forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Vremeplov...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/07/2014 : 20:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

uff koji žešci spam, zar nije tema nekakav vremenoplov, pa se trebate prisjecati koji ste prvi strip uzeli u ruke u osamdesetima i gdje ste sjedili itd....





I ovo sam doživeo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 16/07/2014 : 20:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
sada treba izbaciti eura, nismo navikli na ovo od njega:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 20:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by lwood
ma glavno da ti sve znaš.



Pa jel radim u školi i s djecom, valjda onda moram nekaj u vezi djece i znati. Evo da ti odgovorim, socijalna reagira u slucaju zanemarivanja dijeteta, fizickoj ili psihickog zlostavljanja i sl. a nikako zbog neimaštine tj. materijalne situacije u obitelji.
Ajde se ti odmori malo kak i sam veliš, napor te ubija



jadna dica,cudi me da ih je samo 30% na alkoholu s takvim uciteljima.
a šta se tice napora nema ga. u mom kraju je obicaj prilec liti posli rucka

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 20:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by roby05

Ima dice i sad i neka ih,ali Bogami sve manje...barem tako kazu demografi i sve vlasti,a i crkva se izgleda ukljucila,pa se i poneki pop odvazi imat dite.



Netocno...evo dokaza:

znaci 2013. se rodilo više djece nego 10 godina ranije, 2003. A sam grafikon jasno pokazuje kak broj rodenih opada i raste.





al si duhovit s ovin,a znaš li koliki je fertilitet u hr?
i šta nisi stavija grafikone od kraja 2. svj. rata?
trta a?
moga bi neko zakljucit da su se više jebavali onda
valjda jer je bia mrak

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/07/2014 : 20:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
inace, ovo bi bio neki "fast forward" vremeplov kod mene: neka 81.-82.,smetovi snega od 2-3 metra i posete da se ubije dosada i zima na selu. Rodaka koja je citala sve i svašta i kod koje sam otkrio gomilu Politikinih Zabavnika. Rodaka je bila dosta starija i nije joj na pamet padalo da zabavlja klinca, stariji su pricali svoje price i ja, u nekom uglu listam PZ. A u njima, Džepna armija, Iznogud, Rip Kirbi, Modesti i ostali. Pa onda price o preživelima u Andima koji su navodno morali da jedu poginule. Ili "Verovali ili ne" i nezaboravni Ripley. Svašta nešto.Magija i carolija. Te veceri sam mi je rodaka poklonila sigurno dvadesetak, ako ne i više PZ (koje još uvek cuvam!).
Pa onda polako otkrivanje, cega drugog nego ZS i LMS. Nekako su mi u secanju Miki i Mackova banda, pa onda KM i Tigar sa Martinika (u stvari, vecina KM iz tog perioda, jedan tip, koji je bio dosta stariji od mene ih je imao SVE i svi su bili glanc) ili Zagor i Metalna zvezda...Uff, kako su svi oni bili nepoznata teritorija, koja samo mene ceka da je otkrijem! ;)
Naravno, odmah sam krenuo sa sakupljanjem, u selu je dosta ljudi citalo stripove, ali ih je retko ko sakupljao, pa su mi ih davali. Ipak, oni "legendarni" su ostali nedostupni..."Zagor prica", "Mocvara Mo-hi-la" i ostale cu nabaviti tek mnogo kasnije. Svakog 21.07. se u gradu održavao vašar, sa vrteškama, automobilima, sladoledom i sokovima, plasticnim puškama, lukom i strelom i ostalim dragocenostima za decu. A izmedu svih tih tezgi, u gužvi, mirisu sveže secenih lubenica, piva i roštilja, pored jedne žute kuce sa zelenom kapijom je godinama jedan mladic prodavao stripove. I to je bio moj prvi i jedini cilj svakog vašara koji je imao reprizu i svakog 2.9.). Džeparac je bio mali, stripovi su bili skupi, tako da sam ja birao one ZS/LMS od broja 500 pa naviše, a gledao i listao one oko broja 100-200, uz obavezno upozorenje prodavca "e, polako, nemoj da ga izgužvaš".
Vremenom sam dogurao do neke kolekcije od 600-700 primeraka. Bilo je tu i Eksova, Stripoteka, Stripa 82 i ostalih, Giganata i Otkrica sveta, kao i nezaobilaznih Bonellija.
Pa onda jedan rodendan kada mi je mama poklonila album Flasha Gordona(žute korice), kojeg sam pozajmio "drugu" iz škole. Taj drug je takode sakupljao stripove, patio je od toga da uvek i u svemu bude najbolji, pa nije mogao da istrpi da sam imao mnogo više stripova nego on. Tako da mi je rekao da cu dobiti Fleša samo ako mu dam citavu moju kolekciju. Baka, sa kojom sam živeo, nije uspela da nade zajednicki jezik sa njegovim roditeljima, on je sve poricao, tako da mi nije ostalo ništa drugo nego da uradim to što je tražio. Citava moja kolekcija u zamenu za taj jedan strip, koji je meni ipak toliko vredeo. Posle nekih godinu dana sam ga opet pretekao u broju stripova, ali to je vec neka druga prica. :)

