forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Philippe Druillet
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 17/08/2014 : 13:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
The 6 Journeys of Lone Sloane



Titan štampa u martu 2015.

http://www.amazon.com/The-Voyages-Lone-Sloane-Vol/dp/1782761055/ref=pd_sim_b_2?ie=UTF8&refRID=0A5V7DG335MKJDRFW84N

http://www.bookdepository.com/6-Journeys-Lone-Sloane-Philippe-Druillet/9781782761051


Edited by - JAH WOBBLE on 17/08/2014 13:09:12

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/08/2014 : 14:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
naletio bih ponekad u heavy mewtalu ali nisam mogao pohvatati konce nikako.ima li to neku čvršću priču ili je moebiusevski neobuzdano?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 17/08/2014 : 19:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
NBM je to izdao 1991. Bio sam u prilici da kupim, ali se činilo preskupo. I sad su na Amazonu za to izdanje neke sulude cene.
http://www.amazon.com/Voyages-Lone-Sloane-Stories-Fantastic/dp/0918348978/ref=sr_1_2?s=books&ie=UTF8&qid=1408296985&sr=1-2&keywords=6+Voyages+of+Lone+Sloane

Nisam čitao Druilletove stripove. Isto sam kao ti prelistavao, počinjao i odustao. Evo konačno prilike.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/08/2014 : 22:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
u neko drugo doba bi kupio ali sad kupujem samo ono što znam da će mi se svidjeti tako da ću pričekati sken pa ću onda oslučiti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 18/08/2014 : 00:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
"Lone Sloane Delirius", uz muziku sa albuma "Trancefer" Klausa Schulzea.

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/08/2014 : 00:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Klasični pulp SF neklasično crtan.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 25/08/2014 : 11:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
meni ovo izgleda fantastično.vidim ovo je vol.1 .koliko ih se planira ako se zna?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/01/2023 : 13:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čita jučer Delirium...
Preporuka;ne čitajte,samo slike gledajte!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/01/2023 : 16:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čitao(kako da ne)The Night.
Gore od ovog gore albuma.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/07/2023 : 21:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Nosferatu (Philippe Druillet)


Izivko me nagovorio da kada sam već iščitao Breccinog Whackulu, ovaj, Drakulu, da bi onda bilo mudro overiti i Nosferatua - i nije pogrešio.

Nosferatu kao besmrtno biće je ostao sam na praktički uništenoj planeti, i muku muči sa svojom svagdanjom borbom jer je permanentno gladan usled manjka živih bića koja imaju njemu potrebnu hranu - krv. Jedini žitelji koji mu prave društvo su unakažena i kužna stvorenja koje ne može ni da smisli, a kamoli da im pije krv. On je sam, i pati u svojoj samoći, moglo bi se reći i da polako počinje da ludi jer se okreće egzistencijalnim promišljanjima (po radnji me strip pomalo podseća na Hulk Kraj: Poslednji Titan). U jednom momentu, kao jedini muškarac na planeti, Nosferatu će pronaći lutku jedne devojke, i cenim da nije slučajnost što ju je Druillet nazvao - Lilit

Druillet teško da će ikome biti omiljen scenarista zbog njegovog avangardnog-umetničkog načina izražanja, u ovom stripu često citira poeziju Baudelairea, ali manje bitno uostalom pored ovakvog crteža

Ovo je tek drugi strip koji sam overio od Druilleta, pored Noći koje je objavio Stalker, tako da teško da sam ja nešto kompetentan po pitanju ovog autora, ali meni je ovo dobra stvar
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11586 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/07/2023 : 21:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nosferatu filozofira o smislu života.

Sad se baci na najbolje od Druilleta, a to je Lone Sloane.

A možeš i Vuzza ili Yragaël & Urm the Mad. Titan comics je objavio sve.

Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/07/2023 : 00:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





The Night (Philippe Druillet)


Borg je svojevremeno na DW forumu ostavio sjajan osvrt za ovaj strip, ali avaj, RIP forum. Ukratko: ceo strip je smešten unutar tela autorove supruge (veliki nagoveštaj je srednja leva slika kod postavljenih tabli), dok su glavni "likovi" u stripu rak, bela krvna zrnca, lekovi itd., a "bojno polje" na kojem se odvija non stop akcija u pomahnitalom Mad Max stilu je telo bolesne supruge. Ko nije upoznat sa kontekstom dela i okolnostima zbog kojih je Druillet izgubio svoju lepšu polovinu, teško da može u potpunosti da shvati svu vrednost i značaj ovog dela. Za crtež je ovo predznanje nebitno naravno, totalna psihodelija, ali u svom najboljem ruhu! Grom gromova kako bi rekao Izivko

Poezija poraženog, tužno, emotivno, sirovo, ali nadasve ljudski, Noć je više od stripa

Link do Stalkerove teme: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52361
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/07/2023 : 21:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Yragael & Urm (Philippe Druillet)


Povlačim sve loše što sam ikada rekao o autorima koji u oblačićima pišu pisanim slovima i kurzivom kako bi nam stavili do znanja da čitamo intimne delove izvučene iz nekog dnevnika - Druillet je postavio novi standard. Njegov način pisanja i izražavanja je i sam po sebi malo teže shvatiti i razumeti, ali pokušati dešifrovati tekst sa ovakvim fontom kao što može da se vidi iz priložene srednje leve slike ne bih poželeo ni najgorem neprijatelju.

Ilustracije su vrh, ali strip je nečitljiv.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 09/07/2023 : 21:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker
Borg je svojevremeno na DW forumu ostavio sjajan osvrt za ovaj strip (THE NIGHT/NOC), ali avaj, RIP forum.



povampirio se osvrt, enjoy!



[quote author=borg link=topic=53179.msg670390#msg670390 date=1638991192]
Ajd, da skinemo rukavice... Moram da budem direktan da vidim šta još propuštam. Jer Ameri ovaj strip guraju u top 50 najznačajnijih...

[size=14pt]Spojleri!!! Preskočite ceo tekst ako niste čitali strip.[/size]

Neke stvari sam preneo sa neta, što sam mogao bolje. Kao npr skraćenu verziju intervjua Drijea. Nešto je moje slobodno tumačenje radnje i stripa. Možda i skroz pogrešno...

Noć je jedan jako težak strip, zbog same teme kojom se bavi. Ujedno i jedan prelep strip koji svojim vizuelnim karakterom pleni čitaoca.
To je krik očajnika, pun tuge i nerazumevanja a u isto vreme oda ljubavi prema svojoj supruzi. Autor slika svoju bol, svoju tugu, slika nemogućnost izbegavanja konačnog ishoda.
Uslovi pod kojima je nastao strip su ekstremni. Posle ove knjige je upao u depresiju. Lukas mu je predložio da radi na Ratu zvezda, ali mu Drije nije mogao odgovoriti. Dobro je uopšte živ.
„Noć, moj rekvijem, moj Tadž Mahal, piše Drije u svom „autoportretu” koji je nedavno objavio Les Arenes. U transu sam. Ne spavam. Uključujem glasnu muziku. Vrištim od bola. Ludim. Popijem šest flaša dnevno. Uništavam se. [...] Imam tri boravka u bolnici. Nastavljam da se družim sa prijateljima. U jednom trenutku moram kući: " Nikol me očekuje.. „Dolazim u kuću. Prazna je. Voljene, moje obožavane ljubavi nema. Odvratna je...“ Smrt njegove supruge Nikol 1975. dovodi Drijea u bes. Protiv raka koji uzima njegovu ženu, protiv doktora koji ništa ne mogu i koji od svojih pacijenata prave statistiku: "glupi koljači, sa belim mantilima… žongleri života koji..." piše Drije, protiv "vremena koje je ružno, a ja sam lepo!", protiv ovog sveta "koji nismo mi napravili i koji nas ubija", protiv društva koje odbija da sazna o smrti, protiv 1975. godine "godine koja je ubila moju ženu...“ i za čitaoce, latentne leševe, „buduće leševe“, koje Drije poziva na „uzvišenu avanturu“...

