forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 The Brazilian Bus Magnate Who’s Buying Up All the
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

jaki
Advanced Member



Croatia
25922 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/08/2014 : 19:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://www.nytimes.com/2014/08/10/magazine/the-brazilian-bus-magnate-whos-buying-up-all-the-worlds-vinyl-records.html?smid=fb-share&_r=0

Ja sam fetišist papira!

lwood
Advanced Member



Colombia
46549 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/08/2014 : 21:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
to je kolekcionarstvo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/08/2014 : 22:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Baš me zanima koliko tu ima black metal albuma.
Ja sam mislio da imam jaku kolekciju sa oko 1000 BM albuma (doduše u mp3 ) ali tko zna koliko me ovaj šije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 10/08/2014 : 13:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Baš me zanima koliko tu ima black metal albuma.
Ja sam mislio da imam jaku kolekciju sa oko 1000 BM albuma (doduše u mp3 ) ali tko zna koliko me ovaj šije.



K'o da i nemaš.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/08/2014 : 14:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinister

quote:
Originally posted by DODSFERD

Baš me zanima koliko tu ima black metal albuma.
Ja sam mislio da imam jaku kolekciju sa oko 1000 BM albuma (doduše u mp3 ) ali tko zna koliko me ovaj šije.



K'o da i nemaš.


Znam ali meni je najbitnije čuti što je moguće više bendova u kraćem vremenskom razdoblju. Imam i nekih 50-ak originala ali to su poznatiji bendovi koje nije teško nabaviti dok je kod potpuno nepoznatih to nemoguće bez gubljenja vremena. One raritetne albume koji su izašli u 100 primjeraka samo na kazeti odmah možeš otpisati, tu preostaje samo download.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 10/08/2014 : 14:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by sinister

quote:
Originally posted by DODSFERD

Baš me zanima koliko tu ima black metal albuma.
Ja sam mislio da imam jaku kolekciju sa oko 1000 BM albuma (doduše u mp3 ) ali tko zna koliko me ovaj šije.



K'o da i nemaš.


Znam ali meni je najbitnije čuti što je moguće više bendova u kraćem vremenskom razdoblju. Imam i nekih 50-ak originala ali to su poznatiji bendovi koje nije teško nabaviti dok je kod potpuno nepoznatih to nemoguće bez gubljenja vremena. One raritetne albume koji su izašli u 100 primjeraka samo na kazeti odmah možeš otpisati, tu preostaje samo download.



I onda ne čuješ ništa.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 10/08/2014 : 14:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ali siguran sam da nema ovu:

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/08/2014 : 14:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinister

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by sinister

quote:
Originally posted by DODSFERD

Baš me zanima koliko tu ima black metal albuma.
Ja sam mislio da imam jaku kolekciju sa oko 1000 BM albuma (doduše u mp3 ) ali tko zna koliko me ovaj šije.



K'o da i nemaš.


Znam ali meni je najbitnije čuti što je moguće više bendova u kraćem vremenskom razdoblju. Imam i nekih 50-ak originala ali to su poznatiji bendovi koje nije teško nabaviti dok je kod potpuno nepoznatih to nemoguće bez gubljenja vremena. One raritetne albume koji su izašli u 100 primjeraka samo na kazeti odmah možeš otpisati, tu preostaje samo download.


I onda ne čuješ ništa

Svakako čujem jer je moj sistem da svaki album, bez obzira koliko bio dobar ili loš, preslušam minimalno 10 puta. Na taj način sam siguran da sam mu posvetio dovoljno pozornosti a ako se ispostavi da to nije zaslužio onda mu nema pomoći.
Ne volim kada pročitam na nekom forumu (npr. cmarnet) izjavu koja glasi ovako nekako; slušao sam taj album ili bend jednom kod frenda i mogu reći da nije nešto.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 10/08/2014 : 15:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
10x ?pa preslusas jednom i znas da li ti se sviđa ili ne.ovako sam sebe zavaravas silnim preslusavanjem.dovoljno je cak cut pjesmu dvije da znas jel to tvoj stil ili ne.
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 10/08/2014 : 15:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Svakako čujem jer je moj sistem da svaki album (bez obzira koliko bio dobar ili loš,) preslušam minimalno 10 puta. Na taj način sam siguran da sam mu posvetio dovoljno pozornosti (a ako se ispostavi da to nije zaslužio onda mu nema pomoći.)