Posle je došao i onaj Dilan, bio sam isuviše mlad da ga citam,pa sam posle prvog broja bio baš, baš šokiran, ali sam svejdno jedva cekao da izade drugi broj.

Ima još tih secanja, ali za sad je dosta.
Ali mi taj utorak i cetvrtak ,kada su se cekali novi stripovi, još uvek nedostaju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/07/2014 20:39:49
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/07/2014 : 20:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
evo ti dosado gledaj i proucavaj

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Croatia

ja san ovime završia ovu raspravu.

tiberije,sorry na offtopicu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 20:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
Moj prvi kupljeni strip je bio Mark,Nepokolebljiva vernost,a prije toga sam nesto citao u Stripotekama,jer je rodjak uzimao svaki broj.Bili su to stripovi kao Asterix,Talicni Tom,Hogar...Nije bilo dileme,odmah se pocelo skupljati.Nisam bas kupovao svaki broj,ali svaki odlazak u grad je rezultirao hrpom stripova.Alana sam upoznao malo kasnije,kad mi je drugi rodjak dao 2 kutije pune njih i ZS-LMS.Bilo je tu svasta i bez korica,falilo je stranica,ali sreci nije bilo kraja.Dobro se sjecam da su bila sva 4 nastavka Kapetan Zmija i to u jako dobrom stanju.Najstariji medju njima je bio ZS 73 Zemlja je zadrhtala i moje nepoznavanje istog serijala.Jako su mi se svidjali ti fontovi starih stripova,kao i danas.Prava nepoznanica je uslijedila kad je izasao prvi broj Mr.No-a,Dijamantska klopka,jer je vecina mislila da se radi o Kit Telleru.Kad sam vidio da ipak nije Kit,skoro mi je bilo zao sto sam ga i kupio,ali nakon procitanog stripa ni tu nije bilo dileme da je strip odlican.Jos dobro pamtim kad mi je majka donila iz Tucepa,sva tri nastavka Zagora,703 Tvrdokrilac,704 Jednooki Dzek i 705 Obracun.To je bio dogadjaj dana medju nama,djecom

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/07/2014 : 21:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by roby05

Taj grafikon ti je sminka,prijatelju,u njemu ima najmanje 20-30% zelenih linija,tj.djece,ciji roditelji nemaju,ama bas nikakve veze sa Hrvatskom.Svakako ti pokaziva da je to malo djece,s njima ili bez njih.Znaci,ne placaju porez u HR,nikakve rezije...a imaju besplatno zdravsvenu zastitu,djecji doplatak...Oni su samo rodjeni u HR,ja nemam nista protiv toga,ali bi volio da dijele i moju i tvoju sudbinu,po pitanju davanja ovoj drzavi.Da se u nas zivi po statistici nesto bi i imali,ali ipak puno toga nemamo.
Taj grafikon ti inace nista ne znaci,dok ne izvadis i onoga di su umrli.


