotkica u tom casopisu meni bi vrijedila milion, pa i vise.



ne želim prijavljivati svoje fotografije na natjecaje, jer su pravila na tim natjecajima, da oni mogu onda upotrebljavati sve poslate fotografije, kao da su njihove, bez da placaju prava itd,...u biti oni dobivaju i novac za prijavninu, dok bi meni dali neku diplomu vjerovatno, kojom ja mogu obrisati dupe.
Da li fudbaleri igraju za diplomu ili za novac?
Da li mogu ja kupiti novog kabrioleta diplomom ili novcem?
Zato sam jako skeptican u vezi tih natjecaja.
Zašto bi ja njima dao fotografije tek tako? Neka oni meni plate, umjesto da ja njima placam još prijavninu.
Mogao bi razmisliti, jedino ako bi bio siguran, da avtorska prava ostaju moja i da oni ne smiju reproducirati moje fotografije u vlastite namjere, recimo za njihove revije, website itd,....neka mi plate to, a ne da ja njima placam a oni se kite sa tim!

Nisam ja od onih, kojima je cilj da budu u National Geograficu (a još moraju platiti za to), nego hocu JA da imam koristi od ovih fotografija, koje sam JA snimio. Jer ove fotografije su NAD ZEMALJSKE i u to je i Bog pripomogao i ja bi ga time uvrijedio, kada to n ebi shvacao ozbiljno. Mora da ima neki razlog, da sam baš JA snimio te fotografije, da je bog mene pronašao i progovorio kroz moje fotografije, jer ponavljam, samom tehnikom i znanjem, ne može se postici ovakav rezultat, tu je jednostavno bila VIŠA SILA u igri.
I hvala bogu da sam snimio analognim fotoaparatom, jer bi ljudi pomislili kako sam se služio Photo Shopom i slicnim forama, ali kod Analogne fotografije toga nemam i sve je ZAPISANO NA FILMU i zato i tražim pravu nagradu za svoj rad.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/05/2014 : 01:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Pa mislim da je nagrada 10 000$

edit: nije vise..
Pogledaj ovdje malo fotkice pa vidi da li tvoja spada doista u woow" Nat Geo kategoriju.. Ne mozes biti najbolji JA ako se ne potvrdis medu jednakima..http://travel.nationalgeographic.com/travel/traveler-magazine/photo-contest/2014/


~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 25/05/2014 01:27:32
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12211 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/05/2014 : 01:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Pa mislim da je nagrada 10 000$

edit: nije vise..
Pogledaj ovdje malo fotkice pa vidi da li tvoja spada doista u woow" Nat Geo kategoriju.. Ne mozes biti najbolji JA ako se ne potvrdis medu jednakima..http://travel.nationalgeographic.com/travel/traveler-magazine/photo-contest/2014/





pa NG je naravno vrhunac za Fotografa, ali meni ne znaci puno....Recimo ako pogledaš ove fotografije u NG, vidiš veoma turisticke fotografije životinja, prirode,...pa te uhvati želja da ideš na neko putovanje itd,....ako gledaš fotografije po katalozima, gdje su retuširali manekenke, uhvati te želja da kupiš onaj kupaci kostim, haljinu što god reklamiraju,.....ako otvoriš poštanski sanducic, vidiš fotografije u Konzumu, Intersparu,...pa te uhvati želja da kupiš banane, ananas,...znaci sve je to retuširano, skomercializirano,....na takav ili onakav nacin....
Ali moje fotografije su drukcije. Istina, da sam bio u Vietnamu, ali nisam slikao Palme npr....nisam slikao prirodu, životinje,...mislim jesam, ali NE u tim fotografijama o kojima sada pricam. Ovdje se radi više o ABSTRAKCIJSKOJ UMJETNOSTI i kao takve fotografije i ne spadaju u NG. Ali spadaju u neki ART MUZEJ, na neki poster, da služe kao reklama, jer ti UKRADU POGLED, privuku te i ne puštaju te tek tako.
Palma je palma, banane su banane, jezero je jezero (bilo ono u magli ili ne) dok su moje fotografije Abstrakcija, ILUZIJA,....zamisli da je neki slikar nacrtao neku abstraktnu sliku, koju svatko vidi drukcije a sada zamisli, da sam ja FOTOAPARATOM NACRTAO takvu fotografiju,....razumiješ li sada kakav sam to posao napravio. Kako je težko "crtati" fotoaparatom, jer se sve desi tako brzo, pritisneš obarac i klik....dok crtac može crtati danima,....ali na kraju sam ga ja nadmašio. Moj "proizvod" ga je nadmašio, ja sam "nacrtao" fotoaparatom sliku, sa bojama, motivom,....kojeg nitko nikada nece moci prevazici....skromno receno....jer se radi o nešto NAD PRIRODNOM,....nešto što je u biti nemoguce i u mašti,....sam ja uspio fotografirati,....i pošto mogu to dokazati i pokazati, bio bi red da me netko zbog toga i plati i nagradi.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 25/05/2014 : 02:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro
Jer ove fotografije su NAD ZEMALJSKE i u to je i Bog pripomogao i ja bi ga time uvrijedio, kada to n ebi shvacao ozbiljno. Mora da ima neki razlog, da sam baš JA snimio te fotografije, da je bog mene pronašao i progovorio kroz moje fotografije, jer ponavljam, samom tehnikom i znanjem, ne može se postici ovakav rezultat, tu je jednostavno bila VIŠA SILA u igri.




Ako ti je ovo zajebancija, onda moram priznat da je dobar stos, i da si me dosta nasmijao.

U suprotnom, ako nije sala, i ako si s ovim stvarno ozbiljan, onda je jos smijesnije.

