forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Vremeplov...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 12:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
Ima dice i sad i neka ih,ali Bogami sve manje...barem tako kazu demografi i sve vlasti,a i crkva se izgleda ukljucila,pa se i poneki pop odvazi imat dite.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 16/07/2014 : 13:21:00  Show Profile Show Extended Profile
Svakako su financijske (ne)mogucnosti važan kriterij prilikom planiranja obitelji. No ne i presudan. Imati djecu ili ne više je pitanje emocionalne zrelosti. Onaj tko želi imati djecu imat ce ih bez obzira na sve životne prepreke. Onaj tko ne želi naci ce vec neki izgovor. Tek rijetki iskreno priznaju da ne žele djecu jer nisu emocionalno zreli za tu golemu odgovornost. Naravno da je teško. Naravno da je skupo. Djecu treba uciti da budu zadovoljna malim stvarima. Budimo realni, vecina s ovog foruma potroši više mjesecno na stripove nego ja na svoju djecu. I pritom kukaju kako je skupo imati djecu. Što je najbolje, u pravu su. Jer, stvar je u prioritetima.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 13:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Svakako su financijske (ne)mogucnosti važan kriterij prilikom planiranja obitelji. No ne i presudan. Imati djecu ili ne više je pitanje emocionalne zrelosti. Onaj tko želi imati djecu imat ce ih bez obzira na sve životne prepreke. Onaj tko ne želi naci ce vec neki izgovor. Tek rijetki iskreno priznaju da ne žele djecu jer nisu emocionalno zreli za tu golemu odgovornost. Naravno da je teško. Naravno da je skupo. Djecu treba uciti da budu zadovoljna malim stvarima. Budimo realni, vecina s ovog foruma potroši više mjesecno na stripove nego ja na svoju djecu. I pritom kukaju kako je skupo imati djecu. Što je najbolje, u pravu su. Jer, stvar je u prioritetima.



naklon do poda...pogotovo za emocionalnu zrelost!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46539 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 15:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Svakako su financijske (ne)mogucnosti važan kriterij prilikom planiranja obitelji. No ne i presudan. Imati djecu ili ne više je pitanje emocionalne zrelosti. Onaj tko želi imati djecu imat ce ih bez obzira na sve životne prepreke. Onaj tko ne želi naci ce vec neki izgovor. Tek rijetki iskreno priznaju da ne žele djecu jer nisu emocionalno zreli za tu golemu odgovornost. Naravno da je teško. Naravno da je skupo. Djecu treba uciti da budu zadovoljna malim stvarima. Budimo realni, vecina s ovog foruma potroši više mjesecno na stripove nego ja na svoju djecu. I pritom kukaju kako je skupo imati djecu. Što je najbolje, u pravu su. Jer, stvar je u prioritetima.



ma naravno. no faltaba mas.
objasni tu emocionalnu zrelost u maliju ,nigeru indiji i vecini država svita.
smetlišta i ulice vecine gradova treceg svita puna su hordi dice.
jesu li njihovi roditelji emocionalno zreli?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 16/07/2014 : 15:51:58  Show Profile Show Extended Profile
Nitko nije spominjao zemlje treceg svijeta. Kao što rekoh, naci ce se razlog...

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 15:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by fikus

Svakako su financijske (ne)mogucnosti važan kriterij prilikom planiranja obitelji. No ne i presudan. Imati djecu ili ne više je pitanje emocionalne zrelosti. Onaj tko želi imati djecu imat ce ih bez obzira na sve životne prepreke. Onaj tko ne želi naci ce vec neki izgovor. Tek rijetki iskreno priznaju da ne žele djecu jer nisu emocionalno zreli za tu golemu odgovornost. Naravno da je teško. Naravno da je skupo. Djecu treba uciti da budu zadovoljna malim stvarima. Budimo realni, vecina s ovog foruma potroši više mjesecno na stripove nego ja na svoju djecu. I pritom kukaju kako je skupo imati djecu. Što je najbolje, u pravu su. Jer, stvar je u prioritetima.



ma naravno. no faltaba mas.
objasni tu emocionalnu zrelost u maliju ,nigeru indiji i vecini država svita.
smetlišta i ulice vecine gradova treceg svita puna su hordi dice.
jesu li njihovi roditelji emocionalno zreli?



govorimo o našem podrucju i našoj kulturi, širenjem na ostale kulture stvari onda drugacije stoje. Zato kad raspravljaš o necemu onda moraš imati zadane okvire teme o kojoj raspravljaš, a ne nabacivati mango i kiwi medu jabuke i kruške....