Roby sigurno misli na naše žene iz BiH koje su iz nekih razloga išle radat djecu u Hrvatskoj...

Have mercy
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 16/07/2014 : 22:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
jadna dica,cudi me da ih je samo 30% na alkoholu s takvim uciteljima.



These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 23:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by lwood
jadna dica,cudi me da ih je samo 30% na alkoholu s takvim uciteljima.





70% ih je vec na drogama,tako da je alkohol ipak podnosljiv.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 16/07/2014 : 23:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by roby05

Taj grafikon ti je sminka,prijatelju,u njemu ima najmanje 20-30% zelenih linija,tj.djece,ciji roditelji nemaju,ama bas nikakve veze sa Hrvatskom.Svakako ti pokaziva da je to malo djece,s njima ili bez njih.Znaci,ne placaju porez u HR,nikakve rezije...a imaju besplatno zdravsvenu zastitu,djecji doplatak...Oni su samo rodjeni u HR,ja nemam nista protiv toga,ali bi volio da dijele i moju i tvoju sudbinu,po pitanju davanja ovoj drzavi.Da se u nas zivi po statistici nesto bi i imali,ali ipak puno toga nemamo.
Taj grafikon ti inace nista ne znaci,dok ne izvadis i onoga di su umrli.


Roby sigurno misli na naše žene iz BiH koje su iz nekih razloga išle radat djecu u Hrvatskoj...


Nisam ginekolog,ali mogu pogledat.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/07/2014 : 23:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro
znam masu ljudi kojima se ne da raditi ni 8 sati na poslu, kamoli da rade i vode brigu za svoju djecu 24 sata pa do kraja njihovih (roditelja) života


Hm... i ja znam barem jednoga ovdje na forumu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 16/07/2014 : 23:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
Jebiga,a baš je lijepo pocelo,a na kraju dobismo neslužbeni popis stanovništva...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/07/2014 : 23:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
dosado - dosadan si. Stqani sa svadanjem sa svima jer donosiš nezdravu atmosferu na forum. Ako se ne smiriš, udljiti cu te s foruma.
Ostali - hajde probajte se držati teme - znaci uspomene, djetinjstvo, stripovi...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/07/2014 : 00:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by roby05

Taj grafikon ti je sminka,prijatelju,u njemu ima najmanje 20-30% zelenih linija,tj.djece,ciji roditelji nemaju,ama bas nikakve veze sa Hrvatskom.Svakako ti pokaziva da je to malo djece,s njima ili bez njih.Znaci,ne placaju porez u HR,nikakve rezije...a imaju besplatno zdravsvenu zastitu,djecji doplatak...Oni su samo rodjeni u HR,ja nemam nista protiv toga,ali bi volio da dijele i moju i tvoju sudbinu,po pitanju davanja ovoj drzavi.Da se u nas zivi po statistici nesto bi i imali,ali ipak puno toga nemamo.
Taj grafikon ti inace nista ne znaci,dok ne izvadis i onoga di su umrli.


Roby sigurno misli na naše žene iz BiH koje su iz nekih razloga išle radat djecu u Hrvatskoj...


Nisam ginekolog,ali mogu pogledat.


Tko cini ovu veliku skupinu od 20-30 %

Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/07/2014 : 01:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

