forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Barclays Premier League 2016/17
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 46

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2015 : 14:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
A ti bi na osnovu trojice koji ne lete zaključio da niti jedan ne može?

Ali metafora ne funkcionira jer ti nisi dao niti jedan dokaz da je španjolska liga bolja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 02/09/2015 14:26:25
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/09/2015 : 14:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Međusobne utakmice su najbolji mogući argument koji se može dobiti,
a ako ti ni to nije dosta imaš FIFAinu rang ljestvicu liga,
a ako ti ni to nije dovoljno možeš provjeriti tko osvaja najjače natjecanje zadnjih godina,
a ako ti jedno natjecanje nije dovoljno možeš provjeriti tko osvaja drugo najjače natjecanje u europi zadnjih nekoliko godina!

naravno, ne mora nužno značiti da će osvajači LP uvijek biti iz najjače lige, niti će uvijek najbolji klubovi pobijeđivati...
ali ako svi argumenti pokazuju isto - onda je očito
barem onome tko želi shvatiti, onaj koji ne želi - njemu nema pomoći

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2015 : 14:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
To nisu dokazi, to sam ti već rekao i objasnio zašto.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2015 : 14:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nema više smisla, vrtimo se u krug.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/09/2015 : 14:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
to su argumenti i svi govore u prilog istomu, to što ti ne znaš izvuči zaključak je tvoj problem

evo da vidiš kakva dominacija je u pitanju:

osvajači LP u zadnjih 10 godina: 5-2
osvajači EL u zadnjih 10 godina: 6-1
Uefa ljestvica najjačih liga po bodovima: SPA 85- NJEM 66 - ENG 65
međusobni omjeri: 2015. 4-0-0, 2014. 3-2-2, 2013. 2-2-0, ukupno u zadnje 3 sezone: 9-4-2


englezi se mogu nadati jedino da ih nijemci ne prestignu....
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/09/2015 : 12:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Utakmica West Ham-Stoke City ili Aston Villa-Swansea ima desetak puta vecu paznju od utakmice Granada-Rayo Vallecano ili Celta Vigo- Getafe. Pustimo jebene Reale, Barce, Unitede i Citye. Vjeruj mi Mark znam o cemu govorim, imam satelitske antene Dreambox od 2005., a uz nju i streaming pretplatu na Bein Sport Arabija (jedino mjesto gdje mozes pratiti svih 380 utakmica EPL-a godisnje) i imam na raspolaganju bas sve utakmice liga "petice".

U spanjolskoj su donedavno (2012.) medjusobne utakmice klubova kao Getafe, Levante, Osasuna, Espanyol, Zaragoza, Racing Santander, Hercules, Deportivo, Valladolid, Gijon... bile karakterizirane kao utakmice izuzetno niskog medijskog i javnog interesa i zbog nerentabilnosti PRODAVANE kao PPV mecevi putem satelitske platforme Digital+ ili zemaljske pay tv platforme GOL TV za 11,99 EURA pojedinacno.

Edit: sad sam malo pogledao prepisu tintona i supermarka. tinton je realan i kuzi, dok mark ne vidi dalje od Barcelone i elitnih, ali ajme tako umjetnih i ne nuzno svima zanimljivih eurokupova. Liga prvaka i europa liga mene uopce ne zanimaju, nema tu rivalstava, nema tu susura ni gusta. Uglavnom tv prava za Premier ligu se od dogodine mjere u oko 2,4 milijarde eura po sezoni (Sky, BT, BBC) dok liga prvaka od tv prava zaradjiva manje od francuske Ligue 1.

Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 04/09/2015 12:17:21
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/09/2015 : 12:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
da, ja ne kužim
a tebi je argument o jačini lige - medijska popraćenost
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/09/2015 : 13:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

da, ja ne kužim
a tebi je argument o jačini lige - medijska popraćenost



Ako mislis na Spanjolska osvajanja EL, mogu ti samo reci da je interes Engleza za EL kao otprilike Amerikanaca za Texa Willera, dok kad se pita Chelsea, Arsenal ili Manchestere hoce li CL ili EPL, odgovor je naravno jebes CL, domace je svetinja. Moze ti Barca triskati koga hoce, EPL je najidealnije nogometno natjecanje.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/09/2015 : 13:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Crystal Palace tuce Chelsea u gostima, Swansea Arsenala, dok na Santiago Bernabeuu nitko nemoze prijeci centar, proslu subotu Betis izgleda ko ocerupana kokos, Granada dobiva 9 komada, a cr7 ubaciva do iznemoglosti, Messi zabija 50 komada, Zaragoza ima posjed lopte na Nou campu 10%, Athletic Bilbao s igracima iz svoje regije zavrsava u top 4-5...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/09/2015 : 13:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by supermark

