forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Vremeplov...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/07/2014 : 22:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Svakako, genijalni Neven i sve što je napravio pokojni Timothy John Byford.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 15/07/2014 : 23:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
Odlican topic,svaka cast tiberije.Ovdi su i forumasi u drugacijoj formi,nego inace Manje vise svak od nas,iz tog vremena ima istu ili slicnu pricu.Samo da kazem,da covik nije covik bez proslosti,ma kakva ona bila,a nama je svakako bila sritna i nadasve spontana i nepredvidljiva.Svakako da triba gledati naprid,ali skupa sa svojim ja i sa svojom proslosti.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 16/07/2014 : 00:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
Nije mi namera da bira da pljujem sadasnjost i kazem kako je proslost bila bolja. Ali opet period detinjstva je nesto na sta vecina nas gleda sa nekom setom i "Zalom za Mladoscu" sto bi rekao Bora Stankovic.
Jednostavno mi je interesantno da se vecina nas godina svog detinjstva, decastva i odrastanja seca po nekim dogadjajima a velika vecina je vezana za stripove, film, sport i muziku.
Kada se setim 1986 kada sam imao 9 godina, pada mi napamet prvo Maradona i Svetsko Prvenstvo u Meksiku takodje se secam nekih Zagorovih stripova pre svih ZS 796 Put Straha
ZS 797 Nepoznati Svet ZS 798 Ukleta Zemlja , ali i Dvojnika i Kamenog Pakla. Secam se i kako sam zalio sto je Ben Johnson pobedio Karl Luisa nekoliko puta. 1987 godinu pamtim po letovanju u Crnoj Gori gde sam kupio gomilu stripova ali se secam jedino Cetiri Pauka od Teksa ZS 0850 i prvi broj nekog cudnog junaka opterecenog nocnim morama, po imenu Dilan Dog - Dr. Ksarabas.

Naravno tu je i neizbezni kanal MTV, casopis Bravo kao i Billy Idol i Simple Minds , Prince, Madona i Michael Jackson.
Tu su i Edi Marfi i Nik Nolte u 48 sati ili Tom Kruz dok je jos uvek pravio Koktele i vozio avione umesto se bavio Sajentologijom.

Malo ranije imali smo Warriorse Walter Hilla koji sa pravom nosi predznak "kultni" film.
1988 godina pamtim po Mati Nikenenu i Jens Vajslogu kao i po Rinat Dasajevu i Marku Van Bastenu koi je dao taj gol u finalu Evropskog prvenstva. A secam se da nisi mogao da pobognes od Crvene Jabuke i one pesme Svidja mi se ova stvar koja me je progonila na svakom koraku.

Samo mi je interesantno kako jedan strip, pesma i gol mogu da me prenesu u neku daleku proslost koje se naravno uvek sa setom i radoscu setim.

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod

Edited by - tiberije on 16/07/2014 00:07:05
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 08:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
nije nakaradan nego realan. slika države u kojem živimo



Slika države

Ajde mi onda objasni kak to da su ljudi imali djecu nakon rata kad je vladala, ne siromaštvo nego glad? Kak onda nije bilo skupo imat djecu?

S obzirom da imamo dijete (a uskoro bumo imali i drugo) znam da dijete košta jako malo (financijski) i jako puno (provodenje vremena s njima). Npr. vecina se žali na pelene (skupe, ovo-ono) ali nitko od njih nije spreman i dalje koristiti pamucne pelene (nisu skupe i ne bacaju se nakon jedne upotrebe). A zakaj? Pa jednostavno zato jer ih treba prati, sušiti i ispeglati a tko bu to danas delal (:
I za brojne druge stvari je slicna situacija, jer uz malo više truda sve se moeže uz jako malo ili nimalo novaca!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/07/2014 : 08:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by lwood
nije nakaradan nego realan. slika države u kojem živimo



Slika države

Ajde mi onda objasni kak to da su ljudi imali djecu nakon rata kad je vladala, ne siromaštvo nego glad? Kak onda nije bilo skupo imat djecu?

