forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip revija Večernjeg lista br. 123
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

canobi
Starting Member

55 Posts

Member since 05/11/2005

Posted - 29/02/2016 : 21:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send canobi a Private Message  Reply with Quote
Super, imam svaki broj do sada, pa ću kupovati i dalje. Ali preklinjem vas, nemojte upiliti sa suhoparnim biografskim i enciklopedijskim člancima o autorima i njihovom opusu. Ako će biti članaka i moraju biti vezani uz strip, onda predlažem nek bude što više kvalitetno obrađenih tema koje se odnose na radnju stripa ili pozadinu događaja u stripu - bilo ih je i sada ponešto, ali malo i površno (koliko je prostor dozvoljavao). Pa nek sad bude više.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/02/2016 : 23:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
A zašto ne angažirati provjerena imena primjerice iz Kvadrata, a ne da čitamo kakve stripove voli čitati Gibonni ili ne znam tko.

Nekoliko tekstualnih stranica bi neusporedivo kvalitetnije ispunili recimo Tomislav Čegir, Mali_Mate, Midhat Ajanović ili Macan, ali se bojim da u svemu tendenciozno mora biti i malo "žutila" (tekstualne stranice i jesu žute), jer to kao privlači čitatelje.

Mo´š mislit´...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

canobi
Starting Member

55 Posts

Member since 05/11/2005

Posted - 03/03/2016 : 21:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send canobi a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisam čitao Kvadrat, ali ako je riječ o člancima koji obrađuju nekakvu teoriju stripa, takvima mislim da nije mjesto u reviji za široke narodne mase. Pitanje je što večernjakova revija želi biti, ali evo baš u zadnjem broju, upravo dva teksta nevezana uz strip nego uz događaje koje strip obrađuje. More of those, please :D
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 03/03/2016 : 23:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by canobi

Nikad nisam čitao Kvadrat, ali ako je riječ o člancima koji obrađuju nekakvu teoriju stripa, takvima mislim da nije mjesto u reviji za široke narodne mase. Pitanje je što večernjakova revija želi biti, ali evo baš u zadnjem broju, upravo dva teksta nevezana uz strip nego uz događaje koje strip obrađuje. More of those, please :D



Od čega je jedan (uz Hombrea) bio toliko nepismen i glup da me bilo stid to čitati.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 04/03/2016 : 20:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
sto se tice tekstova u strip reviji svatko tko misli da je dovoljno stripovski pismen da napise nesto interesantno,a sto se uklapa u koncepciju Strip revije, odnosno njenog sadrzaja vrata su mu sirom otvorena.zainteresirani slobodno neka se jave na mail Strip foruma.popratni tekst iz strip hombre prenesen je iz strip albuma Hombre koji je dosta davno objavljen u Njemackoj.slazem se da ga je vrijeme pomalo pregazilo.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 04/03/2016 : 20:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Johnny Difool

A zašto ne angažirati provjerena imena primjerice iz Kvadrata, a ne da čitamo kakve stripove voli čitati Gibonni ili ne znam tko.

Nekoliko tekstualnih stranica bi neusporedivo kvalitetnije ispunili recimo Tomislav Čegir, Mali_Mate, Midhat Ajanović ili Macan, ali se bojim da u svemu tendenciozno mora biti i malo "žutila" (tekstualne stranice i jesu žute), jer to kao privlači čitatelje.

Mo´š mislit´...


neki od gore navedenih stripovskih znalaca vec su nam nudili suradnju.nazalost Strip revijin trenutni budzet nije mogao udovoljiti njihovim financijskim zahtjevima.
Go to Top of Page

canobi
Starting Member

55 Posts

Member since 05/11/2005

Posted - 04/03/2016 : 21:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send canobi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dino alic

sto se tice tekstova u strip reviji svatko tko misli da je dovoljno stripovski pismen da napise nesto interesantno,a sto se uklapa u koncepciju Strip revije, odnosno njenog sadrzaja vrata su mu sirom otvorena.zainteresirani slobodno neka se jave na mail Strip foruma.popratni tekst iz strip hombre prenesen je iz strip albuma Hombre koji je dosta davno objavljen u Njemackoj.slazem se da ga je vrijeme pomalo pregazilo.



Nisam od tih stripovski pismenih, ali meni još nije jasna ta spomenuta koncepcija. Da li je večernjakova strip revija:
1. revija za stare ljubitelje stripa koji kao brojčano stabilna publika garantira preživljavanje revije i samo želi svaki mjesec novu dozu za svoju ovisnost (HR Stripoteka?)
2. revija za teoretičare fanatike koji gutaju stripovsku faktografiju i filozofske aspekte stripa kao umjetnosti više nego same stripove
3. revija za popularizaciju stripa koja želi privući neke nove ljubitelje stripa koji do sada stripove nisu ni čitali
4. svo troje - u kojem omjeru?
5. nešto sasvim peto - što?