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46539 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 15:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
znaci držimo se hr.
ok super,može,hvala.
evo poznam dosta ljudi i parova šta osobno,šta iz prica koji su odlaskom u neke razvijenije zemlje i zaposlenjem u istima osnovali i obitelji.
ovde to nisu mogli.odnosno mogli su na nacin ka i ovi gori koje san spomenija.
da lunjaju po ulici ili u boljem slucaju da ih se docepa socijalna služba

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46539 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 15:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by fikus

Svakako su financijske (ne)mogucnosti važan kriterij prilikom planiranja obitelji. No ne i presudan. Imati djecu ili ne više je pitanje emocionalne zrelosti. Onaj tko želi imati djecu imat ce ih bez obzira na sve životne prepreke. Onaj tko ne želi naci ce vec neki izgovor. Tek rijetki iskreno priznaju da ne žele djecu jer nisu emocionalno zreli za tu golemu odgovornost. Naravno da je teško. Naravno da je skupo. Djecu treba uciti da budu zadovoljna malim stvarima. Budimo realni, vecina s ovog foruma potroši više mjesecno na stripove nego ja na svoju djecu. I pritom kukaju kako je skupo imati djecu. Što je najbolje, u pravu su. Jer, stvar je u prioritetima.



ma naravno. no faltaba mas.
objasni tu emocionalnu zrelost u maliju ,nigeru indiji i vecini država svita.
smetlišta i ulice vecine gradova treceg svita puna su hordi dice.
jesu li njihovi roditelji emocionalno zreli?



govorimo o našem podrucju i našoj kulturi, širenjem na ostale kulture stvari onda drugacije stoje. Zato kad raspravljaš o necemu onda moraš imati zadane okvire teme o kojoj raspravljaš, a ne nabacivati mango i kiwi medu jabuke i kruške....



zadane termine a? a baš si ti pocea prvi kenjat o 70.-tima.
al dobro držacemo se hr. i to u sadašnjem momentu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 15:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
...ili u boljem slucaju da ih se docepa socijalna služba



a znaš pod kojim uvjetima socijalna reagira u vezi dijeteta? Bojim se da nemaš blagog pojma, pa da vidim jesam li u pravu.

...i mala pomoc, da bi reagirala socijlna razlozi nemaju nikakve veze s novcima tj. materijalnim stanjem!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46539 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 15:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by lwood
...ili u boljem slucaju da ih se docepa socijalna služba



a znaš pod kojim uvjetima socijalna reagira u vezi dijeteta? Bojim se da nemaš blagog pojma, pa da vidim jesam li u pravu.

...i mala pomoc, da bi reagirala socijlna razlozi nemaju nikakve veze s novcima tj. materijalnim stanjem!



ma glavno da ti sve znaš. vec smo utvrdili da si cudo od deteta.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46539 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 16:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
a sad se iden nažderat pa siesta. pa do veceras da vidin šta ste pametnog ispisali.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 16:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
zadane termine a? a baš si ti pocea prvi kenjat o 70.-tima.
al dobro držacemo se hr. i to u sadašnjem momentu



da naravno, okviri su geografsko-kulturolške prirode a ne vremenski. Inaci prvo sam pocel o 50-tima prvo, tek u drugom (kasnijem) odgovoru sam prešel i na vrijeme svog rodenja tj. 70-te. Teško pratiš, pripazi malo

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 16/07/2014 16:06:19
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 16:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
ma glavno da ti sve znaš.



Pa jel radim u školi i s djecom, valjda onda moram nekaj u vezi djece i znati. Evo da ti odgovorim, socijalna reagira u slucaju zanemarivanja dijeteta, fizickoj ili psihickog zlostavljanja i sl. a nikako zbog neimaštine tj. materijalne situacije u obitelji.
Ajde se ti odmori malo kak i sam veliš, napor te ubija

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 16:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Svakako su financijske (ne)mogucnosti važan kriterij prilikom planiranja obitelji. No ne i presudan. Imati djecu ili ne više je pitanje emocionalne zrelosti. Onaj tko želi imati djecu imat ce ih bez obzira na sve životne prepreke. Onaj tko ne želi naci ce vec neki izgovor. Tek rijetki iskreno priznaju da ne žele djecu jer nisu emocionalno zreli za tu golemu odgovornost. Naravno da je teško. Naravno da je skupo. Djecu treba uciti da budu zadovoljna malim stvarima. Budimo realni, vecina s ovog foruma potroši više mjesecno na stripove nego ja na svoju djecu. I pritom kukaju kako je skupo imati djecu. Što je najbolje, u pravu su. Jer, stvar je u prioritetima.