S obzirom da imamo dijete (a uskoro bumo imali i drugo) znam da dijete košta jako malo (financijski) i jako puno (provodenje vremena s njima). Npr. vecina se žali na pelene (skupe, ovo-ono) ali nitko od njih nije spreman i dalje koristiti pamucne pelene (nisu skupe i ne bacaju se nakon jedne upotrebe). A zakaj? Pa jednostavno zato jer ih treba prati, sušiti i ispeglati a tko bu to danas delal (:
I za brojne druge stvari je slicna situacija, jer uz malo više truda sve se moeže uz jako malo ili nimalo novaca!



Prije svega, cestitan na buducoj prinovi.

Imali su dicu jer nisu živili u potrošackon društvu i razmišljali su na drugaciji nacin.
I kad su se dica pravila, nisu se pravila dica nego sinovi. Dica su najcešce bila neželjeni nusproizvod sinova, a sinovi su se pravili da mogu obradivat polje, vinograd, i da mogu povuc mrižu.
Dakle dicon su se borili protiv gladi.
Slažen se s tobon da se ljudi cesto preseravaju pa cekaju da se poklope sve zvijezde(posal, stan, auto, itd...), al cinjenica je da stvarno dobar dio ljudi ne želi radit dicu jer nisu sigurni da ce toj dici moc priuštit i ono minimalno.
Dite najmanje košta kad je malo. Šta ide starije izdaci rastu do neslucenih razmjera.
Pelene su najmanji problem.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 16/07/2014 08:50:17
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 08:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Imali su dicu jer nisu živili u potrošackon društvu i razmišljali su na drugaciji nacin.



Tocno
Nisu razmišljali o stanju u državi vec su razmišljali kak sebi pomoc a time i državi/društvu. U tome je razlika u odnosu na danas jer danas mislim da ljudi ocekuju obrnuto, a to ne bu išle tak....da ne citiram sad JFK-a!

Jel tebe netko danas u potrašackom društvu sprecava da misliš svojom glavom? Ne sprecava, iako cine sve da ne misliš. Ali mogu oni reklamirat kaj i koliko hoce ako covjek ima svoju glavu na ramenima. Svoju glavu budu imali svi oni koji imaju odgovorne roditelje koji odgajau svoju djecu da misle svojom glavom!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 16/07/2014 08:59:24
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 09:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Dite najmanje košta kad je malo. Šta ide starije izdaci rastu do neslucenih razmjera.



S ovim se ne slažem. Kad je starije, a racionalno odgojeno onda ne bi trebalo biti tak. Najnoviji mobitel na pretplatu, brandirana odjeca, zimovanja ili ljetovanja i sl. nisu uopce neophodni a to su stvari koje koštaju. Bilježnice i sve potrebno za naobrazbu je svima dostupno...

Mogel bi sad i o problemu udžbenika, ali potrajalo bi....

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/07/2014 : 09:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Tataratira
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/07/2014 : 09:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Dite najmanje košta kad je malo. Šta ide starije izdaci rastu do neslucenih razmjera.



S ovim se ne slažem. Kad je starije, a racionalno odgojeno onda ne bi trebalo biti tak. Najnoviji mobitel na pretplatu, brandirana odjeca, zimovanja ili ljetovanja i sl. nisu uopce neophodni a to su stvari koje koštaju.



Racionalno-neracionalno odgojeno ima veze, al ne koliko ti tvrdiš.
Moj od sedan i po košta neusporedivo više nego ovaj od godinu i po, a racionalno je odgojen.
Koštat ce još i više kad ude u pubertet.
Ako ode na fakultet u Zagreb koštat ce kišu Isusovu.
Tako da ti teorija ne stoji.
Dite od 20 godina košta 10 puta više od diteta od 2 godine.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 09:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Dite najmanje košta kad je malo. Šta ide starije izdaci rastu do neslucenih razmjera.



