forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Vaše slike sa letovanja...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 31/07/2015 : 20:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Nije slika, ali evo videa. Svi koji mogu idite na Sjeverni Cipar/Kipar
https://www.youtube.com/watch?v=JdymhDG7PII

Traje 1h i ima titlove ak slabije čujete

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 31/07/2015 20:12:53
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 27/09/2015 : 21:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
VRGADA, otok i istoimeno mjesto, Zadarska županija.

Vrgada je manji otok srednjodalmatinskog otočja, najjužniji od zadarskih otoka. Nalazi se jugoistočno od otok Pašmana, ima 3,5 četvornih kilometara. Njegovo je jedino naselje selo Vrgada. Otok spominje 10. st. car Konstantin Porfirogenet pod imenom Lumbrikaton . Bizantski su ga carevi pet stoljeća držali pod svojom vlašću i 923. god. predali, kao i druge otoke i gradove svog Bizantskog temata, hrvatskom vladaru Tomislavu. Hrvatski doseljenici dali su otoku ime Levigrad, a od 15. do 17. st. susrećemo ime Lapkat (u Matici iz 1651. god.). Potom se zove Vrgada, izvedenica hrv. imena Vrhgrada, Vergada, Vrgada.


Snimljeno početkom kolovoza...












Kapelica Gospe od Zdravlja -u tzv. Kontovu palacu, tj. u dvoru vlasteiina, knezova obitelji Damiani, koji su u 18. i 19. st. bili posjednici Vrgade. Na kamenu zidu imala je glagoljski natpis i u njoj vrijednu uljenu sliku Gospe s Djetetom u bizantskom stilu, obloženu srebrnim okvirom.







Plaža "Dražice"





Župna crkva sv. Trojice dovršena 1687.g.


Pogled kod crkve...





Plaža „Pržina“


Snack bar „Pržina“



Pogled na „Pocriku“



Plaža „Pobrizi“




Edited by - dsormaz1 on 27/09/2015 21:47:07
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/09/2015 : 22:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

VRGADA, otok i istoimeno mjesto, Zadarska županija.

Vrgada je manji otok srednjodalmatinskog otočja, najjužniji od zadarskih otoka. Nalazi se jugoistočno od otok Pašmana, ima 3,5 četvornih kilometara. Njegovo je jedino naselje selo Vrgada. Otok spominje 10. st. car Konstantin Porfirogenet pod imenom Lumbrikaton . Bizantski su ga carevi pet stoljeća držali pod svojom vlašću i 923. god. predali, kao i druge otoke i gradove svog Bizantskog temata, hrvatskom vladaru Tomislavu. Hrvatski doseljenici dali su otoku ime Levigrad, a od 15. do 17. st. susrećemo ime Lapkat (u Matici iz 1651. god.). Potom se zove Vrgada, izvedenica hrv. imena Vrhgrada, Vergada, Vrgada.

Snimljeno početkom kolovoza...





Ovo .. da li i tebi, kad prolaziš tim starim kalama, pored otvorenih škura, iznutra vonja na vlagu i starinu.. taj plemeniti miris nekih davnih vremena, prepun bremena sjećanja i emocija..

Bila sam jedno ljeto na Vrgadi sama. Lijepo mi je bilo prošetati iznova njome u tvojim slikama, posjetiti svaku uvalu.. najdrža mi je ona blatna, pored starog groblja, u njoj je bio usidren jedrenjak..kao da nisam bila u ovom svijetu. I tišina..jeka tišine na otoku bez auta.. Prava čarolija

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 28/09/2015 : 08:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Ovo .. da li i tebi, kad prolaziš tim starim kalama, pored otvorenih škura, iznutra vonja na vlagu i starinu.. taj plemeniti miris nekih davnih vremena, prepun bremena sjećanja i emocija..

Slično i ja osjećam.
Obožavam šetati tim uskim uličicama naših primorskih i dalmatinskih mjesta, kao i te stare kamene kuće.

quote:
Bila sam jedno ljeto na Vrgadi sama. Lijepo mi je bilo prošetati iznova njome u tvojim slikama, posjetiti svaku uvalu.. najdrža mi je ona blatna, pored starog groblja, u njoj je bio usidren jedrenjak..kao da nisam bila u ovom svijetu. I tišina..jeka tišine na otoku bez auta.. Prava čarolija


Ja sam jedno 5 godina za redom ljetovao na Vrgadi, a zadnih 12 godina početkom kolovoza boravim na području Biograda, Pakoštana ili Vodica. Obzirom da je Vrgada blizu ne propuštam priliku bar 2 put svratiti tamo. Zadnjih 17 godina nije bilo godine da nisam tamo bio.