To je sve tako,normalno je i slazem se,ali u normalnim i zdravim uvjetima,kojih je sve manje i manje.Svi se mi ovdi mozemo ispravljati,argumentirati,slagati se,ne slagati se,ali stvarnost je skroz drukcija.Cinjenicno stanje je,da se djeca sve manje planiraju,kao i sami brakovi.Sve vise je djece koja se slucajno zacmu,rode se i tu dolazi do nesigurnosti,cesto i problema,pa i rastava roditelja.Sama djeca tu najvise ispastaju.Bojim se da nema emotivne,pa cak i opcenito zrelosti za puno banalnije stvari,a kamoli djecu.Na zalost,ima dosta ljudi koji su i sami krivi,jer su takvi kakvi jesu,ali kriv je i sistem u kojem zivimo.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 16:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
Najbolje bi bilo da se mi negdi nadjemo i uzivo ovo rijesimo

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 16:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by roby05

Ima dice i sad i neka ih,ali Bogami sve manje...barem tako kazu demografi i sve vlasti,a i crkva se izgleda ukljucila,pa se i poneki pop odvazi imat dite.



Netocno...evo dokaza:

znaci 2013. se rodilo više djece nego 10 godina ranije, 2003. A sam grafikon jasno pokazuje kak broj rodenih opada i raste.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/07/2014 : 16:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Ove demografske oscilacije su mi nekako previše istovjetne sa onim financijskim.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 16:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
Taj grafikon ti je sminka,prijatelju,u njemu ima najmanje 20-30% zelenih linija,tj.djece,ciji roditelji nemaju,ama bas nikakve veze sa Hrvatskom.Svakako ti pokaziva da je to malo djece,s njima ili bez njih.Znaci,ne placaju porez u HR,nikakve rezije...a imaju besplatno zdravsvenu zastitu,djecji doplatak...Oni su samo rodjeni u HR,ja nemam nista protiv toga,ali bi volio da dijele i moju i tvoju sudbinu,po pitanju davanja ovoj drzavi.Da se u nas zivi po statistici nesto bi i imali,ali ipak puno toga nemamo.
Taj grafikon ti inace nista ne znaci,dok ne izvadis i onoga di su umrli.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.

Edited by - roby05 on 16/07/2014 16:57:25
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 16:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
....roby ovo su cinjenice, gole cinjenice. Ne treba podlijegati pompoznim naslovima jer se dobija krivi dojam, kao kaj si ga ti dobil misleci da se rodi sve manje djece kod nas.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 17:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

....roby ovo su cinjenice, gole cinjenice. Ne treba podlijegati pompoznim naslovima jer se dobija krivi dojam, kao kaj si ga ti dobil misleci da se rodi sve manje djece kod nas.


Slazem se sa brojkama,daleko od toga da nisam,ali sam ti objasnio i sta te brojke znace u stvarnosti.Pazi,ja ne mislim,ja znam.Cisto jedan primjer...kad sam krenuo u 5.razred OS,1985.g.bilo je tri odjeljenja po 30 ucenika,a na jesen moj sin krece u 5.razred i ima dva odjeljenja sa po 27 ucenika.Ima razlike malo,ha?Inace podrucje ima oko 5500 stanovnika iz popisa 2011.g.Ne kazem da drasticno pada broj djece,iz godine u godinu,ali po desetljecima,ipak prilicno

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/07/2014 : 17:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
..sad si me sjetil jedne price kad se netko u mom rodnom kraju žalio upravo na tu situaciju o broju djece u školi. Prica ide isto kak ima manje razreda/odjeljenja i sl. da bi se na kraju ispostavilo da normalno da ih ima manje kad je u meduvremenu u mjestu otvorena još jedna škola :)))

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12211 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/07/2014 : 18:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
uff koji žešci spam, zar nije tema nekakav vremenoplov, pa se trebate prisjecati koji ste prvi strip uzeli u ruke u osamdesetima i gdje ste sjedili itd....a ja potrošio vrijeme citajuci sve ovo umjesto da gledam Vikinge 2 sezonu 5 dio...cccc ali eto i moj pogled na temu "deca".