S ovim se ne slažem. Kad je starije, a racionalno odgojeno onda ne bi trebalo biti tak. Najnoviji mobitel na pretplatu, brandirana odjeca, zimovanja ili ljetovanja i sl. nisu uopce neophodni a to su stvari koje koštaju.



Racionalno-neracionalno odgojeno ima veze, al ne koliko ti tvrdiš.
Moj od sedan i po košta neusporedivo više nego ovaj od godinu i po, a racionalno je odgojen.
Koštat ce još i više kad ude u pubertet.
Ako ode na fakultet u Zagreb koštat ce kišu Isusovu.
Tako da ti teorija ne stoji.
Dite od 20 godina košta 10 puta više od diteta od 2 godine.




Brat mi ima jednog 17-godišnjaka i 5-godišnjakinju te ima drugacija iskustva.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 09:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ako ode na fakultet u Zagreb koštat ce kišu Isusovu.



Hoce, ako bu visil po kavama i u unajmljenom stanu. Odlican uspjeh mu bi trebal garanitarit dom, a za sve ostalo tu je faks i sveucilišna

Da se vratim na pelene ;) Samo one koštaju od 500 do 1000 kn mjesecno, a to je studentu u menzi dosta i za popit i za pojest, isto cijeli mjesec!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 16/07/2014 09:28:52
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 09:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
Ja ih imam troje i to od cetiri pokusaja i fala Bogu,nisu od velikog troska,nijedno ne pije,ne pusi niti se drogira.Imaju 13,11 i 6 godina.
Ovako,sad zaozbilje,pomalo o svemu.Nisu dica neki trosak,veci su trosak danasnji roditelji koji od dice prave zdrave invalide,sa razno raznim pogodnostima,kupovinom svega i svacega.Ima jedna stara izreka,dite uvik mora bit malo gladno i da mu je malo ladno i nije za ludu.Nikad im ne smis dat do znanja sta zaista mislis i sta sve imas.Danasnja dica shvacaju vise od nekadasnjih,zato sto imaju sve na dlanu i pametniji su od nas samih u nekim stvarima,a to i koriste.Dite je i lutrija,jer ne znas sta mu vrime nosi i di more zaglibit i sa najboljim odgojem.Ipak,ako ima temelj,onda je i ta vjerovatnost manja.
Potaknut ovim topicom,volio bi i nastojim da i moja dica prodju bar dio onoga i onakvog vremena,bar minimum.Sto se tice nekog nacina zivota i stvari u njemu,cinjenica jest da smo se pogospodili u puno toga.Ipak,nitko me ne moze uvjeriti da je danasnja glazba,crtici,filmovi,igre...,pa i stripovi bolja/e od danasnjih.Po danasnjim tumacenjima,smo mi svi koji smo zivili tada glupi i nazadni.Isto tako,jedna usporedba odnos rada i zarade,pocetkom 80-ih,za 2-3 vagona proizvedene robe,smo mogli kupiti auto od ondasnjih 80000 DEM-a.Danas ne smin ni pomislit koliko je to love.Za isto robe danas prezivis par miseci.Ja sam stava da je opcenito kultura i umjetnost svoje kultove odavno izbacila,kao i dosta ostalih stvari.Ima tu i jedan apsurd,bili smo komunisticka zemlja,a danas smo slobodna,katolicka i kapitalisticka zemlja,ali onda nije nista radilo nediljom,za razliku od danas.To je samo jedan primjer u moru njih.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/07/2014 : 10:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

pa ne znam ljudi, na jednoj apstraktnoj razini bi se sada trebalo sažaliti, ali realno: vama fali da odete na krasno hrvatsko more, stanete na golu stijenu dok sunce pece i skocite u divot-jadran.