da, ja ne kužim
a tebi je argument o jačini lige - medijska popraćenost



Ako mislis na Spanjolska osvajanja EL, mogu ti samo reci da je interes Engleza za EL kao otprilike Amerikanaca za Texa Willera, dok kad se pita Chelsea, Arsenal ili Manchestere hoce li CL ili EPL, odgovor je naravno jebes CL, domace je svetinja. Moze ti Barca triskati koga hoce, EPL je najidealnije nogometno natjecanje.



naravno
tako i dinamo
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/09/2015 : 13:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Crystal Palace tuce Chelsea u gostima, Swansea Arsenala, dok na Santiago Bernabeuu nitko nemoze prijeci centar, proslu subotu Betis izgleda ko ocerupana kokos, Granada dobiva 9 komada, a cr7 ubaciva do iznemoglosti, Messi zabija 50 komada, Zaragoza ima posjed lopte na Nou campu 10%, Athletic Bilbao s igracima iz svoje regije zavrsava u top 4-5...



pa barca i real dodju i u englesku, pa im nitko ne može prijeci centar, samo sto onda igraju sa prvacima engleske, a ne sa donjom polovicom tablice, kao sto je slučaj u španjolskoj

i messi i ronaldo su prvi strijelci lige prvaka, ako hoces mogu izvuci koliko su zabili englezima zadnjih par godina, učinak im je bolji nego u primeri

a osim reala i barce, tu je i atletico, mislim da je izbacio chelsea prosle godine

a ako se dobro sjecam, manchester united pod fergusnovom palicom prije tri godine nije uspio u spanjolskoj pobijediti ni sociedad
naravno, to je zato jer su se čuvali za prvenstvo

a mislim da je i iste godine jedna malaga bila prva u skupini lige prvaka
naravno, jer su ih suci pogurali
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 04/09/2015 : 14:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Crystal Palace tuce Chelsea u gostima, Swansea Arsenala, dok na Santiago Bernabeuu nitko nemoze prijeci centar, proslu subotu Betis izgleda ko ocerupana kokos, Granada dobiva 9 komada, a cr7 ubaciva do iznemoglosti, Messi zabija 50 komada, Zaragoza ima posjed lopte na Nou campu 10%, Athletic Bilbao s igracima iz svoje regije zavrsava u top 4-5...



pa barca i real dodju i u englesku, pa im nitko ne može prijeci centar, samo sto onda igraju sa prvacima engleske, a ne sa donjom polovicom tablice, kao sto je slučaj u španjolskoj

i messi i ronaldo su prvi strijelci lige prvaka, ako hoces mogu izvuci koliko su zabili englezima zadnjih par godina, učinak im je bolji nego u primeri

a osim reala i barce, tu je i atletico, mislim da je izbacio Chelsea prosle godine

a ako se dobro sjecam, manchester united pod fergusnovom palicom prije tri godine nije uspio u spanjolskoj pobijediti ni sociedad
naravno, to je zato jer su se čuvali za prvenstvo

a mislim da je i iste godine jedna malaga bila prva u skupini lige prvaka
naravno, jer su ih suci pogurali



Chelsea je izbačen od strane PSG-a

Edited by - raic1922 on 04/09/2015 14:00:49
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/09/2015 : 14:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Crystal Palace tuce Chelsea u gostima, Swansea Arsenala, dok na Santiago Bernabeuu nitko nemoze prijeci centar, proslu subotu Betis izgleda ko ocerupana kokos, Granada dobiva 9 komada, a cr7 ubaciva do iznemoglosti, Messi zabija 50 komada, Zaragoza ima posjed lopte na Nou campu 10%, Athletic Bilbao s igracima iz svoje regije zavrsava u top 4-5...



pa barca i real dodju i u englesku, pa im nitko ne može prijeci centar, samo sto onda igraju sa prvacima engleske, a ne sa donjom polovicom tablice, kao sto je slučaj u španjolskoj

i messi i ronaldo su prvi strijelci lige prvaka, ako hoces mogu izvuci koliko su zabili englezima zadnjih par godina, učinak im je bolji nego u primeri

a osim reala i barce, tu je i atletico, mislim da je izbacio chelsea prosle godine

a ako se dobro sjecam, manchester united pod fergusnovom palicom prije tri godine nije uspio u spanjolskoj pobijediti ni sociedad
naravno, to je zato jer su se čuvali za prvenstvo

a mislim da je i iste godine jedna malaga bila prva u skupini lige prvaka
naravno, jer su ih suci pogurali



