forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 NWO
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 06/07/2014 : 13:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
možda i veci problem od samo sadržaja je nacin na koji se pristupa informaciji.informiranje javnosti na portalima sa blitz vijestima mi se jednako cini zdravo za um kao i fast food hrana za probavu.opcedruštvene vrijdnosti su skliznile u neku provaliju.najvažnija stvar je gonit karijeru,zgrtat što više para ugl. živit americki san ,a nasuprot sve sve vecoj informiranosti apatija je sve ucestalija.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/07/2014 : 14:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
@ johny,80.-te smo živili u sasvim razlicitom društvu od ovog danas +
smo imali manje kanala na tv,interneta uopce ne...
tako da uspjeh kviskoteke i nije samo u tome šta je ona bila toliko extra nego i zbog raznih drugih faktora.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/07/2014 : 15:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Malo o današnjim medijima, njihovoj kompetentnosti i prosecnom gledaocu TV-a.


Americka TV mreža Si-En-En (CNN) je u svom izveštaju o povlacenju proruskih snaga iz gradova Slavjansk i Kramatorsk na jugoistoku Ukrajine prikazala mapu na kojoj je Savjansk smestila na teritoriju Krima, odnedavno pripojenog Rusiji, prenosi ruski kanal Raša tudej (RT).

U osvrtu na greške americke mreže kad je u pitanju poznavanje geografije, RT podseca i na jedno nedavno istraživanje americkog lista Vašington post koje je pokazalo da tek svaki šesti Amerikanac može da locira Ukrajinu na mapi sveta.

Prema toj anketi, sprovedenoj u aprilu, mnogi veruju da je Ukrajina na Grenlandu, u Africi, blizu Portugala, pa cak i u Sjedinjenim Americkim Državama.


Rezultati ankete Vašington posta takode ukazuju na paradoks da su za americku vojnu intervenciju najviše oni ispitanici ciji su odgovori o lokaciji Ukrajine na mapi sveta bili najpogrešniji.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 06/07/2014 15:03:22
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/07/2014 : 18:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Malo o današnjim medijima, njihovoj kompetentnosti i prosecnom gledaocu TV-a.


Americka TV mreža Si-En-En (CNN) je u svom izveštaju o povlacenju proruskih snaga iz gradova Slavjansk i Kramatorsk na jugoistoku Ukrajine prikazala mapu na kojoj je Savjansk smestila na teritoriju Krima, odnedavno pripojenog Rusiji, prenosi ruski kanal Raša tudej (RT).

U osvrtu na greške americke mreže kad je u pitanju poznavanje geografije, RT podseca i na jedno nedavno istraživanje americkog lista Vašington post koje je pokazalo da tek svaki šesti Amerikanac može da locira Ukrajinu na mapi sveta.

Prema toj anketi, sprovedenoj u aprilu, mnogi veruju da je Ukrajina na Grenlandu, u Africi, blizu Portugala, pa cak i u Sjedinjenim Americkim Državama.


Rezultati ankete Vašington posta takode ukazuju na paradoks da su za americku vojnu intervenciju najviše oni ispitanici ciji su odgovori o lokaciji Ukrajine na mapi sveta bili najpogrešniji.





Kad bih sad napisao da su oni najneobrazovaniji u pravilu i najveci jastrebovi, odnosno najskloniji radikalnim rješenjima, primjeni sile i svemu što iz toga slijedi, a kako proizlazi iz ovoga, onda bi mi se reklo da vrijedam kompletnu odredenu veliku skupinu ljudi i da pojednostavnjujem, a to nije red, nije politicki korektno ni tolerantno i sve tako.
Istina, to bi bilo politicki nekorektno pojednostavnjivanje, pa zato to necu ni napisati.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 06/07/2014 18:57:40
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 06/07/2014 : 19:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Prije 25 godina je možda i najgledaniji program u citavoj Jugi bila Kviskoteka, kviz znanja s vrhunskim znalcima koji su tada bili i zvijezde, a kad je prije nekoliko godina, prije pocetka krize, Nova Tv opet pokušala s Kviskotekom, gledanost je bila 10-11 %.
Dijelom su se promijenila vremena u kojima više na TV-u ne prolaze ozbiljni sadržaji, svakako ne u prime timeu, u novinama više nema dugih analitickih tekstova, bolji filmovi idu ili u nedjelju u 8 ujutro ili oko 1 nocu kao i klasicna glazba, vanjskopolitickih komentatora više nigdje nema jer to publiku ne zanima, a programima dominiraju sapunice i jeftine serije i filmovi.
I kad se ponudi nešto kao Mad Men, Žica, Pacifik itd. (recimo Breaking Bad na Novoj Tv), gledanosti su tako niske da se termini pomicu blizu ponoci ili usred noci, kad je su Novoj Tv išle i Breaking Bad, i Six Feet Under i 30 Rock.


