forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Asterix -> Strumpfovi -> Disney -> ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 30/07/2014 : 11:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Bas citam u Jutarnjem mini intervju s vlasnikom/urednikom Bookgloba kako je bilo tesko dogovoriti se s vlasnicima prava oko Asterixa i kako im je plan raditi reprinte cim padnu ispod 1000 komada. Ovo vjerojatno povlaci da je tiraz bar par tisuca sto mi je stvarno drago. Svidja mi se i taktika. Nesto slicna taktika je primjenjena i na Alan Forda pa tako imamo vec trece reizdanje na kioscima.

Postoji li jos koji strip tog kalibra koji bi mogao opravdati ovako nesto. Alan Ford je brand na lokalnom nivou, dok je Asterix to bar na Europskom, ako ne i svjetskom. Od svega sto izlazi u Hrvatskoj najblize mi se cini Lucky Luke ali izgleda da ipak nije na tom nivou.

Strumpfovi mi se cine kao logican izbor? Ima li sanse da netko krene s njima?

Uz to, trenutno Fantagraphics radi Disney (Miki, Pajo i ekipa) knjige s epizodama najboljih autora, pa tako za sada izlaze knjige Carl Barksa, Don Rose i Floyda Gottfredsona. Ima li sanse da netko krene s time u Hrvatskoj, ima li uopce smisla?

Postoji li potencijalno neki drugi strip koji bi mogao biti bar priblizno popularan vecem broju konzumenata?

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/07/2014 : 11:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Bas citam u Jutarnjem mini intervju s vlasnikom/urednikom Bookgloba kako je bilo tesko dogovoriti se s vlasnicima prava oko Asterixa i kako im je plan raditi reprinte cim padnu ispod 1000 komada. Ovo vjerojatno povlaci da je tiraz bar par tisuca sto mi je stvarno drago. Svidja mi se i taktika. Nesto slicna taktika je primjenjena i na Alan Forda pa tako imamo vec trece reizdanje na kioscima.

Postoji li jos koji strip tog kalibra koji bi mogao opravdati ovako nesto. Alan Ford je brand na lokalnom nivou, dok je Asterix to bar na Europskom, ako ne i svjetskom. Od svega sto izlazi u Hrvatskoj najblize mi se cini Lucky Luke ali izgleda da ipak nije na tom nivou.

Strumpfovi mi se cine kao logican izbor? Ima li sanse da netko krene s njima?

Uz to, trenutno Fantagraphics radi Disney (Miki, Pajo i ekipa) knjige s epizodama najboljih autora, pa tako za sada izlaze knjige Carl Barksa, Don Rose i Floyda Gottfredsona. Ima li sanse da netko krene s time u Hrvatskoj, ima li uopce smisla?

Postoji li potencijalno neki drugi strip koji bi mogao biti bar priblizno popularan vecem broju konzumenata?




-Džudas
-Tim I Dasty
-Ken parker SC (kiosk izdanje)
-Mat Mariot
-Karabina Slim
-Roki Džo
-Jupi Stars
-HE-MAN i gospodari Svemira
-itd....
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/07/2014 : 12:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

kako im je plan raditi reprinte cim padnu ispod 1000 komada. s njima?



Nisam najbolje razumeo ovo. Ako prodaja bude ispod 1000 komada onda kreću sa brojevima od početka? To piše?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/07/2014 : 12:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ne, nego čim im ostane neprodanih manje od 1000 komada tiskat će se reprinti.

Očito očekuju odličnu prodaju, pa hajde da i to doživim.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 30/07/2014 : 12:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Strumpfove je najavila "Carobna Knjiga"...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 30/07/2014 : 12:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kandraks

Strumpfove je najavila "Carobna Knjiga"...



Da li ce to ici na srpske kioske? Za hrvatske pretpostavljam da ne moram ni pitati.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/07/2014 : 13:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Postoji li potencijalno neki drugi strip koji bi mogao biti bar priblizno popularan vecem broju konzumenata?


Hm, možda Batman?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/07/2014 : 13:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mord

Postoji li potencijalno neki drugi strip koji bi mogao biti bar priblizno popularan vecem broju konzumenata?


Hm, možda Batman?



Ne dao Bog. Bookglobe je ujebao dva najbolja Spider-Man serijala ikad + Ultimatese, ne želim da isto učini i s Batmanom/Supermanom/čime god.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/07/2014 : 13:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mord

Postoji li potencijalno neki drugi strip koji bi mogao biti bar priblizno popularan vecem broju konzumenata?


Hm, možda Batman?



Ne dao Bog. Bookglobe je ujebao dva najbolja Spider-Man serijala ikad + Ultimatese, ne želim da isto učini i s Batmanom/Supermanom/čime god.