ja mislim da nije baš problem što se ljudi ne odlucuju za djecu-novac. nego je vrijeme taj najviše važni ralog odnosno bolje receno SLOBODNO VRIJEME.
Znam masu ljudi, koji su nekakvi karieristi, vrlo školovani, imaju dobar posao, lijepu platu, stari su 35+ i nemaju djece, a žive zajedno vec dugo godina, imaju vlastiti stan i sve to, bez kredita, neki imaju kredite, no puno jih su dobili novce od staraca itd...ali ljudi vole da putuju, kao nemaju vremena, cijeli dan na poslu, onda imaju slobodno vreme i idu negdje na odmor. Svijet je postao jako mali, putuje se avionima, možeš skoknuti u New York na par dana, Vikend u Londonu ili Parizu itd,...tko bi se toga tek tako odrekao. Cak se žene ne plaše "da im kuca biološki sat" iako nisu imale ni prvo djete a vec imaju 35+ na ledima....kupe nekog malog psica i to im je to.
Onda ima druga vrsta ljudi, koji imaju djete, imali su ga možda cak jako rano (20 godina starosti...) i to djete su uturili svojim starcima da im ga uzgajaju a oni vise po kafanama, shoping centrima itd,..a djete odrasta kod bake i djeda. znam dosta takvih i kod takvih ima puno primjera gdje uopšte nisu vjencani, onda majka ima neko drugo djete sa nekim drugim muškarcem tako da ima dosta ovih koji imaju dva tri djeteta sa razlicitim partnerima a ne brinu se ni za jedno npr.
Onda imaš skupinu ljudi kojima je seks onako zabava kao što su videoigrice, filmovi, izlasci, kino,...i oni naravno kada daju seks "na vagu", cak vide da ima i boljih stvari od seksa. Ono seks je zanimljiv amaterima koji su tek poceli, a oni koji "znaju za što se ide" pa dok se seksaju vec razmišljaju, da ako ubrzo završe možda još uhvate Seinfelda po tv-u ili neki film itd...ono seks je njima razonoda, zabava,....pa naravno da se seksaju zašticeni i bez neke namjere da "stvore novi život" takvi ljudi dosta i eksperimentiraju npr swingeri i slicno. Jer im je seks zabava i ništa više.Boli njih jel imaju novac za djete ili ne, oni uopšte ne žele djete.
Onda ima vrsta ljudi koji imaju puno djece svi nezaposleni, a žive baš od tih nekakvih "doklada" koje dobivaju za svoju djecu i uopšte se ne brinu kako ce njihova djeca ici na more, što ce im kupiti, ....Bilo je nekih primjera u Sloveniji gdje je neka familija ionako imala puno djece, pa su još uzimali i drugu djecu u "rejništvo" pa su dobili još dodatnih novca....
Ima skupina ljudi "npr romi" koji svoju djecu izkorištavaju, tako da djeca odlaze i prose za njih, da djeca krade za njih, jer kao djeca nece ici u zatvor tek tako, pa onda izkorištavaju to.
Sve u svemu ima svakakvih ljudi, koji imaju svakakve interese....
Problem je stvarno u tome, što sve manje ljudi ima djecu samo zbog ljubavi. Jer imati djecu to je posao koji traje 24 sata....a znam masu ljudi, kojima se ne da raditi ni 8 sati na poslu, kamoli da rade i vode brigu za svoju djecu 24 sata pa do kraja njihovih (roditelja) života
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 19:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

..sad si me sjetil jedne price kad se netko u mom rodnom kraju žalio upravo na tu situaciju o broju djece u školi. Prica ide isto kak ima manje razreda/odjeljenja i sl. da bi se na kraju ispostavilo da normalno da ih ima manje kad je u meduvremenu u mjestu otvorena još jedna škola :)))



Prije svega E sad,na zalost skole se samo zatvaraju,a i ove u funkciji vise propadaju,nego se obnavljaju.Htio sam ti reci koliki je nesrazmjer u svemu tome,kao i masi drugih stvari,na zalost.Nego,ka sta rece kolega 100 centi,bacimo se mi na pravu temu,da ovo ne ode jos dalje ovo,nego je...jer znas kakvi smo,pocnemo na jednom,a nema kontrole i tako to.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/07/2014 : 19:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Moj prvi procitani strip je bio neki broj Toma & Jerryja, nemam pojma koji ali znam da sam bio oduševljen, toliko da je stara to odlucila iskoristiti pa sam na Tomu & Jerryju do kretanja u školu a i poslije toga vježbao citanje.
Poslije su bili Popeyi, Mikijevi zabavnici i almanasi, a prvi Bonelli mi je bio Zagor (!).
Prvi pa Hellingen, Bleštavi trag kojeg sam pronašao pod krevetom ujaka koji je od moje stare mladi 10-ak godina i koji je pod krevetom imao hrpu Bonellija.
Moglo je to biti i nešto drugo, ali eto, bio je Zagor koji me naravno dobro puknuo i jedva sam cekao nastavak, pod ujakovim krevetom.
Prvi strip koji sam kupio bio je opet Zagor, Zelena opasnost s naslovnicom u koju sam buljio kao hipnotiziran, u Zagija koji se sjekirom bori protiv mesožderke.
Srecom pa mi je stara pri jednom posjetu bakinoj sestri kod koje me vodila kupila Alana Bila jednom nagrada, pa sam se brzo navukao i na nešto drugo osim Bonellija i Zagora.
Ja sam se navodno toliko zadubio u tog Alana da kad je došlo vrijeme nisam htio ici kuci, dok ga ne dovršim.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/07/2014 : 19:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
dobar post fikusa (za divno cudo:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000