inace, ovo bi bio neki "fast forward" vremeplov kod mene: neka 81.-82.,smetovi snega od 2-3 metra i posete da se ubije dosada i zima na selu. Rodaka koja je citala sve i svašta i kod koje sam otkrio gomilu Politikinih Zabavnika. Rodaka je bila dosta starija i nije joj na pamet padalo da zabavlja klinca, stariji su pricali svoje price i ja, u nekom uglu listam PZ. A u njima, Džepna armija, Iznogud, Rip Kirbi, Modesti i ostali. Pa onda price o preživelima u Andima koji su navodno morali da jedu poginule. Ili "Verovali ili ne" i nezaboravni Ripley. Svašta nešto.Magija i carolija. Te veceri sam mi je rodaka poklonila sigurno dvadesetak, ako ne i više PZ (koje još uvek cuvam!).
Pa onda polako otkrivanje, cega drugog nego ZS i LMS. Nekako su mi u secanju Miki i Mackova banda, pa onda KM i Tigar sa Martinika (u stvari, vecina KM iz tog perioda, jedan tip, koji je bio dosta stariji od mene ih je imao SVE i svi su bili glanc) ili Zagor i Metalna zvezda...Uff, kako su svi oni bili nepoznata teritorija, koja samo mene ceka da je otkrijem! ;)
Naravno, odmah sam krenuo sa sakupljanjem, u selu je dosta ljudi citalo stripove, ali ih je retko ko sakupljao, pa su mi ih davali. Ipak, oni "legendarni" su ostali nedostupni..."Zagor prica", "Mocvara Mo-hi-la" i ostale cu nabaviti tek mnogo kasnije. Svakog 21.07. se u gradu održavao vašar, sa vrteškama, automobilima, sladoledom i sokovima, plasticnim puškama, lukom i strelom i ostalim dragocenostima za decu. A izmedu svih tih tezgi, u gužvi, mirisu sveže secenih lubenica, piva i roštilja, pored jedne žute kuce sa zelenom kapijom je godinama jedan mladic prodavao stripove. I to je bio moj prvi i jedini cilj svakog vašara koji je imao reprizu i svakog 2.9.). Džeparac je bio mali, stripovi su bili skupi, tako da sam ja birao one ZS/LMS od broja 500 pa naviše, a gledao i listao one oko broja 100-200, uz obavezno upozorenje prodavca "e, polako, nemoj da ga izgužvaš".
Vremenom sam dogurao do neke kolekcije od 600-700 primeraka. Bilo je tu i Eksova, Stripoteka, Stripa 82 i ostalih, Giganata i Otkrica sveta, kao i nezaobilaznih Bonellija.
Pa onda jedan rodendan kada mi je mama poklonila album Flasha Gordona(žute korice), kojeg sam pozajmio "drugu" iz škole. Taj drug je takode sakupljao stripove, patio je od toga da uvek i u svemu bude najbolji, pa nije mogao da istrpi da sam imao mnogo više stripova nego on. Tako da mi je rekao da cu dobiti Fleša samo ako mu dam citavu moju kolekciju. Baka, sa kojom sam živeo, nije uspela da nade zajednicki jezik sa njegovim roditeljima, on je sve poricao, tako da mi nije ostalo ništa drugo nego da uradim to što je tražio. Citava moja kolekcija u zamenu za taj jedan strip, koji je meni ipak toliko vredeo. Posle nekih godinu dana sam ga opet pretekao u broju stripova, ali to je vec neka druga prica. :)

Posle je došao i onaj Dilan, bio sam isuviše mlad da ga citam,pa sam posle prvog broja bio baš, baš šokiran, ali sam svejdno jedva cekao da izade drugi broj.

Ima još tih secanja, ali za sad je dosta.
Ali mi taj utorak i cetvrtak ,kada su se cekali novi stripovi, još uvek nedostaju.




Dobar tekst!
Kako je uspeo taj klinac da te zezne tako?
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 17/07/2014 : 03:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message
Ova prica od manhuntera me takoder podsjetila na jednog mog starog prijatelja.
On obožava Dylan Doga, kaže da ima preko 2000 stripova, ali ja ih nikada nisam vidio više od tristotinjak
Zajedno bi narucivali stripove kod njega doma zato jer ja nikada nisam smio kod svoje kuce narucivati jer je otac bio jako protiv toga.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 17/07/2014 : 08:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
al si duhovit s ovin,a znaš li koliki je fertilitet u hr?



roby je spomenul da ima manje djece a ja sam samo iznesel dokaz kak stvarno stoje stvari s brojem djece...broj djece opada i raste svake godine, ali ukupno danas ima više djece nego prije 20 ili 10 godina. Radaju li žene danas manje ili više (fertilitet) je pitanje koje zasad nitko nije postavljal pa onda na to ni ne odgovaram.

