forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/06/2014 : 11:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
10 pitanja osobi po vasem izboru.
Kada se jedna osoba prozove, ona odgovara na pitanja i onda navede narednu osobu koja ce odogovoriti na deset NOVIH pitanja.
Pitanja i odogovori se odnose iskljucivo na temu o STRIPU, bez sporta, politike itd.
Gledajte da svi dodju na red, tako da se ne vrte jedni te isti ljudi na temi.

Ukoliko doticna osoba ne odgovori u roku od sedam dana, vazi pravilo slobodne runde. Onda moze bilo ko da postavi novih deset pitanja osobi po izboru.




Forumaši koji su prozvani:

PijaniPatak
JustCharlie
Acestroke
Tutta
King Warrior
Manhunter
DeeCay
Tinton
Lwood
Dsormaz
Rommel
Dr Strangelove
Obi-Wan
1Euro
Teller
DODSFERD
Nagor
Mladjo
Zlotvor
Anto
Jaki
Brni
Mr Murdoc
Kiky
Markos
DJ

Edited by - King Warrior on 01/11/2014 08:32:07

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/06/2014 : 11:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Prozivam Pijanog Patka

1. Jesi li citao mange? Koje je tvoje misljenje o toj teritoriji?

2. Koliko dugo citas stripove?

3. Koji je najbolji strip koji si procitao?

4. Da li bi volio da si dio strip-industrije, ako da, kao sta (autor, crtac, izdavac, vlasnik shopa...)?

5. Tvoje misljenje o superherojima?

6. Sta ti je vaznije, dobar crtez ili scenario?

7. Smataras li da su stripovi edukativnog karaktera, ili ipak samo hobi?

8. Da mozes da budes lik iz stripa, kojeg bi odabrao?

9. Koliko ti je vazna naslovnica pri odabiru nekog stripa?

10. Najbolja zenska iz svijeta stripa?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/06/2014 : 12:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Odlično King!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/06/2014 : 13:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
1. Jesi li citao mange? Koje je tvoje misljenje o toj teritoriji?

Nikad. Ali imam želju da sa tim krenem. Jedino iskustvo približno tom polju mi je serijal "Akira" Katsuhira Otoma, koji mi je fantastičan, i otprilike tako nešto i očekujem od mangi: senzualan i dinamičan crtež, drugačiji tip priče...Ma jednom ću se definitivno uhvatiti i toga.

2. Koliko dugo citas stripove?

Ne dugo. Ukupno 8 godina. Pred kraj osnovne škole sam gutao Zagora, Lazarusa Ledda, Alana Forda i nekoliko superheroja. Sve to u ne više od tri godine. Kasnije, 2009. godine sam se zbog referata "Moralni i materijalni jad i beda u stripu Alan Ford" vratio stripu i ponovo se navukao. Pre toga mi je profa italijanskog posudio bunt italijanskih Dilan Dogova kada je saznao da sam ih nekada citao. Uzeo sam uglavnom one koje sam nekada procitao stotinu puta pa znam napamet i same dijaloge (tada sam bio prva godina pa mi italijanski nije uopste isao od ruke). Ostatak dana sam proveo gutajuci ih, analizirajuci jezik kojim su napisane i kapirajuci sve: ko sta kaze, koja rec sta znaci i kakvim se gramatickim i sintaksickim sklopom sta kaze na italijanskom. Sutradan, kad je profa video zavidno poboljsanje u mojoj spici italijanskog, poklonio mi je sve Dilane koje je imao (nekih 30-ak komada...sve dd best of). Tecno sam pricao italijanski mesec dana nakon toga.

3. Koji je najbolji strip koji si procitao?

"Watchmen" me još uvek drži

4. Da li bi volio da si dio strip-industrije, ako da, kao sta (autor, crtac, izdavac, vlasnik shopa...)?

Nemam neophodni materijal za to. Ali, potajno se nadam da ću jednoga dana prevoditi stripove za neke od naših izdavača.

5. Tvoje misljenje o superherojima?

Sve najbolje. Svaki kontakt sa stripovima tog žanra je ostao pozitivnog utiska. Nostalgija me drži za Borce Sumraka i Generaciju Tesla Milana Konjevića

6. Sta ti je vaznije, dobar crtez ili scenario?

60% značaja pridajem crtežu. Ako je crtež fenomenalan, mogu da oprostim lošu priču. A ako je crtež loš, priča me ne drži koliko god da je dobra.