U kom smislu ujebao?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/07/2014 : 13:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mord

Postoji li potencijalno neki drugi strip koji bi mogao biti bar priblizno popularan vecem broju konzumenata?


Hm, možda Batman?



Ne dao Bog. Bookglobe je ujebao dva najbolja Spider-Man serijala ikad + Ultimatese, ne želim da isto učini i s Batmanom/Supermanom/čime god.


U kom smislu ujebao?



Jeftino su izgubili prava, ugasili serijale samo tako bez nekakvih ranijih obavijesti, Ultimatese prekinuli usred priče, nikad objavili Punishera, Lokija i sve ono što su tako pompozno najavljivali, nisu objavili Ultimate Six, sada sam picajzla ali utrpali su Ultimate War unutar X-Men serije te je kvaliteta izdanja konstantno varirala.

Također, samo za napomenu, jedan Usagi Yojimbo izlazi na kapaljku i nema ga već tri godine, a ne bi ga bilo puno duže da svojedobno Sakai nije posjetio Zagreb.

Prognoziram da će Bookglobeu trebati tridesetak godina da kompletira barem polovicu Asterixovog serijala, s obzirom kakvim tempom izbacuje ostale albume.

Ostaje nada da će Markos povući neki potez i odvažiti se na izdavanje Marvela i DC-ja za široke mase.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/07/2014 : 13:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Što manje od Bookglobea to bolje.
Ne završavaju započeto - sjebu kupca.
Za sve što me zanima, priželjkujem da izda Darkwood ili Fibra.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 30/07/2014 : 13:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mord

Postoji li potencijalno neki drugi strip koji bi mogao biti bar priblizno popularan vecem broju konzumenata?


Hm, možda Batman?



Sumnjam. Ako nije mogao Spiderman, nece ni Batman.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/07/2014 : 14:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Jeftino su izgubili prava, ugasili serijale samo tako bez nekakvih ranijih obavijesti, Ultimatese prekinuli usred priče, nikad objavili Punishera, Lokija i sve ono što su tako pompozno najavljivali, nisu objavili Ultimate Six, sada sam picajzla ali utrpali su Ultimate War unutar X-Men serije te je kvaliteta izdanja konstantno varirala.


Što misliš pod "jeftino su izgubili prava"?

quote:
Originally posted by Zagor12

Ostaje nada da će Markos povući neki potez i odvažiti se na izdavanje Marvela i DC-ja za široke mase.


Misliš na kiosk-izdanje? Nakon iskustva s Rat-Manom, sumnjam.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/07/2014 : 14:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mord

Postoji li potencijalno neki drugi strip koji bi mogao biti bar priblizno popularan vecem broju konzumenata?


Hm, možda Batman?



Sumnjam. Ako nije mogao Spiderman, nece ni Batman.


Ali Spider-Man je mogao. Naravno, prodaja sigurno nije bila na razini jednog od Bonellija ili Alana Forda, ali koliko sam shvatio, razlog za gašenje Spider-Mana krije se u problemu oko prava, a ne toliko u slaboj prodaji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/07/2014 : 14:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sjećam bilo je pitanje promjene nositelja prava na Marvelove stripove za Europu i njihova promjena odnosa prema Bookglobu.
Ako sam u krivu ispričavam se gosp.Radiću i Bernardu.
Ali po sjećanju,kako je Bernard pričao,čini mi se da je prodaja Marvelovih izdanja bila zadovoljavajuća.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/07/2014 : 15:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Teško je zamisliti npr. Fantagraphicsov Carl Barks Library na hrvatskom. Koga zanimaju te knjige, taj ionako nalazi načina da ih nabavi na engleskom. Ali neki Disney - a najbolje bi bilo da to budu upravo radovi Carla Barksa i Dona Rose na Paji i Baji, te Floyda Gottfredsona na Mikiju, u A 4 formatu i mekom uvezu, do 60 stranica i isto toliko kuna, na kioscima - to bi moglo proći. A Štrumpfovi bi po prodaji na kisocima sigurno nadmašili Asteriksa i Taličnog.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/07/2014 : 15:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Najsigurnije

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 30/07/2014 : 16:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Teško je zamisliti npr. Fantagraphicsov Carl Barks Library na hrvatskom. Koga zanimaju te knjige, taj ionako nalazi načina da ih nabavi na engleskom. Ali neki Disney - a najbolje bi bilo da to budu upravo radovi Carla Barksa i Dona Rose na Paji i Baji, te Floyda Gottfredsona na Mikiju, u A 4 formatu i mekom uvezu, do 60 stranica i isto toliko kuna, na kioscima - to bi moglo proći. A Štrumpfovi bi po prodaji na kisocima sigurno nadmašili Asteriksa i Taličnog.