"pustinja se širi! jao onome tko nosi pustinju u sebi"

sve je to jedna te ista prica pustinje, ovaj ima novca pa tupi u dosadi i sjeca se kako mu je mama nosila strip na jezero, onaj nema novca pa tupi u patnji i mašta da mu drugi daju kao nekada.
pa i džonijeva prica je isto to, podignuta za jedan stupanj - tupi u užitku i kontemplira.

postoje dva izlaza iz vaše "nesrece": ovjekovjeciti se u duhu ili ovjekovjeciti se u puti.

na kraju je još najbolje ovo drugo: pravite djecu!!



stinky imperator!!
Svaka cast.
Život u prošlosti je beskoristan i nostalgija je zamka. Treba gledati naprijed, a ne nazad.

A ove pizdarijice da djeca koštaju pa ih zbog toga nece imati i sl..
.ebeš takvo društvo koje se odrice buducnosti zato što svojim malima ne može priuštiti sve ono što misli da bi im trebalo priuštiti, a što djeci u najvecem broju slucajeva uopce ne treba. Novci su smece koje dode i ode.
Djeca trebaju ljubav i sigurnost i oslonac u roditeljima, a ne poklone i bogatstvo. Veci je poklon djeci kad vide da tata uzme mamu za ruku i zagrli je nego ne znan kakva igracka, jer djeca traže sigurnost u roditeljima i hoce viditi da su roditelji u miru pa su onda i oni normalni.
Zato ljudi grlite i ljubite svoje žene, popijte s njima u smiraj vruce ljetne veceri hladno pivce pa u postelju slaviti novi život!!


Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 10:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by stinky

pa ne znam ljudi, na jednoj apstraktnoj razini bi se sada trebalo sažaliti, ali realno: vama fali da odete na krasno hrvatsko more, stanete na golu stijenu dok sunce pece i skocite u divot-jadran.

"pustinja se širi! jao onome tko nosi pustinju u sebi"

sve je to jedna te ista prica pustinje, ovaj ima novca pa tupi u dosadi i sjeca se kako mu je mama nosila strip na jezero, onaj nema novca pa tupi u patnji i mašta da mu drugi daju kao nekada.
pa i džonijeva prica je isto to, podignuta za jedan stupanj - tupi u užitku i kontemplira.

postoje dva izlaza iz vaše "nesrece": ovjekovjeciti se u duhu ili ovjekovjeciti se u puti.

na kraju je još najbolje ovo drugo: pravite djecu!!



stinky imperator!!
Svaka cast.
Život u prošlosti je beskoristan i nostalgija je zamka. Treba gledati naprijed, a ne nazad.

A ove pizdarijice da djeca koštaju pa ih zbog toga nece imati i sl..
.ebeš takvo društvo koje se odrice buducnosti zato što svojim malima ne može priuštiti sve ono što misli da bi im trebalo priuštiti, a što djeci u najvecem broju slucajeva uopce ne treba. Novci su smece koje dode i ode.
Djeca trebaju ljubav i sigurnost i oslonac u roditeljima, a ne poklone i bogatstvo. Veci je poklon djeci kad vide da tata uzme mamu za ruku i zagrli je nego ne znan kakva igracka, jer djeca traže sigurnost u roditeljima i hoce viditi da su roditelji u miru pa su onda i oni normalni.
Zato ljudi grlite i ljubite svoje žene, popijte s njima u smiraj vruce ljetne veceri hladno pivce pa u postelju slaviti novi život!!





