forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Moebius - Rajske godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/07/2014 : 20:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Oni prošli su imali manje stranica. Uglavnom, nema nikakve šanse da promijenim politiku po pitanju integrala. Mogu samo u budućnosti biti još veći (npr. Živi Mrtvaci i Sandman).


apsolutna podrška - integrali su prava stvar! Dobiješ sve odjednom (ili dobar deo serijala) & jeftinije je.
Ja čitam stripove isključivo u ležećem položaju, pa mi je nebitno da li album ima 48 ili 1000 stranica.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/07/2014 20:29:35
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 31/07/2014 : 20:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Još su prije štajaznam dvije tisuće godina prepoznali prednost integrala. Svih 66 albuma su strpali u podeblji integral i nazvali ga Biblija.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/07/2014 : 20:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

Još su prije štajaznam dvije tisuće godina prepoznali prednost integrala. Svih 66 albuma su strpali u podeblji integral i nazvali ga Biblija.



najprodavaniji i najprevođeniji integral svih vrimena

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/07/2014 : 21:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Volin integrale.
Živili integrali!

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 31/07/2014 : 23:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Volim sve integralno, integralne žitarice, integralni račun, integralnu rižu, integralni kruh, a naročito obožavam integralne stripove!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 31/07/2014 : 23:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Dođem na poneki topic pa mi se ucini da sam zalutala na oltar stripa oko kojeg se neka sekta klanja ko omađijana...nadam se da nikad necu biti toliko luda.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/08/2014 : 00:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Integralni bog
Klanjate se demonu!
Živili pojedinačni Bogovi!

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 01/08/2014 00:04:52
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 01/08/2014 : 13:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Dođem na poneki topic pa mi se ucini da sam zalutala na oltar stripa oko kojeg se neka sekta klanja ko omađijana...nadam se da nikad necu biti toliko luda.



Dobra si
Integral je tu idolčina svih idola.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 01/08/2014 : 13:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Izdanje godine! Drago mi je što su Mačje oči cb (bez žute, kao u prvim izdanjima), sad imam obe verzije. Poredeći ih, ne bi mogao da se odlučim koja je bolja. Žuta daje neku suludu atmosferu stripu, koji je i sam dovoljno pomeren. Opet, u čistoj cb varijanti, više se može uživati u crtežu. Šteta što nisam uzeo i oversized. Važno je da je Edena tu, da li je integral ili pojedinačni albumi, potpuno mi je svejedno. U "Alan Fordu" je trenutno 5100, kažu da je to akcijska cena.

Edited by - JAH WOBBLE on 01/08/2014 13:27:26
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/09/2014 : 18:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Uh,morati ću opet pročitat Edenu.
Nisam trebao pokušati pročitati je iz jednog cuga jer sam se pri kraju umorio i izgubio nit radnje.
Ali zato crtež i boje
Jedini minusić je da album Božica ima slab sken tj.boje izgledaju malo zamućeno.?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/09/2014 : 19:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Samo takve materijale za bozicu imaju:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/09/2014 : 20:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To je neozbiljno od nosioca prava

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 25/09/2014 : 22:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Macije oci - meni jedan od najbolje nacrtanih njegovih stripova... izuzetno, impozantno, brilijantno... apsolutno uzivanje u svakoj strani, svakom detalju... prelepo...

Kandza andjela - iskreno, nisam skapirao... + crtez, tek na par strana ilustracije vredne pomena, ostatak meni totalno besmislen... kao i sam album...

Edena - genijalnost na delu... najpre odusevljenje sto sam napokon bio u prilici da ovaj serijal procitam u celosti i u okviru jednog izdanja/knjige..., a zatim i odusevljenje procitanim... na stranu kreativnost autora koja je vise nego ocigledna u ovim albumima, neke ideje su apsolutno fantasticne, kao i originalnost crteza u kojem se svakako moze uzivati (svako na svoj nacin)... no, ono sto je meni bilo novo i drugacije jeste izuzetno dobar osecaj koji sam imao tokom citanja "celine" i to u smislu spoznaje kako se sama prica razvijala iz albuma u album... u cemu su svakakao pomogli i odlicni propratni tekstovi... izuzetno pozitivni utisci...

Ko voli Mebiusa i kome ne smeta njegovo kreativno nadahnuce, inspiracija, lucidnost i donekle "ludost"... mislim da moze sa uzivanjem pristupiti citanju Edene...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/09/2014 : 07:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stbojan

Kandza andjela - iskreno, nisam skapirao... + crtez, tek na par strana ilustracije vredne pomena, ostatak meni totalno besmislen... kao i sam album...



ovo se bas rijetko čuje za moebiusa
Go to Top of Page

tenay
New Member

115 Posts

Member since 02/04/2010

Posted - 26/09/2014 : 17:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tenay a Private Message  Reply with Quote
Jel izasao reprint 'Metalnih godina', i koja je cena?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/09/2014 : 17:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da. 550 kuna.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/10/2014 : 19:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pročitao iz cuga i također se izgubio negdje na polovici ˝Sna¨.
Svejedno, nije loše. Priča naravno, moebiusovski nije strukturirana kako smo navikli ali jbg, tko ne voli improvizacije u glazbi neće voljeti niti improvizacije kod Moebiusa.
Ja volim improvizacije i rehearshal snimke i zato su mi vjerojatno i Moebiusova izbrijavanja bliska a ne skliska.
Što se tiče vizualne strane-
Taj njegov crtež me baca u čudno stanje i imam dojam kao da sam se već davno upoznao s njime. I sa Metalnim godinama mi je bila ista stvar. Nakon dužeg razmišljanja zaključio sam da je to vjerojatno zato što je njegov utjecaj veći nego što su ljudi (u ovom slučaju ja) toga uopće svjesni.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 20/10/2014 19:29:28
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/01/2015 : 21:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Rajske godina

Mačje oči - lijepa slikovnica, odnosno strip kojem su kadrovi istegnuti preko formata albuma. I koji za živo čudo šljaka odlično.