Kiosci su poanta, da. Mada sto se tica Carl Barks Librarija i slicnog ne vidim zasto se to ne bi prodavalo bolje od bar 80% albuma koji trenutno izlaze. Pitanje je samo da li je to jos uvijek isplativo i koliko je 80% vise od skoro nista.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/07/2014 : 17:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ko da je dicu briga za carla i donuVi bi to radi sebe.
Uostalom,neki disney i čini mi se da izlazi u nas pa kupite to.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1235 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 30/07/2014 : 20:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mord

Postoji li potencijalno neki drugi strip koji bi mogao biti bar priblizno popularan vecem broju konzumenata?


Hm, možda Batman?


Može!!!
Iz tvoje tipkovnice u izdavačeve oči.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/07/2014 : 23:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Teško je zamisliti npr. Fantagraphicsov Carl Barks Library na hrvatskom. Koga zanimaju te knjige, taj ionako nalazi načina da ih nabavi na engleskom. Ali neki Disney - a najbolje bi bilo da to budu upravo radovi Carla Barksa i Dona Rose na Paji i Baji, te Floyda Gottfredsona na Mikiju, u A 4 formatu i mekom uvezu, do 60 stranica i isto toliko kuna, na kioscima - to bi moglo proći. A Štrumpfovi bi po prodaji na kisocima sigurno nadmašili Asteriksa i Taličnog.



Slažem se s tobom da onaj koga zanima Fantagraphicsov Mickey vjerojatno nalazi načina da ga nabavi na engleskom ili nekom od drugih jezika na kojima je također tiskan (između ostalih to su i francuski, njemački i talijanski).

Egmont je svojedobno objavio 2 Barksova Donald Ducka (Pajo ili Paško Patak ako netko više voli tako) u albumima u boji na 60-ak stranica. Ti albumi su se dugo prodavali na sniženjima po 20 kuna sa ddosta slabim odazivom.

Dakle 2 su problema:
1. Egmont u Hrvatskoj drži prava na Disneyeve stripove.
2. Nedostatak interesa.

Onima koji znaju engleski i imaju dovoljno novaca za kupnju, a neodlučni su u iščekivanju da li će ovdje netko objaviti takve kolekcije poput Fantagraphicsovih samo jedan podsjetnik.
Fantagraphics je još 1983. godine najavio objavljivanje ovih kolekcija (Floyda Gottfredsona), a do realizacije je došlo više od 20-ak godina kasnije.

Podsjećam i na kolekcije Mickeya koje su objavljene u bivšoj državi:
Zlatne godine Miki Mausa i Kad je Miki bio mlad koje se još mogu naći u nekim antikvarijatima ili ponudama.

Edited by - Peyo on 30/07/2014 23:26:30
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 30/07/2014 : 23:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ko da je dicu briga za carla i donuVi bi to radi sebe.



Nego kako!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/07/2014 : 23:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by jaki

Ko da je dicu briga za carla i donuVi bi to radi sebe.



Nego kako!



Takoo je, to je i za malu i za veliku dicu!!!

Malo je toga boljeg od Floyda, Carla, Taliaferra, Dona ...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/07/2014 : 12:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
A bilo bi lijepo vidjeti talijanski Disney na kioscima, u knjižicama poput Mikijevog almanaha, odnosno Egmontovog Džepnog patka i Pustolovnog mikija.
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 31/07/2014 : 13:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zagor12

Jeftino su izgubili prava, ugasili serijale samo tako bez nekakvih ranijih obavijesti, Ultimatese prekinuli usred priče, nikad objavili Punishera, Lokija i sve ono što su tako pompozno najavljivali, nisu objavili Ultimate Six, sada sam picajzla ali utrpali su Ultimate War unutar X-Men serije te je kvaliteta izdanja konstantno varirala.


Što misliš pod "jeftino su izgubili prava"?

quote:
Originally posted by Zagor12

Ostaje nada da će Markos povući neki potez i odvažiti se na izdavanje Marvela i DC-ja za široke mase.


Misliš na kiosk-izdanje? Nakon iskustva s Rat-Manom, sumnjam.


Ja bih rekao da je Rat-Man bio pogrešan strip za izaći na kioske. Batman bi imao više šanse.
Go to Top of Page

angeliczg
New Member



Croatia
200 Posts

Member since 09/07/2002

Posted - 31/07/2014 : 14:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send angeliczg a Private Message  Reply with Quote
ako ne kupujete Rat-Mana ili nešto što izdavač voli - onda vam izdavač neće moći izdavat ono što vi želite
bar je to jasna računica u bilo kojem biznisu
znači morate podržavat izdavača i u stvarima koje ne volite da bi on mogao raditi dalje - inače se gasi
e sad - gledajte to kao neki porez u kojem dobijete strip koji ne želite :)
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000