Ovo sam i ja primjetio,a danas da im staviš kviz uopce ga ne bi gledali,možda 6-7% gledanosti.
Pogledajmo mlade novinare....gramaticki nepismeni(nisam ni ja jak po tom pitanju ali ja nisam novinar),sadržaj im je plitak itd.
Prije su se gledali filmovi,danas se gleda hebeni Masterchef i turske sapunice.
Najgora je mlada publika....koja kolicina idiota i neznalica pa to je katastrofa.
Trend je da ce jedan dio ljudi biti kao i prije upoznat sa mnogim stvarima dok ce veliki dio ljudi biti ono što su u SAD-u postavili za trend,totalni moroni kojima ce se ispirati mozak i upravljati.
Preko bare su vec u uznapredovalom stadiju,mi kasnimo nekih 20 godina.

Sve zato da bi sitni dio inteligentnih ljudi u sferi bankarstva i financija mogao raditi što ga volja.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"

Edited by - Leonid on 06/07/2014 19:50:50
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/07/2014 : 20:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Jedan detalj: kad je prije otprilike dva tjedna održana promocija monografije o Nedeljku Dragicu, u HTV-ovim Vijestima iz kulture Dragic je prekršten u Nedjeljka.
Radilo se samo o neznanju, jer je na pitanje kako se to dogodilo mlada autorica priloga odgovorila da nije imala pojma tko je taj Dragic uopce niti po cemu je poznat.
I to je novinarka Redakcije kulture na Hrvatskoj radioteleviziji.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/07/2014 : 17:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/479936/Stidi-se-ubico-dinosaurusa-Fanovi-napali-Spilberga-zbog-slike-sa-snimanja-Parka-iz-doba-Jure

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/07/2014 : 18:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by Johnny Difool


Prije 25 godina je možda i najgledaniji program u citavoj Jugi bila Kviskoteka, kviz znanja s vrhunskim znalcima koji su tada bili i zvijezde, a kad je prije nekoliko godina, prije pocetka krize, Nova Tv opet pokušala s Kviskotekom, gledanost je bila 10-11 %.
Dijelom su se promijenila vremena u kojima više na TV-u ne prolaze ozbiljni sadržaji, svakako ne u prime timeu, u novinama više nema dugih analitickih tekstova, bolji filmovi idu ili u nedjelju u 8 ujutro ili oko 1 nocu kao i klasicna glazba, vanjskopolitickih komentatora više nigdje nema jer to publiku ne zanima, a programima dominiraju sapunice i jeftine serije i filmovi.
I kad se ponudi nešto kao Mad Men, Žica, Pacifik itd. (recimo Breaking Bad na Novoj Tv), gledanosti su tako niske da se termini pomicu blizu ponoci ili usred noci, kad je su Novoj Tv išle i Breaking Bad, i Six Feet Under i 30 Rock.


Ovo sam i ja primjetio,a danas da im staviš kviz uopce ga ne bi gledali,možda 6-7% gledanosti.
Pogledajmo mlade novinare....gramaticki nepismeni(nisam ni ja jak po tom pitanju ali ja nisam novinar),sadržaj im je plitak itd.
Prije su se gledali filmovi,danas se gleda hebeni Masterchef i turske sapunice.
Najgora je mlada publika....koja kolicina idiota i neznalica pa to je katastrofa.
Trend je da ce jedan dio ljudi biti kao i prije upoznat sa mnogim stvarima dok ce veliki dio ljudi biti ono što su u SAD-u postavili za trend,totalni moroni kojima ce se ispirati mozak i upravljati.
Preko bare su vec u uznapredovalom stadiju,mi kasnimo nekih 20 godina.

Sve zato da bi sitni dio inteligentnih ljudi u sferi bankarstva i financija mogao raditi što ga volja.



Potpuno se slazem!


A ovo za Spilberga je tek glupost. Bitno da odmah skacu zastitnici prava zivotinja, da sve mora da bude politicki korektno i transparentno a to najobicnije pretvaranje mi se gadi.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/07/2014 : 18:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Koji ludaci.
Inace, ne bih rekao da smo mi mladi najveci idioti i neznalice. Prije bih rekao da je to problem drustva, a da se na nas vise odrazava jer odrastamo u takvom mentalitetu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/07/2014 : 13:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
http://matrixworldhr.wordpress.com/2014/04/25/novi-svjetski-poredak-gubi-tlo-pod-nogama-znakovi-kolapsa/

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 19/07/2014 : 14:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
ovo ste vidjeli? TISA? tajni dogovor? videcemo šta ce biti od toga nadalje...
Ukidanje penzija, sve privatizirati,...države BRIKSa nisu ukljucene...više Wikileaks...
https://wikileaks.org/tisa-financial/press.html

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 19/07/2014 14:07:59
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000