Edena - počinje fenomenalno kasnije, negdje oko polovice sna Moebiusova logika snova se više ne poklapa sa mojom i polako počinjem gubiti nit. Mada je priča u cjelini jako dobra.

Kandža anđela - mislim da sam je shvatio ali me se niej dojmila.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Neflite
Starting Member

20 Posts

Member since 17/11/2014

Posted - 05/02/2015 : 01:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Neflite a Private Message  Reply with Quote
Cudi me da ovakav strip kao sto je Edena nije dobio jos malo zasebnog prostora u obliku zasebne recenzije na samoj stranici stripova. Da sam respektabilniji clan ove zajednice vjerojatno bi se i sam bacio u takav pothvat, jer Edena je kapitalno Moebiusovo djelo koje mi se iz nekog neobjesnjivog razloga cini nepravedno marginalizirano.

Pored Inkala i Hermeticne garaze ona je svakako Moebiusov najopsezniji i najintimniji podhvat. Pri cemu ovaj najintimniji svakako treba naglasiti, jer je rijec o djelu kojeg je radio preko 20 godina i za kojeg sam potpisuje scenariji, a koje po snazi i iskrenosti nicime ne zaostaje za Inkalom. I dok je Inkal svojevrsna Odiseja glavnog junaka Difoola koji otkriva najmracnija drustva svemirskog panoptikuma i posebnog uvrnutog senzibiliteta kojeg samo Jodorowsky moze ponuditi, Major Grubert je otac Inceptiona i Matrixa na jedan steampunkovski nacin, te ga volimo upravo zbog apsurdnosti koju on predstavlja na svim razinama vremensko-prostornog kontinuuma. No djelo koje cu se ovdje usuditi uvrstiti medju ta dva kapitalna djela, ne zasluzuje da samo stoji uz bok onome po cemu je Moebius poznat, ono zasluzije da bude na samome tronu.

Edena uistinu je krajnji rezultat svega onoga sto je Moebius ikada kanio reci u stripu, ona u svakoj svojoj tabli dise i zivi ono sto Moebius ne samo kao crtac ili filozof, vec i kao covjek ima za reci. To je strip biblisjkih proporcija, iskrenih ideja recenih na poprilicno jednostavan nacin. Ideje koje se u Edeni pojavljuju ticu se svakog covjeka kao zivog bica, od jednakosti muskarca i zene, do onih najiskonskijih zudnji za kojima svi ceznemo, preko strahova od bolesti do totalitarnih drustava u koja mozemo zapasti upravo bjezeci od tih istih strahova.

Poruka Edene je topla i jednostavna. Vazno je biti iskren prema samome sebi, ako je covjek iskren prema sebi i drugima onda se stvari prakticki odvijaju same od sebe. Iskrenost otvara vrata ljubavi i to ne samo one seksualne vec i platonske. Iskren je bio i Moebius kad je stvarao Edenu. Moje misljenje je da se ni u jednom drugom stripu nije vise ogolio kao u ovome. U Edeni nam je pokazao kakva su mu moralna nacela i sta mu je bitno u zivotu, Edena je njegov autobiografski rad i svojevrsna kruna njegovog autorskog stvaralastva.

Pohvala svakako ide i Fibri kao izdavacu. Izdanje je predivno. Nisam citao ostala izdanja Edene, ali ako je pod izdavacki posao islo i prikupljanje ostalih popratnih epizoda i tekstova koji uvelike doprinose samome stripu i koji su stavljeni na strateska mjesta onda svakako skidam kapu i mogu rec da je to jedna od rijetkih privilegija u hrvatskoj-citati tako dobro opremljene stripove.

Evo to bi bio moj kratki doprinos ovom divu od stripa, nadam se da ce to potaknuti nekoga da napise recenziju, ali bi me jos vise veselilo da potakne nekoga i na samo citanje. Siguran sam da ce u tom jezeru predivnih tabli i jos ljepsih ideja, svatko naci nesto intimno, nesto sto ce samo za sebe ponjeti na daljnja putovanja i u daljnje avanture koje ga ocekuju u zivotu.

Edited by - Neflite on 05/02/2015 01:59:45
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/02/2015 : 07:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa nema ograničenja tko može pisati recenzije.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2015 : 09:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim razlog da ne napišeš recenziju. Očito je da imaš što reći i da si više nego sposoban to sročiti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 05/02/2015 : 10:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Ja bi volio kupiti ovu edenu ali je ne vidim u S2 nasamo nego samo u rajskim god ali te druge mi se ne svidjaju kao i sa onim drugim Moebius boxem samo mi se dvije tri od cijelog kompleta svidjaju tako i njih bi volio vidjeti odvojeno za pazarenje
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/02/2015 : 14:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

Ja bi volio kupiti ovu edenu ali je ne vidim u S2 nasamo nego samo u rajskim god ali te druge mi se ne svidjaju kao i sa onim drugim Moebius boxem samo mi se dvije tri od cijelog kompleta svidjaju tako i njih bi volio vidjeti odvojeno za pazarenje


Pa bilo je u startu odvojeno određeni broj primjeraka. Tako sam ja uzeo Hermetičnu garažu u Algoritmu...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2015 : 16:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Za Edenu nije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/02/2015 : 18:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Za Edenu nije.


Znam, ali on je spominjao i prošli box...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000