Ovo bi bila ta blatna plaža, pored starog groblja...
Ne znam kad si to bila tamo, ali jedan dio te plaže sada je dosta dobro uređen.


Edited by - dsormaz1 on 28/09/2015 08:58:52
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/08/2016 : 09:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pirovac sinoc… turneja okolo, Drage, Pirovac, veceras u Pakostane, do kraja tjedna mozda i u Murter.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/08/2016 : 00:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Koji tai-chi, reiki!? Lezanje, kupanac, suncanje, i moj prvi Mojito.



Veceras u Pakostanima. Ribarska festa, muzika, etno muzej, gomila ljudi, brudeti, fritule… bas kad sam htio przene sardelice, odose zadnje tri porcije. Zadovoljio se s srdelama na zaru i pomfritom u konobi "obala" i sladoledom u "slad"-u.









Ove zadnje dvije sam komentirao pred dva bracna para koji su se pitali sta je ovo. Ja rekao cudo bozije, ovako je zadnji put bilo pred kojih 4000 godina u Egiptu. Vise vjerujem da je dio neke ribarske tradicije nakon ulova. Hrdja ziher nije, ne osjeti se metalni miris. Jos dodam pred veselim parovima da ukoliko zele dozivjeti scene iz filmova Robin Hooda i slicnih tematika kad razbiju bacvi cep, stanu ispod i piju vino.

Veselo se sviralo, turista ima ovako pred kraj ljeta… opet mi Doorsi sviraju "Summer's almost gone"…

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 26/08/2016 00:34:48
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/08/2019 : 18:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Javljam se iz Beleka, Turska.. Prvi put nisam na Jadranu u svih ovih godina, 40 godina Jadrana i sad kad usporedim ponudu ovdje i kod nas.. Nebo i zemlja. Ovdje ponuda nebeska, cijene zemaljske, ok uplatio sam all inclusiv, kod nas ponuda slaba, a cijene nebeske.
Citam kako je podbacila sezona u hr samo zbog pohlepe i bahatosti ljudi.
E,ovdje sam dozivio da te ljudi cijene kao gosta, a ovi domacini cijene svoga gosta, gost je za njih svetinja.
Dozvizdio mi taj apartmanski turizam u hr i dizanje cijena svake godine, zivkanje od kuce do kuce ima li slobodnih soba, pa jos ujutro se dizati gurati se za kifle i salamu sa madjarima i poljacima u Konzumu i poslije misliti hocu li kupiti vodu na kiosku ili konzumu.. Neee, ovo je zakon jos cu vidjeti kako je u Grckoj.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 13/08/2019 : 23:33:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Javljam se iz Beleka, Turska.. Prvi put nisam na Jadranu u svih ovih godina, 40 godina Jadrana i sad kad usporedim ponudu ovdje i kod nas.. Nebo i zemlja. Ovdje ponuda nebeska, cijene zemaljske, ok uplatio sam all inclusiv, kod nas ponuda slaba, a cijene nebeske.
Citam kako je podbacila sezona u hr samo zbog pohlepe i bahatosti ljudi.
E,ovdje sam dozivio da te ljudi cijene kao gosta, a ovi domacini cijene svoga gosta, gost je za njih svetinja.
Dozvizdio mi taj apartmanski turizam u hr i dizanje cijena svake godine, zivkanje od kuce do kuce ima li slobodnih soba, pa jos ujutro se dizati gurati se za kifle i salamu sa madjarima i poljacima u Konzumu i poslije misliti hocu li kupiti vodu na kiosku ili konzumu.. Neee, ovo je zakon jos cu vidjeti kako je u Grckoj.




+1
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 14/08/2019 : 01:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Javljam se iz Beleka, Turska.. Prvi put nisam na Jadranu u svih ovih godina, 40 godina Jadrana i sad kad usporedim ponudu ovdje i kod nas.. Nebo i zemlja. Ovdje ponuda nebeska, cijene zemaljske, ok uplatio sam all inclusiv, kod nas ponuda slaba, a cijene nebeske.
Citam kako je podbacila sezona u hr samo zbog pohlepe i bahatosti ljudi.
E,ovdje sam dozivio da te ljudi cijene kao gosta, a ovi domacini cijene svoga gosta, gost je za njih svetinja.
Dozvizdio mi taj apartmanski turizam u hr i dizanje cijena svake godine, zivkanje od kuce do kuce ima li slobodnih soba, pa jos ujutro se dizati gurati se za kifle i salamu sa madjarima i poljacima u Konzumu i poslije misliti hocu li kupiti vodu na kiosku ili konzumu.. Neee, ovo je zakon jos cu vidjeti kako je u Grckoj.




