forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Rasprave o Zagorovim crtačima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 07/04/2015 : 20:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
O Donatelliju cu uvijek govoriti najbolje. Epizode koje je crtao obiljezile su moje djetinjstvo, a ujedno dobar dio njih spada među najbolje u serijalu, barem meni.

Njegov Chico mi je najkomicniji i prava je steta da on nije nacrtao koji Chico specijalac.

Bez obzira na sve greske u crtezu, poslije Ferrija mi je najdrazi crtac u serijalu iako su mnogi objektivno crtacki kvalitetniji od njega, ali uzimam u obzir da je on radio u vremenu u kojem je uz maestra prakticki bio nositelj serijala skoro 25 godina, tako da mu puno ne zamjeram na svim tim greskama.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2015 : 20:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Krv Apača još nisam čitao (nedavno je tek nabavio pa čeka na red), Demonska knjiga je vrlo dobra priča koju je unakazio crtež, Tajna Sumerana loša priča kojoj nije puno naštetio još lošiji crtež.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/04/2015 : 20:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Isto tako da Cassaro radi sa Burattinijem i Bosellijem i njihove epizode i stil bi bili prihvaceni...


Ma nema sanse! Njima ne bi mogao ni Garth Ennis pomoci.



http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sd-23-25-krv-apaca/769/

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-119-120-demonska-knjiga/622/

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-152-154-tajna-sumerana/863/

Ovo gore je iz gornjeg doma serijala...


Ma znam da su radili sa njima dvojicom, pojavili su se na serijalu u B&B dobu, vec komentarisem dio gdje Wolf kaze da postoji mogucnost da ih covjek akceptira.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2015 : 20:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

O Donatelliju cu uvijek govoriti najbolje. Epizode koje je crtao obiljezile su moje djetinjstvo, a ujedno dobar dio njih spada među najbolje u serijalu, barem meni.
Njegov Chico mi je najkomicniji i prava je steta da on nije nacrtao koji Chico specijalac.


To mi je uvijek bilo žao što nije umjesto Gambe radio sve one Chico specijale, podigao bi ih sigurno na razinu više.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/04/2015 : 21:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Isto tako da Cassaro radi sa Burattinijem i Bosellijem i njihove epizode i stil bi bili prihvaceni...


Ma nema sanse! Njima ne bi mogao ni Garth Ennis pomoci.



http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sd-23-25-krv-apaca/769/

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-119-120-demonska-knjiga/622/

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-152-154-tajna-sumerana/863/

Ovo gore je iz gornjeg doma serijala...


Ma znam da su radili sa njima dvojicom, pojavili su se na serijalu u B&B dobu, vec komentarisem dio gdje Wolf kaze da postoji mogucnost da ih covjek akceptira.



Ja eto ne shvatam sta neki scenaristi serijala vide u radu sa Cassaro bracom. King je rekao da je Sergio prije smrti precrtao da niko ne smije dobiti otkaz, ali bi bilo prihvatljivo da Cassaro nacrta i objavi jednu epizodu svakih 5 godina i da ga ubace u mini serijale jer i crtezi na njima i nisu neki da sada kazemo da su fenomenalno. Cassaro ima svoj stil, jeste da je los ali ne kopira Ferrija, ali si losi, njihov crtez bi odgovarao Mister Nou...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2015 : 21:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi Mister Nou ... i Marraffa je bio sasvim dovoljan.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/04/2015 : 21:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Ako cemo iskreno, Cassaro nije za stripove, eto morao sam da kazem. Za njih strip nije...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/04/2015 : 22:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Ako cemo iskreno, Cassaro nije za stripove, eto morao sam da kazem. Za njih strip nije...


Pa sad...i ja mislim isto.
Mnogi kontroverzni crtaci su na nekim poljima dobri, tako Chiarolla npr. dobro crta Indijance. Da je kojim slucajem radio na nekom serijalu sa tom tematikom, mislim da bi ga u vecoj mjeri postovali.
To bi inace bila dobra ideja, jedan serijal o Indijancima iz 19.vijeka, dobro bi pasalo Bonelliju.
Manigiantini je na svom terenu u gradskom pricama, odlicno crta zgrade i slicno. Mislim da je on covjek za modernije vrste prica.
Laurenti, pa ocigledno da kod Bosellija nema toliko fusa, pa je kod Dampyra spremljen na dobro mjesto.
Sedioli je tip koji bi mogao dobro da crta karikaturne stripove, drugim rijecima nije mu mjesto u SBE.
Jedino Cassarovi, kod njih stvarno ne znam gdje i kako bi bili na svom terenu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2015 : 22:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Manigiantini je na svom terenu u gradskom pricama, odlicno crta zgrade i slicno. Mislim da je on covjek za modernije vrste prica.