7. Smataras li da su stripovi edukativnog karaktera, ili ipak samo hobi?

Do određenog uzrasta su i edukativnog uticaja (čitalačke navike, informacije iz opšte kulture koje određeni serijal/grafička novela može da ponudi i pokazivanje određenih moralnih vrednosti). Kada postaneš drtina od 20 i kusur te i više godina , ostaje samo hobi.

8. Da mozes da budes lik iz stripa, kojeg bi odabrao?

Baja Patak ...i makar pola trezora bi otišlo na stripove

9. Koliko ti je vazna naslovnica pri odabiru nekog stripa?

Više puta sam kupio strip i zadržao ga samo zbog naslovnice (Tex). Naslovnica je itekako bitna

10. Najbolja zenska iz svijeta stripa?

Innana iz Lazarusa Ledda

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 22/06/2014 17:21:26
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 21/06/2014 : 14:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

1. Jesi li citao mange? Koje je tvoje misljenje o toj teritoriji?
Nikad. Ali imam želju da sa tim krenem. Jedino iskustvo približno tom polju mi je serijal "Akira" Katsuhira Otoma, koji mi je fantastičan



Mene si izgubio već na prvom pitanju

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 21/06/2014 : 17:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva tema.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 21/06/2014 : 21:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Da... zanimljivo...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/06/2014 : 15:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicna tema!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/06/2014 : 17:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će uskoro prestati biti odlična/zanimljiva..ako umjesto onoga čime se tema bavi 78% postova budu samo pohvale na temu..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/06/2014 : 17:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by PijaniPatak

1. Jesi li citao mange? Koje je tvoje misljenje o toj teritoriji?
Nikad. Ali imam želju da sa tim krenem. Jedino iskustvo približno tom polju mi je serijal "Akira" Katsuhira Otoma, koji mi je fantastičan



Mene si izgubio već na prvom pitanju



jbg šta da ti kažem, još sam mlađan po pitanju nežabarskog stripa. Samo polako. Lajf iz gud dok stalno otkrivaš njegove lepote

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/06/2014 : 17:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
odgovorio sam na pitanja...sad samo da nađem svoju žrtvu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 22/06/2014 : 19:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Stvarno jebena tema, bit će zanimljivo čitati ovo.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/06/2014 : 19:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Mislim da će uskoro prestati biti odlična/zanimljiva..ako umjesto onoga čime se tema bavi 78% postova budu samo pohvale na temu..




Neće ako te pohvale promatraš kao suptilno nuđenje da se njih slijedeće nešto pita

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 22/06/2014 : 23:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Mislim da će uskoro prestati biti odlična/zanimljiva..ako umjesto onoga čime se tema bavi 78% postova budu samo pohvale na temu..




Neće ako te pohvale promatraš kao suptilno nuđenje da se njih slijedeće nešto pita

Evo ne suptilno se JA nudim da budem idući

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/06/2014 : 23:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Mislim da će uskoro prestati biti odlična/zanimljiva..ako umjesto onoga čime se tema bavi 78% postova budu samo pohvale na temu..




Neće ako te pohvale promatraš kao suptilno nuđenje da se njih slijedeće nešto pita

Evo ne suptilno se JA nudim da budem idući


Nemoj tako, PP bira koće biti.

Mogu ja? Mogu ja!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/06/2014 : 03:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Prvo dame, momci

Prozivam Just_Charlie

1. Koje strip serijale trenutno pratiš?

2. Dinamične/akcione priče ili dramske/filozofske (ukratko: adrenalin ili emocija)?

3. Jesi li čitala strip-serijale sa ženskim likovima u naslovnoj ulozi (Cat Claw, Julija, Gea, Druuna (), Elektra...)? Ako jesi, koje je tvoje mišljenje o njima?

4. (Neizostavno) Najbolji strip koji si pročitala?

5. Tvoje mišljenje o domaćoj strip-sceni?

6. Najiritantniji lik iz sveta stripa? Objasni zašto.

7. (Neizostavno II ) Najbolji mužjak iz sveta stripa?

