forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 James Garner 1928-2014
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 20/07/2014 : 11:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Umrla je jos jedna istinska legenda starog Hollywooda...
Pocivao u miru

These pretzels are making me thirsty...

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/07/2014 : 11:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sjecam ga se iz filmova "space cowboys" i "Maverick"(film sa Gibsonom) serije nisam nikad gledao,ne sjecam se da su bile kod nas emitirane.

Koja je to sad ekipa na nebeskim pasnjacima....
John Wayne,Jimmy Stewart,Gary Cooper,Richard Widmark,Glenn Ford,Audie Murphy....
RIP


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/07/2014 : 11:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Baš sam pročitao tužnu vijest.
Već 26 godina je imao problema sa srcem, ali se jako dobro držao i u Mavericku, u My Fellow Americans, u Svemirskim kaubojima, a zadnje u čemu sam ga gledao je Bilježnica Nicka Cassavetesa po Nicholasu Sparksu.
U Sayonari Joshue Logana je ostvario prvu važniju ulogu, a prva glavna je bila u Darby´s Rangers Williama A. Wellmana.
Osvojio je samo jednu nominaciju za Oscara za glavnu ulogu u Murphy´s Romance Martina Ritta, a zakitio se s 3 Zlatna globusa.
Imam dojam da nikad zapravo nije bio do kraja i dovoljno cijenjen, ili barem valoriziran i nagrađivan onako i onoliko koliko je zasluživao, iako je bio sjajan glumac bez ijedne slabe uloge od filmova koje sam gledao.
Kad god ide na TV-u, nikad ne propuštam vrlo dobar noir krimić Sumrak Roberta Bentona, u kojem je partner Paulu Newmanu, Geneu Hackmanu i Susan Sarandon.
Neka mu je laka zemlja...


http://www.jutarnji.hr/odlazak-jos-jedne-legende-glumio-je-s-clintom-eastwoodom--osvojio-nekoliko-zlatnih-globusa---/1207627/









Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29267 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 20/07/2014 : 11:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
R.I.P.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/07/2014 : 22:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Garnerovi život i karijera u 25 fotografija:


http://news.yahoo.com/photos/james-garner-1405867805-slideshow/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 20/07/2014 22:59:46
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 21/07/2014 : 09:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
zadnje vrijeme među vesternima bile su i dvije komedije - podrži svog lokalnog šerifa i podrži svog lokalnog revolveraša - šerif je dobar ali revolveraš je baš sjajan - obje s garnerom u glavnoj ulozi. Išao je i dva put u kratkom roku DUEL AT DIABLO - izbjegavao sam ga dugo - ali kad sam ga pogledao oduševio me - stvarno je izvrstan (i sa sjajnom mjuzom Neal Heftija) - a u šarolikoj ekipi velikana - Garner je bio prvi...
Počivao u miru...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/07/2014 : 19:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Tko ga se sjeća u onom Sturgesovom "Dan revolveraša?" Zajadno s Jasonom Robardsom...

Legenda!

RIP

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/07/2014 : 17:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Polimac u Jutarnjem:


IN MEMORIAM

JAMES GARNER Glumac akcije, volio je uloge suprotne svom macho imidžu




Autor: Nenad Polimac
Objavljeno: prije 7 h i 23 min


Sjajan je bio u komediji Blakea Edwardsa "Victor/Victoria" kao gangster koji se zaljubi u ženu preodjevenu u muškarca (Julie Andrews): dok ga svi ismijavaju, on zna da tu neki vrag ne štima.


Ima puno filmova Jamesa Garnera koje sam rado gledao, od “Velikog bijega” i “Grand Prixa” do “Victor/Victorie”, no jedan mi je bio posebno drag, vestern “Dvoboj kod Diabla” s fantastičnom glazbom Neala Heftyja. U njemu je igrao bivšeg skauta američke konjice, koji uživa u slamanju predrasuda: pomaže ženi koju su oteli Apači iako je njezin muž ne želi natrag (postala je squaw i rodila dijete s Indijancem), u vojsci mu je dostojan partner jedino Afroamerikanac ( Sidney Poitier), a unatoč tome što se svi užasavaju kako Indijanci muče bijele zarobljenike, njemu je jedino stalo da pronađe nitkova svoje rase koji mu je ubio i skalpirao ženu Indijanku.

Ratne zasluge

U tome je filmu Garner glumio muškarčinu koji igra protiv pravila i iz toga ne pravi posebnu predstavu: kada sam poslije doznao da mu je majka podrijetlom iz plemena Čejena, ta mi se uloga učinila još slojevitijom. Garner je štošta toga radio kao da se uopće ne trudi. Sudjelovao je u korejskom ratu i dobio dva odlikovanja za hrabrost, ali time se nikad nije hvalio.

Nije imao nikakve glumačke škole, no kada ga je prijatelj pozvao da sudjeluje u brodvejskoj postavi komada “Pobuna na Caineu” u režiji Charlesa Laughtona (pristao je, jer nije imao niti jednu repliku), odmah je shvatio u čemu je štos: “Moraš slušati što govore tvoji partneri i spremno uskočiti kada na tebe dođe red, a ne misliti samo o sebi i svojoj ulozi”.

Proslavila ga je vestern serija “Maverick” s kraja pedesetih, u njoj je igrao kartaša koji smatra da je hrabrost osobina budala, no naša je televizija nikad nije emitirala, uostalom kao ni “Rockfordove dosjee” iz sedamdesetih.

Akcijski filmovi odlično su mu odgovarali, sam je izvodio opasne scene i zbog toga dosta vremena proveo po bolnicama, no nije imao ništa protiv.Intuitivno je shvatio da treba birati uloge koje su opreka njegovom macho imidžu.

Nominacija za Oscara

Sjajan je bio u komediji Blakea Edwardsa “Victor/Victoria” kao gangster koji se zaljubi u ženu preodjevenu u muškarca ( Julie Andrews): dok ga svi ismijavaju, on zna da tu neki vrag ne štima i pokaže se da je u pravu.

Nebrojeno puta je nominiran za Zlatni globus, nekoliko ih je i dobio, a samo jednom je nominiran za Oscara, za komediju “Murphyjeva romansa” iz 1985. Umro je u svom domu u Kaliforniji prirodnom smrću. Bilo mu je 86 godina.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 22/07/2014 : 19:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
dobro naša televizija je rastezljiv pojam - jer ono što je nekad bilo naša televizija jeste emitiralo Rockfordove dosjee - ja sam ih gledao kao osnovnoškolac - dakle to je bilo u osamdesetima...drago mi je da se Polimac i ja slažemo oko Heftyja i Duela
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/07/2014 : 20:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da je Garnerova majka bila Indijanka iz plemena Čejena, sad mi je još za nijansu zanimljiviji i kompleksniji, i kao glumac ali prvenstveno kao čovjek.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 24/07/2014 : 13:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
RIP

Prvi put sam ga vidio u Mavericku. Zbija velik glumac
Ida naravno dobro me je zabavio u filmovima "Support Your Local..."

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 24/07/2014 13:21:53
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 24/07/2014 : 14:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Odličan glumac stare garde, od Westerna do TV-serija/krimića. Sjajan i u svojoj (kao i P.Newman) auto-trke branši: Grand Prix (John Frankenheimer-1966). Može se vidjeti (možda zadnja uloga) na RTL2 u ˝8 jednostavnih pravila...˝, gdje je vrlo dobro uskočio kao zamjena za pokojnog glavnog glumca. Zaslužen odmor za starog lava.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000