aj ti meni objasni tu svoju filozofiju.
kako ce par koji nema posla imat dicu i od cega ce ih uzdržavat?
ili ima neki posal od q u privatnika ,slabo placen u kojem može spušit otkaz dok kažeš keks.
baš me zanima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 10:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
Buducnost je i sutra i za deset godina,ali problem je taj sutra,ne toliko deset godina.Sto se tice mame i tate,nije ni to problem,ako se ne rastave za par miseci od vjencanja.Ne gledamo nazad,nego znamo da je stara kamena kuca na moru kvalitetnija od novog apartments zdanja,a i sve vise je interesantnija vecini.Nije problem ni stat na golu stijenu,ali jesi li siguran da te nece neki novokomponovani koncesionar otirat s nje.Nije problem ni pravit dicu,ako su roditelji normalni,a ne dica.Sve u svemu,ako nemas proslost,nemas ni buducnost.Da nije tako onda ta ista dica ne bi imali povijest kao predmet u skoli.Mozda nam ugrade cipove,da se resetiramo,jos nam to fali da bi bili fit.Svit nije nikad bio bogatiji kao danas,ali i nikad bezidejniji.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 11:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
meni se cini da je ovaj forum pun raznoraznih stranackih i inih uhljeba koji s realnim životom nemaju nikakve veze

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/07/2014 : 11:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by roby05

Buducnost je i sutra i za deset godina,ali problem je taj sutra,ne toliko deset godina.Sto se tice mame i tate,nije ni to problem,ako se ne rastave za par miseci od vjencanja.Ne gledamo nazad,nego znamo da je stara kamena kuca na moru kvalitetnija od novog apartments zdanja,a i sve vise je interesantnija vecini.Nije problem ni stat na golu stijenu,ali jesi li siguran da te nece neki novokomponovani koncesionar otirat s nje.Nije problem ni pravit dicu,ako su roditelji normalni,a ne dica.Sve u svemu,ako nemas proslost,nemas ni buducnost.Da nije tako onda ta ista dica ne bi imali povijest kao predmet u skoli.Mozda nam ugrade cipove,da se resetiramo,jos nam to fali da bi bili fit.Svit nije nikad bio bogatiji kao danas,ali i nikad bezidejniji.



Razlika je "imati prošlost" od "živiti u prošlosti".
Naravno da je važno poznavati svoju vlastitu prošlost i uciti iz nje jer samo tako se može napredovati.
Ono što nije dobro je živiti u prošlosti jer sjecanja su varljiva i mnoge zamke se mogu kriti u osjecajima koji prate odredene uspomene.

Što se tice ostalog, rekao bih samo da ništa nije sigurno, pa se nekada treba baciti u život i riskirati s poslom, djecom, brakom, životom.. Najgore je biti u cahuri ka crv.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 16/07/2014 11:17:06
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 16/07/2014 : 11:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Nevezano uz ova prepucavanja iznad....tema ovog topica me je podsjetila na jedan film naslova
"Ponoc u Parizu" ...mislim da ga je režirao Woody Allen.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 12:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
kako ce par koji nema posla imat dicu i od cega ce ih uzdržavat?
ili ima neki posal od q u privatnika ,slabo placen u kojem može spušit otkaz dok kažeš keks.
baš me zanima.



jednom si vec ignoriral odgovor pa ti još jednom samo pišem cinjenice ali ne tražim odgovor, nema potrebe za odgovorom nakon ovog kaj sam ti napisal
pitaj moje starce kak su imali dvoje djece 70-tih, tata studira i radi a mama nezaposlena. Djed i baka rade na polju i jedini izvor prihoda im je malo povrca i mlijecnih proizvoda koja baka proda nedeljom na trešnjavackom placu do kojeg putuje autobusom. Evo, ovo su ti gole cinjenice u kojem trenutku su moji imali mene i brata a ti tu laprdaš o nekakvim novcima i zaposlenju....

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/07/2014 : 12:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
moguce je imati djecu i sa malom placom, ali onda ti ništa ne ostane za vlastite hobije i prijatelje. tko god ima djecu, nema ga više vani mjesecima. Ne zato što on ne želi izac, nego zato jer nema s cim.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 12:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by lwood
kako ce par koji nema posla imat dicu i od cega ce ih uzdržavat?
ili ima neki posal od q u privatnika ,slabo placen u kojem može spušit otkaz dok kažeš keks.
baš me zanima.