Nije trolling niti izazivanje, zanima me iskreno kakva je uređivačka vizija, na koga/što ciljate s tom najavljenom sljedećom fazom revije i kako to planirate realizirati? Ja recimo spadam u prvu kategoriju i meni je takav sadržaj dovoljan, ali vrlo bi rado vidio da se puno više okrenete trećoj grupi, pa bar sa trećinom sadržaja. Da li to znači više novinskog stripa, zabavno/obrazovnih popratnih sadržaja ili čak potpuno infantilnih sekcija poput bojanki zapravo je svejedno, ako poluči rezultate - samo treba probati.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 04/03/2016 : 23:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by canobi

quote:
Originally posted by dino alic

sto se tice tekstova u strip reviji svatko tko misli da je dovoljno stripovski pismen da napise nesto interesantno,a sto se uklapa u koncepciju Strip revije, odnosno njenog sadrzaja vrata su mu sirom otvorena.zainteresirani slobodno neka se jave na mail Strip foruma.popratni tekst iz strip hombre prenesen je iz strip albuma Hombre koji je dosta davno objavljen u Njemackoj.slazem se da ga je vrijeme pomalo pregazilo.



Nisam od tih stripovski pismenih, ali meni još nije jasna ta spomenuta koncepcija. Da li je večernjakova strip revija:
1. revija za stare ljubitelje stripa koji kao brojčano stabilna publika garantira preživljavanje revije i samo želi svaki mjesec novu dozu za svoju ovisnost (HR Stripoteka?)
2. revija za teoretičare fanatike koji gutaju stripovsku faktografiju i filozofske aspekte stripa kao umjetnosti više nego same stripove
3. revija za popularizaciju stripa koja želi privući neke nove ljubitelje stripa koji do sada stripove nisu ni čitali
4. svo troje - u kojem omjeru?
5. nešto sasvim peto - što?

Nije trolling niti izazivanje, zanima me iskreno kakva je uređivačka vizija, na koga/što ciljate s tom najavljenom sljedećom fazom revije i kako to planirate realizirati? Ja recimo spadam u prvu kategoriju i meni je takav sadržaj dovoljan, ali vrlo bi rado vidio da se puno više okrenete trećoj grupi, pa bar sa trećinom sadržaja. Da li to znači više novinskog stripa, zabavno/obrazovnih popratnih sadržaja ili čak potpuno infantilnih sekcija poput bojanki zapravo je svejedno, ako poluči rezultate - samo treba probati.



recimo da je nesto pod broj 1 i pod broj.vise pod broj 3.o nekoj stabilnoj publici starih poznavatelja nema smisla razgovarati jer ih u HR nema vise od 500.cilj Strip revije je popularizacija stripa kao zabave za sve uzraste i sto siri krug.nakon sto se strip u Hr getoizirao u knjizare i knjiznice te ogranicio na minimalne naknade, a kioske prepustio vjecnim vladarima Zagoru i Alan Fordu Strip revija je uz pomoc Vecernjeg Lista uspjela po meni s idealnim omjerom domaceg stripa(starih klasika i najnovijih radova),najpopularnijom belgijsko-francuskom produkcijom,spanjolskim majstorima i americkim klasicima pogoditi dobitnu kombinaciju.prodajne brojke svakog broja to i pokazuju.s novim izgledom i opremom podigli smo ljestvicu sami sebi na jos malo visi nivo.je li to bila dobra ideja odluciti ce citatelji i pokazati ce vrijeme
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/03/2016 : 08:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
u nekim kioscima u Sloveniji vidio sam Večernji list. Ima li tko informaciju ako t revija stiže u SLO?
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 05/03/2016 : 12:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

u nekim kioscima u Sloveniji vidio sam Večernji list. Ima li tko informaciju ako t revija stiže u SLO?



ne stize u sloveniju
Go to Top of Page

canobi
Starting Member

55 Posts

Member since 05/11/2005

Posted - 05/03/2016 : 20:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send canobi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dino alic
recimo da je nesto pod broj 1 i pod broj.vise pod broj 3.o nekoj stabilnoj publici starih poznavatelja nema smisla razgovarati jer ih u HR nema vise od 500.cilj Strip revije je popularizacija stripa kao zabave za sve uzraste i sto siri krug.nakon sto se strip u Hr getoizirao u knjizare i knjiznice te ogranicio na minimalne naknade, a kioske prepustio vjecnim vladarima Zagoru i Alan Fordu Strip revija je uz pomoc Vecernjeg Lista uspjela po meni s idealnim omjerom domaceg stripa(starih klasika i najnovijih radova),najpopularnijom belgijsko-francuskom produkcijom,spanjolskim majstorima i americkim klasicima pogoditi dobitnu kombinaciju.prodajne brojke svakog broja to i pokazuju.s novim izgledom i opremom podigli smo ljestvicu sami sebi na jos malo visi nivo.je li to bila dobra ideja odluciti ce citatelji i pokazati ce vrijeme