I još ne pomišljaju niti korigirati cijene u skladu sa smanjivanjem PDV-a. Kao, ulagat će u veće plaće. How yes no... Umjesto 3500 sobaricama će nuditi 3800. Ma neka propadne pola tih pohlepnika.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46522 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/08/2019 : 05:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Javljam se iz Beleka, Turska.. Prvi put nisam na Jadranu u svih ovih godina, 40 godina Jadrana i sad kad usporedim ponudu ovdje i kod nas.. Nebo i zemlja. Ovdje ponuda nebeska, cijene zemaljske, ok uplatio sam all inclusiv, kod nas ponuda slaba, a cijene nebeske.
Citam kako je podbacila sezona u hr samo zbog pohlepe i bahatosti ljudi.
E,ovdje sam dozivio da te ljudi cijene kao gosta, a ovi domacini cijene svoga gosta, gost je za njih svetinja.
Dozvizdio mi taj apartmanski turizam u hr i dizanje cijena svake godine, zivkanje od kuce do kuce ima li slobodnih soba, pa jos ujutro se dizati gurati se za kifle i salamu sa madjarima i poljacima u Konzumu i poslije misliti hocu li kupiti vodu na kiosku ili konzumu.. Neee, ovo je zakon jos cu vidjeti kako je u Grckoj.


Turska je zakon za turizam.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6058 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/08/2019 : 09:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jbg, većina te ekipe živi cijelu godinu normalno, a rade tih 4-5 mjeseci...e nadam se da će im se debelo obit o glavu. Em tu kod nas nenormalne cijene, em ponuda sačuvaj bože, em te kradu na porcijama...
A i uz sve to sezoncima daju jad i bijeda plaće, jer eto nek budu sretni što su im ovi omogućili da rintaju po 12+ sati na 35+ stupnjeva za neku bijednu cifru...ali su na moru...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1547 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/08/2019 : 09:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Ljetujemo u Turskoj, moramo se rano odjaviti jer tako imamo avion. Zatrazimo lunch-pakete umjesto zadnjeg dorucka. Recepcionerka ujutro doslovno trci za nama jer smo u guzvi zaboravili na pakete.

Ljetujemo na Korculi. Ista prica, moramo rano ujutro na katamaran, zatrazimo pakete umjesto zadnjeg dorucka. Odjavimo se. Ja stojim i cekam. Recepcioner me gleda. Ja gledam njega. Kazem: "Pardon, a trazili smo lunch-pakete..." Nisam stigao ni dovrsiti recenicu, a on uzdahne onako tesko i muklo, valjda mi u sebi jebe sve po spisku, i vadi te pakete negdje ispod recepcije, zakopane ko da su u grobnici. Nadao se da cemo zaboraviti pa da ih odnese kuci.

Eto. Toliko o nama i nasem turizmu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/08/2019 : 11:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da li su bili iz humanitarne pomoci devedesetih, ti lunch paketi? :D

Ili je uzeo 3 dana star kruh i namazao Turisticku pastetu na kore? :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1547 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/08/2019 : 13:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Iznenadio bi se, ali bili su jako dobri lunch-paketi. Imali smo sta jesti i za dorucak i za rucak. Pa zato ih je tip valjda i htio uzet.

Da ne ispada da samo pljujem: u istom hotelu (na Korculi) ostavili su nam veceru sa strane jer smo najavili kasniji dolazak kako dolazi trajekt. Tako da sto se toga tice, svaka im cast.

Ali ovaj recepcionar je bio kreten, a kreten je bio i tip koji ti uzima broj sobe na ulasku u restoran. Ja do tada takvog glupana nisam u zivotu vidio, a nagledao sam ih se prilicno.