8. Serijal koji je kod nas slabo ili nikako zastupljen, a kojeg bi rado videla na kioscima/u knjižari?

9. Da li čitaš stripove radi čiste razbibrige ili od njih očekuješ ono nešto više?

10. Omiljeni scenarista?


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/06/2014 : 03:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
(mrzim ovo leksikonsko postavljanje pitanja) :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 23/06/2014 : 09:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by PijaniPatak

1. Jesi li citao mange? Koje je tvoje misljenje o toj teritoriji?
Nikad. Ali imam želju da sa tim krenem. Jedino iskustvo približno tom polju mi je serijal "Akira" Katsuhira Otoma, koji mi je fantastičan



Mene si izgubio već na prvom pitanju



jbg šta da ti kažem, još sam mlađan po pitanju nežabarskog stripa. Samo polako. Lajf iz gud dok stalno otkrivaš njegove lepote



Govorim o tome da prvo napišeš da nikad nisi čitao mange, a onda odmah zatim da ti je Akira fantastičan. To znači da ipak jesi čitao mange? Ili možda misliš da Akira nije manga? Ili nisi čitao Akiru, ali svejedno misliš da je fantastičan strip?
I još pet drugih pitanja mi se nameće. Eto, tu si me izgubio.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 23/06/2014 : 09:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
može prijedlog da se u naslov topica dopiše svaki put i prozvani user?
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/06/2014 : 09:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Od Just_Charlie očekujem 1 odgovor, 2 skretanja s teme i 7 protupitanja. Sve ukupno na oko 5-6 kartica teksta.
Charlita nemoj razočarat'.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 23/06/2014 : 09:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

može prijedlog da se u naslov topica dopiše svaki put i prozvani user?



Postovi se nakon 2 mjeseca ne mogu editirati pa bi zauvijek stajao u naslovu taj jedan član. I ja sam se s istim problemom susreo.
Bilo bi super kad bi se prvi post mogao editirati koliko puta želiš i kad želiš, ali štaš

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 23/06/2014 : 10:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by rommel

može prijedlog da se u naslov topica dopiše svaki put i prozvani user?



Postovi se nakon 2 mjeseca ne mogu editirati pa bi zauvijek stajao u naslovu taj jedan član. I ja sam se s istim problemom susreo.
Bilo bi super kad bi se prvi post mogao editirati koliko puta želiš i kad želiš, ali štaš


možda se može podesiti za ovaj topic u opcijama phpbb-a
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/06/2014 : 10:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by rommel

može prijedlog da se u naslov topica dopiše svaki put i prozvani user?



Postovi se nakon 2 mjeseca ne mogu editirati pa bi zauvijek stajao u naslovu taj jedan član. I ja sam se s istim problemom susreo.
Bilo bi super kad bi se prvi post mogao editirati koliko puta želiš i kad želiš, ali štaš


možda se može podesiti za ovaj topic u opcijama phpbb-a


Bilo bi dobro ako Markos to moze da podesi. Dobra ideja.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/06/2014 : 10:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by PijaniPatak

1. Jesi li citao mange? Koje je tvoje misljenje o toj teritoriji?
Nikad. Ali imam želju da sa tim krenem. Jedino iskustvo približno tom polju mi je serijal "Akira" Katsuhira Otoma, koji mi je fantastičan



Mene si izgubio već na prvom pitanju



jbg šta da ti kažem, još sam mlađan po pitanju nežabarskog stripa. Samo polako. Lajf iz gud dok stalno otkrivaš njegove lepote



Govorim o tome da prvo napišeš da nikad nisi čitao mange, a onda odmah zatim da ti je Akira fantastičan. To znači da ipak jesi čitao mange? Ili možda misliš da Akira nije manga? Ili nisi čitao Akiru, ali svejedno misliš da je fantastičan strip?
I još pet drugih pitanja mi se nameće. Eto, tu si me izgubio.



Iskreno, mislio sam da nije i da je jedino šta ima zajedničko sa mangama stil crtanja. Ne znam zašto. Ne pitaj

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/06/2014 : 10:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Od Just_Charlie očekujem 1 odgovor, 2 skretanja s teme i 7 protupitanja. Sve ukupno na oko 5-6 kartica teksta.
Charlita nemoj razočarat'.




Svi nešto udarate po Čarliti. Protupitanja? Puno teksta? Nije ona kriva što je žensko.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 23/06/2014 : 11:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by rommel

može prijedlog da se u naslov topica dopiše svaki put i prozvani user?



Postovi se nakon 2 mjeseca ne mogu editirati pa bi zauvijek stajao u naslovu taj jedan član. I ja sam se s istim problemom susreo.
Bilo bi super kad bi se prvi post mogao editirati koliko puta želiš i kad želiš, ali štaš


možda se može podesiti za ovaj topic u opcijama phpbb-a


Bilo bi dobro ako Markos to moze da podesi. Dobra ideja.



Već sam se ja raspitao (za svoj topic), ali Markos nije trzao

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000