forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zeljko = Ferri
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/09/2014 : 14:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Tonnineli odbijen?

Valjda ogorčenost neka, Tonnineli se može mjeriti s Burom.



S Toninellijev je drugi problem a ne kvaliteta. Bez dlake na jeziku je više puta znao oplesti po Ferriju, Bonelliju i ostalim tadašnjim kolegama.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/09/2014 : 20:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ne ulazim u razloge Toninellijevog napustanja serijala, ali imati ga sada kao scenaristu u ekipi bila bi velika stvar.
Zna li tko, sto je uopce radio sve ove godine, u smislu stripa naravno?
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 20/09/2014 : 21:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Željko, nisi morao kupovati taj pribor čak ih Hong Konga. Jednako kvalitetan, ako ne i kvalitetniji (bar po cijeni, jer je upola skuplji),se može kupiti i na našim prostorima. Ja imam, recimo, brushpen "Creapen" poznate francuske marke Jean Harbin, kupljen u Splitu, također u pakovanju sa 4 patrone, te još posebnim kutijicama patrona. Koristim ga samo izuzetno, čisto redi kurioziteta, da i njime nešto nacrtam, jer sam vjeran peru i kistu, čistim klasičnim alatima, koji su praktično zakon u Bonelliju, pogotovo u Zagorovu staffu. Možda je bolje da im ne govoriš da ne crtaš kistom, tko zna, ako saznaju, a žele te iz tko zna kojeg razloga odbiti, može im i to pasti na pamet kao razlog!
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 20/09/2014 : 22:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Željko, nisi morao kupovati taj pribor čak ih Hong Konga. Jednako kvalitetan, ako ne i kvalitetniji (bar po cijeni, jer je upola skuplji),se može kupiti i na našim prostorima. Ja imam, recimo, brushpen "Creapen" poznate francuske marke Jean Harbin, kupljen u Splitu, također u pakovanju sa 4 patrone, te još posebnim kutijicama patrona. Koristim ga samo izuzetno, čisto redi kurioziteta, da i njime nešto nacrtam, jer sam vjeran peru i kistu, čistim klasičnim alatima, koji su praktično zakon u Bonelliju, pogotovo u Zagorovu staffu. Možda je bolje da im ne govoriš da ne crtaš kistom, tko zna, ako saznaju, a žele te iz tko zna kojeg razloga odbiti, može im i to pasti na pamet kao razlog!




Pa ovo i jeste neka vrsta kista. Brush pen. Samo malo modernije, sa ketridzima. Znaci ne moras svako toliko vremena da umaces kist u bocicu tusa, vec imas ketridz dok ne potrosis.
Ovako je veoooma prakticnije.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com

Edited by - Zeljko Ferri on 20/09/2014 22:05:52
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 20/09/2014 : 22:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

quote:
Originally posted by mogorovic

Željko, nisi morao kupovati taj pribor čak ih Hong Konga. Jednako kvalitetan, ako ne i kvalitetniji (bar po cijeni, jer je upola skuplji),se može kupiti i na našim prostorima. Ja imam, recimo, brushpen "Creapen" poznate francuske marke Jean Harbin, kupljen u Splitu, također u pakovanju sa 4 patrone, te još posebnim kutijicama patrona. Koristim ga samo izuzetno, čisto redi kurioziteta, da i njime nešto nacrtam, jer sam vjeran peru i kistu, čistim klasičnim alatima, koji su praktično zakon u Bonelliju, pogotovo u Zagorovu staffu. Možda je bolje da im ne govoriš da ne crtaš kistom, tko zna, ako saznaju, a žele te iz tko zna kojeg razloga odbiti, može im i to pasti na pamet kao razlog!




Pa ovo i jeste neka vrsta kista. Brush pen. Samo malo modernije, sa ketridzima. Znaci ne moras svako toliko vremena da umaces kist u bocicu tusa, vec imas ketridz dok ne potrosis.
Ovako je veoooma prakticnije.



da ali ako bas hoces da crtas ferijevski onda ti je taj brush pen jednostavno predebeo za poneke stvari. vec sam htio da ti napomenem ali reko da ne sitnicim, naprimjer vidi se da su ti linije na drvecu koje bi trebale docarati lisce skoro duplo deblje nego kod ferija...jesi li probao kist od winsor & newton broj 2, sa njom mozes povuci liniju od 0,1 mm ili od centimetra, po mome najbolji kist koji je ikad napravljen.






Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 21/09/2014 : 08:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Evo par mojih radova koji nisu Zagor. Ovo je samo mali deo od gomile ilustracija i slika razlicitih zanrova i stilova i medija.







Mašala
Može li još koja ovakva?
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 22/09/2014 : 22:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ne govori ti loše senokute. Obzirom da želiš crtati isključivo kao Ferri, a očigledno i postizati takve rezultate u svemu, pa i u svakoj crti, pokušaj rabiti kist Winsor & Newton, series 7, rund, veličina br. 2, kako ti on kaže. Uostalom, tim kistom Ferri crta Zagora i danas, odnosno sve klasične epizode (one koje pratimo u seriji "Zagor klasik" od Ludensa). One prve epizode, zgusnutijeg crteža, radio je istim kistom, samo veličine br. 1.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/09/2014 : 14:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Bure mi je malopre poslao scenario od 8 tabli da ilustrujem sa napomenom da ovo nije test za oficijelnog crtaca Zagora vec je udovoljio mojoj molbi da napise par strana za mene da ilustrujem.


"ti allego perciò, se vuoi provare, questa breve sceneggiatura completa di 8 tavole.
Si tratta solo di aderire a una tua richiesta, per un test, e non di un incarico ufficiale."

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com

Edited by - Zeljko Ferri on 25/09/2014 14:45:37
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/09/2014 : 14:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Bure mi je malopre poslao scenario od 8 tabli da ilustrujem.


evo,pocelo je...sretno zeljko, potrudi se i uspjeh je zagarantovan...drzim ti palceve.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/09/2014 : 14:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Bure mi je malopre poslao scenario od 8 tabli da ilustrujem.




Sretno!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/09/2014 : 14:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Ehh sad ne znam da li je to to, ili tek treba da mi odgovori jos....valjda je to to...nista nije rekao kako je prosao sastanak sa Maurom, samo je rekao ono na italijanskom gore sto sam stavio...

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 25/09/2014 : 14:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
To je to Željko. Istina, daleko je to još od ulaska u staff, ali veliki korak bliže ostvarenju sna. Sad se na tjedan dana zatvorit u sobu i smišljat "scenografiju". :)
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/09/2014 : 14:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Necu biti kuci narednih 5 dana. Tek za jedno 20-ak dana bi ovo mogao da zavrsim. NE zurim se.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/09/2014 : 14:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Stavio ti je samo "da ti je na zahtev napisao 8 stranica scenarija, kao test, ali da nije zvanicni zadatak (dakle, niti je znak zelenog svetla niti se placa (oficijalno, to se mora reci)). Radi odmah. Ne piskaraj ovuda.

BTW Bure je upravo stavio tvoj crtež na svoju fb stranicu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/09/2014 : 15:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
A evo odgovora u vezi radova koje sam mu poslao. Takodje evo i fotografije na kojoj je odstampao moje radove. Ako neko zna dobro italijanski, neka prevede.