Meni on baš odlično crta šumske i divlje predjele.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/04/2015 : 23:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pogledaj kako je fino ovu kucu nacrtao, kao da ga je arhitekta pravio :D

Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/04/2015 : 23:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno se slazem sa tobom King, trebali bi neki serijal sa Indijancima da zapocnu i da zakucaju Chiarollu tamo odmah, idu mu dobro i pusta predjela tako da bi i prerije mogao nekako da sklopi. Nije on sada neki crtac za gradove i tako, njemu pase divljina i Indijanci.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/04/2015 : 23:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pogledaj kako je fino ovu kucu nacrtao, kao da ga je arhitekta pravio :D





Ovo mi je lijepo ispalo, ovdje vec ide druga prica...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/04/2015 : 23:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kuca je Mangiantijeva, evo nekoliko Chiarollinih Indijanaca:

Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/04/2015 : 23:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sto se tice Indijanaca da je tu Chia jedan od najboljih...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2015 : 23:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Gospodari oluja mu je definitivno najbolji rad a mora se priznati da je Rosna Kap nadmašila sve indijance, šteta što nije dobila više životnog prostora.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/04/2015 : 23:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Nisam jos procitao ali ti vjerujem, moram bacit oko na njega kada se kod nas u Bosni pojavi.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 07/04/2015 : 23:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
baš maloprije komentiram sa zoletom...pozdravio me preko njega moj dragi nuccio i onda se sjetim,pošto sam bio na crš-u zadužen da budem s nucciom,više-manje dok je u zagrebu,ono kad su bili,mislim 2007,ne sjećam se više...kažem ja nucciu:ferri,donatelli,bignotti,nuccio i amen...nema više...kraj...a stol do nas sjede verni(koji se jako popravio,dapače,)i do njega laurenti,kojeg ne mogu smislit...pa jesi li normalan,kako možeš to govorit...mogu,jer tako mislim...šta ću se ja sad laurentiju utiravat u čmar i govorit mu da je genije jer crta zagora...ili andriji...ili karijoli...ili dela moniki...ma zdravoooo...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 07/04/2015 : 23:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Kratko i jasno.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2015 : 23:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako se tko srozao u zadnje vrijeme onda je to Laurenti, onakvo fušarenje na epizodi Pokopani užas je u rangu Cassarovih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 08/04/2015 : 00:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Da, epizoda nit je smrdila nit je mirisala...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2595 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 08/04/2015 : 00:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako se tko srozao u zadnje vrijeme onda je to Laurenti, onakvo fušarenje na epizodi Pokopani užas je u rangu Cassarovih.



Teska pizdarija, ja nisam uopce neki fan Laurentija, ali ta epizoda je vrlo dobro nacrtana. Uz Osveta vudu to je njegov najbolji rad.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 08/04/2015 : 00:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Laurenti je trenutno Zagorovo crtačko dno dna, gori od Cassara na kvadrat i Chiarolle. U Pokopanom užasu dostojno mu parira Rauch - takvo smeće od priče dugo nije viđeno.

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/04/2015 : 00:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako se tko srozao u zadnje vrijeme onda je to Laurenti, onakvo fušarenje na epizodi Pokopani užas je u rangu Cassarovih.



Teska pizdarija, ja nisam uopce neki fan Laurentija, ali ta epizoda je vrlo dobro nacrtana. Uz Osveta vudu to je njegov najbolji rad.


Meni takav stil ne paše nikako a što se tiče njegovog najboljeg rada to je definitivno Aljaska, kasnije više nije ponovio takvo nešto.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4345 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/04/2015 : 08:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Zagoru se ne piše dobro. jedina svijetla točka su Verni, DLM i Nuccio. Vidim da Sedioli i kasarovi loše prolaze u kritikama, ali mi nekako najviše odgovaraju Zagoru od ovih ostalih.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/04/2015 : 12:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pa zašto Cassarovi, njihov Zagor je neprepoznatljiv i da nema orla na grudima lako bih ga zamijenio s nekim drugim.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000