Uf, uf. Da si složio rečenicu bez ovoga u zagradi imalo bi smisla, ovako si iskontrirao sam sebe.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 10/08/2014 : 15:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne volim kada pročitam na nekom forumu (npr. cmarnet) izjavu koja glasi ovako nekako; slušao sam taj album ili bend jednom kod frenda i mogu reći da nije nešto.




Reče osoba koja je dala negativne ocjene na osnovu preview-a. Opet si kontriraš.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/08/2014 : 15:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da... ali imao sam slučajeva da mi neki albumi nakon 3-4 slušanja budu bezvezni bez obzira što mi stilski odgovaraju ali nakon više upoznavanja s njima budu mi čak i vrlo dobri.
Naravno, ono što ne zadovoljava moje najniže kriterije ni muzički ni vokalno to uopće neću niti uzeti u obzir, eventualno za probu nekoliko stvari.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/08/2014 : 15:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinister

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne volim kada pročitam na nekom forumu (npr. cmarnet) izjavu koja glasi ovako nekako; slušao sam taj album ili bend jednom kod frenda i mogu reći da nije nešto.




Reče osoba koja je dala negativne ocjene na osnovu preview-a. Opet si kontriraš.


Molim te, nemoj sada i ti počinjati jer strip i muzika su dvije potpuno različite stvari. Strip mi je dovoljno jednom pročitati da vidim da li mi odgovara ili ne a kod onih koji nemaju povezanu radnji ne treba mi više od previewa.
Kod muzike ne mogu izvući konkretne dojmove na osnovi jednoga slušanja (tu je i njezina čar) ali to sam već objasnio u prethodnom postu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 10/08/2014 : 23:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
šetač ima povezanu radnju + kako znaš da nema ako nisi pročitao
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/08/2014 : 09:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ŠAŠ

10x ?pa preslusas jednom i znas da li ti se sviđa ili ne.ovako sam sebe zavaravas silnim preslusavanjem.dovoljno je cak cut pjesmu dvije da znas jel to tvoj stil ili ne.


mada je 10x za svaki album stvarno previse, ali ima istine, ponekad mozes odbaciti i neku predobru stvar/album ako ti se na prvu nije svidjela/svidio ( tako sam se recimo sa Dorianom i Cathedral mucio, mislim da i vise od 10 puta, dok nisu prodrli barijeru i izlili se po mozgu ... koliko mi je samo bio njegov vokal na pocetku iritantan; pa cak Kyuss mi na prvu nisu pali dok bi danas dao ruke i noge za najbolji band svijeta )


danas je bas zbog dostupnosti svega i svacega u mp3 formatu sve teze odvojiti vrijeme, a prije svega potrebnu paznju, za poslusanje,
sve cesce se slusa samo par sekundi tu i tamo po albumu i leti brate, zbog toga su mi kazete bile bolje od cd-ja, stavis i slusas, nema preskakanja stvari (tu ne mislim na albume gdje ti se vec po defaultu svidja samo jedna stvar, a da i ne znas zbog cega, jer ti se band gadi )



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 11/08/2014 : 09:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
kuzim,ali meni nema smisla mucit se sa necim sto mi na prvu nije sjelo.dogadjalo se, naravno ,da su mi se neki bendovi bas takvih pristupom svidili.sve ce doci na svoje kad-tad.cak i ako se to ne dogodi ,nije kraj svijeta.i kak se ono kaze ''najbolje stvari nadju tebe,ne ti njih''

ovo sa pretjeranom dostupnosti potpisujem.nisam iz ere ploča,čak ni iz kazeta vec 56k interneta i skidanja albuma po 5kbps.u to vrijeme trebalo je tjedan dana da skines album,a kad ga skines onda ti se mora svidjat htio ti to ili ne .bili su tada i ti takozvani trejdovi kada je svatko imao popis glazbe pa se razmjenis postom preko cda ovisno o trazenom materijalu.nema veceg veselja nego kad ti postar donese nove glazbe .tada sam skupio cca 3500 albuma glazbe koje me zanimala,sto je bio poprilican broj.danas to skines za tjedan dana sa par klikova misa.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/08/2014 : 10:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