Inace roby opet iznosi netocan podatak o broju škola (E sad,na zalost skole se samo zatvaraju,a i ove u funkciji vise propadaju,nego se obnavljaju.)
Radim vec deset godina u školstvu još nisam cul za neki slucaj zatvaranja škole, a gotovo svake godine se otvori neka škola. I u mom kraju je prije par godina otvorena još jedna velika osonovna škola koja je puna djece, kao i ona u koju sam i sam išel.

Na žalost previše se tu netocnih podataka iznosi da bi se moglo konstruktivno raspravljati. Dok se ispravi krivi navod (ako se uopce i želi prihvatit cinjenica) vec rasprave krene drugim tokom, tak da onda nema smisla tak raspravljat. Valjda zato nekima i odgovara razgovor uživo jer nema dokaza za izreceno. Ovdje na forumu ostaju tragovi

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 17/07/2014 09:15:45
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 17/07/2014 : 09:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Ovako mali Perica zamišlja naucni metod
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 17/07/2014 : 09:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo
samo opušteno



dogovoreno

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 17/07/2014 09:16:15
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/07/2014 : 09:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Mislim da mi je medu prvim stripovima koje sam procitao bio Povratak Supermikea pa mi je ona Dnevnikova naslovnica "Provala" ostala urezana u pamcenje za sva vremena. Tada sam vecinom posudivao stripove od drugih jer nisam baš bio u mogucnosti kupovati. Tako sam jednom posudio od nekoga "Zver iz Valoka" i prica me je tako fascinirala da sam odlucio da po svaku cijenu moram nabaviti nastavak pa sam izdvojio od svog skromnog džeparca i kupio "Tonkino prokletstvo" a uskoro zatim i "Hogalovu magiju". To su bili moji prvi stripovi koje sam osobno kupio na kiosku, jest da je tada to bila velika žrtva za mene ali zadovoljstvo zbog toga je bilo kudikamo vece.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/07/2014 : 09:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

moguce je imati djecu i sa malom placom, ali onda ti ništa ne ostane za vlastite hobije i prijatelje. tko god ima djecu, nema ga više vani mjesecima. Ne zato što on ne želi izac, nego zato jer nema s cim.



Istina.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/07/2014 : 09:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by fikus

Svakako su financijske (ne)mogucnosti važan kriterij prilikom planiranja obitelji. No ne i presudan. Imati djecu ili ne više je pitanje emocionalne zrelosti. Onaj tko želi imati djecu imat ce ih bez obzira na sve životne prepreke. Onaj tko ne želi naci ce vec neki izgovor. Tek rijetki iskreno priznaju da ne žele djecu jer nisu emocionalno zreli za tu golemu odgovornost. Naravno da je teško. Naravno da je skupo. Djecu treba uciti da budu zadovoljna malim stvarima. Budimo realni, vecina s ovog foruma potroši više mjesecno na stripove nego ja na svoju djecu. I pritom kukaju kako je skupo imati djecu. Što je najbolje, u pravu su. Jer, stvar je u prioritetima.



naklon do poda...pogotovo za emocionalnu zrelost!



+1
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/07/2014 : 10:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by adriano

moguce je imati djecu i sa malom placom, ali onda ti ništa ne ostane za vlastite hobije i prijatelje. tko god ima djecu, nema ga više vani mjesecima. Ne zato što on ne želi izac, nego zato jer nema s cim.



Istina.


Zato treba bježati glavom bez obzira od takve istine.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/07/2014 : 10:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Ovako mali Perica zamišlja naucni metod





ka da ga ne znaš.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000