Bilo je jos avantura na Jadranu. U jednom drugom hotelu prijavimo se u sobu i dodjemo, a unutra sve bazdi od cigareta. Odem naravno reklamirati i traziti drugu sobu. Recepcionar uljudan, pristojan, a cura iza njega koluce ocima, uzdise, kao vidi jebote ovoga sto sad njegasmeta. Jebi ga, smeta me jer ne pusim i imam se pravo pozaliti ako sam rezervirao sobu za nepusace. I nista, opisao sam taj "srdacni" prijem na evaluacijskom listicu i bogme mi se odmah iduci tjedan javio osobno direktor hotela da se isprica.

Valjda kako naletis na kojeg kretena. Ali sori, ako se bavis turizmom i sjedis na toj recepciji, onda se bar ponasaj kulturno. Sto se mene tice, misliti smijes sto god hoces i pricaj doma da sam ovakav i onakav, ali prema meni budi korektan dok god sam ja korektan prema tebi.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/08/2019 : 13:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bas tako, ima takvih i onakvih. Ali da odjednom nema turista... svi bi bili slatki i pricekali te sa crvenim tepihom. Sjecam se kada sam sa majkom bio u jednom hotelu u Istri u ljeto '91. Nas dvoje i mozda jos dvoje stranih turista, pa je skoro svako imao osobnog kuvara i cistacicu. Valjda smi mi nesretnici napravili rezervacije u proljece.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 14/08/2019 : 15:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Ove godine otkrio camp Straško na Pagu. More super čisto, zaposlenici uljudni, čistoća na nivou, cijene prihvatljive ( djeca free ). Kuglica sladoleda 8 kuna velika, napuhanci besplatni, trampolini besplatni, bazeni isto tako sve u sklopu kampa. Zrče preko puta. Ako sam ja preživio sa šestero djece 10 dana krumpiranja ( kako kažu moji klinci ), onda mora da je dobro. I još me nakon povratka doma čekali Metabaruni koje je preuzela punica.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 14/08/2019 : 16:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Je li to još uvijek nudistički kamp?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/08/2019 : 18:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ljudi moji, ja zamisljam odmor ono kupanje, lezanje, uz flasu vode ili juicy fruits, kakav je dosada bio na Jadranu. Prvi put sam u All Inclusivu i samo kad sam vidio stolove kako je sve servirano ne mogu opisati rijecima. Samo gledajuci hranu dobio sam kilu.
Slikao sam jedan dio pa cu staviti na topik, ali ni te slike ne mogu opisati sve. Deseci vrsta salata, pa po desetak vrsta kiselog povrca, umaka, mesa toplo-hladno, naresci, kuhano, grilano, corbe, graha, cilburi-jaja sa mesom cesce, ali ima i sa krompirom i spinatom, pice, wraps kebabi(inace ne volim kebabe, meso podrigusa i papreno), posebni odjeli za jelo dana, vegetarijanski i dijetalni… deserti da ne govorim, sacher torte, madjarice, baklave, kadaifi, hurmice, mini medaljoni sa vocem, pa posebno samo voca sto nude, lubenice, dinje, smokve, narance.. A lubenicu bas ne volim, vise dinju, ali kad to zamirisi lubenica, ima taj miris slatkasti i jos miris svjezine, ma nema tu da ne probas, slatko i socno. Od stola sam se dizao samo najcesce za svjezi sok od narance, a rulja pije vise one iz automata, cisti sirup, jest razrijedjen, ali presladak.
Ljudi.. Kod mene je puno ljudi sa obiteljima prednjace Rusi, nesto Ukrajinaca, a ima dosta iz centralno-azijskih ex sovjetskih republika, nesto njemaca i domacih.
Sto se tice cura, neko ce reci samo o klopi pises😁, uglavnom moram reci da mi se jedna stvar svidja, dobro dvije, jer stvarno ima ljepuski, ali sto je meni upalo u oci da nijedna nije tetovirana!
Zasto sam to primjetio, pa kad zivis na zapadu Europe vidis samo one, bez uvrede ljepsem spolu, isarane kompleksasice, slikovnice, ofarbane kao dazdevnjaci, pirsinga po svim tkivnim izbocinama na licu i kako ne bih primjetio klasicnu ljepotu zenskog tijela neiskvarenu od tinte.
A to kazem za ove iz ruske federacije i centralno-azijskih republika.
Atmosfera bas obiteljska, nema galama kao na Palma de Mallorci i kako vele svi, a i na njemackom RTL, javljaju da Kanari su se dobro srozali sa njemacko-engleskim pijancevanjima i deracinom navijackih pjesama zadnjih godina. To je samo primjer na Palmi.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 14/08/2019 18:32:19
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10052 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/08/2019 : 18:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem
Sto se tice cura, neko ce reci samo o klopi pises😁, uglavnom moram reci da mi se jedna stvar svidja, dobro dvije, jer stvarno ima ljepuski, ali sto je meni upalo u oci da nijedna nije tetovirana!
Zasto sam to primjetio, pa kad zivis na zapadu Europe vidis samo one, bez uvrede ljepsem spolu, isarane kompleksasice, slikovnice, ofarbane kao dazdevnjaci, pirsinga po svim tkivnim izbocinama na licu i kako ne bih primjetio klasicnu ljepotu zenskog tijela neiskvarenu od tinte.