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 25/05/2014 02:23:28
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/05/2014 : 02:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Pa mislim da je nagrada 10 000$

edit: nije vise..
Pogledaj ovdje malo fotkice pa vidi da li tvoja spada doista u woow" Nat Geo kategoriju.. Ne mozes biti najbolji JA ako se ne potvrdis medu jednakima..http://travel.nationalgeographic.com/travel/traveler-magazine/photo-contest/2014/





pa NG je naravno vrhunac za Fotografa, ali meni ne znaci puno....Recimo ako pogledaš ove fotografije u NG, vidiš veoma turisticke fotografije životinja, prirode,...pa te uhvati želja da ideš na neko putovanje itd,....ako gledaš fotografije po katalozima, gdje su retuširali manekenke, uhvati te želja da kupiš onaj kupaci kostim, haljinu što god reklamiraju,.....ako otvoriš poštanski sanducic, vidiš fotografije u Konzumu, Intersparu,...pa te uhvati želja da kupiš banane, ananas,...znaci sve je to retuširano, skomercializirano,....na takav ili onakav nacin....
Ali moje fotografije su drukcije. Istina, da sam bio u Vietnamu, ali nisam slikao Palme npr....nisam slikao prirodu, životinje,...mislim jesam, ali NE u tim fotografijama o kojima sada pricam. Ovdje se radi više o ABSTRAKCIJSKOJ UMJETNOSTI i kao takve fotografije i ne spadaju u NG. Ali spadaju u neki ART MUZEJ, na neki poster, da služe kao reklama, jer ti UKRADU POGLED, privuku te i ne puštaju te tek tako.
Palma je palma, banane su banane, jezero je jezero (bilo ono u magli ili ne) dok su moje fotografije Abstrakcija, ILUZIJA,....zamisli da je neki slikar nacrtao neku abstraktnu sliku, koju svatko vidi drukcije a sada zamisli, da sam ja FOTOAPARATOM NACRTAO takvu fotografiju,....razumiješ li sada kakav sam to posao napravio. Kako je težko "crtati" fotoaparatom, jer se sve desi tako brzo, pritisneš obarac i klik....dok crtac može crtati danima,....ali na kraju sam ga ja nadmašio. Moj "proizvod" ga je nadmašio, ja sam "nacrtao" fotoaparatom sliku, sa bojama, motivom,....kojeg nitko nikada nece moci prevazici....skromno receno....jer se radi o nešto NAD PRIRODNOM,....nešto što je u biti nemoguce i u mašti,....sam ja uspio fotografirati,....i pošto mogu to dokazati i pokazati, bio bi red da me netko zbog toga i plati i nagradi.



Na kojim isparavanjima vozis veceras?! To nam prodaj i zaradit ces milion.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/05/2014 : 02:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by 1Euro
Jer ove fotografije su NAD ZEMALJSKE i u to je i Bog pripomogao i ja bi ga time uvrijedio, kada to n ebi shvacao ozbiljno. Mora da ima neki razlog, da sam baš JA snimio te fotografije, da je bog mene pronašao i progovorio kroz moje fotografije, jer ponavljam, samom tehnikom i znanjem, ne može se postici ovakav rezultat, tu je jednostavno bila VIŠA SILA u igri.




Ako ti je ovo zajebancija, onda moram priznat da je dobar stos, i da si me dosta nasmijao.

U suprotnom, ako nije sala, i ako si s ovim stvarno ozbiljan, onda je jos smijesnije.



Da. Na ovom dijelu sam i ja ponesena uzviknula- aleluja!

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4064 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 25/05/2014 : 05:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
Pobedi Miami.
Svaka cast Euro,jedva cekam da vidim fotografije!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2014 : 11:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
milijun eura za tri fotografije?? pa to bi možda dobia za slike gangbanga michele obame

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/05/2014 : 12:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

milijun eura za tri fotografije?? pa to bi možda dobia za slike gangbanga michele obame


Možda je procjena bila malo preoptimisticna.
Ali svakako ce dobiti, recimo... 0 kuna za te tri slike.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12211 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/05/2014 : 12:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by lwood

milijun eura za tri fotografije?? pa to bi možda dobia za slike gangbanga michele obame


Možda je procjena bila malo preoptimisticna.
Ali svakako ce dobiti, recimo... 0 kuna za te tri slike.



cak naprotiv! Milijun eura je simbolicka cijena, ove fotografije su u biti NEPROCENLJIVE i iskreno da ti kažem, da mi netko donese milijun eura, ne znam da li bi mu ih uistinu prodao,...to je kao da se odricem nekog svog dijeteta, KAŽEM OZBILJNO I PRI PUNOJ SAVJESTI!
Naravno druga je stvar, ako bi netko htio uzeti ove fotografije za promociju nekog svog proizvoda i to mi platio, tu se ne bi predomišljao i rado bi mu izašao u susret, ali da bi se odrekao NEGATIVA, prepustio mu sve, to stvarno ne znam, da li bi imao hrabrosti za tako nešto....
Inace, ja sam siguran da bogatuni kao što je npr Leonardo di Caprio (on sakuplja filmske plakate), on bi mi odmah platio toliki novac, da bi se nekim slucajem sreo sa njim i ponudio mu fotografije, jer što je njima milijun eura a radi se o fotografijama KOJE NITKO NIKADA NECE MOCI PONOVITI, bar ne u takvoj kvaliteti.
Da ih ja sada ovdje pokažem, svi cete pokušati to kopirati i time bi dobili puno loših ili nikakvih kopija, koje bi samo napravile golemu štetu,...zato sam i tako tajanstven i ne želim ih pokazati tek tako, ali razmišljam da napravim nekoliko LIMITED EDITION postera, razglednica, majica,...pa cete i vi tada imati priliku kupiti i investirati u tu umjetnost EPSKIH RAZSEŽNOSTI!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000