jednom si vec ignoriral odgovor pa ti još jednom samo pišem cinjenice ali ne tražim odgovor, nema potrebe za odgovorom nakon ovog kaj sam ti napisal
pitaj moje starce kak su imali dvoje djece 70-tih, tata studira i radi a mama nezaposlena. Djed i baka rade na polju i jedini izvor prihoda im je malo povrca i mlijecnih proizvoda koja baka proda nedeljom na trešnjavackom placu do kojeg putuje autobusom. Evo, ovo su ti gole cinjenice u kojem trenutku su moji imali mene i brata a ti tu laprdaš o nekakvim novcima i zaposlenju....



ti si izgleda stvarno sakat u glavi kako ti je kras jednom napisa.
stvari su bile drukcije tada nego sad.
misliš da svi imaju babe i dide koji švercaju povrce na tržnici?
misliš da bi triba bit standard da se mladi ljudi bez posla prikace
roditeljima i šibnu nekoliko komada dice pa onda placu po tv-u da nemaju šta ist?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 16/07/2014 : 12:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

meni se cini da je ovaj forum pun raznoraznih stranackih i inih uhljeba koji s realnim životom nemaju nikakve veze



+1
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 12:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

moguce je imati djecu i sa malom placom, ali onda ti ništa ne ostane za vlastite hobije i prijatelje. tko god ima djecu, nema ga više vani mjesecima. Ne zato što on ne želi izac, nego zato jer nema s cim.



baš tak...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 12:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by roby05

Buducnost je i sutra i za deset godina,ali problem je taj sutra,ne toliko deset godina.Sto se tice mame i tate,nije ni to problem,ako se ne rastave za par miseci od vjencanja.Ne gledamo nazad,nego znamo da je stara kamena kuca na moru kvalitetnija od novog apartments zdanja,a i sve vise je interesantnija vecini.Nije problem ni stat na golu stijenu,ali jesi li siguran da te nece neki novokomponovani koncesionar otirat s nje.Nije problem ni pravit dicu,ako su roditelji normalni,a ne dica.Sve u svemu,ako nemas proslost,nemas ni buducnost.Da nije tako onda ta ista dica ne bi imali povijest kao predmet u skoli.Mozda nam ugrade cipove,da se resetiramo,jos nam to fali da bi bili fit.Svit nije nikad bio bogatiji kao danas,ali i nikad bezidejniji.



Razlika je "imati prošlost" od "živiti u prošlosti".
Naravno da je važno poznavati svoju vlastitu prošlost i uciti iz nje jer samo tako se može napredovati.
Ono što nije dobro je živiti u prošlosti jer sjecanja su varljiva i mnoge zamke se mogu kriti u osjecajima koji prate odredene uspomene.

Što se tice ostalog, rekao bih samo da ništa nije sigurno, pa se nekada treba baciti u život i riskirati s poslom, djecom, brakom, životom.. Najgore je biti u cahuri ka crv.


Pa od proslosti na papiru(jedino,ako nadjemo neki testament bogatoga dida iz Amerike)i razmisljanju se i ne moze zivit,sve i da hoces,to i ne tvrdim,niti sam napisa.Sigurno je da treba gledati naprid i boriti se,ali koliko imas mogucnosti za to i di si ako sta podje kako ne triba.Ovo sa riskiranjem si dobro napisa,jer je danas i puno manja stvar rizik u odnosu na brak,dicu...
Ne znam koliko si star,svakako cijenim tvoje misljenje,ali postoje stvari koje mogu biti bolje od nekih,tj. koje su bile bolje od danasnjih.To su ipak cinjenice,bez obzira sto naoko zivimo u razvijenom drustvu,a onda kao nismo.Opet kazem,nije sve cvjetalo,ali kao da danas jest.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 12:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
stvari su bile drukcije tada nego sad.



od kad je ljudi vremena su razlicita i navek ima dece....i tad je bilo onih koji kukaju isto i kak i ti des cviliš, sve je to prirodni proces. Ljudi i njihovih potomaka je bilo i bile bu ih, kao i razlika izmedu njih!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000