Ne jebem ti ja te medjusobne susrete, tu se mijesaju najcesce nespojivi stilovi nogometa, koji se ne pripremaju jedan za drugoga, koji igraju samo u izvanrednim prilikama. A UEFA koeficijent je prijevara jer ne boduje ligu nego uspjesnost 5 klubova u svom natjecanju. Mogao bi i ja vaditi statistike iz zadnjih 10 godina da ti pokazem kako je Spanjolska liga banana liga, citam marcu svaki dan i imam dobro pamcenje.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/09/2015 : 14:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Crystal Palace tuce Chelsea u gostima, Swansea Arsenala, dok na Santiago Bernabeuu nitko nemoze prijeci centar, proslu subotu Betis izgleda ko ocerupana kokos, Granada dobiva 9 komada, a cr7 ubaciva do iznemoglosti, Messi zabija 50 komada, Zaragoza ima posjed lopte na Nou campu 10%, Athletic Bilbao s igracima iz svoje regije zavrsava u top 4-5...



pa barca i real dodju i u englesku, pa im nitko ne može prijeci centar, samo sto onda igraju sa prvacima engleske, a ne sa donjom polovicom tablice, kao sto je slučaj u španjolskoj

i messi i ronaldo su prvi strijelci lige prvaka, ako hoces mogu izvuci koliko su zabili englezima zadnjih par godina, učinak im je bolji nego u primeri

a osim reala i barce, tu je i atletico, mislim da je izbacio Chelsea prosle godine

a ako se dobro sjecam, manchester united pod fergusnovom palicom prije tri godine nije uspio u spanjolskoj pobijediti ni sociedad
naravno, to je zato jer su se čuvali za prvenstvo

a mislim da je i iste godine jedna malaga bila prva u skupini lige prvaka
naravno, jer su ih suci pogurali



Chelsea je izbačen od strane PSG-a



to je ove godine, prošle godine je od Atletica
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/09/2015 : 14:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Crystal Palace tuce Chelsea u gostima, Swansea Arsenala, dok na Santiago Bernabeuu nitko nemoze prijeci centar, proslu subotu Betis izgleda ko ocerupana kokos, Granada dobiva 9 komada, a cr7 ubaciva do iznemoglosti, Messi zabija 50 komada, Zaragoza ima posjed lopte na Nou campu 10%, Athletic Bilbao s igracima iz svoje regije zavrsava u top 4-5...



pa barca i real dodju i u englesku, pa im nitko ne može prijeci centar, samo sto onda igraju sa prvacima engleske, a ne sa donjom polovicom tablice, kao sto je slučaj u španjolskoj

i messi i ronaldo su prvi strijelci lige prvaka, ako hoces mogu izvuci koliko su zabili englezima zadnjih par godina, učinak im je bolji nego u primeri

a osim reala i barce, tu je i atletico, mislim da je izbacio chelsea prosle godine

a ako se dobro sjecam, manchester united pod fergusnovom palicom prije tri godine nije uspio u spanjolskoj pobijediti ni sociedad
naravno, to je zato jer su se čuvali za prvenstvo

a mislim da je i iste godine jedna malaga bila prva u skupini lige prvaka
naravno, jer su ih suci pogurali



Ne jebem ti ja te medjusobne susrete, tu se mijesaju najcesce nespojivi stilovi nogometa, koji se ne pripremaju jedan za drugoga, koji igraju samo u izvanrednim prilikama. A UEFA koeficijent je prijevara jer ne boduje ligu nego uspjesnost 5 klubova u svom natjecanju. Mogao bi i ja vaditi statistike iz zadnjih 10 godina da ti pokazem kako je Spanjolska liga banana liga, citam marcu svaki dan i imam dobro pamcenje.



pa na temelju čega će se bodovati liga, ako ne uspješnosti?
ah, da! na temelju medijske popraćenosti

i samo ti vadi statistiku da je spanjolska liga banana liga
sto onda reći za englesku? po svim tim pokazateljima su neuspješniji od španjolaca...
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/09/2015 : 14:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Crystal Palace tuce Chelsea u gostima, Swansea Arsenala, dok na Santiago Bernabeuu nitko nemoze prijeci centar, proslu subotu Betis izgleda ko ocerupana kokos, Granada dobiva 9 komada, a cr7 ubaciva do iznemoglosti, Messi zabija 50 komada, Zaragoza ima posjed lopte na Nou campu 10%, Athletic Bilbao s igracima iz svoje regije zavrsava u top 4-5...