Mislio sam već da samo mene to smeta .
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 14/08/2019 : 21:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Je li to još uvijek nudistički kamp?



Iskreno nemam pojma da li ima nudističke plaže. Kamp je dugačak 2,5km. da sam bio sam možda bi i istražio, ali sa ženom i djecom ti je to malo problem.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/08/2019 : 22:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Mislio sam već da samo mene to smeta .


Ima nas vise, pogotovo ako se pretjera.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 14/08/2019 : 23:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Peyo

Mislio sam već da samo mene to smeta .


Ima nas vise, pogotovo ako se pretjera.





+1
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/08/2019 : 16:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Rekli mi danas sezona im je sest mjeseci, a puni hoteli, svi zadovoljni.. Danas malo gavario pa ruski, ono pomalo, sa zagrebackim stihom, osim Merhaba i Dobri Den moze se naravno engleski vise, nesto manje njemacki, kazu neke svabe da im cudno sto ovdje manje znaju njemacki, jeb'ga rekoh im vi ste se naucili na vase Turke u Njemackoj i da oni preko godisnjeg idu preko sezone malo odraditi da vas ugoste. Ovdje su domaci ljudi koji govore vise engleski i ruski, a cak bolje ruski jer su im oni vjerniji i stalniji gosti od cetvrtog do desetog mjeseca. Ovdje radi i sezonci iz RF i republika ruskog govornog podrucja. Tko ne zna jedan jezik uvijek se pozove kolega/ica koji/a zna.
Dosta je ovdje ulozeno iz Njemacke, od navedene dijaspore, njemci usli isto u biznis, otvorili se lanci, dobava robe i materijala, vidim namjestaj i stolarija njemacki proizvodi OBI, ali na kraju, nema veze sto je to kao u ocima snobova fejk, jeftino i slicno, ali to opet bolje izgleda u opcoj slici na kraju. Biznis, ulaganje, strpljenje i bez zurbe za brzom zaradom donosi ipak s vremenom beneficiju i zaradu.
Citam danas kako u Sibeniku vise niko ne narucuje kilu ribe u restoranu, kao gosti racunaju do 10€ da bude obrok, ne razumijem te obrtnike i ugostitelje. Clanci su na portalima i davno sam prestao zaliti jadranski turizam. Po ponasanju kao da su izmislili more i turizam.. E,odbija se od glavu moj sjore.
Dok sam klinac bio Jadran mi je bio ultimativni odmor, izvor zabave, volio sam u Split kao dijete, danas moram otkrivati druge strane, horizonte. Vratit cu se ja na Jadran jedne godine.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 15/08/2019 16:54:59
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 16/08/2019 : 22:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
pičim za sedam dana ponovo u https://www.youtube.com/watch?v=LrzRnUgE8O4 a sa motorčičem onda kupanje do https://www.youtube.com/watch?v=F1ko743Hnvs

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 17/08/2019 : 22:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
I ja prvi put otisao u Tursku ove godine, all inclusive. Stoji ono sto je emirem rekao o hrani i hotelu,bazeni sa toboganima, milina za klince. Ali, problem je more, grozni presitni pesak cini da more izgleda mutno i grozno kao vestacko jezero, plus stalni talasi nose prljavstinu ka bregu. Plus gomila rusa koja se bahati gore nego svi balkanci na okupu :/
Bili smo na 15km od Alanije i prakticno cela obala od Antalije do Alanije na prvi pogled ostavlja isti dojam. Srecom pa smo otisli u Alaniju, prelep grad sa jos prelepsom plazom- Kleopatra's beach, mozda i najlepsa plaza na kojoj sam bio. Sve suprotno od gore napisanog i x10 . Lepota samo takva, kao da ste uzeli najbolje od Hrvatske i Grcke i bacili ga ovde.
Ipak, mislim da nikad vise Turska.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000