Drije opisuje svet koji muče anarhične bajkerske bande ili drugi raspadnuti varvari zavisni od droge, koji svi kreću u krvavu bitku za krajnji „pucanj“, ka neizbežnom kraju... A šta se ustvari krije iza kulisa droge, nasilja i roka u ovoj apokaliptičnoj priči?

Radnja se dešava u organizmu supruge. Pokušana je na lucidan način da se dočara i anatomija. Činilo mi se u više navrata da je regija grudnog koša po arhitekturi pejzaža. Ali je suviše apstraktno...
U ovom ratu postoje tri strane.
Prva strana su ćelije imuniteta koje pokušavaju da pobede tumor. Zahvaljujući delovanju treće strane te ćelije ne izgledaju kao da su skroz u vinklu.
Druga strana su ćelije karcinoma. Što je maligna ćelija slabije diferentovana to je njen maligni potencijal veći. A slabiju diferencijaciju (zaostatak u razvoju) je autor predstavio kako je predstavio...

I onda imamo nestandardan jezik,tj nivo komunikacije, zbog takvih okolnosti (zaostatka u razvoju i delovanja hemo terapije)- „Droga, sila, jebi se, igraj“, „vizije pucanja“, „Droga , dope. Ludo! Jako! Vrišteći Metal!"

Treća strana su doktori koje ne vidimo ali vidimo efekte njihovog delovanja kroz dop, tj hemoterapiju koja truje i omamljuje sve ćelije. I posebno kroz zračenja tj ona spržena bojna polja.
E, sada, borba se vodi i neka ravnoteža postoji. A cilj borbe je odbrana depoa, tj prvih limfnih čvorova. Kada ta linija padne, karcinom ide svuda, daje metastaze i nastupa smrt. Pobednika u toj borbi nema. Ratnici jure u smrt znajući da pobediti ne mogu!
Autor je, bar se meni čini, u stripu direktno okrivio lekare kao činioce koji svojim činjenjem najviše štete nanose organizmu u toj borbi, i ubrzavaju napredovanje karcinoma. Jer posle "drogiranja" ćelija hemoterapijama i onih zračenja, tj sprženih bojnih polja odbrana brzo nestaje...

Fotografija supruge u stripu mi je neprimerena. Može pre, može posle, al u samom stripu (tj. u toku radnje) koji je ispričan na ovaj način mi nekako isuviše štrči.
A opet, sama bol autora je ispričana kroz tu jednu tablu.

Crtež- je jako dobar, pogotovu ako se uzme u obzir da je autor hteo da na apstraktan način predstavi jedan delić tela i borbu koju ćelije vode na mikroskopskom nivou. Kreće se sa više sitnih kadrova, da bi se došlo do epskih kadrova.
Kivnost na lekare mogu i da razumem, u to vreme su protokoli lečenja tumora bili znatno drugačiji, metode i oprema kao i medikamentozna sredstva su od tada doživela preporod. I prevelika očekivanja koju ljudi nekad mogu da imaju u lekare može da izazove razočarenje nakon neuspeha u lečenju.

Da li je ovaj strip dobar. Verovatno ne. Pre će biti odličan!
Da li je moja šoljica čaja? Ne!

Prosto, ne mogu da uživam u takvom stripu, koliko god umiranje bilo lepo nacrtano...
[/quote]

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 09/07/2023 21:57:55
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 09/07/2023 : 21:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Koji si izdanje čitao? Ja sam čitao Titanovo iz 2018, tu je font izgleda promijenjen.


"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/07/2023 : 22:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@matori; Svaka čast za bekapovanje, Borg je odlično objasnio o čemu se radi u stripu

@RadioClash; Prvu kopiju koju sam našao online, neko prastaro izdanje od Dragon's Dream. Nisam znao da postoje toliko krupne razlike u izdanjima, super ako je promenjen font jer ono je bilo nečitljivo

Edited by - naker on 09/07/2023 22:15:27
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
435 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 27/02/2024 : 10:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Molim ekipu za pomoć:
Potrebni su mi svi podaci o štampanju Druilletovih stripova u revijama sa naših prostora,
Pošto planiram raditi recenziju za
6 putovanja Lone Sloana.
Može ovdje a može i na pm
Hvala svima

Škafiškafnjak
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000