pa barca i real dodju i u englesku, pa im nitko ne može prijeci centar, samo sto onda igraju sa prvacima engleske, a ne sa donjom polovicom tablice, kao sto je slučaj u španjolskoj

i messi i ronaldo su prvi strijelci lige prvaka, ako hoces mogu izvuci koliko su zabili englezima zadnjih par godina, učinak im je bolji nego u primeri

a osim reala i barce, tu je i atletico, mislim da je izbacio chelsea prosle godine

a ako se dobro sjecam, manchester united pod fergusnovom palicom prije tri godine nije uspio u spanjolskoj pobijediti ni sociedad
naravno, to je zato jer su se čuvali za prvenstvo

a mislim da je i iste godine jedna malaga bila prva u skupini lige prvaka
naravno, jer su ih suci pogurali



Ne jebem ti ja te medjusobne susrete, tu se mijesaju najcesce nespojivi stilovi nogometa, koji se ne pripremaju jedan za drugoga, koji igraju samo u izvanrednim prilikama. A UEFA koeficijent je prijevara jer ne boduje ligu nego uspjesnost 5 klubova u svom natjecanju. Mogao bi i ja vaditi statistike iz zadnjih 10 godina da ti pokazem kako je Spanjolska liga banana liga, citam marcu svaki dan i imam dobro pamcenje.



pa na temelju čega će se bodovati liga, ako ne uspješnosti?
ah, da! na temelju medijske popraćenosti

i samo ti vadi statistiku da je spanjolska liga banana liga
sto onda reći za englesku? po svim tim pokazateljima su neuspješniji od španjolaca...



Pravi si Barca troll kakvih ima po svim forumima nazalost. Steta jer po ostalom te jako cijenim. No dobro, sto kaze Sclavi Nessuno siamo perfetti...

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/09/2015 : 15:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
koliko sam upoznat sa internetskim žargonom,
trollovi su oni koji pišu bedastoće samo da bi izvukli provokaciju
ja sebe takvim ne smatram
sve što pišem pokušavam da iza sebe ima argumente
ako smatram da je SPA liga jača to je onda zbog: rezultata, titula, FIFA koeficijenta...

ovako po čitanju bi se reklo da si ti troll jer smatraš da je ENG liga jača zbog veće medijske eksponiranosti i zbog... zapravo, to je jedini argument koji si naveo
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/09/2015 : 15:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

koliko sam upoznat sa internetskim žargonom,
trollovi su oni koji pišu bedastoće samo da bi izvukli provokaciju
ja sebe takvim ne smatram
sve što pišem pokušavam da iza sebe ima argumente
ako smatram da je SPA liga jača to je onda zbog: rezultata, titula, FIFA koeficijenta...

ovako po čitanju bi se reklo da si ti troll jer smatraš da je ENG liga jača zbog veće medijske eksponiranosti i zbog... zapravo, to je jedini argument koji si naveo




Nista, sta se tice tvojih argumenata vidi sto je rekao tinton, ovdje stajem, mozes bilo sto dalje.

Inace ja vise volim Primeru i gledam je radje od Premierleague, ali isto tako najvise volim gledati Ligue 1 i pratiti francuske medije pa me to ne sprijecava da tvrdim da je ta liga otuzne kvalitete.

I da moram jos ovo. Tvoj je problem sto ne poznajes gotovo nista, pratis tu kako Barca "triska" neke "kretene", a kladim se da ne poznas ni jezik, zemljopis, kulturu, mentalitet zemlje, nadalje ni povjest klubova, tradiciju, lijeve i desne struje i opredjeljenost navijackih skupina. Spanjolska je po tom pitanju zaista jedinstvena zemlja s nevjerojatnim podijeljenostima, rivalstvima, mrznjama, povijesti i tradicijom, ona je puno vise od babyface Barcelone i mrskog neprijatelja iz metropole koji je dezurni negativac.

Probaj malo istraziti, ima strasnih cinjenica i prica. Naprimjer meni najmanje poznata europska zemlja je Njemacka i ne pada mi napamet biti druker nekog kluba iz zemlje o kojoj nemam blage veze i obozavati Bayern jer je on FC Hollywood. Njemacka mi je "spansko selo", mogu pogledati neku utakmicu Bundeslige, ali nemam tu nikakvog dozivljaja kad ne razumijem nista.

Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 04/09/2015 15:39:27
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/09/2015 : 15:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni je jasno da se neće svi složiti sa argumentima koje sam naveo
npr. meni su moji argumenti vrlo čvrsti, ali da se netko neće složiti sa svima - to mi jasno

ali da će netko smatrati da je nedostatak bilo kojeg argumenta (osim osobnog mišljenja) jače od ovih mojih argumenta - e, to mi nije jasno!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/09/2015 : 15:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Svaka rasprava o tome koja je liga jača je sama po sebi trolanje.
Ka šta su besmisleni argumenti o UEFA koeficijentima, tako je besmislen i argument o boljoj medijskoj popraćenosti.


Uostalon, ionako se zna da je Bundesliga najbolja.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/09/2015 : 15:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

I da moram jos ovo. Tvoj je problem sto ne poznajes gotovo nista, pratis tu kako Barca "triska" neke "kretene", a kladim se da ne poznas ni jezik, zemljopis, kulturu, mentalitet zemlje, nadalje ni povjest klubova, tradiciju, lijeve i desne struje i opredjeljenost navijackih skupina. Spanjolska je po tom pitanju zaista jedinstvena zemlja s nevjerojatnim podijeljenostima, rivalstvima, mrznjama, povijesti i tradicijom, ona je puno vise od babyface Barcelone i mrskog neprijatelja iz metropole koji je dezurni negativac.

Probaj malo istraziti, ima strasnih cinjenica i prica. Naprimjer meni najmanje poznata europska zemlja je Njemacka i ne pada mi napamet biti druker nekog kluba iz zemlje o kojoj nemam blage veze i obozavati Bayern jer je on FC Hollywood. Njemacka mi je "spansko selo", mogu pogledati neku utakmicu Bundeslige, ali nemam tu nikakvog dozivljaja kad ne razumijem nista.



očito se ne razumijemo jer ne znam zašto je to važno

na stranu što ja nikoga nisam zvao "kretenima", niti ne znam odakle si upoznat sa mojim znanjem o povijesnim činjenicama, pričama, zempljopisu itd.
ali, moram ponoviti, potpuno mi je nejasno zašto je to važno za ovu priču...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7796 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/09/2015 : 15:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Svaka rasprava o tome koja je liga jača je sama po sebi trolanje.
Ka šta su besmisleni argumenti o UEFA koeficijentima, tako je besmislen i argument o boljoj medijskoj popraćenosti.


Uostalon, ionako se zna da je Bundesliga najbolja.

Danas si u formi, još se smijem tvom komentaru na repka topicu. Slikovito i jebitačno.

Najbolja je portugalska liga, a Nantes je najjači klub uvik bija.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/09/2015 : 15:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

[quote] Njemacka mi je "spansko selo", mogu pogledati neku utakmicu Bundeslige, ali nemam tu nikakvog dozivljaja kad ne razumijem nista.


Po tvojin upisima mi se čini da voliš nogometnu povijest i tradiciju pa mi je ovo baš čudno.
Meni je njemačka liga model i ideal kojen bi i hrvatski nogomet triba težit.
Iako je zadnje 2-3 godine Bayern dominantan liga je jako zanimljiva i igra se po mome mišljenju najdinamičnije u Evropi.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 04/09/2015 : 16:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni je jasno da se neće svi složiti sa argumentima koje sam naveo
npr. meni su moji argumenti vrlo čvrsti, ali da se netko neće složiti sa svima - to mi jasno

ali da će netko smatrati da je nedostatak bilo kojeg argumenta (osim osobnog mišljenja) jače od ovih mojih argumenta - e, to mi nije jasno!

Evo da pomognem malo tvojim neistomišljenicima kad već tražiš neki argument za englesku ligu.
Prema transfermarketu ukupna vrijednost 20 klubova engleskih klubova iznosi 4,07 milijarde eura, a Španjolski klubovi su na 2. mjestu s vrijednošću 3,03 milijarde eura uz moju pretpostavku da pola tog iznosa ide samo na Real i Barcelonu.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr

Edited by - hello on 04/09/2015 16:07:13
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/09/2015 : 16:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ma ima više argumenata.
Na primjer. Niti jedan engleski reprezentativac ne igra u španjolskoj ligi (svi, osim jednog, igraju u engleskoj), a čak osam španjolskih reprezentativaca igra u engleskoj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 46 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000