he he he, u vezi popisa i trejdova, sjecam se ljudi koji su prodavali snimljene kazete, ono imali su svoj katalog i slali preko poste (dosta rariteta je bilo gore, cd-jovi su tada jos bili rijetki), te koliko te dođe 60 min, 90 min kazeta, pa si ti sastavi koje albume bi imao gore, ludorija za danasnje vrijeme :DDD


ljepo da su vinili prezivjeli sve, pa cak postali prestiz u posljednjih +15 godina

nazalost gramofon me malo hebe pa sam ih prestao kupovati i slusati, a i nisam neki kolekcionar, jedino sam neke bandove skupljao od A do Z na CD-ovima,
a na snimljene CD-je sam uvijel gledao pomalo s prezirom, ono pffff koji ce mi qrac przeni album ako ga ne zelim imati u originalu, dobre stvari (masthevuse) se kupi u origi, a za ostalo su bile kazete ... in my world


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 11/08/2014 : 11:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
da,ali treba imat para + masu stvari uopce ne bi mogao naci u bilo koje fizickom ubliku jer su ili rasprodane ili rijetke.

vinil je danas u sferama elitizma i prestizma.postao je sredstvo pukog preseravanja.da samo znas koliko sam put cuo/procitao kako ploča ima ''topal'' zvuk,kako glazbu nikad nisi ni čuo ako nisi slušao na ploči,kako su šumovi,krckanje i slične distorzije željena popratna pojava vinila i slični proljevi.dobro je bob katz rekao za taj sindrom sa vinilom :mi pišamo u vodu da bi bila ukusnija.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/08/2014 : 11:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Dok sam prije prilično godina slušao heavy, power i slične žanrove bilo je sasvim dovoljno čuti neki album 3 puta i odmah sam znao da li je to ono što želim.
Danas samo iz nekakve nostalgije u rijetkim trenutcima mogu poslušati nešto što nije black... pronašao sam se u blacku i želim mu posvetiti sasvim dovoljno vremena jer neki albumi to i zahtjevaju (a ima i onih koji me odmah obore nakon prvog slušanja).
Mogao sam ja skinuti puno više bendova i albuma nego što jesam ali kod nekih su me znale odbiti probne stvari koje nije teško pronaći za poslušati na youtubeu i onda se kod takvih neću ni odlučiti za slušanje cijelog albuma.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/08/2014 : 11:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

mozda sam i zbog toga skoro pa prestao kupovati cd-ove, dok sam ih jos narucivao iz nizozemske dosli su me po cca 10€ komad,
a nekad samo treba imati strpljenja, tako sam dobio cak 2 komada ripping corpse, jedan jeftiniji od drugoga i tako sam jednoga prodao nekom grku (koji me onda zajebao u vezi postarine :()

he he, vinil frikovi, treba masta za razumijevanje tih umjetnika :D

a prckanje, ljepo se to cuje, nemam prigovora, samo danas je to skup hobi ako zelis kvalitetu ... samo zbog prckanja



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/08/2014 : 13:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sveukupno imam i preko 300 originalnih albuma na CD-u ali kako je tek 50-60 blacka onaj ostatak godinama skoro da nisam ni taknuo.
Danas mi originali ne znače baš previše jer većinom stoje u kolekciji a kada hoću slušati neki od tih albuma ja ga ionako prebacujem na komp u mp3 formatu da mi bude dostupniji jer mi se neda stalno stavljati i vaditi diskove.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/08/2014 : 14:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Danas mi originali ne znače baš previše jer većinom stoje u kolekciji a kada hoću slušati neki od tih albuma ja ga ionako prebacujem na komp u mp3 formatu da mi bude dostupniji jer mi se neda stalno stavljati i vaditi diskove.


To je i kod mene razlog za slabu kupnju dandanas. Imam par bendova (mozda doslovno tri ili takvo nesto) koje ipak i dalje kupujem, ali cd-ove prakticki i ne otvaram. Samo dva puta, kada kupim - prvi i posljednji put.

And so it goes ... musical industry do vraga i sluzi se vise manje na koncertiranjima i merchu (?).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 11/08/2014 : 14:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
čitao sam intervju od nekog benda (nemogu se sad sjetit) koji ima otprilike 500k pogleda po pjesmama na youtube.od prodaje mercha i zarade na koncertima kad podvuku crtu tj plate gorivo,menađere,promociju,hranu smještaj itd itd ostane im zarada od 6-13 dolara dnevno za svakog,s tim da nemaju svaki dan koncert.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000