Caro Zeliko,
come vedi in questa foto ho in mano la stampa dei tuoi disegni.
Ce ne sono alcuni molto buoni, altri meno belli.
In tempi passati, sarebbe stato facile far accettare dal nostro
direttore la possibilità di farti fare una prova "ufficiale" per
capire se sei in grado di realizzare una delle nostre sceneggiature
(non c'è nessun dubbio sul fatto che tu sia un illustratore molto
bravo, l'unica incertezza è se il tuo stile e il tuo particolare
talento si adattino alla dinamicità delle storie di Zagor e se tu
possa essere inserito nel contesto di una linea grafica che la testata
richiede).
Però, i tempi sono molto cupi e la Casa editrice Bonelli è piena di
richieste di disegnatori senza lavoro, italiani e stranieri, la
maggior parte dei quali resterà delusa.
Ci sono anche molti disegnatori che si propongono per Zagor a cui
dobbiamo dire che non c'è spazio perché siamo già in troppi.
Tu però hai il vantaggio di essere veramente appassionato e innamorato
dell'opera di Ferri.
Devi sapere che l'emergenza sui troppi disegnatori dovuti alla crisi
che ha fatto chiudere testate e case editrici ha imposto un controllo
sulle assunzioni: nessun curatore di serie è libero di far lavorare
chi vuole, bisogna fare riunioni in redazione.
Di solito Mauro Marcheselli, il nostro direttore, quando io sottopongo
alla sua attenzione i disegni di un aspirante collaboratore, li guarda
e dice: 1) ne abbiamo bisogno? e 2) abbiamo detto "no" ad altri più
bravi.
Tu dunque, per avere qualche possibilità, dovresti dimostrare di
essere così bravo da non far fare a Marcheselli nessuna di queste due
obiezioni.
Adesso tu mi devi dire se ritieni che i disegni che io ho in mano
nella foto vadano bene per essere mostrati nella riunione di cui ti ho
parlato o se preferisci allegare qualche altra pagina tratta dalla
sceneggiatura di prova che ti ho mandato.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/09/2014 : 15:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kratko rečeno, neki crteži su dobri, neki ne, a on nije siguran da li da ih pokaže direktoru. Od tebe očekuje odgovor, da li si siguran da hoćeš da on pokaže ove crteže, ili da ipak sačeka da uradiš ovaj scenario koji ti je poslao.

Mislim da ti kroz redove predlaže ovo drugo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 25/09/2014 15:30:45
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/09/2014 : 15:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
To sam i ja pomislio. Hvala manhunter.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 25/09/2014 : 15:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
Baš sam vidio na fejsu Buretov post u svezi tvojih radova, sretno Željko! :D
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/09/2014 : 15:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Sretno, Željko!

Savjetujem ti da ne žuriš s tablama, ali i da ne odugovlačiš. Možda mjesec dana maksimalno, da im pokažeš da stigneš uraditi po scenariju određen broj tabli u prihvatljivom roku.

Nadam se da će ti uspjeti, još jednom sretno!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/09/2014 : 15:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvo hvala, sedi i crtaj. Ja ti želim od srca da te prime. I onda hoću jedan primerak sa posvetom. ;)

On ti je još napisao da je brzina crtanja za njih veoma važna i da to većina crtača koji konkurišu potcenjuje.
Tebi savetujem sledeće: nađi inspiraciju, papir i olovke i reci sebi: "Ok, sad počinjem da crtam svoj san".
I daj sve od sebe. Zaboravi da za sebe misliš da si dobar crtač, da ti to finansijski nije potrebno, da u SBE ima lošijih. Ono što se računa je ono što ćeš staviti na tih osam stranica. Ništa ni pre ni posle.

Ajmo! :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 25/09/2014 : 15:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Napisao je još da postoje mnogi drugi odlični crtači koji su se nudili da crtaju Zagora, ali su ih morali odbiti budući ih je i sada trenutno previše i nema prostora za sve.
Međutim ti imaš prednost u odnosu na njih jer si zasita iskreno fasciniran i zaljubljen u Ferrijev rad.

SRETNO DRUŽE, SVI TI DRŽIMO PALČEVE!

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/09/2014 : 16:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Da, primetio sam , skuzio sam otprilike sta je rekao....da su pretrpani crtacima ali da ja imam prednost jer sam fasciniran Ferrijem itd..

Kontam da Bure hoce da me testira sa svojim scenarijom od ovih 8 tabli da vidi kako ja i on funkcionisemo zajedno....hoce da vidi kako ja resavam probleme koje on postavi, kako se uklapamo kao scenarista i crtac...

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 25/09/2014 : 16:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Evidentno želi vidjeti možeš li u razumnom roku odraditi dobar posao. Znači - potrudi se maksimalno i bez previše vremenskog odmaka. Vjerujem da je ovo velika šansa.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 25/09/2014 : 16:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Scenario se zove "L' inferno dei vivi" (Pakao zivih) tako nesto
Pakao zivih je radni naslov. "La cripta" je pravi naslov.

Ocito je Bure video da mogu da docaram mracnu ferrijevsku atmosferu i zato je napisao horor pricu za mene

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com

Edited by - Zeljko Ferri on 25/09/2014 16:21:26
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 25/09/2014 : 16:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Oho! Ajmo Zeljko i sretno!
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000