500 starih ljubitelja stripa? Ma nismo tako stari da već biološki izumiremo Rekao bi ja da su neki samo u hibernaciji pa se tu i tamo koji probudi i na njima još uvijek počiva taj rast, ali isto tako znam da klincima strip revija nije zanimljiva, osim "Snoopy-a", i to je ono gdje bi ja "pojačao". No dobro, u istoj ste kući sa 24 junior i nedjeljnim zabavnikom pa tu djelomično i oni utiru put za najmlađe. Ja samo navijam da Strip revija doživi da je uzmu u ruke i ti mlađi kad dovoljno odrastu.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 14/03/2016 : 19:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
ljubitelji velikog Hermanna u iduca dva broja Strip revije ponovo imaju razloga za zadovoljstvo
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 14/03/2016 : 20:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
lagano zagrijavanje za CRŠ gdje je legenda ove godine vrlo poseban gost.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25933 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/03/2016 : 14:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripforum.hr/strip-revija-vl/strip-revija-vecernjeg-lista-br-31-ozujak-2016/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/03/2016 : 19:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Stalno pokušavam naći neku logiku u koncepciji ove revije, ali nikako da je pronađem ...

Ipak pronađem nešto malo za sebe, a dijelom i zbog podrške je ipak kupim u nadi da će to dobiti neki smisao.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/03/2016 : 19:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Stalno pokušavam naći neku logiku u koncepciji ove revije, ali nikako da je pronađem ...

Ipak pronađem nešto malo za sebe, a dijelom i zbog podrške je ipak kupim u nadi da će to dobiti neki smisao.

...a što ti je točno nelogično?
Pitam jer nije ni meni logično da ijedna ozbiljna strip revija objavljuje stripove kao što je ovaj hombre.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/03/2016 : 20:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Pitam jer nije ni meni logično da ijedna ozbiljna strip revija objavljuje stripove kao što je ovaj hombre.



U sridu!!!

Nemam ništa protiv Holdawaya, ali čisto sumnjam da i Romeo Brown ima neku širu publiku.

A našlo bi se još primjera.

Da ne govorim o načinu na koji se miksa sadržaj broja koji mi je potpuno nejasan.

Edited by - Peyo on 28/03/2016 20:18:52
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 28/03/2016 : 20:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
meni se čini da je upravo koncept ovo što kažeš "pronađem nešto malo za sebe".

jedina je (tiskana) revija kod nas i zbog toga nekako ima dužnost (i nužnost kako bi imala zadovoljavajuću nakladu) svakome pružiti pomalo. kad bi nekome pružala puno, nekome drugome ne bi pružila ništa.

to je makar moj osobni dojam. nisam siguran je li to tako zamišljeno. samo ovako neobavezno komentiram.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/03/2016 : 20:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Je, je tako sam i ja to nekako shvatio... samo još da shvatim mentalni sklop ljudi za koje bi bio hombre.:P

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/03/2016 : 20:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Moguće da si u pravu Jurice.

Ipak ne vjerujem da takav pristup može imati budućnost.

Ili je i tu pristup, dok ide ide.

Edited by - Peyo on 29/03/2016 14:13:37
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 28/03/2016 : 21:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
romeo brown ima publiku
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/03/2016 : 21:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ima. Tebe, mene i našlo bi se možda do 50-ak ljudi.

Ostali ga čitaju samo zato što je unutra uz ostale stripove, a ne kupuju reviju ciljano zbog njega.

Možda nisam u pravu, ali to je moje mišljenje.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 29/03/2016 : 10:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ima. Tebe, mene i našlo bi se možda do 50-ak ljudi.

Ostali ga čitaju samo zato što je unutra uz ostale stripove, a ne kupuju reviju ciljano zbog njega.

Možda nisam u pravu, ali to je moje mišljenje.


ne kažem da nisi ali nema revije gdje će biti sve po svačijem ukusu - bitan je postotak kojim pogađaš pojedine grupe kupaca
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 29/03/2016 : 12:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Peyo

Ima. Tebe, mene i našlo bi se možda do 50-ak ljudi.

Ostali ga čitaju samo zato što je unutra uz ostale stripove, a ne kupuju reviju ciljano zbog njega.

Možda nisam u pravu, ali to je moje mišljenje.


ne kažem da nisi ali nema revije gdje će biti sve po svačijem ukusu - bitan je postotak kojim pogađaš pojedine grupe kupaca

romel je u potpunosti u pravu.revija je koncipirana upravo tako da proba objaviti sto vise razlicitih vrsta/skola stripa za sto siri krug citatelja.priznajem da ni meni hombre nije nestlo posebno( mada je crtez odlican) ali ima citatelja i to ne mali broj kojima je i hombre odlican.

Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 29/03/2016 : 12:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
osim toga brojke govore same za sebe.Strip revija je najprodavanija strip tiskovina na hrvatskim kioscima.to bi valjda trebao biti nekakav dokaz da je pogođen ukus dosta velikog broja citatelja.
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000